Pierderea grea pentru FCSB! Ce titular nu va fi pe teren în meciul cu Sepsi din etapa viitoare

Adrian Șut joacă pentru FCSB din anul 2020 Galerie foto (1 fotografii): Pierderea grea pentru FCSB! Ce titular nu va fi pe teren în meciul cu Sepsi din etapa viitoare
Foto: Sport Pictures  |   Adrian Șut joacă pentru FCSB din anul 2020

Cristian Stan   |   Publicat: 05.02.2024 21:21   |  Actualizat: 05.02.2024 21:22

Mijlocașul Adrian Șut (24 de ani) a luat galben în prima repriză a meciului FCSB - Farul, ultimul al etapei cu numărul 24 din SuperLigă, și nu va avea drept de joc în duelul cu Sepsi.

Atât Rapid, cât și CFR Cluj s-au impus în această etapă, astfel că FCSB a fost nevoită să obțină cele trei puncte în partida contra campioanei României, Farul, pentru a mări, din nou, ecartul la 11 lungimi.

Fără golgheterii campionatului Florinel Coman și Darius Olaru în primul 11, FCSB s-a bazat, totuși, contra doborgenilor pe câțiva jucători de bază, precum Ștefan Târnovanu, Siyabonga Ngezana, Joyskim Dawa, Risto Radunovic, Alex Băluță sau Adrian Șut.

Ultimul dintre aceștia, mijlocaș al cărui contract expiră în vară, a văzut cartonașul galben în minutul 43, pentru un fault asupra lui Constantin Budescu. Decizia lui Horațiu Fesnic i-a cauzat jucătorului o suspendare pentru etapa cu Sepsi.

Adrian Șut nu va juca cu Sepsi

Meciul ”roș-albaștrilor” contra covăsnenilor, din etapa cu numărul 25 din Superligă, este programat duminică, 11 februarie. Deși neamțul Berndt Storck a început excelent mandatul în România și a adus echipa în play-off, trupa pregătită de cipriotul Elias Charalambous va da piept peste o echipă cu moralul deteriorat.

Sepsi a pierdut în această rundă, pe teren propriu contra celor de la Universitatea Craiova, scor 1-3, fiind al doilea eșec consecutiv în cea mai puternică ligă don România.

Pentru Adrian Șut, jucător evaluat de site-ul de specialitate, Transfermarkt.com, la cota de 2.000.000 euro, va fi al treilea meci în campionat pe care-l ratează. Mijlocașul intrat în atenția selecționerului Edi Iordănescu a absentat cu FC Botoșani (7 octombrie, rezervă) și UTA Arad (28 august, nu a fost în lot).

Adrian Șut a bifat două goluri în 21 partide în această ediție de SuperLigă. Ultima reușită a fost înregistrată pe data de 2 octombie, într-un egal cu U Cluj (2-2, pe Arena Națională).


Intră acum pe canalul iAM Sport de WhatsApp și afli instant toate știrile care contează!

Urmărește iAMsport.ro și pe Google News, Facebook sau YouTube. Zi de zi ai conținut de ultimă oră din lumea sportului.

Adaugă comentariu

Pentru a comenta, trebuie să fii logat. Dacă ai deja un cont, intră în cont aici. Daca nu ai cont, click aici pentru a crea un cont nou.

OFICIAL | CFR Cluj a obținut semnătura fundașului croat
OFICIAL | CFR Cluj a obținut semnătura fundașului croat
OFICIAL | CFR Cluj a obținut semnătura fundașului croat
EXCLUSIV | Lasă Portugalia și vine în Liga 1. Fotbalistul a ajuns deja în România și e gata să semneze
EXCLUSIV | Lasă Portugalia și vine în Liga 1. Fotbalistul a ajuns deja în România și e gata să semneze
EXCLUSIV | Lasă Portugalia și vine în Liga 1. Fotbalistul a ajuns deja în România și e gata să semneze
OFICIAL | Dinamo aduce întăriri în defensivă din Austria
OFICIAL | Dinamo aduce întăriri în defensivă din Austria
OFICIAL | Dinamo aduce întăriri în defensivă din Austria
România nu a uitat de Ungaria înainte de debutul la EURO. Scandarea care s-a auzit pe străzile din Munchen
România nu a uitat de Ungaria înainte de debutul la EURO. Scandarea care s-a auzit pe străzile din Munchen
România nu a uitat de Ungaria înainte de debutul la EURO. Scandarea care s-a auzit pe străzile din Munchen
OFICIAL | Oțelul Galați transferă un jucător din Bulgaria
OFICIAL | Oțelul Galați transferă un jucător din Bulgaria
OFICIAL | Oțelul Galați transferă un jucător din Bulgaria
EXCLUSIV | De la EURO 2024, direct în Liga 1. Lovitura încercată pe piața transferurilor
EXCLUSIV | De la EURO 2024, direct în Liga 1. Lovitura încercată pe piața transferurilor
EXCLUSIV | De la EURO 2024, direct în Liga 1. Lovitura încercată pe piața transferurilor

