exclusiv Marius Șumudică și Meme Stoica au vorbit la telefon și au luat o decizie, după ce s-au jignit timp de o săptămână
Galerie foto (1 fotografii): Marius Șumudică și Meme Stoica au vorbit la telefon și au luat o decizie, după ce s-au jignit timp de o săptămână
Remus Răureanu | Publicat: 07.05.2025 12:57 | Actualizat: 07.05.2025 15:05
Antrenorul echipei Rapid, Marius Șumudică (54 de ani) și președintele Consiliului de Administrație al FCSB, Mihai Stoica (60 de ani) s-au contrat timp de o săptămână după meciul dintre cele două formații, încheiată cu victoria campioanei, scor 2-1.
Nu rata știrile, emisiunile și cele mai tari clipuri iAMsport.ro
Primul care a lansat atacuri a fost antrenorul Rapidului, care declara într-o conferință de presă că decizia arbitrului VAR, Ovidiu Hațegan, de a nu-l chema la margine pe centralul Radu Petrescu, pentru a vedea faultul lui Ștefan Târnovanu asupra lui Tobias Christensen i-a adus aminte de vremea Cooperativei.
”E adevărat că Rapid, Craiova şi Dinamo sunt cele mai dezavantajate din punct de vedere al arbitrajelor, dintre cele şase (n.r.- din play-off). E adevărat că dacă nu a ieşit Vassaras cu explicaţii de la FRF, a ieşit 'vasalul' (n.r.- MM Stoica) să ne explice cum e cu greşelile de arbitraj.
(…)
Apropo de cei care cred că sunt incult sau încuiat. Să se documenteze, să vadă ce înseamnă mitomanie. Aviz amatorului (n.r.- MM Stoica), care... Să se aștepte cât de curând (n.r.- să-i dea replica)”, spunea Marius Șumudică înaintea partidei cu Universitatea Craiova, disputată vineri și încheiată cu scorul de 2-1 în favoarea rapidiștilor.
Reacția lui Mihai Stoica nu s-a lăsat prea mult așteptată
La rândul său, Mihai Stoica a reacționat și a lăsat de înțeles că ar ști lucruri incriminatorii despre Șumudică.
De asemenea, Mihai Stoica a susținut că formația pregătită de Elias Charalambous a fost mai mult dezavantajată, decât ajutată, de arbitraj în actuala stagiune.
”Nu mă deranjează, e joc de cuvinte, i s-a părut interesant. N-am niciun fel de problemă să vină la emisiune, ne punem și întrebări unul altuia, e cam greu cred. Dacă ducem discuția și prin alte părți, se deschide pământul și îi înghite pe unii.
Eu n-am timp de replici, dar să exagerezi la modul acesta cu arbitrajul? Am pierdut mai multe puncte noi. Să pățească ce am pățit noi cu Petrolul, ultima fază a meciului, fault la Șut, la Târnovanu, nu s-a mers la VAR. Comunicatele sunt comunicate, dar vreau să văd reacția Comisiei, s-a scris de furt, dacă era așa, eram imediat convocat”, a reacționat Mihai Stoica.
Împăcare între Șumudică și Stoica
După câteva zile de contre aprinse prin presă, cei doi au lăsat atacurile prin intermediari deoparte și au avut o discuție telefonică, în urma căreia au decis să îngroape securea războiului.
Șumudică și MM Stoica s-au împăcat, în stilul bine-cunoscut al fotbalului românesc, unde conflictele aprinse pot fi stinse la fel de repede, cu un telefon și două glume.
Adaugă comentariu
Pentru a comenta, trebuie să fii logat. Dacă ai deja un cont, intră în cont aici. Daca nu ai cont, click aici pentru a crea un cont nou.





Cele mai citite







