Mircea Rednic, furios după eșecul cu Hermannstadt: ”Am făcut greșeli de curtea școlii. Încă nu am scăpat de retrogradare”

Mircea Rednic a criticat jucătorii Galerie foto (1 fotografii): Mircea Rednic, furios după eșecul cu Hermannstadt: ”Am făcut greșeli de curtea școlii. Încă nu am scăpat de retrogradare”

Radu Bordei   |   Publicat: 12.04.2024 20:22   |  Actualizat: 12.04.2024 20:22

Mircea Rednic (61 de ani) a fost nemulțumit după ce UTA a pierdut primul meci din play-out, pe teren propriu, 1-3 cu Hermannstadt. Erorile jucătorilor, mai ales la golurile oaspeților, l-au exasperat pe antrenorul arădenilor.

Rednic s-a arătat surprins negativ de evoluția fotbaliștilor lui la meciul cu Sepsi și a avertizat că echipa încă poate avea probleme cu retrogadarea, dacă nu va lua meciurile în serios.

Mircea Rednic nu înțelege cum s-au primit golurile

Antrenorul arădenilor este deranjat de erorile din defensiva echipei pe care o pregătește. Mai ales că acestea s-au dovedit decisive la meciul cu Hermannstadt. Și arbitrul a intrat în colimatorul lui Rednic.

Nu vreau să vorbesc de prima repriză, s-a dat un penalty cu mare ușurință. Nu îmi pun semne de întrebare, dar la un asemenea meci să pui un arbitru fără experiență, nu e ok. Repriza a doua începem prost, am făcut greșeli mari la ambele goluri, erori de curtea școlii.

Asta deși am lucrat la antrrenamente pe faa defensivă, știam cum joacă, nu ne-au surprins, dar tot am luat gol. Am marcat, apoi am avut ceva șanse. Ei, în afară de penalty și de erorile noastre, nu au avut șanse. S-au retras și au vrut să conserve rezutlatul”, a explicat tehnicianul.

”Nu suntem scăpați”

Rednic a ținut să și lanseze un avertisment pentru fotbaliștii lui.

Este păcat de această atmosferă, dacă am pierdut, am făcut-o din vina noastră. Suntem supărați, nu trebuia să vină acest eșec, mai ales pe teren propriu. Încă se joacă, nicio echipă nu e scăpată, pierzi două meciuri și ajungi pe loc de baraj. De aceea regret și îmi asum această înfrângere.

A fost prea multă euforie după meciul cu Botoșani, s-a vorbit de atmosferă, nu ne-am mai concentrat. Nu poți să intri azi, cum a făcut noi în repriza a doua, să dea pasele alea de ziceai că sunt dușmani”, a terminat Rednic

Intră acum pe canalul iAM Sport de WhatsApp și afli instant toate știrile care contează!

Urmărește iAMsport.ro și pe Google News, Facebook sau YouTube. Zi de zi ai conținut de ultimă oră din lumea sportului.

Adaugă comentariu

Pentru a comenta, trebuie să fii logat. Dacă ai deja un cont, intră în cont aici. Daca nu ai cont, click aici pentru a crea un cont nou.

Rapid - FCSB, în pericol să se joace fără spectatori. Ce spune regulamentul
Scene șocante în Giulești! Un jucător al Rapidului a sarit la bătaie cu un suporter din tribune! Imagini exclusive
MM Stoica a confirmat primul transfer al celor de la FCSB: ”Știm cu siguranţă”
Rapid - Universitatea Craiova 1-2. Oaspeții se impun cu golul lui Alexandru Crețu din al șaselea minut de prelungire
Moment controversat pe Giulești. Gafa imensă a oltenilor pe care Hațegan putea să o sancționeze drastic
Au uitat de "dosarul Pyro". Ultrașii Rapidului au făcut show la partida cu Universitatea Craiova

Cele mai citite

EXCLUSIV | Risto Radunovic și-a decis viitorul. A răspuns într-un singur cuvânt când a fost întrebat dacă rămâne la FCSB
SuperLiga  |  28 Aprilie 2024, 10:57
1.
Românul care îl apără pe omul care a ”îngropat-o” pe Simona Halep: ”Un mare manager, un profesionist desăvârșit”
Diverse  |  28 Aprilie 2024, 20:35
2.
Helmut Duckadam, dezlănțuit la adresa CSA Steaua: ”Pentru ce? Să-mi explice cineva!” Decizia care l-a lăsat perplex
Liga 2  |  27 Aprilie 2024, 10:39
3.
2 Typfoon au interceptat deasupra României un avion iranian. Dronă spion a SUA deasupra Mării Negre
VIDEO România ia din SUA, la suprapreț, tancuri Abrams ce nu pot fi transportate pe drumurile țării
Din 900 € salariu, fiul primarului Gutău, din Râmnicu Vâlcea, își face și hotel de 20.000.000 euro
Știri de ultimă oră din sport
SuperLiga   |  29 Aprilie 2024, 22:44
SuperLiga   |  29 Aprilie 2024, 22:33
SuperLiga   |  29 Aprilie 2024, 22:08
Patronul din fotbalul românesc, în lacrimi după anunțul retragerii de la echipă: "Supărarările sunt diverse". Reacția suporterilor a fost imediată
Fotbal   |  29 Aprilie 2024, 22:03
SuperLiga   |  29 Aprilie 2024, 21:47
SuperLiga   |  29 Aprilie 2024, 21:39
exclusiv OUT de la CFR Cluj! Dan Petrescu îl "execută" pe jucătorul adus ca o mare vedetă
SuperLiga   |  29 Aprilie 2024, 21:20
Dezbatere aprinsă în jurul Rapidului: "99 la sută e Șumudică!" / "Măldărășanu antrenor, Dani Coman președinte"
SuperLiga   |  29 Aprilie 2024, 21:14
Reacția lui Paul Iacob după ce a sărit să se bată cu suporterii după Rapid - Universitatea Craiova 1-2
SuperLiga   |  23:01
video Suporterii Rapidului au răbufnit după eșecul dramatic cu Universitatea Craiova. Scandările care s-au auzit în Giulești
SuperLiga   |  22:59
SuperLiga   |  22:44
Scene șocante în Giulești! Un jucător al Rapidului a sărit la bătaie cu un suporter din tribune! Imagini exclusive
SuperLiga   |  22:34
SuperLiga   |  22:33
SuperLiga   |  22:08
Patronul din fotbalul românesc, în lacrimi după anunțul retragerii de la echipă: "Supărarările sunt diverse". Reacția...
Fotbal   |  22:03
SuperLiga   |  21:47