OFICIAL | Rapid a anunțat despărțirea de unul dintre cei mai experimentați jucători din echipă

Dragoș Grigore a ajuns la Rapid în iulie 2021 Galerie foto (1 fotografii): OFICIAL | Rapid a anunțat despărțirea de unul dintre cei mai experimentați jucători din echipă
Foto: Sport Pictures  |   Dragoș Grigore a ajuns la Rapid în iulie 2021

Cristian Stan   |   Publicat: 30.05.2024 15:49   |  Actualizat: 30.05.2024 17:30

Rapid a încetat raporturile contractuale cu fundașul central Dragoș Grigore (37 de ani), după trei sezoane petrecute în Giulești.

Fostul internațional nu a reprezentat o soluție pentru giuleșteni în ultima ediție de campionat, în care a înregistrat doar 4 apariții, dintre care 3 în Cupa României.

Venit în 2021 la echipa de lângă Podul Grant, Dragoș Grigore este nevoit în această vară să-și caute o altă destinație.

Dragoș Grigore nu mai continuă cu Rapid

Fundașul român a evoluat în 65 de partide pentru echipa din Capitală, cu care a bifat două prezențe în play-off.

”Clubul nostru s-a despărțit de Dragoș Grigore (37), fundașul venit la Rapid în vara anului 2021.

'Grig' a fost un model de profesionalism, astfel încât îi mulțumim pentru toate momentele frumoase petrecute împreună de-a lungul ultimilor trei ani!

65 de meciuri, 3 goluri

Mult succes, Dragoș!”, a fost comunicatul emis de Rapid pe pagina de Facebook.

Ce jucători au fost taxați de giuleșteni

În afară de Grigore, la Rapid nu se vor mai regăsi din vară Damjan Djokovic, Cătălin Cîrjan și Alexandru Albu.

”Au plecat deja trei jucători, pentru că le-au expirat contractul sau împrumutul: Albu, Dragoș Grigore și Cîrjan. Djokovic are contract în continuare cu Rapid, până o să ajungem la un consens pentru reziliere o să fie jucătorul Rapidului. Se pregătește cu noi și o să vedem ce se va întâmpla sezonul viitor, dacă va rămâne în lot sau nu.

Știți ce probleme au avut cu Djokovic și știți părerea noastră de când nu a mai făcut parte din lot. O să vedem, o să îl păstrăm dacă vrea domnul Lennon. Are ultimul cuvânt, ținând cont de jucătorii pe care îi avem deja.

Nu am avut o discuție cu absolut nimeni în afara celor care și-au terminat contractele. În perioada următoare o să avem și alte discuții”, a spus Victor Angelescu la Fanatik.


Intră acum pe canalul iAM Sport de WhatsApp și afli instant toate știrile care contează!

Urmărește iAMsport.ro și pe Google News, Facebook sau YouTube. Zi de zi ai conținut de ultimă oră din lumea sportului.

Adaugă comentariu

Pentru a comenta, trebuie să fii logat. Dacă ai deja un cont, intră în cont aici. Daca nu ai cont, click aici pentru a crea un cont nou.

Virgil Boglea spune că regretă că a susținut-o pe FCSB în procesul pentru palmaresul Stelei: ”Nu pot să dau înapoi de la principii”
Virgil Boglea spune că regretă că a susținut-o pe FCSB în procesul pentru palmaresul Stelei: ”Nu pot să dau înapoi de la principii”
Virgil Boglea spune că regretă că a susținut-o pe FCSB în procesul pentru palmaresul Stelei: ”Nu pot să dau înapoi de la principii”
Noii investitori de la Petrolul Ploiești îi plătesc lui Marian Copilu o sumă uriașă de bani pentru a părăsi clubul
Noii investitori de la Petrolul Ploiești îi plătesc lui Marian Copilu o sumă uriașă de bani pentru a părăsi clubul
Noii investitori de la Petrolul Ploiești îi plătesc lui Marian Copilu o sumă uriașă de bani pentru a părăsi clubul
L-a vrut antrenor în urmă cu trei ani, acum are chef de ironii la adresa sa. Gigi Becali i-a dat replica lui Marius Șumudică: ”Parcă mănânci caterincă”
L-a vrut antrenor în urmă cu trei ani, acum are chef de ironii la adresa sa. Gigi Becali i-a dat replica lui Marius Șumudică: ”Parcă mănânci caterincă”
L-a vrut antrenor în urmă cu trei ani, acum are chef de ironii la adresa sa. Gigi Becali i-a dat replica lui Marius Șumudică: ”Parcă mănânci caterincă”
Atanas Trică, la Dinamo? Prima reacție a Lorenei Balaci: ”Ceva mai devreme am vorbit” + Ce spune despre despărțirea de Universitatea Craiova
Atanas Trică, la Dinamo? Prima reacție a Lorenei Balaci: ”Ceva mai devreme am vorbit” + Ce spune despre despărțirea de Universitatea Craiova
Atanas Trică, la Dinamo? Prima reacție a Lorenei Balaci: ”Ceva mai devreme am vorbit” + Ce spune despre despărțirea de Universitatea Craiova
OFICIAL | Sepsi i-a ”furat” jucătorul Oțelului! Anunțat la Galați, golgheterul Ligii 2 a ajuns la Sfântu Gheorghe
OFICIAL | Sepsi i-a ”furat” jucătorul Oțelului! Anunțat la Galați, golgheterul Ligii 2 a ajuns la Sfântu Gheorghe
OFICIAL | Sepsi i-a ”furat” jucătorul Oțelului! Anunțat la Galați, golgheterul Ligii 2 a ajuns la Sfântu Gheorghe
Concluziile lui Neil Lennon după ce Rapid a câștigat primul amical din mandatul său: ”Sunt foarte mulțumit”
Concluziile lui Neil Lennon după ce Rapid a câștigat primul amical din mandatul său: ”Sunt foarte mulțumit”
Concluziile lui Neil Lennon după ce Rapid a câștigat primul amical din mandatul său: ”Sunt foarte mulțumit”

