UTA Arad - CFR Cluj Galerie foto (1 fotografii): UTA Arad - CFR Cluj 1-3. CFR Cluj, demonstrație de forță! Formația lui Mandorlini bifează a doua victorie a sezonului

Redactia   |   Publicat: 21.07.2023 20:39   |  Actualizat: 22.07.2023 00:26

Partida dintre UTA Arad și CFR Cluj s-a disputat vineri seară pe terenul celor de la UTA. Partida s-a încheiat 3-1 în favoarea formației din Gruia. Au marcat Bârligea, în minutul 28, gazdele au gafat și au înscris în proprie poartă, iar tabela a fost închisă în minutul 84 de Yeboah.

CFR Cluj și UTA Arad s-au întâlnit în al doilea meci din a doua etapă, partidă ce s-a disputat pe terenul celor de la UTA Arad. Deși întâlnirea a fost echilibrată la începutul primei reprize, CFR Cluj s-a impus categoric pe parcurs.

Golurile pentru CFR Cluj au fost marcate de Bârligea în minutul 28, gafa făcută de Cătălin Carp a ridicat scorul la 2-1 în favoarea clujenilor, iar ultimul gol a fost marcat în minutul 84, printr-o fază excepțională făcută de Yeboah. Singurul gol marcat de UTA Arad a fost în minutul 27, prin Cooper.

Andrea Mandorlini se poate mândri cu un debut perfect la Cluj, iar fosta campioană pare pregătită pentru duelurile din Conference League.

Min38: Jefte Betancor ratează

Min34: PENALTY! Cătălin Carp îl trage de tricou pe Daniel Birligea în interiorul careului

Echipele de start

UTA: Fl. Iacob - Carp, Benga, Markov, Abeid - Dumitrașcu, C. Mihai - Stahl, Fabry, R. Pop - Cooper
Rezerve: Kucher - Iurasciuc, Mustacă, Roganovic, Stroungis, Nortey, Marku, Leidsman
Antrenor: Mircea Rednic

CFR Cluj: Sava - Cr. Manea, Mogoș, Ajeti, Țîru, Camora - R. Filip, Muhar, Cvek - Jefte, Bîrligea
Rezerve: Hindrich - Morgan, Kresic, Gneba, Fica, Deac, Otele, Krasniqi, Yeboah
Antrenor: Andrea Mandorlini

UTA Arad - CFR Cluj LIVE TEXT, ora 21:30, pe iAMSport.ro. Mircea Rednic vs Andrea Mandorlini

UTA Arad a început noul sezon cu un egal, 1-1, pe terenul celor de la Oțelul Galați.

De cealaltă parte, CFR Cluj s-a impus pe teren propriu, 2-0, cu Poli Iași.

Ultima partida dintre UTA și CFR de la Arad a fost încheiată la egalitate, 1-1, după un gol al lui Boateng, plecat între timp la Jeonbuk, și un autogol al lui Kolinger, care de asemenea nu mai e lotul ardelenilor după ce a fost pus pe liber la finalul stagiunii trecute.

"Jucăm cu o echipă cu multă experiență, cu trofee câștigate, cu jucători trecuți prin foc și sabie, dar și ei au probleme, mai ales pe zona axului central, în apărare.

Au schimbat și un jucător care a venit și s-a accidentat, am văzut că sunt în discuții cu alți doi fundași centrali.

Mai mult, ei sunt acum preocupați și de Conference League și, ținând cont de situația lor, meciul de joia viitoare e foarte important.

Poate vor face și câteva modificări, ținând cont de vârsta unor jucători, de exemplu să nu joace Camora, ci Peteleu, cum au mai făcut-o.

Au și declarat că e cel mai important joc și foarte puțin au vorbit despre jocul de la UTA și sper să le facem o surpriză", a spus Mircea Rednic.

UTA Arad - CFR Cluj LIVE TEXT, ora 21:30, pe iAMSport.ro. Ce a spus Mandorlini înainte de meci

"Suntem motivaţi zi de zi, de abia a început campionatul şi vrem să continuăm pe aceeaşi linie, să obţinem victoria cu UTA, aşa cum am făcut şi cu Poli Iaşi.

Deplasarea de la Arad va fi una dificilă, împotriva unui adversar bun, dar suntem pregătiţi ca pentru orice partidă, cu atât mai mult cu cât este ultima înaintea debutului în Conference League.

Ne gândim la partida cu Adana, însă cea mai importantă este cea de la Arad. Petrila nu este încă recuperat, mai are nevoie de două-trei săptămâni, să vedem Deac, dacă va veni cu noi la Arad", a spus Andrea Mandorlini.

