Mihai Pintilii, surprins de gestul lui Ngezana: ”I-am dat amendă”

Foto 1/1 Galerie foto (1 fotografii): Mihai Pintilii, surprins de gestul lui Ngezana: ”I-am dat amendă”

Vlad Ionescu   |   Publicat: 28.05.2024 14:00   |  Actualizat: 28.05.2024 14:49

Mihai Pintilii, delegatul celor de la FCSB, a povestit o întâmplare amuzantă cu fundașul central Siyabonga Ngezana (26 de ani).

Mihai Pintilii, care alături de Elias Charalambous a adus trofeul SuperLigii în vitrina FCSB, a povestit o întâmplare care l-a avut în prim plan pe Siyabonga Ngezana.

După ce l-a amendat cu 200 de euro, fundașul nefiind familiarizat cu banii din România, a încercat să achite amenda în lei. Totuși, Pintilii nu a dezvăluit și motivul pentru care l-a amendat.

Mihai Pintilii, șocat de gestul lui Ngezana

”I-am dat amendă lui Ngezana 200 de euro și a venit cu teancul… avea o mie de euro, dar în lei. 50 de milioane, dar în lei. I-am zis: «Bă, omule, tu trebuie să aduci 200 de euro, nu…». El nici nu știa banii, săracul. I-am dat banii înapoi: «Du-te, mă, de aici»”, a povestit Mihai Pintilii, în cadrul podcastului realizat de Costin Deșliu.

Fundașul a fost transferat de FCSB în urmă cu un an în schimbul sumei de 600.000 de euro.

Ngezana visează cu ochii deschiși: ”Va fi frumos să joc în Liga Campionilor!”

Devenit în acest sezon campion cu echipa ”roș-albastră”, fundașul se pregătește pentru calificarea în grupele celei mai importante competiții din Europa.

Stoperul a declarat că este entuziasmat pentru participarea în preliminariile Ligii Campionilor, datorită faptului că este pentru prima dată când participă într-o astfel de competiție. De altfel, este de părere că nu este ușor să ajungi în această competiție.

”Evident, mai trebuie să jucăm pentru tururile de play-off, ceea ce nu este ușor și nu este ușor să intri mereu în calificările Ligii Campionilor.

Deci, trebuie să jucăm pentru a ne califica acolo. Cred că mai avem de jucat vreo patru, dacă nu șase meciuri, dacă nu mă înșel, deoarece eu nu am mai participat până acum în play-off-uri, care vor fi acasă și în deplasare”, a spus Ngezana.


Intră acum pe canalul iAM Sport de WhatsApp și afli instant toate știrile care contează!

Urmărește iAMsport.ro și pe Google News, Facebook sau YouTube. Zi de zi ai conținut de ultimă oră din lumea sportului.

Adaugă comentariu

Pentru a comenta, trebuie să fii logat. Dacă ai deja un cont, intră în cont aici. Daca nu ai cont, click aici pentru a crea un cont nou.

Virgil Boglea spune că regretă că a susținut-o pe FCSB în procesul pentru palmaresul Stelei: ”Nu pot să dau înapoi de la principii”
Virgil Boglea spune că regretă că a susținut-o pe FCSB în procesul pentru palmaresul Stelei: ”Nu pot să dau înapoi de la principii”
Virgil Boglea spune că regretă că a susținut-o pe FCSB în procesul pentru palmaresul Stelei: ”Nu pot să dau înapoi de la principii”
Noii investitori de la Petrolul Ploiești îi plătesc lui Marian Copilu o sumă uriașă de bani pentru a părăsi clubul
Noii investitori de la Petrolul Ploiești îi plătesc lui Marian Copilu o sumă uriașă de bani pentru a părăsi clubul
Noii investitori de la Petrolul Ploiești îi plătesc lui Marian Copilu o sumă uriașă de bani pentru a părăsi clubul
L-a vrut antrenor în urmă cu trei ani, acum are chef de ironii la adresa sa. Gigi Becali i-a dat replica lui Marius Șumudică: ”Parcă mănânci caterincă”
L-a vrut antrenor în urmă cu trei ani, acum are chef de ironii la adresa sa. Gigi Becali i-a dat replica lui Marius Șumudică: ”Parcă mănânci caterincă”
L-a vrut antrenor în urmă cu trei ani, acum are chef de ironii la adresa sa. Gigi Becali i-a dat replica lui Marius Șumudică: ”Parcă mănânci caterincă”
Atanas Trică, la Dinamo? Prima reacție a Lorenei Balaci: ”Ceva mai devreme am vorbit” + Ce spune despre despărțirea de Universitatea Craiova
Atanas Trică, la Dinamo? Prima reacție a Lorenei Balaci: ”Ceva mai devreme am vorbit” + Ce spune despre despărțirea de Universitatea Craiova
Atanas Trică, la Dinamo? Prima reacție a Lorenei Balaci: ”Ceva mai devreme am vorbit” + Ce spune despre despărțirea de Universitatea Craiova
OFICIAL | Sepsi i-a ”furat” jucătorul Oțelului! Anunțat la Galați, golgheterul Ligii 2 a ajuns la Sfântu Gheorghe
OFICIAL | Sepsi i-a ”furat” jucătorul Oțelului! Anunțat la Galați, golgheterul Ligii 2 a ajuns la Sfântu Gheorghe
OFICIAL | Sepsi i-a ”furat” jucătorul Oțelului! Anunțat la Galați, golgheterul Ligii 2 a ajuns la Sfântu Gheorghe
Concluziile lui Neil Lennon după ce Rapid a câștigat primul amical din mandatul său: ”Sunt foarte mulțumit”
Concluziile lui Neil Lennon după ce Rapid a câștigat primul amical din mandatul său: ”Sunt foarte mulțumit”
Concluziile lui Neil Lennon după ce Rapid a câștigat primul amical din mandatul său: ”Sunt foarte mulțumit”