Cele mai citite

EURO 2024: Programul complet al meciurilor, clasamente, rezultate și televizări. Aici ai tot ce trebuie să știi despre Campionatul European din Germania
EURO 2024: Programul complet al meciurilor, clasamente, rezultate și televizări. Aici ai tot ce trebuie să știi despre Campionatul European din Germania
EURO 2024  |  20 Iunie 2024, 22:03
1.
EURO 2024: Programul complet al meciurilor, clasamente, rezultate și televizări. Aici ai tot ce trebuie să știi despre Campionatul European din Germania
Românce versus ucrainence! Spectacolul oferit de fane pe arena din Munchen
Românce versus ucrainence! Spectacolul oferit de fane pe arena din Munchen
EURO 2024  |  18 Iunie 2024, 21:07
2.
Românce versus ucrainence! Spectacolul oferit de fane pe arena din Munchen
Gică Popescu, omul care a blocat convocarea lui Gică Craioveanu la națională? Victor Becali a răspuns fără ezitare
Gică Popescu, omul care a blocat convocarea lui Gică Craioveanu la națională? Victor Becali a răspuns fără ezitare
Echipa Națională  |  19 Iunie 2024, 17:25
3.
Gică Popescu, omul care a blocat convocarea lui Gică Craioveanu la națională? Victor Becali a răspuns fără ezitare
Ciolacu dă vestea așteptată de pensionari. Adeverințele cu pensia recalculată pregătite. Când ajung?
Ciolacu dă vestea așteptată de pensionari. Adeverințele cu pensia recalculată pregătite. Când ajung?
Ciolacu dă vestea așteptată de pensionari. Adeverințele cu pensia recalculată pregătite. Când ajung?
O nouă categorie de pensionari nu va mai plăti impozit pe pensie după recalculare. Anunț OFICIAL
O nouă categorie de pensionari nu va mai plăti impozit pe pensie după recalculare. Anunț OFICIAL
O nouă categorie de pensionari nu va mai plăti impozit pe pensie după recalculare. Anunț OFICIAL
Recunoașteți personajul? Actorul care ne făcea să râdem și-a văzut fiica murind. Condamnat la moarte
Recunoașteți personajul? Actorul care ne făcea să râdem și-a văzut fiica murind. Condamnat la moarte
Recunoașteți personajul? Actorul care ne făcea să râdem și-a văzut fiica murind. Condamnat la moarte
Știri de ultimă oră din sport
Ce se întâmplă, de fapt, în culise la Imperiul Leilor. Răzvan Raț, jurat: ”Nu e deloc 'vrăjeală'”
Ce se întâmplă, de fapt, în culise la Imperiul Leilor. Răzvan Raț, jurat: ”Nu e deloc 'vrăjeală'”
Special   |  21 Iunie 2024, 13:19
Ce se întâmplă, de fapt, în culise la Imperiul Leilor. Răzvan Raț, jurat: ”Nu e deloc 'vrăjeală'”
Familia lui Schumacher, șantajată. Doi suspecți au fost arestați
Familia lui Schumacher, șantajată. Doi suspecți au fost arestați
Diverse   |  21 Iunie 2024, 11:32
Familia lui Schumacher, șantajată. Doi suspecți au fost arestați
Virgil Boglea spune că regretă că a susținut-o pe FCSB în procesul pentru palmaresul Stelei: ”Nu pot să dau înapoi de la principii”
Virgil Boglea spune că regretă că a susținut-o pe FCSB în procesul pentru palmaresul Stelei: ”Nu pot să dau înapoi de la principii”
SuperLiga   |  21 Iunie 2024, 11:29
Virgil Boglea spune că regretă că a susținut-o pe FCSB în procesul pentru palmaresul Stelei: ”Nu pot să dau înapoi de la principii”
Belgienii știu cum va juca România: ”Vor face un joc compact”
Belgienii știu cum va juca România: ”Vor face un joc compact”
EURO 2024   |  21 Iunie 2024, 10:28
Belgienii știu cum va juca România: ”Vor face un joc compact”
Câți bani a câștigat Leonard Doroftei în întreaga lui carieră: ”Încep și anunță: ai de plată, ai de plată, ai de plată...”
Câți bani a câștigat Leonard Doroftei în întreaga lui carieră: ”Încep și anunță: ai de plată, ai de plată, ai de plată...”
Box   |  21 Iunie 2024, 10:24
