Rapidul merge ceas în 2024, iar jucătorii au făcut anunțul pe placul suporterilor: ”Vrem titlul”

8 goluri și 2 assist-uri în 10 meciuri a strâns Albion Rrahmani la Rapid Galerie foto (1 fotografii): Rapidul merge ceas în 2024, iar jucătorii au făcut anunțul pe placul suporterilor: ”Vrem titlul”
Foto: iAMsport.ro  |   8 goluri și 2 assist-uri în 10 meciuri a strâns Albion Rrahmani la Rapid

Cristian Stan   |   Publicat: 03.02.2024 23:28   |  Actualizat: 03.02.2024 23:28

Atacantul Albion Rrahmani (23 de ani) și fundașul lateral Andrei Borza (18 ani) au vorbit despre șansele la titlu ale Rapidului, după succesul de pe teren propriu cu 2-1 contra Oțelului Galați, în etapa cu numărul 24 din SuperLigă.

Rapidul a controlat duelul cu trupa pregătită de Dorinel Munteanu, însă golul lui Cisotti din minutul 86 a oferit un final încins în Giulești. Echipa din Capitală a rezistat, și-a asigurat cele trei puncte, astfel că s-a apropiat la 8 puncte de liderul FCSB.

Albion Rrahmani, laude la adresa căpitanului: ”Săpunaru ne învață foarte multe”

Albion Rrahmani, autorul primului gol contra oțelarilor, s-a simțit extraordinar sub ochii propriilor suporteri și a ținut să le transmită că el și colegii săi vor da totul pentru a câștiga primul titlu din 2003 încoace.

”A fost un sentiment bun, am început bine anul, am făcut o treabă bună azi. Punctele rămân aici și sper ca meciul viitor să se întâmple la fel. În această atmosferă e incredibil să înscrii. Când dai gol, nu mai știi nimic, doar să te bucuri cu ei, nu am un cuvînt pentru acest sentiment.

Avem jucători foarte buni aici, Săpunaru ne învață foarte multe, a jucat la un nivel înalt. În fiecare zi, la antrenamente, ne învață, ne ajută. Cred că stăm bine cu lotul acum, de la transferuri, și știm de valoarea fiecăruia.

Nu sunt 100% sigur (n.r. că vor lua titlul), dar le promit fanilor că vom da 100% că vom aduce titlul aici”, a declarat Albion Rrahmani, după victoria cu Oțelul Galați.

Andrei Borza: ”Nu contează cu cine e lupta”

Meciul contra Oțelului a fost primul din postura de titular pentru Andrei Borza în anul 2024, cel care a întărit și el vorbele kosovarului Rrahmani.

”A fost un meci de luptă, dar ne bucurăm că am câștigat cu o echipă puternică. Am început să apărăm rezultatul, am luat gol dintr-un aut prostesc, dar am câștigat.

Sunt 5 jucători noi, a mai venit Vulturar, mai avem timp să creem conexiuni, dar eu zic că o să fim acolo sus la finalul sezonului.

Da, mereu am spus-o, că vrem titlul. Pentru mine nu contează cu cine e lupta, contează doar cu cine e următorul meci. Trebuie să batem CFR.

Mă ajută oamenii cu experiență. Ne ajutăm reciproc, e cel mai important”, a declarat Andrei Borza, în urma victoriei cu Oțelul” a declarat Andrei Borza, în urma victoriei cu Oțelul.


Intră acum pe canalul iAM Sport de WhatsApp și afli instant toate știrile care contează!

Urmărește iAMsport.ro și pe Google News, Facebook sau YouTube. Zi de zi ai conținut de ultimă oră din lumea sportului.

Adaugă comentariu

Pentru a comenta, trebuie să fii logat. Dacă ai deja un cont, intră în cont aici. Daca nu ai cont, click aici pentru a crea un cont nou.

