I-au prelungit contractul după salvarea de la retrogradare

Tony da Silva a antrenat naționala Camerunului în calitate de secund al lui Toni Conceicao Galerie foto (1 fotografii): I-au prelungit contractul după salvarea de la retrogradare
Foto: Sport Pictures  |   Tony da Silva a antrenat naționala Camerunului în calitate de secund al lui Toni Conceicao

Cătălin Stroia   |   Publicat: 15.05.2024 22:17   |  Actualizat: 15.05.2024 22:17

Politehnica Iași a punctat la nivelul băncii tehnice, unde i-au prelungit contractul portughezului Tony da Silva (43 de ani).

După ce a salvat echipa de la retrogradare, Tony da Silva a fost recompensat de conducerea ieșenilor, care au decis să-i prelungească înțelegerea pentru un sezon.

Obiectivul fostului fundaș de la CFR Cluj va fi să mențină echipa în prima ligă în următoarea stagiune.

Tony da Silva: ”Nu va fi ușor”

”M-am simțit foarte bine la Poli Iași, sunt fericit că voi continua munca pe care am început-o aici. Nu va fi ușor, eu cred că va fi un sezon și mai greu decât cel care abia s-a încheiat.

Vom munci însă și mai mult, vom consolida echipa și vom încerca să nu mai suferim atât cât am suferit în acest campionat. Eu sunt optimist că suporterii noștri, care au arătat la meciul cu Petrolul cât de mult iubesc echipa, vor fi mândri de cum se va dărui echipa în sezonul viitor” a declarat Tony, potrivit GSP.

Tony da Silva, mesaj pentru Leo Grozavu

După partida câștigată de Politehnica Iași în fața celor de la Petrolul, scor 2-0, Tony da Silva i-a dedicat succeul promovării fostului antrenor Leo Grozavu.

”Când nu mergea, au ales să schimbe antrenorul și am venit aici cu inima deschisă, am zis că o să fie greu. Asta e munca lui Leo Grozav, conducerii, și eu am ajutat puțin.

(n.r. a luat o pastilă în timpul meciului) Să mă calmez eu, până la urmă asta nu contează, vedeta este echipa, orașul, pentru mine asta e important, doar așa trebuie să luptăm, noi nu avem bugetul pe care îl au alte echipe, suntem umili, muncitori. Mă simt bine aici pentru că am găsit un club muncitor, dedic victoria lui Leo Grozavu, foarte fantastic ce a reușit aici.

Ai dreptate, nu mă interesesa ce se întâmpla în celelete meciuri, am facut cel mai bun meci de când sunt eu aici, sunt mândru de oraș, de public, de băieți”, a declarat Tony da Silva, la finalul meciului.


Intră acum pe canalul iAM Sport de WhatsApp și afli instant toate știrile care contează!

Urmărește iAMsport.ro și pe Google News, Facebook sau YouTube. Zi de zi ai conținut de ultimă oră din lumea sportului.

Adaugă comentariu

Pentru a comenta, trebuie să fii logat. Dacă ai deja un cont, intră în cont aici. Daca nu ai cont, click aici pentru a crea un cont nou.

