OFICIAL | A început exodul la FCU Craiova! 6 jucători și unul dintre antrenori, OUT la o zi după retrogradare

Jucătorii de la FCU Craiova Galerie foto (1 fotografii): OFICIAL | A început exodul la FCU Craiova! 6 jucători și unul dintre antrenori, OUT la o zi după retrogradare
Foto: Sport Pictures  |   Jucătorii de la FCU Craiova

Redactia   |   Publicat: 13.05.2024 13:54   |  Actualizat: 13.05.2024 17:41

FCU Craiova 1948 a retrogradat în Liga 2, asta după eșecul de acasă, 1-3, cu Hermannstadt.

Update: FCU Craiova 1948 a anunțat despărțirea de alți 3 jucători, Gabriel Compagnucci, Leo Lacroix și Matheus Mascarenhas. Pe lângă fotbaliști, Gabriele Aldegani, antrenorul cu portarii, a încetat colaborarea cu echipa din Bănie.

Oltenii au un viitor incert și nu se știe dacă echipa va continua în liga secundă sau se va desființa.

Adrian Mititelu a spus după meciul cu Hermannstadt că încă nu a luat o decizie.

Van Durmen, Achim și Bahassa, OUT de la Craiova

Momentan însă la gruparea olteană a început curățenia, iar doi jucători deja s-au despărțit oficial de formația din Bănie.

Mijlocașul central Vlad Achim și extrema Yassine Bahassa nu mai continuă la FCU Craiova 1948 și din sezonul viitor.

De asemenea, în momentul redactării acestei știri, oltenii au mai anunțat și că Benjamin Van Durmen este și el la finalul contractului și nu va mai continua la echipă.

Câți bani a pierdut familia Mititelu decând investește la Craiova

Conform celor spuse de Mititelu Jr., la Craiova s-ar fi investit peste 40 de milioane de euro.

"Suntem în foarte mare pierdere. S-au băgat în jur de 6 milioane în baza sportivă, am pierdut undeva la 4 milioane anul acesta, anul trecut 3 și jumătate, acum 2 ani am pierdut 3 milioane.

În liga a doua am pierdut un milion și jumătate. Eu zic că depășim 40 milioane de euro în ultimii 20 de ani. Why always me, why always us? (n.r. – De ce mereu eu, de ce mereu noi?)”, a spus Adrian Mititelu Jr, conform Fanatik.


Intră acum pe canalul iAM Sport de WhatsApp și afli instant toate știrile care contează!

Urmărește iAMsport.ro și pe Google News, Facebook sau YouTube. Zi de zi ai conținut de ultimă oră din lumea sportului.

Adaugă comentariu

Pentru a comenta, trebuie să fii logat. Dacă ai deja un cont, intră în cont aici. Daca nu ai cont, click aici pentru a crea un cont nou.

Fostul antrenor al Rapidului, mesaj savuros de ziua clubului: ”Dinu 'Vamă' mi-a zis că vom avea 15 jucători. Am avut 7. Apoi am câștigat în Ghencea prima etapă. Ce poate fi mai frumos?”
Fostul antrenor al Rapidului, mesaj savuros de ziua clubului: ”Dinu 'Vamă' mi-a zis că vom avea 15 jucători. Am avut 7. Apoi am câștigat în Ghencea prima etapă. Ce poate fi mai frumos?”
Fostul antrenor al Rapidului, mesaj savuros de ziua clubului: ”Dinu 'Vamă' mi-a zis că vom avea 15 jucători. Am avut 7. Apoi am câștigat în Ghencea prima etapă. Ce poate fi mai frumos?”
Mesajul lui Dan Șucu cu ocazia aniversării de 101 ani a clubului Rapid
Mesajul lui Dan Șucu cu ocazia aniversării de 101 ani a clubului Rapid
Mesajul lui Dan Șucu cu ocazia aniversării de 101 ani a clubului Rapid
Marius Ștefănescu le-a răspuns acționarilor de la Rapid, după acuzațiile de ”blat” cu FCSB: ”Răutăți!”
Marius Ștefănescu le-a răspuns acționarilor de la Rapid, după acuzațiile de ”blat” cu FCSB: ”Răutăți!”
Marius Ștefănescu le-a răspuns acționarilor de la Rapid, după acuzațiile de ”blat” cu FCSB: ”Răutăți!”
I-a cerut lui Dan Șucu să îl lase să plece de la Rapid! Ce l-a nemulțumit pe unul dintre jucătorii de bază ai giuleștenilor
I-a cerut lui Dan Șucu să îl lase să plece de la Rapid! Ce l-a nemulțumit pe unul dintre jucătorii de bază ai giuleștenilor
I-a cerut lui Dan Șucu să îl lase să plece de la Rapid! Ce l-a nemulțumit pe unul dintre jucătorii de bază ai giuleștenilor
Ioan Varga, reacție vehementă după plecarea lui Cristi Manea la Rapid: ”I-am oferit 300.000 la semnătură!” / ”A declarat unele lucruri care nu sunt adevărate”
Ioan Varga, reacție vehementă după plecarea lui Cristi Manea la Rapid: ”I-am oferit 300.000 la semnătură!” / ”A declarat unele lucruri care nu sunt adevărate”
Ioan Varga, reacție vehementă după plecarea lui Cristi Manea la Rapid: ”I-am oferit 300.000 la semnătură!” / ”A declarat unele lucruri care nu sunt adevărate”
Cristi Dulca, de ziua Rapidului: ”Nu îmi venea să cred că Lucescu m-a făcut căpitan!” Ce mesaj transmite despre Dan Șucu și care este cea mai frumoasă amintire a sa din Giulești
Cristi Dulca, de ziua Rapidului: ”Nu îmi venea să cred că Lucescu m-a făcut căpitan!” Ce mesaj transmite despre Dan Șucu și care este cea mai frumoasă amintire a sa din Giulești
Cristi Dulca, de ziua Rapidului: ”Nu îmi venea să cred că Lucescu m-a făcut căpitan!” Ce mesaj transmite despre Dan Șucu și care este cea mai frumoasă amintire a sa din Giulești

