"Mircea Lucescu, Cornel Dinu și el". Dan Capatos a numit favoriții lui din istoria lui Dinamo

Dan Capatos a făcut topul celor mai importanți jucători din istoria lui Dinamo Galerie foto (1 fotografii): "Mircea Lucescu, Cornel Dinu și el". Dan Capatos a numit favoriții lui din istoria lui Dinamo
Foto: Facebook & Sport Pictures  |   Dan Capatos a făcut topul celor mai importanți jucători din istoria lui Dinamo

Mihai Alecu   |   Publicat: 11.06.2024 14:17   |  Actualizat: 11.06.2024 16:15

iAMsport.ro a sărbătorit un an de la lansare și cu această ocazie, în cadrul unui podcast special, Dan Capatos, unul dintre invitați, a dezvăluit care sunt jucătorii săi favoriți din istoria lui Dinamo.

Dan Capatos, fan declarat al lui Dinamo și editorialist iAMsport.ro, a făcut un top 3 al celor mai importanți fotbaliști din istoria echipei pe care o susține.

Cunoscutul prezentator TV l-a pus primul loc pe Mircea Lucescu și a completat podiumul cu doi foști jucători mari din istoria "câinilor".

Dan Capatos a dezvăluit jucătorii săi favoriți din istoria lui Dinamo

"Au fost mulți...Lucescu. Te impactează mult. Lucescu, Dinu și vreau să-l pun și pe Dănciulescu. Astea sunt în sufletul meu. Și Lupu, mie mi-a plăcut foarte mult.

Nu i-am prins foarte mult pe Dumitrache, Dudu Georgescu. Lucescu mă impactează mai mult cu cariera avută după retragere", a spus Dan Capatos, la Podcastul iAMsport.ro.

Capatos, întrebat despre o eventuală problemă cu identitatea la Dinamo, așa cum e la FCSB, a afirmat că speră să nu existe asemenea complicații în Ștefan cel Mare.

"Sper să nu ajung acolo (n.r. să aleg). Din fericire la noi nu a fost schisma. Răspunsul este nu știu, orice aș spune poate să nu fie adevărat. Sper să nu trecem prin situația prin care a trecut Steaua.

Nu cred în proiectul ăla cu Țiriac. Dacă băga bani o făcea până acum. Cred că dacă o să apară stadionul poate să fie o fuziune. Ar putea fi o situație bună", a spus Capatos.

Dan Capatos nu are încredere în actualii acționari ai lui Dinamo

"Părerea mea e că Borcea, Nețoiu, Turcu și Badea au pus primele cărămizi la decăderea lui Dinamo. Și spun asta fiind prieten cu ei.

Dacă iese ziaristul din mine îmi dau seama că ei au contribuit la decăderea lui Dinamo. Pe ăstia de acum, Nicolescu și Voicu, îi acuz doar de faptul că au promis că vin și fac. Nimeni nu s-a întors împotriva lor că nu au bani", a mai povestit Dan Capatos.


Intră acum pe canalul iAM Sport de WhatsApp și afli instant toate știrile care contează!

Urmărește iAMsport.ro și pe Google News, Facebook sau YouTube. Zi de zi ai conținut de ultimă oră din lumea sportului.

Adaugă comentariu

Pentru a comenta, trebuie să fii logat. Dacă ai deja un cont, intră în cont aici. Daca nu ai cont, click aici pentru a crea un cont nou.