Intră acum pe canalul iAM Sport de WhatsApp și afli instant toate știrile care contează!

Urmărește iAMsport.ro și pe Google News, Facebook sau YouTube. Zi de zi ai conținut de ultimă oră din lumea sportului.

Adaugă comentariu

Pentru a comenta, trebuie să fii logat. Dacă ai deja un cont, intră în cont aici. Daca nu ai cont, click aici pentru a crea un cont nou.

Dorinel Munteanu vrea să pună capăt discuțiilor din ultima perioadă: ”Îmi cer iertate dacă unii analiști s-au simțit afectați” / ”Nu sunt prieten cu cei care au comentat!”
MM Stoica, dat pe spate un jucător de la Oțelul: ”Nu face un meci slab! E în top 3”
Costel Gâlcă, gest de apreciat după remiza de la Galați: ”Dacă merita cineva să câștige, era Oțelul”
Jucătorii Craiovei au găsit ”vinovatul” după remiza cu Oțelul: ”E dificil!”
Oțelul Galați - Universitatea Craiova 1-1. Moldovenii, neînvinși și după a 12-a etapă a SuperLigii! Ambele echipe intră în pauza competițională pe podium
Dan Petrescu a pus tunurile pe arbitru, după victoria cu Poli Iași: ”Sunt greșeli prea mari împotriva noastră”

Cele mai citite

"Nu, nu Hagi”. Care este fotbalistul român preferat al lui Recep Erdogan: ”Parcă a fost electrocutat”
Diverse  |  03 Octombrie 2024, 11:29
1.
Despărțire de ultim moment la FCSB! MM Stoica a făcut anunțul după meciul cu PAOK: ”El va pleca”
SuperLiga  |  04 Octombrie 2024, 21:19
2.
Dinamo, lovitură pe piața transferurilor? "Câinii" au aflat cât costă noul Dennis Man
SuperLiga  |  03 Octombrie 2024, 11:51
3.
Cine e sportiva ce a luat primul aur olimpic la floretă pentru România. Inspirată de Alexandre Dumas
Cum influențează grupele de muncă și indicele de corecție recalcularea pensiei? Cât dai impozit?
De ce nu va funcționa „camera de detenție” în școli? Psiholog: Copiii vor vedea totul ca pe un chiul
Știri de ultimă oră din sport
SuperLiga   |  05 Octombrie 2024, 23:39
SuperLiga   |  05 Octombrie 2024, 23:23
Bogdan Apostu o atacă pe Aza Gabriela, iubita lui Horațiu Moldovan: ”A ajuns ea să vorbească despre mine? Incredibil!”
Diverse   |  05 Octombrie 2024, 22:42
Ce fac stranierii români. Andrei Rațiu, providențial în victoria lui Rayo! Mihai Teja, remiză dramatică la debutul în Danemarca
Stranieri   |  05 Octombrie 2024, 22:27
SuperLiga   |  05 Octombrie 2024, 22:18
foto Atacantul Oțelului, moment de geniu! Juric a marcat cu o deviere fabuloasă cu călcâiul, în fața Universității Craiova
SuperLiga   |  05 Octombrie 2024, 22:14
Louis Munteanu, fericit după victoria CFR-ului cu Poli Iași: ”Eu trebuie să fiu acolo, să marchez mereu!”
SuperLiga   |  05 Octombrie 2024, 21:36
Regretul lui Emil Săndoi după eșecul cu CFR: ”E păcat!”. Bordeianu nu a fost impresionat de fosta echipă: ”Două faze fixe și...”
SuperLiga   |  05 Octombrie 2024, 21:24
Diana Șoșoacă și-a depus candidatura la alegerile prezidențiale: ”Jumătate din România este peste graniță”
Cum poţi ieşi la pensie, la vârsta de 52 de ani? Noua lege a pensiilor îi avantajează pe aceşti români
Câți bani a cheltuit Klaus Iohannis pe deplasări în timpul celor două mandate. Românilor nu le va veni să creadă
Dorinel Munteanu vrea să pună capăt discuțiilor din ultima perioadă: ”Îmi cer iertate dacă unii analiști s-au simțit...
SuperLiga   |  00:17
SuperLiga   |  00:04
SuperLiga   |  00:00
SuperLiga   |  23:39
Oțelul Galați - Universitatea Craiova 1-1. Moldovenii, neînvinși și după a 12-a etapă a SuperLigii! Ambele echipe intră în...
SuperLiga   |  23:23
”Previziunea” lui Marius Șumudică dinaintea duelului PAOK - FCSB. Pe ce rezultat miza antrenorul Rapidului: ”Despre ce vorbim?!”
Europa League   |  23:09
Diverse   |  22:42
Stranieri   |  22:27