Cele mai citite

EURO 2024: Programul complet al meciurilor, clasamente, rezultate și televizări. Aici ai tot ce trebuie să știi despre Campionatul European din Germania
EURO 2024: Programul complet al meciurilor, clasamente, rezultate și televizări. Aici ai tot ce trebuie să știi despre Campionatul European din Germania
EURO 2024  |  25 Iunie 2024, 00:31
1.
EURO 2024: Programul complet al meciurilor, clasamente, rezultate și televizări. Aici ai tot ce trebuie să știi despre Campionatul European din Germania
Dinamo Kiev, ofertă clară pentru un fotbalist român, chiar în timpul EURO 2024. Ce scrie presa din Ucraina
Dinamo Kiev, ofertă clară pentru un fotbalist român, chiar în timpul EURO 2024. Ce scrie presa din Ucraina
Stranieri  |  24 Iunie 2024, 12:20
2.
Dinamo Kiev, ofertă clară pentru un fotbalist român, chiar în timpul EURO 2024. Ce scrie presa din Ucraina
Dinamo îl vrea pe fotbalistul aflat și pe lista Rapidului. Transferul pregătit de "câini"
Dinamo îl vrea pe fotbalistul aflat și pe lista Rapidului. Transferul pregătit de "câini"
SuperLiga  |  23 Iunie 2024, 21:11
3.
Dinamo îl vrea pe fotbalistul aflat și pe lista Rapidului. Transferul pregătit de "câini"
6.300 lei pensie la recalculare deși nu a muncit nici 40 de ani. Cât ia în plus? Când s-a pensionat?
6.300 lei pensie la recalculare deși nu a muncit nici 40 de ani. Cât ia în plus? Când s-a pensionat?
6.300 lei pensie la recalculare deși nu a muncit nici 40 de ani. Cât ia în plus? Când s-a pensionat?
Cine sunt pensionarii care au luat bani în plus la pensie în luna iunie? Ce au muncit?
Cine sunt pensionarii care au luat bani în plus la pensie în luna iunie? Ce au muncit?
Cine sunt pensionarii care au luat bani în plus la pensie în luna iunie? Ce au muncit?
Când intră pensia pe luna iulie? De ce sunt vești bune pentru pensionarii care iau bani pe card?
Când intră pensia pe luna iulie? De ce sunt vești bune pentru pensionarii care iau bani pe card?
Când intră pensia pe luna iulie? De ce sunt vești bune pentru pensionarii care iau bani pe card?
Știri de ultimă oră din sport
Scandal pe străzile din Leipzig! Croații, atac violent asupra fanilor italieni
Scandal pe străzile din Leipzig! Croații, atac violent asupra fanilor italieni
EURO 2024   |  25 Iunie 2024, 15:25
Scandal pe străzile din Leipzig! Croații, atac violent asupra fanilor italieni
Vești bune despre jucătorul care care a fost scos cu targa din teren la Euro 2024: ”A trecut cu bine peste operație”
Vești bune despre jucătorul care care a fost scos cu targa din teren la Euro 2024: ”A trecut cu bine peste operație”
EURO 2024   |  25 Iunie 2024, 14:31
Vești bune despre jucătorul care care a fost scos cu targa din teren la Euro 2024: ”A trecut cu bine peste operație”
Franța - Polonia / Olanda - Austria, de la 19:00, pe iAMsport.ro. Meciurile care decid cine merge în optimi din Grupa D
live score Franța - Polonia / Olanda - Austria, de la 19:00, pe iAMsport.ro. Meciurile care decid cine merge în optimi din Grupa D
EURO 2024   |  25 Iunie 2024, 13:45
Franța - Polonia / Olanda - Austria, de la 19:00, pe iAMsport.ro. Meciurile care decid cine merge în optimi din Grupa D
Partenerele fotbaliștilor fac furori la Euro 2024! Imagini fabuloase din tribune
Partenerele fotbaliștilor fac furori la Euro 2024! Imagini fabuloase din tribune
EURO 2024   |  25 Iunie 2024, 13:41
Partenerele fotbaliștilor fac furori la Euro 2024! Imagini fabuloase din tribune
Mesajul lui Dan Șucu cu ocazia aniversării de 101 ani a clubului Rapid
Mesajul lui Dan Șucu cu ocazia aniversării de 101 ani a clubului Rapid
SuperLiga   |  25 Iunie 2024, 13:28
