Ioan Varga dă de pământ cu Gigi Becali: "Mi se pare de cascadorii râsului acest domn"

Colaj foto în care apar Ioan Varga, Gigi Becali, Yehven Konoplyanka și Vlad Chiricheș Galerie foto (1 fotografii): Ioan Varga dă de pământ cu Gigi Becali: "Mi se pare de cascadorii râsului acest domn"
Foto: Profimedia @ Sport Pictures  |   Colaj foto în care apar Ioan Varga, Gigi Becali, Yehven Konoplyanka și Vlad Chiricheș

Redactia   |   Publicat: 24.07.2023 18:57   |  Actualizat: 24.07.2023 20:38

Patronul celor de la CFR Cluj, Ioan Varga, l-a atacat pe Gigi Becali, asta după ce omul cu banii de la FCSB a râs de ultimul jucător pe care ardelenii sunt gata să-l aducă, Yehven Konoplyanka.

Concret, Latifundiarul din Pipera i-a ironizat pe cei de la CFR Cluj și le-a adus aminte de un alt nume mare venit în Liga 1, Julio Baptista, care a fost plătit regește fără a avea însă un impact.

Ioan Varga, răspuns pentru Gigi Becali după ce acesta a răs de ultimul transfer pregătit de CFR

"Pe Konoplyanka trebuia să-l luăm noi acum 10 ani. Când am jucat cu Sevilla, acum vreo 10 ani. Dacă era bun jucător nu îl mai dădeau ăia. Au mai transferat ei pe unul vedetă, țineți minte, Baptista. Și râdeam. Așa o să fie și ăsta", a spus Becali.

Acum, Konoplyanka este ultimul star pe care Varga e gata să-l aducă la trupa vișinie.

Răspunsul a fost unul tăios din partea omului cu banii de la CFR Cluj, iar victimă colaterală a fost Vlad Chiricheș.

"Mi se pare de cascadorii râsului acest domn Gigi Becali. Eu nu m-am băgat să comentez ce transferuri face FCSB, dar să nu aibă impresia că Chiricheș este un jucător mai mare.

Înțeleg că este frustrat pentru ultimele transferuri pe care noi le-am făcut, dar nu ar trebui să comenteze. Noi ne vedem de treaba noastră.

Probabil domnul Becali simte din nou că va pierde titlul", a spus Ioan Varga, pentru Prosport.

Konoplyanka, la un pas de CFR Cluj

CFR va deveni a șasea echipă din cariera sa, după Dnipro (Ucraina), Sevilla (Spania), Schalke 04 (Germania), Șahtior Donețk (Ucraina) și Cracovia (Polonia).

Yevgen Konoplyanka era considerat cândva marea speranță a fotbalului ucrainean, oarecum asemănător cu actualul statut al lui Mykhailo Mudryk.

Diferența între cei doi, însă, este că viitorul jucător al CFR-ului a plecat din țara natală la 26 de ani, aproape 27, în timp ce fotbalistul lui Chelsea a făcut pasul în Anglia când de abia împlinise 22.

Această diferență este relvantă întrucât transferurile alese de Konoplyanka, la Sevilla și Schalke, nu au fost neapărat cele mai inspirate, iar ucraineanul și-a irosit cei mai buni ani ai carierei pe bancă.

Conaționalul său încă are timp, dacă nu dă randament la Chelsea, să găsească o altă echipă într-un campionat de top al Europei la care s-ar putea integra.


Intră acum pe canalul iAM Sport de WhatsApp și afli instant toate știrile care contează!

Urmărește iAMsport.ro și pe Google News, Facebook sau YouTube. Zi de zi ai conținut de ultimă oră din lumea sportului.

Adaugă comentariu

Pentru a comenta, trebuie să fii logat. Dacă ai deja un cont, intră în cont aici. Daca nu ai cont, click aici pentru a crea un cont nou.