Cele mai citite

EURO 2024: Programul complet al meciurilor, clasamente, rezultate și televizări. Aici ai tot ce trebuie să știi despre Campionatul European din Germania
EURO 2024: Programul complet al meciurilor, clasamente, rezultate și televizări. Aici ai tot ce trebuie să știi despre Campionatul European din Germania
EURO 2024  |  20 Iunie 2024, 22:03
1.
EURO 2024: Programul complet al meciurilor, clasamente, rezultate și televizări. Aici ai tot ce trebuie să știi despre Campionatul European din Germania
Românce versus ucrainence! Spectacolul oferit de fane pe arena din Munchen
Românce versus ucrainence! Spectacolul oferit de fane pe arena din Munchen
EURO 2024  |  18 Iunie 2024, 21:07
2.
Românce versus ucrainence! Spectacolul oferit de fane pe arena din Munchen
Gică Popescu, omul care a blocat convocarea lui Gică Craioveanu la națională? Victor Becali a răspuns fără ezitare
Gică Popescu, omul care a blocat convocarea lui Gică Craioveanu la națională? Victor Becali a răspuns fără ezitare
Echipa Națională  |  19 Iunie 2024, 17:25
3.
Gică Popescu, omul care a blocat convocarea lui Gică Craioveanu la națională? Victor Becali a răspuns fără ezitare
Ciolacu dă vestea așteptată de pensionari. Adeverințele cu pensia recalculată pregătite. Când ajung?
Ciolacu dă vestea așteptată de pensionari. Adeverințele cu pensia recalculată pregătite. Când ajung?
Ciolacu dă vestea așteptată de pensionari. Adeverințele cu pensia recalculată pregătite. Când ajung?
O nouă categorie de pensionari nu va mai plăti impozit pe pensie după recalculare. Anunț OFICIAL
O nouă categorie de pensionari nu va mai plăti impozit pe pensie după recalculare. Anunț OFICIAL
O nouă categorie de pensionari nu va mai plăti impozit pe pensie după recalculare. Anunț OFICIAL
Recunoașteți personajul? Actorul care ne făcea să râdem și-a văzut fiica murind. Condamnat la moarte
Recunoașteți personajul? Actorul care ne făcea să râdem și-a văzut fiica murind. Condamnat la moarte
Recunoașteți personajul? Actorul care ne făcea să râdem și-a văzut fiica murind. Condamnat la moarte
Știri de ultimă oră din sport
Ce se întâmplă, de fapt, în culise la Imperiul Leilor. Răzvan Raț, jurat: ”Nu e deloc 'vrăjeală'”
Ce se întâmplă, de fapt, în culise la Imperiul Leilor. Răzvan Raț, jurat: ”Nu e deloc 'vrăjeală'”
Special   |  21 Iunie 2024, 13:19
Ce se întâmplă, de fapt, în culise la Imperiul Leilor. Răzvan Raț, jurat: ”Nu e deloc 'vrăjeală'”
Familia lui Schumacher, șantajată. Doi suspecți au fost arestați
Familia lui Schumacher, șantajată. Doi suspecți au fost arestați
Diverse   |  21 Iunie 2024, 11:32
Familia lui Schumacher, șantajată. Doi suspecți au fost arestați
Virgil Boglea spune că regretă că a susținut-o pe FCSB în procesul pentru palmaresul Stelei: ”Nu pot să dau înapoi de la principii”
Virgil Boglea spune că regretă că a susținut-o pe FCSB în procesul pentru palmaresul Stelei: ”Nu pot să dau înapoi de la principii”
SuperLiga   |  21 Iunie 2024, 11:29
Virgil Boglea spune că regretă că a susținut-o pe FCSB în procesul pentru palmaresul Stelei: ”Nu pot să dau înapoi de la principii”
Belgienii știu cum va juca România: ”Vor face un joc compact”
Belgienii știu cum va juca România: ”Vor face un joc compact”
EURO 2024   |  21 Iunie 2024, 10:28
Belgienii știu cum va juca România: ”Vor face un joc compact”
Câți bani a câștigat Leonard Doroftei în întreaga lui carieră: ”Încep și anunță: ai de plată, ai de plată, ai de plată...”
Câți bani a câștigat Leonard Doroftei în întreaga lui carieră: ”Încep și anunță: ai de plată, ai de plată, ai de plată...”
Box   |  21 Iunie 2024, 10:24