Cele mai citite

Valentin Ceaușescu, după ce Mircea Lucescu l-a tot acuzat că a ajutat Steaua: ”Mi-am mai spus o dată părerea și nu am fost ascultat”
Valentin Ceaușescu, după ce Mircea Lucescu l-a tot acuzat că a ajutat Steaua: ”Mi-am mai spus o dată părerea și nu am fost ascultat”
Special  |  16 Iunie 2024, 10:50
1.
Valentin Ceaușescu, după ce Mircea Lucescu l-a tot acuzat că a ajutat Steaua: ”Mi-am mai spus o dată părerea și nu am fost ascultat”
EURO 2024: Programul complet al meciurilor, clasamente, rezultate și televizări. Aici ai tot ce trebuie să știi despre Campionatul European din Germania
EURO 2024: Programul complet al meciurilor, clasamente, rezultate și televizări. Aici ai tot ce trebuie să știi despre Campionatul European din Germania
EURO 2024  |  16 Iunie 2024, 10:35
2.
EURO 2024: Programul complet al meciurilor, clasamente, rezultate și televizări. Aici ai tot ce trebuie să știi despre Campionatul European din Germania
Primul "conflict" în studioul PRO TV. Răducioiu, pus la punct de Reghecampf
Primul "conflict" în studioul PRO TV. Răducioiu, pus la punct de Reghecampf
EURO 2024  |  15 Iunie 2024, 11:25
3.
Primul "conflict" în studioul PRO TV. Răducioiu, pus la punct de Reghecampf
Pensionarii primesc adeverințele cu pensiile recalculate abia în iulie. Care e motivul întârzierii?
Pensionarii primesc adeverințele cu pensiile recalculate abia în iulie. Care e motivul întârzierii?
Pensionarii primesc adeverințele cu pensiile recalculate abia în iulie. Care e motivul întârzierii?
Fructul care scade colesterolul și reduce inflamația. Cât de des trebuie să-l mănânci?
Fructul care scade colesterolul și reduce inflamația. Cât de des trebuie să-l mănânci?
Fructul care scade colesterolul și reduce inflamația. Cât de des trebuie să-l mănânci?
Cât au contribuit pensionarii a căror pensie nu crește la recalculare? Când s-au pensionat? Exemple
Cât au contribuit pensionarii a căror pensie nu crește la recalculare? Când s-au pensionat? Exemple
Cât au contribuit pensionarii a căror pensie nu crește la recalculare? Când s-au pensionat? Exemple
Știri de ultimă oră din sport
Ștefan Beldie știe de ce am bătut Ucraina
Ștefan Beldie știe de ce am bătut Ucraina
Editorialisti   |  17 Iunie 2024, 19:04
Ștefan Beldie știe de ce am bătut Ucraina
Nicolae Stanciu, desemnat ”omul meciului” cu Ucraina: ”După nașterea fetițelor, este cea mai fericită zi” + ”V-am zis să credeți în noi”
Nicolae Stanciu, desemnat ”omul meciului” cu Ucraina: ”După nașterea fetițelor, este cea mai fericită zi” + ”V-am zis să credeți în noi”
EURO 2024   |  17 Iunie 2024, 18:26
Nicolae Stanciu, desemnat ”omul meciului” cu Ucraina: ”După nașterea fetițelor, este cea mai fericită zi” + ”V-am zis să credeți în noi”
Doi suporteri au intrat pe teren la România-Ucraina. Gestul făcut de Stanciu față de unul dintre ei
Corespondență EURO Doi suporteri au intrat pe teren la România-Ucraina. Gestul făcut de Stanciu față de unul dintre ei
EURO 2024   |  17 Iunie 2024, 18:19
Doi suporteri au intrat pe teren la România-Ucraina. Gestul făcut de Stanciu față de unul dintre ei
România – Ucraina 3-0! ”Tricolorii”, victorie istorică la EURO 2024!  Nicolae Stanciu, golul turneului
live blog România – Ucraina 3-0! ”Tricolorii”, victorie istorică la EURO 2024! Nicolae Stanciu, golul turneului
EURO 2024   |  17 Iunie 2024, 17:56
România – Ucraina 3-0! ”Tricolorii”, victorie istorică la EURO 2024! Nicolae Stanciu, golul turneului
Ce a scris presa din Ucraina după golul fenomenal marcat de Stanciu
Ce a scris presa din Ucraina după golul fenomenal marcat de Stanciu
Fotbal   |  17 Iunie 2024, 17:38