Virgil Boglea spune că regretă că a susținut-o pe FCSB în procesul pentru palmaresul Stelei: ”Nu pot să dau înapoi de la principii”
Virgil Boglea spune că regretă că a susținut-o pe FCSB în procesul pentru palmaresul Stelei: ”Nu pot să dau înapoi de la principii”
Virgil Boglea spune că regretă că a susținut-o pe FCSB în procesul pentru palmaresul Stelei: ”Nu pot să dau înapoi de la principii”
Noii investitori de la Petrolul Ploiești îi plătesc lui Marian Copilu o sumă uriașă de bani pentru a părăsi clubul
Noii investitori de la Petrolul Ploiești îi plătesc lui Marian Copilu o sumă uriașă de bani pentru a părăsi clubul
Noii investitori de la Petrolul Ploiești îi plătesc lui Marian Copilu o sumă uriașă de bani pentru a părăsi clubul
L-a vrut antrenor în urmă cu trei ani, acum are chef de ironii la adresa sa. Gigi Becali i-a dat replica lui Marius Șumudică: ”Parcă mănânci caterincă”
L-a vrut antrenor în urmă cu trei ani, acum are chef de ironii la adresa sa. Gigi Becali i-a dat replica lui Marius Șumudică: ”Parcă mănânci caterincă”
L-a vrut antrenor în urmă cu trei ani, acum are chef de ironii la adresa sa. Gigi Becali i-a dat replica lui Marius Șumudică: ”Parcă mănânci caterincă”
Atanas Trică, la Dinamo? Prima reacție a Lorenei Balaci: ”Ceva mai devreme am vorbit” + Ce spune despre despărțirea de Universitatea Craiova
Atanas Trică, la Dinamo? Prima reacție a Lorenei Balaci: ”Ceva mai devreme am vorbit” + Ce spune despre despărțirea de Universitatea Craiova
Atanas Trică, la Dinamo? Prima reacție a Lorenei Balaci: ”Ceva mai devreme am vorbit” + Ce spune despre despărțirea de Universitatea Craiova
OFICIAL | Sepsi i-a ”furat” jucătorul Oțelului! Anunțat la Galați, golgheterul Ligii 2 a ajuns la Sfântu Gheorghe
OFICIAL | Sepsi i-a ”furat” jucătorul Oțelului! Anunțat la Galați, golgheterul Ligii 2 a ajuns la Sfântu Gheorghe
OFICIAL | Sepsi i-a ”furat” jucătorul Oțelului! Anunțat la Galați, golgheterul Ligii 2 a ajuns la Sfântu Gheorghe
Concluziile lui Neil Lennon după ce Rapid a câștigat primul amical din mandatul său: ”Sunt foarte mulțumit”
Concluziile lui Neil Lennon după ce Rapid a câștigat primul amical din mandatul său: ”Sunt foarte mulțumit”
Concluziile lui Neil Lennon după ce Rapid a câștigat primul amical din mandatul său: ”Sunt foarte mulțumit”