Când aflăm ultima reprezentantă a României în cupele europene. Meciul dintre Universitatea Craiova și Universitatea Cluj a fost programat
Când aflăm ultima reprezentantă a României în cupele europene. Meciul dintre Universitatea Craiova și Universitatea Cluj a fost programat
Când aflăm ultima reprezentantă a României în cupele europene. Meciul dintre Universitatea Craiova și Universitatea Cluj a fost programat
Dorinel Munteanu anunță finalul unui ciclu, la Galați: ”A fost frumos”. Măsurile anunțate pentru sezonul viitor
Dorinel Munteanu anunță finalul unui ciclu, la Galați: ”A fost frumos”. Măsurile anunțate pentru sezonul viitor
Dorinel Munteanu anunță finalul unui ciclu, la Galați: ”A fost frumos”. Măsurile anunțate pentru sezonul viitor
Ioan Ovidiu Sabău și-a băgat în ședință jucătorii la pauza meciului cu Oțelul: ”A fost o discuție mai aprinsă”
Ioan Ovidiu Sabău și-a băgat în ședință jucătorii la pauza meciului cu Oțelul: ”A fost o discuție mai aprinsă”
Ioan Ovidiu Sabău și-a băgat în ședință jucătorii la pauza meciului cu Oțelul: ”A fost o discuție mai aprinsă”
Alex Chipciu recunoaște discuțiile cu FCSB: ”Nu pot să neg”. Când va lua decizia
Alex Chipciu recunoaște discuțiile cu FCSB: ”Nu pot să neg”. Când va lua decizia
Alex Chipciu recunoaște discuțiile cu FCSB: ”Nu pot să neg”. Când va lua decizia
Neil Lennon este la București! Viitorul antrenor al Rapidului este așteptat pe Giulești la meciul cu FCSB
Neil Lennon este la București! Viitorul antrenor al Rapidului este așteptat pe Giulești la meciul cu FCSB
Neil Lennon este la București! Viitorul antrenor al Rapidului este așteptat pe Giulești la meciul cu FCSB
Oțelul Galați - U Cluj 0-2. ”Șepcile roșii” trec de Oțelul și joacă ultimul act pentru Conference League cu Universitatea Craiova
Oțelul Galați - U Cluj 0-2. ”Șepcile roșii” trec de Oțelul și joacă ultimul act pentru Conference League cu Universitatea Craiova
Oțelul Galați - U Cluj 0-2. ”Șepcile roșii” trec de Oțelul și joacă ultimul act pentru Conference League cu Universitatea Craiova