Mesajul lui Dan Șucu cu ocazia aniversării de 101 ani a clubului Rapid
Marius Ștefănescu le-a răspuns acționarilor de la Rapid, după acuzațiile de ”blat” cu FCSB: ”Răutăți!”
Marius Ștefănescu le-a răspuns acționarilor de la Rapid, după acuzațiile de ”blat” cu FCSB: ”Răutăți!”
SuperLiga   |  25 Iunie 2024, 12:40
Marius Ștefănescu le-a răspuns acționarilor de la Rapid, după acuzațiile de ”blat” cu FCSB: ”Răutăți!”
I-a cerut lui Dan Șucu să îl lase să plece de la Rapid! Ce l-a nemulțumit pe unul dintre jucătorii de bază ai giuleștenilor
I-a cerut lui Dan Șucu să îl lase să plece de la Rapid! Ce l-a nemulțumit pe unul dintre jucătorii de bază ai giuleștenilor
SuperLiga   |  25 Iunie 2024, 12:33
I-a cerut lui Dan Șucu să îl lase să plece de la Rapid! Ce l-a nemulțumit pe unul dintre jucătorii de bază ai giuleștenilor
Andrei Rațiu, dorit de două cluburi importante din Europa: ”S-au interesat de el!” Cu cine a fost comparat fundașul de către presa internațională
Andrei Rațiu, dorit de două cluburi importante din Europa: ”S-au interesat de el!” Cu cine a fost comparat fundașul de către presa internațională
Stranieri   |  25 Iunie 2024, 11:55
Andrei Rațiu, dorit de două cluburi importante din Europa: ”S-au interesat de el!” Cu cine a fost comparat fundașul de către presa internațională
Selecţionerul Ucrainei a fost dat afară din vestiar după înfrângerea usturătoare cu România, de la EURO 2024
Selecţionerul Ucrainei a fost dat afară din vestiar după înfrângerea usturătoare cu România, de la EURO 2024
Selecţionerul Ucrainei a fost dat afară din vestiar după înfrângerea usturătoare cu România, de la EURO 2024
Carbohidraţii "răi" şi efectele pe care le au asupra organismului. Când trebuie consumaţi şi cum
Carbohidraţii "răi" şi efectele pe care le au asupra organismului. Când trebuie consumaţi şi cum
Carbohidraţii "răi" şi efectele pe care le au asupra organismului. Când trebuie consumaţi şi cum
Top 10 alimente care nu îngraşă! Sunt aliatul dietelor de slăbit
Top 10 alimente care nu îngraşă! Sunt aliatul dietelor de slăbit
Top 10 alimente care nu îngraşă! Sunt aliatul dietelor de slăbit
Scandal pe străzile din Leipzig! Croații, atac violent asupra fanilor italieni
EURO 2024   |  15:25
Scandal pe străzile din Leipzig! Croații, atac violent asupra fanilor italieni
Editorial Ștefan Beldie: ”La mulți fani, Rapid!”
Editorialisti   |  15:09
Editorial Ștefan Beldie: ”La mulți fani, Rapid!”
Corespondență EURO Dinamo, ”prezentă” la EURO 2024! Cum au fost amintiți ”câinii” pe durata Campionatului European de către germani
Echipa Națională   |  14:59
Dinamo, ”prezentă” la EURO 2024! Cum au fost amintiți ”câinii” pe durata Campionatului European de către germani
exclusiv ”Nu ai voie să îl ataci!” Ce fotbalist român a fost numit de Bănel Nicoliță ”icoana noastră”
Starurile fotbalului   |  14:46
”Nu ai voie să îl ataci!” Ce fotbalist român a fost numit de Bănel Nicoliță ”icoana noastră”
Vești bune despre jucătorul care a fost scos cu targa din teren la Euro 2024: ”A trecut cu bine peste operație”
EURO 2024   |  14:31
Vești bune despre jucătorul care a fost scos cu targa din teren la Euro 2024: ”A trecut cu bine peste operație”
exclusiv Fostul antrenor al Rapidului, mesaj savuros de ziua clubului: ”Dinu 'Vamă' mi-a zis că vom avea 15 jucători. Am avut 7. Apoi...
SuperLiga   |  13:55
Fostul antrenor al Rapidului, mesaj savuros de ziua clubului: ”Dinu 'Vamă' mi-a zis că vom avea 15 jucători. Am avut 7. Apoi am câștigat în Ghencea prima etapă. Ce poate fi mai frumos?”
live score Franța - Polonia / Olanda - Austria, de la 19:00, pe iAMsport.ro. Meciurile care decid cine merge în optimi din Grupa D
EURO 2024   |  13:45