Play-off Liga 1 | Programul complet, când se joacă meciurile și cum arată clasamentul după înjumătățire

Play-off Liga 1 Galerie foto (1 fotografii): Play-off Liga 1 | Programul complet, când se joacă meciurile și cum arată clasamentul după înjumătățire
Foto: iAMsport.ro  |   Play-off Liga 1

Redactia   |   Publicat: 10.03.2024 23:45   |  Actualizat: 11.03.2024 15:45

Programul meciurilor din play-off-ul Ligii 1 a fost stabilit, iar lupta pentru titlu se anunță a fi una la fel de interesantă ca în ultimii ani.

Pentru prima dată de când există formatul cu play-off și play-out, sezonul acesta al Ligii 1 a avut în primele 6 exact aceleași formații ca anul trecut.

FCSB, Rapid, CFR Cluj, Universitatea Craiova, Sepsi și Farul Constanța sunt grupările care se vor duela în play-off.

Stagiunea trecută, marea câștigătoare a fost trupa lui Gică Hagi, care acum mai are însă doar șanse de domeniul SF să termine pe primul loc.

Programul complet al play-off-ului Ligii 1

Etapa I (16 martie)

  • Rapid - Farul, vineri 15 martie, ora 20:00
  • CFR Cluj - Universitatea Craiova, sâmbătă, 16 martie, ora 20:00
  • FCSB - Sepsi, duminică, 17 martie, la o oră ce urmează a fi stabilită

Etapa II (30 martie)

  • Farul Constanța - FCSB
  • Universitatea Craiova - Rapid
  • Sepsi Sfântu Gheorghe - CFR Cluj

Etapa III (6 aprilie)

  • FCSB - Universitatea Craiova
  • Rapid - CFR Cluj
  • Sepsi Sfântu Gheorghe - Farul Constanța

Etapa IV (13 aprilie)

  • CFR Cluj - FCSB
  • Universitatea Craiova - Farul Constanța
  • Rapid - Sepsi Sfântu Gheorghe

Etapa V (20 aprilie)

  • FCSB - Rapid
  • Farul Constanța - CFR Cluj
  • Sepsi Sfântu Gheorghe - Universitatea Craiova

Etapa VI (27 aprilie)

  • Sepsi Sfântu Gheorghe - FCSB
  • Farul Constanța - Rapid
  • Universitatea Craiova - CFR Cluj

Etapa VII (4 mai)

  • FCSB - Farul Constanța
  • Rapid - Universitatea Craiova
  • CFR - Sepsi Sfântu Gheorghe

Etapa VIII (11 mai)

  • Universitatea Craiova - FCSB
  • CFR - Rapid
  • Farul Constanța - Sepsi Sfântu Gheorghe

Etapa IX (18 mai)

  • FCSB - CFR Cluj
  • Farul Constanța - Universitatea Craiova
  • Sepsi Sfântu Gheorghe - Rapid

Etapa X (25 mai)

  • Rapid - FCSB
  • CFR Cluj - Farul Constanța
  • Universitatea Craiova - Sepsi Sfântu Gheorghe

Clasamentul la finalul sezonului regulat

  1. FCSB - 32 de puncte
  2. Rapid - 28 de puncte (a beneficiat de rotunjire)
  3. CFR Cluj - 27 de puncte (a beneficiat de rotunjire)
  4. Universitatea Craiova - 25 de puncte (a beneficiat de rotunjire)
  5. Farul - 22 de puncte (a beneficiat de rotunjire)
  6. Sepsi - 22 de puncte (a beneficiat de rotunjire)

Intră acum pe canalul iAM Sport de WhatsApp și afli instant toate știrile care contează!

Urmărește iAMsport.ro și pe Google News, Facebook sau YouTube. Zi de zi ai conținut de ultimă oră din lumea sportului.

Adaugă comentariu

Pentru a comenta, trebuie să fii logat. Dacă ai deja un cont, intră în cont aici. Daca nu ai cont, click aici pentru a crea un cont nou.