Cele mai citite

Cu ce se ocupă copiii lui Florin Răducioiu: ”Nu trebuie să le fie rușine. Îmi doream mai mult pentru ei...”
Cu ce se ocupă copiii lui Florin Răducioiu: ”Nu trebuie să le fie rușine. Îmi doream mai mult pentru ei...”
Special  |  17 Mai 2024, 11:02
1.
Cu ce se ocupă copiii lui Florin Răducioiu: ”Nu trebuie să le fie rușine. Îmi doream mai mult pentru ei...”
Câți bani a cheltuit Răducioiu în cei 10 ani petrecuți la Monaco: "Regret! Viața era foarte scumpă acolo..."
Câți bani a cheltuit Răducioiu în cei 10 ani petrecuți la Monaco: "Regret! Viața era foarte scumpă acolo..."
Special  |  16 Mai 2024, 21:54
2.
Câți bani a cheltuit Răducioiu în cei 10 ani petrecuți la Monaco: "Regret! Viața era foarte scumpă acolo..."
Presa internațională, reacție dură la adresa Simonei Halep după ce n-a fost invitată la Roland Garros: ”Au avut dreptate să nu îi acorde wildcard”
Presa internațională, reacție dură la adresa Simonei Halep după ce n-a fost invitată la Roland Garros: ”Au avut dreptate să nu îi acorde wildcard”
Tenis  |  17 Mai 2024, 12:44
3.
Presa internațională, reacție dură la adresa Simonei Halep după ce n-a fost invitată la Roland Garros: ”Au avut dreptate să nu îi acorde wildcard”
VIDEO Trebuie să cedeze România un sistem Patriot să salveze orașul Harkov? Zelenski, apel disperat
VIDEO Trebuie să cedeze România un sistem Patriot să salveze orașul Harkov? Zelenski, apel disperat
VIDEO Trebuie să cedeze România un sistem Patriot să salveze orașul Harkov? Zelenski, apel disperat
RECALCULARE Care pensionari iau 1.000 lei în plus la pensie, deși s-au pensionat înainte de 60 ani?
RECALCULARE Care pensionari iau 1.000 lei în plus la pensie, deși s-au pensionat înainte de 60 ani?
RECALCULARE Care pensionari iau 1.000 lei în plus la pensie, deși s-au pensionat înainte de 60 ani?
În ce an UE trimite trupe în Ucraina? „Dați apărare aeriană ori militari”! De ce e criticată România
În ce an UE trimite trupe în Ucraina? „Dați apărare aeriană ori militari”! De ce e criticată România
În ce an UE trimite trupe în Ucraina? „Dați apărare aeriană ori militari”! De ce e criticată România
Știri de ultimă oră din sport
Când aflăm ultima reprezentantă a României în cupele europene. Meciul dintre Universitatea Craiova și Universitatea Cluj a fost programat
Când aflăm ultima reprezentantă a României în cupele europene. Meciul dintre Universitatea Craiova și Universitatea Cluj a fost programat
SuperLiga   |  19 Mai 2024, 18:54
Când aflăm ultima reprezentantă a României în cupele europene. Meciul dintre Universitatea Craiova și Universitatea Cluj a fost programat
Ioan Ovidiu Sabău și-a băgat în ședință jucătorii la pauza meciului cu Oțelul: ”A fost o discuție mai aprinsă”
Ioan Ovidiu Sabău și-a băgat în ședință jucătorii la pauza meciului cu Oțelul: ”A fost o discuție mai aprinsă”
SuperLiga   |  19 Mai 2024, 18:13
Ioan Ovidiu Sabău și-a băgat în ședință jucătorii la pauza meciului cu Oțelul: ”A fost o discuție mai aprinsă”
Ce fac stranierii români. Adrian Rus și Vlad Dragomir au câștigat cupa în Cipru. Tătărușanu, fără replică în fața vedetelor lui Al Ahli
Ce fac stranierii români. Adrian Rus și Vlad Dragomir au câștigat cupa în Cipru. Tătărușanu, fără replică în fața vedetelor lui Al Ahli
Stranieri   |  19 Mai 2024, 17:40
Ce fac stranierii români. Adrian Rus și Vlad Dragomir au câștigat cupa în Cipru. Tătărușanu, fără replică în fața vedetelor lui Al Ahli
Neil Lennon este la București! Viitorul antrenor al Rapidului este așteptat pe Giulești la meciul cu FCSB
Neil Lennon este la București! Viitorul antrenor al Rapidului este așteptat pe Giulești la meciul cu FCSB
SuperLiga   |  19 Mai 2024, 17:03
Neil Lennon este la București! Viitorul antrenor al Rapidului este așteptat pe Giulești la meciul cu FCSB
Oțelul Galați - U Cluj 0-2. ”Șepcile roșii” trec de Oțelul și joacă ultimul act pentru Conference League cu Universitatea Craiova
Oțelul Galați - U Cluj 0-2. ”Șepcile roșii” trec de Oțelul și joacă ultimul act pentru Conference League cu Universitatea Craiova
SuperLiga   |  19 Mai 2024, 16:29
Oțelul Galați - U Cluj 0-2. ”Șepcile roșii” trec de Oțelul și joacă ultimul act pentru Conference League cu Universitatea Craiova
”Bocciu” i-a vizitat pe rapidiști după eliberare și a postat o imagine din care lipsește un om de bază din Giulești: ”La luptă, tată!”
foto ”Bocciu” i-a vizitat pe rapidiști după eliberare și a postat o imagine din care lipsește un om de bază din Giulești: ”La luptă, tată!”
SuperLiga   |  19 Mai 2024, 15:05
”Bocciu” i-a vizitat pe rapidiști după eliberare și a postat o imagine din care lipsește un om de bază din Giulești: ”La luptă, tată!”
Un jucător de la Rapid, pe lista de achiziții a celui mai titrat club din Europa! Giuleștenii vor în schimb vedeta lui FCU Craiova
Un jucător de la Rapid, pe lista de achiziții a celui mai titrat club din Europa! Giuleștenii vor în schimb vedeta lui FCU Craiova
SuperLiga   |  19 Mai 2024, 14:19
Un jucător de la Rapid, pe lista de achiziții a celui mai titrat club din Europa! Giuleștenii vor în schimb vedeta lui FCU Craiova
EXCLUSIV | David Tremayne, jurnalist F1: “Senna era foarte conștient de mortalitate în acel weekend”. Povestea celor 37 de secunde în care brazilianul a tăcut
EXCLUSIV | David Tremayne, jurnalist F1: “Senna era foarte conștient de mortalitate în acel weekend”. Povestea celor 37 de secunde în care brazilianul a tăcut