Mitriță s-a aflat în curtea FCSB-ului, însă Gigi Becali l-a lăsat să plece. Mihai Stoica: ”E incredibil”
Mitriță s-a aflat în curtea FCSB-ului, însă Gigi Becali l-a lăsat să plece. Mihai Stoica: ”E incredibil”
Mitriță s-a aflat în curtea FCSB-ului, însă Gigi Becali l-a lăsat să plece. Mihai Stoica: ”E incredibil”
EXCLUSIV | Prima reacție a impresarului lui Dennis Man după ce au apărut informații că românul este dorit de Borussia Dortmund
EXCLUSIV | Prima reacție a impresarului lui Dennis Man după ce au apărut informații că românul este dorit de Borussia Dortmund
EXCLUSIV | Prima reacție a impresarului lui Dennis Man după ce au apărut informații că românul este dorit de Borussia Dortmund
Ultimul nume apărut pe lista de cumpărături a lui Gigi Becali: "Mă bucur că lumea se interesează de mine"
Ultimul nume apărut pe lista de cumpărături a lui Gigi Becali: "Mă bucur că lumea se interesează de mine"
Ultimul nume apărut pe lista de cumpărături a lui Gigi Becali: "Mă bucur că lumea se interesează de mine"
Gigi Becali a anunțat primul ”11” al FCSB pentru meciul cu CFR Cluj: ”Băluță poate să joace, dar nu cred că intră”
Gigi Becali a anunțat primul ”11” al FCSB pentru meciul cu CFR Cluj: ”Băluță poate să joace, dar nu cred că intră”
Gigi Becali a anunțat primul ”11” al FCSB pentru meciul cu CFR Cluj: ”Băluță poate să joace, dar nu cred că intră”
Victor Pițurcă, despre revenirea lui Dan Petrescu la CFR Cluj: ”La fel va păți!”
Victor Pițurcă, despre revenirea lui Dan Petrescu la CFR Cluj: ”La fel va păți!”
Victor Pițurcă, despre revenirea lui Dan Petrescu la CFR Cluj: ”La fel va păți!”
Adrian Mutu îi distruge visul patronului de la FCSB: ”Câte transferuri au fost reușite pentru Gigi Becali?”
Adrian Mutu îi distruge visul patronului de la FCSB: ”Câte transferuri au fost reușite pentru Gigi Becali?”
Adrian Mutu îi distruge visul patronului de la FCSB: ”Câte transferuri au fost reușite pentru Gigi Becali?”