Sepsi – FCSB, ora 21:45, pe iAMsport.ro. Echipele de start
Sepsi – FCSB, ora 21:45, pe iAMsport.ro. Echipele de start
Sepsi – FCSB, ora 21:45, pe iAMsport.ro. Echipele de start
Farul – Rapid 3-1. Campioana a ajuns la trei victorii consecutive și revine pe locul 2. Rapidiștii, tot mai departe de obiectivul stabilit
Farul – Rapid 3-1. Campioana a ajuns la trei victorii consecutive și revine pe locul 2. Rapidiștii, tot mai departe de obiectivul stabilit
Farul – Rapid 3-1. Campioana a ajuns la trei victorii consecutive și revine pe locul 2. Rapidiștii, tot mai departe de obiectivul stabilit
Probleme pentru Rapid! Aioani a fost schimbat la pauza meciului cu Farul
Probleme pentru Rapid! Aioani a fost schimbat la pauza meciului cu Farul
Probleme pentru Rapid! Aioani a fost schimbat la pauza meciului cu Farul
Imaginea neputinței: Dan Șucu, cu fața în palme după golul Farului cu Rapid
Imaginea neputinței: Dan Șucu, cu fața în palme după golul Farului cu Rapid
Imaginea neputinței: Dan Șucu, cu fața în palme după golul Farului cu Rapid
Penalty contestat pentru Rapid la partida cu Farul. Ce arată reluările
Penalty contestat pentru Rapid la partida cu Farul. Ce arată reluările
Penalty contestat pentru Rapid la partida cu Farul. Ce arată reluările
U Cluj - Poli Iași 1-0. Victorie fără emoții pentru gazde
U Cluj - Poli Iași 1-0. Victorie fără emoții pentru gazde
U Cluj - Poli Iași 1-0. Victorie fără emoții pentru gazde