Câți bani a câștigat Leonard Doroftei în întreaga lui carieră: ”Încep și anunță: ai de plată, ai de plată, ai de plată...”
Cum le-a descris Mircea Rednic belgienilor situația de la echipa națională: ”Sunt o formație de furnici muncitoare”
Cum le-a descris Mircea Rednic belgienilor situația de la echipa națională: ”Sunt o formație de furnici muncitoare”
EURO 2024   |  21 Iunie 2024, 09:27
Cum le-a descris Mircea Rednic belgienilor situația de la echipa națională: ”Sunt o formație de furnici muncitoare”
Englezii laudă un tricolor pentru prestația la EURO 2024: ”Demonul din România!”
Englezii laudă un tricolor pentru prestația la EURO 2024: ”Demonul din România!”
EURO 2024   |  21 Iunie 2024, 08:53
Englezii laudă un tricolor pentru prestația la EURO 2024: ”Demonul din România!”
Noii investitori de la Petrolul Ploiești îi plătesc lui Marian Copilu o sumă uriașă de bani pentru a părăsi clubul
Noii investitori de la Petrolul Ploiești îi plătesc lui Marian Copilu o sumă uriașă de bani pentru a părăsi clubul
SuperLiga   |  21 Iunie 2024, 08:38
Noii investitori de la Petrolul Ploiești îi plătesc lui Marian Copilu o sumă uriașă de bani pentru a părăsi clubul
Selecţionerul Ucrainei a fost dat afară din vestiar după înfrângerea usturătoare cu România, de la EURO 2024
Selecţionerul Ucrainei a fost dat afară din vestiar după înfrângerea usturătoare cu România, de la EURO 2024
Selecţionerul Ucrainei a fost dat afară din vestiar după înfrângerea usturătoare cu România, de la EURO 2024
Carbohidraţii "răi" şi efectele pe care le au asupra organismului. Când trebuie consumaţi şi cum
Carbohidraţii "răi" şi efectele pe care le au asupra organismului. Când trebuie consumaţi şi cum
Carbohidraţii "răi" şi efectele pe care le au asupra organismului. Când trebuie consumaţi şi cum
Top 10 alimente care nu îngraşă! Sunt aliatul dietelor de slăbit
Top 10 alimente care nu îngraşă! Sunt aliatul dietelor de slăbit
Top 10 alimente care nu îngraşă! Sunt aliatul dietelor de slăbit
Ce se întâmplă, de fapt, în culise la Imperiul Leilor. Răzvan Raț, jurat: ”Nu e deloc 'vrăjeală'”
Special   |  13:19
Ce se întâmplă, de fapt, în culise la Imperiul Leilor. Răzvan Raț, jurat: ”Nu e deloc 'vrăjeală'”
foto Cea mai surprinzătoare imagine de la EURO 2024! Fani, consternați după ce au văzut tatuajele arbitrului de la Danemarca -...
EURO 2024   |  12:50
Cea mai surprinzătoare imagine de la EURO 2024! Fani, consternați după ce au văzut tatuajele arbitrului de la Danemarca - Anglia 1-1: "N-am mai văzut vreodată așa ceva"
Roberto Baggio, sechestrat şi rănit în propria casă, în timpul meciului Italia - Spania. Momentele șocante prin care a trecut...
Diverse   |  12:45
Roberto Baggio, sechestrat şi rănit în propria casă, în timpul meciului Italia - Spania. Momentele șocante prin care a trecut legendarul fotbalist
Corespondență EURO Jucătorii României au plecat spre Koln. Suporterii au făcut spectacol la gară | FOTO
EURO 2024   |  12:39
Jucătorii României au plecat spre Koln. Suporterii au făcut spectacol la gară | FOTO
exclusiv Brett Hawke, despre David Popovici: “Este o situație înspăimântătoare”. Fostul vicecampion mondial de înot, despre calitățile...
Natație   |  12:34
Brett Hawke, despre David Popovici: “Este o situație înspăimântătoare”. Fostul vicecampion mondial de înot, despre calitățile românului: “E fenomenal, înfricoșător, potențialul pe care-l are”
exclusiv Narcis Răducan, despre surpriza pe care Edi Iordănescu o ia în calcul pentru meciul cu Belgia: ”Nu este deloc deplasată ideea”
EURO 2024   |  12:05
Narcis Răducan, despre surpriza pe care Edi Iordănescu o ia în calcul pentru meciul cu Belgia: ”Nu este deloc deplasată ideea”