Cele mai citite

Victor Pițurcă, necruțător: ”Hagi și Dobrin nu sunt cei mai mari fotbaliști ai României!” Verdictul surprinzător al fostului selecționer: ”Gândiți-vă!”
Victor Pițurcă, necruțător: ”Hagi și Dobrin nu sunt cei mai mari fotbaliști ai României!” Verdictul surprinzător al fostului selecționer: ”Gândiți-vă!”
Fotbal  |  12 Aprilie 2024, 18:36
1.
Victor Pițurcă, necruțător: ”Hagi și Dobrin nu sunt cei mai mari fotbaliști ai României!” Verdictul surprinzător al fostului selecționer: ”Gândiți-vă!”
Capăt de drum? Două vedete ale Universității Craiova ar putea pleca dacă Mirel Rădoi revine la echipă
Capăt de drum? Două vedete ale Universității Craiova ar putea pleca dacă Mirel Rădoi revine la echipă
SuperLiga  |  10 Aprilie 2024, 18:12
2.
Capăt de drum? Două vedete ale Universității Craiova ar putea pleca dacă Mirel Rădoi revine la echipă
Caz tragic în Argentina. O fotbalistă a fost omorâtă de fostul partener, care apoi s-a sinucis: ”Chemați poliția, copiii sunt singuri”
Caz tragic în Argentina. O fotbalistă a fost omorâtă de fostul partener, care apoi s-a sinucis: ”Chemați poliția, copiii sunt singuri”
Diverse  |  10 Aprilie 2024, 14:40
3.
Caz tragic în Argentina. O fotbalistă a fost omorâtă de fostul partener, care apoi s-a sinucis: ”Chemați poliția, copiii sunt singuri”
Din ce orașe sunt românii care au primit, deja, banii pe cardul de alimente? În ce condiții se dau?
Din ce orașe sunt românii care au primit, deja, banii pe cardul de alimente? În ce condiții se dau?
Din ce orașe sunt românii care au primit, deja, banii pe cardul de alimente? În ce condiții se dau?
6.100 lei pensie pentru un pensionar la recalculare. Ce indice de corecție a avut și cât a muncit?
6.100 lei pensie pentru un pensionar la recalculare. Ce indice de corecție a avut și cât a muncit?
6.100 lei pensie pentru un pensionar la recalculare. Ce indice de corecție a avut și cât a muncit?
Actrița Rodica Mandache, despre relația cu Florin Piersic. „Între noi e o dragoste fierbinte”
Actrița Rodica Mandache, despre relația cu Florin Piersic. „Între noi e o dragoste fierbinte”
Actrița Rodica Mandache, despre relația cu Florin Piersic. „Între noi e o dragoste fierbinte”
Știri de ultimă oră din sport
Mitriță s-a aflat în curtea FCSB-ului, însă Gigi Becali l-a lăsat să plece. Mihai Stoica: ”E incredibil”
Mitriță s-a aflat în curtea FCSB-ului, însă Gigi Becali l-a lăsat să plece. Mihai Stoica: ”E incredibil”
SuperLiga   |  13 Aprilie 2024, 12:20
Mitriță s-a aflat în curtea FCSB-ului, însă Gigi Becali l-a lăsat să plece. Mihai Stoica: ”E incredibil”
Victor Pițurcă, despre revenirea lui Dan Petrescu la CFR Cluj: ”La fel va păți!”
Victor Pițurcă, despre revenirea lui Dan Petrescu la CFR Cluj: ”La fel va păți!”
SuperLiga   |  13 Aprilie 2024, 10:44
Victor Pițurcă, despre revenirea lui Dan Petrescu la CFR Cluj: ”La fel va păți!”
Adrian Mutu îi distruge visul patronului de la FCSB: ”Câte transferuri au fost reușite pentru Gigi Becali?”
Adrian Mutu îi distruge visul patronului de la FCSB: ”Câte transferuri au fost reușite pentru Gigi Becali?”
SuperLiga   |  13 Aprilie 2024, 10:43
Adrian Mutu îi distruge visul patronului de la FCSB: ”Câte transferuri au fost reușite pentru Gigi Becali?”
Destin incredibil pentru modelul care i-a spart casa marelui campion. Două drame teribile o urmăresc și acum
Destin incredibil pentru modelul care i-a spart casa marelui campion. Două drame teribile o urmăresc și acum
Diverse   |  13 Aprilie 2024, 10:41
Destin incredibil pentru modelul care i-a spart casa marelui campion. Două drame teribile o urmăresc și acum
Verdictul lui Ilie Dumitrescu, după ce Gigi Becali a anunțat plecarea lui Florinel Coman: ” De ce nu vă puneți și întrebarea asta?”
Verdictul lui Ilie Dumitrescu, după ce Gigi Becali a anunțat plecarea lui Florinel Coman: ” De ce nu vă puneți și întrebarea asta?”
SuperLiga   |  13 Aprilie 2024, 09:31
Verdictul lui Ilie Dumitrescu, după ce Gigi Becali a anunțat plecarea lui Florinel Coman: ” De ce nu vă puneți și întrebarea asta?”
FCSB  a găsit înlocuitor pentru Florinel Coman. Mihai Stoica: ”Un jucător mai bun decât el nu există! Știm deja cine este”
FCSB a găsit înlocuitor pentru Florinel Coman. Mihai Stoica: ”Un jucător mai bun decât el nu există! Știm deja cine este”
SuperLiga   |  13 Aprilie 2024, 09:09
FCSB a găsit înlocuitor pentru Florinel Coman. Mihai Stoica: ”Un jucător mai bun decât el nu există! Știm deja cine este”
Vine Denis Alibec la FCSB? Răspunsul oferit de un apropiat al jucătorului
Vine Denis Alibec la FCSB? Răspunsul oferit de un apropiat al jucătorului
SuperLiga   |  13 Aprilie 2024, 08:45
Vine Denis Alibec la FCSB? Răspunsul oferit de un apropiat al jucătorului
Fostul jucător al Rapidului a dezvăluit de ce s-a făcut impresar: ”Atunci am decis asta”
Fostul jucător al Rapidului a dezvăluit de ce s-a făcut impresar: ”Atunci am decis asta”
SuperLiga   |  13 Aprilie 2024, 08:22
Fostul jucător al Rapidului a dezvăluit de ce s-a făcut impresar: ”Atunci am decis asta”
Președintele SUA l-a lăsat perplex pe Ilie Năstase: ”Am rămas blocat”. Ce i-a spus: ”Ilie, e vreun ziarist pe aici?”
Diverse   |  12:57
Președintele SUA l-a lăsat perplex pe Ilie Năstase: ”Am rămas blocat”. Ce i-a spus: ”Ilie, e vreun ziarist pe aici?”
Mitriță s-a aflat în curtea FCSB-ului, însă Gigi Becali l-a lăsat să plece. Mihai Stoica: ”E incredibil”
SuperLiga   |  12:20
Mitriță s-a aflat în curtea FCSB-ului, însă Gigi Becali l-a lăsat să plece. Mihai Stoica: ”E incredibil”
EXCLUSIV | Prima reacție a impresarului lui Dennis Man după ce au apărut informații că românul este dorit de Borussia Dortmund
SuperLiga   |  12:17
EXCLUSIV | Prima reacție a impresarului lui Dennis Man după ce au apărut informații că românul este dorit de Borussia Dortmund
Ultimul nume apărut pe lista de cumpărături a lui Gigi Becali: "Mă bucur că lumea se interesează de mine"
SuperLiga   |  11:16
Ultimul nume apărut pe lista de cumpărături a lui Gigi Becali: "Mă bucur că lumea se interesează de mine"
Gigi Becali a anunțat primul ”11” al FCSB pentru meciul cu CFR Cluj: ”Băluță poate să joace, dar nu cred că intră”
SuperLiga   |  10:46
Gigi Becali a anunțat primul ”11” al FCSB pentru meciul cu CFR Cluj: ”Băluță poate să joace, dar nu cred că intră”
Victor Pițurcă, despre revenirea lui Dan Petrescu la CFR Cluj: ”La fel va păți!”
SuperLiga   |  10:44
Victor Pițurcă, despre revenirea lui Dan Petrescu la CFR Cluj: ”La fel va păți!”
Adrian Mutu îi distruge visul patronului de la FCSB: ”Câte transferuri au fost reușite pentru Gigi Becali?”
SuperLiga   |  10:43
Adrian Mutu îi distruge visul patronului de la FCSB: ”Câte transferuri au fost reușite pentru Gigi Becali?”
Destin incredibil pentru modelul care i-a spart casa marelui campion. Două drame teribile o urmăresc și acum
Diverse   |  10:41
Destin incredibil pentru modelul care i-a spart casa marelui campion. Două drame teribile o urmăresc și acum
Rezultate / Clasamente