Ce a scris presa din Ucraina după golul fenomenal marcat de Stanciu
Jurnaliștii BBC, uluiți când au văzut ce a făcut Nicolae Stanciu: ”Magnific, fenomenal, glorios, minunat!”
Jurnaliștii BBC, uluiți când au văzut ce a făcut Nicolae Stanciu: ”Magnific, fenomenal, glorios, minunat!”
EURO 2024   |  17 Iunie 2024, 17:26
Jurnaliștii BBC, uluiți când au văzut ce a făcut Nicolae Stanciu: ”Magnific, fenomenal, glorios, minunat!”
Ce viteză a avut șutul de la golul înscris de Nicolae Stanciu în meciul cu Ucraina. A fost o adevărată ”rachetă”
Ce viteză a avut șutul de la golul înscris de Nicolae Stanciu în meciul cu Ucraina. A fost o adevărată ”rachetă”
EURO 2024   |  17 Iunie 2024, 16:45
Ce viteză a avut șutul de la golul înscris de Nicolae Stanciu în meciul cu Ucraina. A fost o adevărată ”rachetă”
Ce melodie s-a auzit pe Allianz Arena chiar înainte de România - Ucraina. Fanii români, în extaz. Momente superbe
video Ce melodie s-a auzit pe Allianz Arena chiar înainte de România - Ucraina. Fanii români, în extaz. Momente superbe
EURO 2024   |  17 Iunie 2024, 16:13
Ce melodie s-a auzit pe Allianz Arena chiar înainte de România - Ucraina. Fanii români, în extaz. Momente superbe
Radu Mazăre s-a angajat după ce a ieşit din închisoare. Domeniul surprinzător în care va activa
Radu Mazăre s-a angajat după ce a ieşit din închisoare. Domeniul surprinzător în care va activa
Radu Mazăre s-a angajat după ce a ieşit din închisoare. Domeniul surprinzător în care va activa
Top 10 legume pe care trebuie să le consumi zilnic. Pot fi incluse în orice dietă
Top 10 legume pe care trebuie să le consumi zilnic. Pot fi incluse în orice dietă
Top 10 legume pe care trebuie să le consumi zilnic. Pot fi incluse în orice dietă
Calendarul anului şcolar 2024 - 2025. Lista completă a vacanţelor
Calendarul anului şcolar 2024 - 2025. Lista completă a vacanţelor
Calendarul anului şcolar 2024 - 2025. Lista completă a vacanţelor
Ștefan Beldie știe de ce am bătut Ucraina
Editorialisti   |  19:04
Ștefan Beldie știe de ce am bătut Ucraina
live score Belgia – Slovacia, ACUM, pe iAMsport.ro. Rezultat-supriză în primele minute ale meciului de la Frankfurt
EURO 2024   |  19:02
Belgia – Slovacia, ACUM, pe iAMsport.ro. Rezultat-supriză în primele minute ale meciului de la Frankfurt
Stanciu, sângele nostru galben! România învinge Ucraina, scor 3-0, de o manieră entuziasmantă!
EURO 2024   |  18:49
Stanciu, sângele nostru galben! România învinge Ucraina, scor 3-0, de o manieră entuziasmantă!
Edi Iordănescu, mândru de jucători după succesul electrizant cu Ucraina: ”Este o victorie istorică. Aceasta este generația de...
EURO 2024   |  18:29
Edi Iordănescu, mândru de jucători după succesul electrizant cu Ucraina: ”Este o victorie istorică. Aceasta este generația de suflet”
Nicolae Stanciu, desemnat ”omul meciului” cu Ucraina: ”După nașterea fetițelor, este cea mai fericită zi” + ”V-am zis să...
EURO 2024   |  18:26
Nicolae Stanciu, desemnat ”omul meciului” cu Ucraina: ”După nașterea fetițelor, este cea mai fericită zi” + ”V-am zis să credeți în noi”
Marius Mitran remarcă prestația "fascinantă, superbă și adevărată a României"
Editorialisti   |  18:26
Marius Mitran remarcă prestația "fascinantă, superbă și adevărată a României"
Ce note au primit ”tricolorii” pentru succesul fantastic contra Ucrainei la EURO 2024! Cine sunt cei 3 jucători ce au...
EURO 2024   |  18:20
Ce note au primit ”tricolorii” pentru succesul fantastic contra Ucrainei la EURO 2024! Cine sunt cei 3 jucători ce au impresionat
Corespondență EURO Doi suporteri au intrat pe teren la România-Ucraina. Gestul făcut de Stanciu față de unul dintre ei