Cele mai citite

Cel mai mare antrenor român? "Nu e nici Mircea Lucescu, nici Anghel Iordănescu! El e, a fost subapreciat"
Cel mai mare antrenor român? "Nu e nici Mircea Lucescu, nici Anghel Iordănescu! El e, a fost subapreciat"
Fotbal  |  22 Aprilie 2024, 11:00
1.
Cel mai mare antrenor român? "Nu e nici Mircea Lucescu, nici Anghel Iordănescu! El e, a fost subapreciat"
Ce s-a întâmplat cu Radu Niculescu? De ce a "dispărut" atacantul care i-a dat gol lui Liverpool în Liga Campionilor și a jucat la CM 1998
Ce s-a întâmplat cu Radu Niculescu? De ce a "dispărut" atacantul care i-a dat gol lui Liverpool în Liga Campionilor și a jucat la CM 1998
Special  |  22 Aprilie 2024, 07:30
2.
Ce s-a întâmplat cu Radu Niculescu? De ce a "dispărut" atacantul care i-a dat gol lui Liverpool în Liga Campionilor și a jucat la CM 1998
Variantă surprinzătoare de antrenor pentru Rapid. Lasă banii arabilor pentru a reveni în Grant?
Variantă surprinzătoare de antrenor pentru Rapid. Lasă banii arabilor pentru a reveni în Grant?
Fotbal  |  22 Aprilie 2024, 23:07
3.
Variantă surprinzătoare de antrenor pentru Rapid. Lasă banii arabilor pentru a reveni în Grant?
Cât a muncit un pensionar care va lua 7.800 lei pensie la recalculare? Câte puncte „bonus” a primit?
Cât a muncit un pensionar care va lua 7.800 lei pensie la recalculare? Câte puncte „bonus” a primit?
Cât a muncit un pensionar care va lua 7.800 lei pensie la recalculare? Câte puncte „bonus” a primit?
Cine a fost prințesa română care putea fi țarina Rusiei? A avut un fiu cu Petru cel Mare
Cine a fost prințesa română care putea fi țarina Rusiei? A avut un fiu cu Petru cel Mare
Cine a fost prințesa română care putea fi țarina Rusiei? A avut un fiu cu Petru cel Mare
România va doborî dronele Rusiei ce se apropie de teritoriul său cu ajutorul SUA și Franței
România va doborî dronele Rusiei ce se apropie de teritoriul său cu ajutorul SUA și Franței
România va doborî dronele Rusiei ce se apropie de teritoriul său cu ajutorul SUA și Franței
Știri de ultimă oră din sport
Marian Aioani nu și-a menajat colegii după eșecul cu Farul: ”Zicem că ne trezim, dar nu facem nimic” + Cum a comentat accidentarea
Marian Aioani nu și-a menajat colegii după eșecul cu Farul: ”Zicem că ne trezim, dar nu facem nimic” + Cum a comentat accidentarea
SuperLiga   |  24 Aprilie 2024, 21:26
Marian Aioani nu și-a menajat colegii după eșecul cu Farul: ”Zicem că ne trezim, dar nu facem nimic” + Cum a comentat accidentarea
Sepsi – FCSB, ora 21:45, pe iAMsport.ro. Echipele de start
live score Sepsi – FCSB, ora 21:45, pe iAMsport.ro. Echipele de start
SuperLiga   |  24 Aprilie 2024, 21:06
Sepsi – FCSB, ora 21:45, pe iAMsport.ro. Echipele de start
"Cred că i se deschide ușa lui Mitriță". Fostul adversar din Superligă care îl vede pe Mitriță în lotul pentru Euro 2024
"Cred că i se deschide ușa lui Mitriță". Fostul adversar din Superligă care îl vede pe Mitriță în lotul pentru Euro 2024
Fotbal   |  24 Aprilie 2024, 21:00
"Cred că i se deschide ușa lui Mitriță". Fostul adversar din Superligă care îl vede pe Mitriță în lotul pentru Euro 2024
Probleme pentru Rapid! Aioani a fost schimbat la pauza meciului cu Farul
Probleme pentru Rapid! Aioani a fost schimbat la pauza meciului cu Farul
SuperLiga   |  24 Aprilie 2024, 20:43
Probleme pentru Rapid! Aioani a fost schimbat la pauza meciului cu Farul
Penalty contestat pentru Rapid la partida cu Farul. Ce arată reluările
Penalty contestat pentru Rapid la partida cu Farul. Ce arată reluările
SuperLiga   |  24 Aprilie 2024, 19:59
Penalty contestat pentru Rapid la partida cu Farul. Ce arată reluările
Verdict în bătălia supremă: Steaua '86 peste România '94! ”A fost ceva irepetabil”
Verdict în bătălia supremă: Steaua '86 peste România '94! ”A fost ceva irepetabil”
Fotbal   |  24 Aprilie 2024, 19:32
Verdict în bătălia supremă: Steaua '86 peste România '94! ”A fost ceva irepetabil”
U Cluj - Poli Iași 1-0. Victorie fără emoții pentru gazde
U Cluj - Poli Iași 1-0. Victorie fără emoții pentru gazde
SuperLiga   |  24 Aprilie 2024, 18:45
U Cluj - Poli Iași 1-0. Victorie fără emoții pentru gazde
Nu există pace între CSA și FCSB: "Palmaresul e al nostru!"
Nu există pace între CSA și FCSB: "Palmaresul e al nostru!"
SuperLiga   |  24 Aprilie 2024, 18:08
Nu există pace între CSA și FCSB: "Palmaresul e al nostru!"
Marian Aioani nu și-a menajat colegii după eșecul cu Farul: ”Zicem că ne trezim, dar nu facem nimic” + Cum a comentat...
SuperLiga   |  21:26
Marian Aioani nu și-a menajat colegii după eșecul cu Farul: ”Zicem că ne trezim, dar nu facem nimic” + Cum a comentat accidentarea
Louis Munteanu a învins-o pe Rapid și a anunțat ce transfer își dorește
SuperLiga   |  21:16
Louis Munteanu a învins-o pe Rapid și a anunțat ce transfer își dorește
live score Sepsi – FCSB, ora 21:45, pe iAMsport.ro. Echipele de start
SuperLiga   |  21:06
Sepsi – FCSB, ora 21:45, pe iAMsport.ro. Echipele de start
"Cred că i se deschide ușa lui Mitriță". Fostul adversar din Superligă care îl vede pe Mitriță în lotul pentru Euro 2024
Fotbal   |  21:00
"Cred că i se deschide ușa lui Mitriță". Fostul adversar din Superligă care îl vede pe Mitriță în lotul pentru Euro 2024
Farul – Rapid 3-1. Campioana a ajuns la trei victorii consecutive și revine pe locul 2. Rapidiștii, tot mai departe de...
SuperLiga   |  20:56
Farul – Rapid 3-1. Campioana a ajuns la trei victorii consecutive și revine pe locul 2. Rapidiștii, tot mai departe de obiectivul stabilit
Probleme pentru Rapid! Aioani a fost schimbat la pauza meciului cu Farul
SuperLiga   |  20:43
Probleme pentru Rapid! Aioani a fost schimbat la pauza meciului cu Farul
Imaginea neputinței: Dan Șucu, cu fața în palme după golul Farului cu Rapid
SuperLiga   |  20:00
Imaginea neputinței: Dan Șucu, cu fața în palme după golul Farului cu Rapid
Penalty contestat pentru Rapid la partida cu Farul. Ce arată reluările
SuperLiga   |  19:59
Penalty contestat pentru Rapid la partida cu Farul. Ce arată reluările
Rezultate / Clasamente