Câți bani a câștigat Leonard Doroftei în întreaga lui carieră: ”Încep și anunță: ai de plată, ai de plată, ai de plată...”
Cum le-a descris Mircea Rednic belgienilor situația de la echipa națională: ”Sunt o formație de furnici muncitoare”
Cum le-a descris Mircea Rednic belgienilor situația de la echipa națională: ”Sunt o formație de furnici muncitoare”
EURO 2024   |  21 Iunie 2024, 09:27
Cum le-a descris Mircea Rednic belgienilor situația de la echipa națională: ”Sunt o formație de furnici muncitoare”
Englezii laudă un tricolor pentru prestația la EURO 2024: ”Demonul din România!”
Englezii laudă un tricolor pentru prestația la EURO 2024: ”Demonul din România!”
EURO 2024   |  21 Iunie 2024, 08:53
Englezii laudă un tricolor pentru prestația la EURO 2024: ”Demonul din România!”
Noii investitori de la Petrolul Ploiești îi plătesc lui Marian Copilu o sumă uriașă de bani pentru a părăsi clubul
Noii investitori de la Petrolul Ploiești îi plătesc lui Marian Copilu o sumă uriașă de bani pentru a părăsi clubul
SuperLiga   |  21 Iunie 2024, 08:38
Noii investitori de la Petrolul Ploiești îi plătesc lui Marian Copilu o sumă uriașă de bani pentru a părăsi clubul
Selecţionerul Ucrainei a fost dat afară din vestiar după înfrângerea usturătoare cu România, de la EURO 2024
Selecţionerul Ucrainei a fost dat afară din vestiar după înfrângerea usturătoare cu România, de la EURO 2024
Selecţionerul Ucrainei a fost dat afară din vestiar după înfrângerea usturătoare cu România, de la EURO 2024
Carbohidraţii "răi" şi efectele pe care le au asupra organismului. Când trebuie consumaţi şi cum
Carbohidraţii "răi" şi efectele pe care le au asupra organismului. Când trebuie consumaţi şi cum
Carbohidraţii "răi" şi efectele pe care le au asupra organismului. Când trebuie consumaţi şi cum
Top 10 alimente care nu îngraşă! Sunt aliatul dietelor de slăbit
Top 10 alimente care nu îngraşă! Sunt aliatul dietelor de slăbit
Top 10 alimente care nu îngraşă! Sunt aliatul dietelor de slăbit
Ce se întâmplă, de fapt, în culise la Imperiul Leilor. Răzvan Raț, jurat: ”Nu e deloc 'vrăjeală'”
Special   |  13:19
Ce se întâmplă, de fapt, în culise la Imperiul Leilor. Răzvan Raț, jurat: ”Nu e deloc 'vrăjeală'”
foto Cea mai surprinzătoare imagine de la EURO 2024! Fani, consternați după ce au văzut tatuajele arbitrului de la Danemarca -...
EURO 2024   |  12:50
Cea mai surprinzătoare imagine de la EURO 2024! Fani, consternați după ce au văzut tatuajele arbitrului de la Danemarca - Anglia 1-1: "N-am mai văzut vreodată așa ceva"
Roberto Baggio, sechestrat şi rănit în propria casă, în timpul meciului Italia - Spania. Momentele șocante prin care a trecut...
Diverse   |  12:45
Roberto Baggio, sechestrat şi rănit în propria casă, în timpul meciului Italia - Spania. Momentele șocante prin care a trecut legendarul fotbalist
Corespondență EURO Jucătorii României au plecat spre Koln. Suporterii au făcut spectacol la gară | FOTO
EURO 2024   |  12:39
Jucătorii României au plecat spre Koln. Suporterii au făcut spectacol la gară | FOTO
exclusiv Brett Hawke, despre David Popovici: “Este o situație înspăimântătoare”. Fostul vicecampion mondial de înot, despre calitățile...
Natație   |  12:34
Brett Hawke, despre David Popovici: “Este o situație înspăimântătoare”. Fostul vicecampion mondial de înot, despre calitățile românului: “E fenomenal, înfricoșător, potențialul pe care-l are”
exclusiv Narcis Răducan, despre surpriza pe care Edi Iordănescu o ia în calcul pentru meciul cu Belgia: ”Nu este deloc deplasată ideea”
EURO 2024   |  12:05
Narcis Răducan, despre surpriza pe care Edi Iordănescu o ia în calcul pentru meciul cu Belgia: ”Nu este deloc deplasată ideea”