Cele mai citite

EURO 2024: Programul complet al meciurilor, clasamente, rezultate și televizări. Aici ai tot ce trebuie să știi despre Campionatul European din Germania
EURO 2024: Programul complet al meciurilor, clasamente, rezultate și televizări. Aici ai tot ce trebuie să știi despre Campionatul European din Germania
EURO 2024  |  20 Iunie 2024, 22:03
1.
EURO 2024: Programul complet al meciurilor, clasamente, rezultate și televizări. Aici ai tot ce trebuie să știi despre Campionatul European din Germania
Românce versus ucrainence! Spectacolul oferit de fane pe arena din Munchen
Românce versus ucrainence! Spectacolul oferit de fane pe arena din Munchen
EURO 2024  |  18 Iunie 2024, 21:07
2.
Românce versus ucrainence! Spectacolul oferit de fane pe arena din Munchen
Gică Popescu, omul care a blocat convocarea lui Gică Craioveanu la națională? Victor Becali a răspuns fără ezitare
Gică Popescu, omul care a blocat convocarea lui Gică Craioveanu la națională? Victor Becali a răspuns fără ezitare
Echipa Națională  |  19 Iunie 2024, 17:25
3.
Gică Popescu, omul care a blocat convocarea lui Gică Craioveanu la națională? Victor Becali a răspuns fără ezitare
Ciolacu dă vestea așteptată de pensionari. Adeverințele cu pensia recalculată pregătite. Când ajung?
Ciolacu dă vestea așteptată de pensionari. Adeverințele cu pensia recalculată pregătite. Când ajung?
Ciolacu dă vestea așteptată de pensionari. Adeverințele cu pensia recalculată pregătite. Când ajung?
O nouă categorie de pensionari nu va mai plăti impozit pe pensie după recalculare. Anunț OFICIAL
O nouă categorie de pensionari nu va mai plăti impozit pe pensie după recalculare. Anunț OFICIAL
O nouă categorie de pensionari nu va mai plăti impozit pe pensie după recalculare. Anunț OFICIAL
Recunoașteți personajul? Actorul care ne făcea să râdem și-a văzut fiica murind. Condamnat la moarte
Recunoașteți personajul? Actorul care ne făcea să râdem și-a văzut fiica murind. Condamnat la moarte
Recunoașteți personajul? Actorul care ne făcea să râdem și-a văzut fiica murind. Condamnat la moarte
Știri de ultimă oră din sport
Familia lui Schumacher, șantajată. Doi suspecți au fost arestați
Familia lui Schumacher, șantajată. Doi suspecți au fost arestați
Diverse   |  21 Iunie 2024, 11:32
Familia lui Schumacher, șantajată. Doi suspecți au fost arestați
Virgil Boglea spune că regretă că a susținut-o pe FCSB în procesul pentru palmaresul Stelei: ”Nu pot să dau înapoi de la principii”
Virgil Boglea spune că regretă că a susținut-o pe FCSB în procesul pentru palmaresul Stelei: ”Nu pot să dau înapoi de la principii”
SuperLiga   |  21 Iunie 2024, 11:29
Virgil Boglea spune că regretă că a susținut-o pe FCSB în procesul pentru palmaresul Stelei: ”Nu pot să dau înapoi de la principii”
Cât a ajuns să coste un bilet la Belgia - România. Tichetele sunt mult mai scumpe decât au fost la Spania - Italia
Cât a ajuns să coste un bilet la Belgia - România. Tichetele sunt mult mai scumpe decât au fost la Spania - Italia
EURO 2024   |  21 Iunie 2024, 10:47
Cât a ajuns să coste un bilet la Belgia - România. Tichetele sunt mult mai scumpe decât au fost la Spania - Italia
Belgienii știu cum va juca România: ”Vor face un joc compact”
Belgienii știu cum va juca România: ”Vor face un joc compact”
EURO 2024   |  21 Iunie 2024, 10:28
Belgienii știu cum va juca România: ”Vor face un joc compact”
Cum le-a descris Mircea Rednic belgienilor situația de la echipa națională: ”Sunt o formație de furnici muncitoare”
Cum le-a descris Mircea Rednic belgienilor situația de la echipa națională: ”Sunt o formație de furnici muncitoare”
EURO 2024   |  21 Iunie 2024, 09:27
Cum le-a descris Mircea Rednic belgienilor situația de la echipa națională: ”Sunt o formație de furnici muncitoare”
Englezii laudă un tricolor pentru prestația la EURO 2024: ”Demonul din România!”
Englezii laudă un tricolor pentru prestația la EURO 2024: ”Demonul din România!”
EURO 2024   |  21 Iunie 2024, 08:53
Englezii laudă un tricolor pentru prestația la EURO 2024: ”Demonul din România!”
Noii investitori de la Petrolul Ploiești îi plătesc lui Marian Copilu o sumă uriașă de bani pentru a părăsi clubul
Noii investitori de la Petrolul Ploiești îi plătesc lui Marian Copilu o sumă uriașă de bani pentru a părăsi clubul
SuperLiga   |  21 Iunie 2024, 08:38
Noii investitori de la Petrolul Ploiești îi plătesc lui Marian Copilu o sumă uriașă de bani pentru a părăsi clubul
L-a vrut antrenor în urmă cu trei ani, acum are chef de ironii la adresa sa. Gigi Becali i-a dat replica lui Marius Șumudică: ”Parcă mănânci caterincă”
L-a vrut antrenor în urmă cu trei ani, acum are chef de ironii la adresa sa. Gigi Becali i-a dat replica lui Marius Șumudică: ”Parcă mănânci caterincă”