OFICIAL | CFR Cluj a obținut semnătura fundașului croat
OFICIAL | CFR Cluj a obținut semnătura fundașului croat
OFICIAL | CFR Cluj a obținut semnătura fundașului croat
EXCLUSIV | Lasă Portugalia și vine în Liga 1. Fotbalistul a ajuns deja în România și e gata să semneze
EXCLUSIV | Lasă Portugalia și vine în Liga 1. Fotbalistul a ajuns deja în România și e gata să semneze
EXCLUSIV | Lasă Portugalia și vine în Liga 1. Fotbalistul a ajuns deja în România și e gata să semneze
OFICIAL | Dinamo aduce întăriri în defensivă din Austria
OFICIAL | Dinamo aduce întăriri în defensivă din Austria
OFICIAL | Dinamo aduce întăriri în defensivă din Austria
România nu a uitat de Ungaria înainte de debutul la EURO. Scandarea care s-a auzit pe străzile din Munchen
România nu a uitat de Ungaria înainte de debutul la EURO. Scandarea care s-a auzit pe străzile din Munchen
România nu a uitat de Ungaria înainte de debutul la EURO. Scandarea care s-a auzit pe străzile din Munchen
OFICIAL | Oțelul Galați transferă un jucător din Bulgaria
OFICIAL | Oțelul Galați transferă un jucător din Bulgaria
OFICIAL | Oțelul Galați transferă un jucător din Bulgaria
EXCLUSIV | De la EURO 2024, direct în Liga 1. Lovitura încercată pe piața transferurilor
EXCLUSIV | De la EURO 2024, direct în Liga 1. Lovitura încercată pe piața transferurilor
EXCLUSIV | De la EURO 2024, direct în Liga 1. Lovitura încercată pe piața transferurilor

Cele mai citite

Valentin Ceaușescu, după ce Mircea Lucescu l-a tot acuzat că a ajutat Steaua: ”Mi-am mai spus o dată părerea și nu am fost ascultat”
Valentin Ceaușescu, după ce Mircea Lucescu l-a tot acuzat că a ajutat Steaua: ”Mi-am mai spus o dată părerea și nu am fost ascultat”
Special  |  16 Iunie 2024, 10:50
1.
Valentin Ceaușescu, după ce Mircea Lucescu l-a tot acuzat că a ajutat Steaua: ”Mi-am mai spus o dată părerea și nu am fost ascultat”
EURO 2024: Programul complet al meciurilor, clasamente, rezultate și televizări. Aici ai tot ce trebuie să știi despre Campionatul European din Germania
EURO 2024: Programul complet al meciurilor, clasamente, rezultate și televizări. Aici ai tot ce trebuie să știi despre Campionatul European din Germania
EURO 2024  |  16 Iunie 2024, 10:35
2.
EURO 2024: Programul complet al meciurilor, clasamente, rezultate și televizări. Aici ai tot ce trebuie să știi despre Campionatul European din Germania
Primul "conflict" în studioul PRO TV. Răducioiu, pus la punct de Reghecampf
Primul "conflict" în studioul PRO TV. Răducioiu, pus la punct de Reghecampf
EURO 2024  |  15 Iunie 2024, 11:25
3.
Primul "conflict" în studioul PRO TV. Răducioiu, pus la punct de Reghecampf
Pensionarii primesc adeverințele cu pensiile recalculate abia în iulie. Care e motivul întârzierii?
Pensionarii primesc adeverințele cu pensiile recalculate abia în iulie. Care e motivul întârzierii?
Pensionarii primesc adeverințele cu pensiile recalculate abia în iulie. Care e motivul întârzierii?
Fructul care scade colesterolul și reduce inflamația. Cât de des trebuie să-l mănânci?
Fructul care scade colesterolul și reduce inflamația. Cât de des trebuie să-l mănânci?
Fructul care scade colesterolul și reduce inflamația. Cât de des trebuie să-l mănânci?
Cât au contribuit pensionarii a căror pensie nu crește la recalculare? Când s-au pensionat? Exemple
Cât au contribuit pensionarii a căror pensie nu crește la recalculare? Când s-au pensionat? Exemple
Cât au contribuit pensionarii a căror pensie nu crește la recalculare? Când s-au pensionat? Exemple
Știri de ultimă oră din sport
Nicolae Stanciu, desemnat ”omul meciului” cu Ucraina: ”După nașterea fetițelor, este cea mai fericită zi” + ”V-am zis să credeți în noi”
Nicolae Stanciu, desemnat ”omul meciului” cu Ucraina: ”După nașterea fetițelor, este cea mai fericită zi” + ”V-am zis să credeți în noi”
EURO 2024   |  17 Iunie 2024, 18:26
Nicolae Stanciu, desemnat ”omul meciului” cu Ucraina: ”După nașterea fetițelor, este cea mai fericită zi” + ”V-am zis să credeți în noi”
Doi suporteri au intrat pe teren la România-Ucraina. Gestul făcut de Stanciu față de unul dintre ei
Corespondență EURO Doi suporteri au intrat pe teren la România-Ucraina. Gestul făcut de Stanciu față de unul dintre ei
EURO 2024   |  17 Iunie 2024, 18:19
Doi suporteri au intrat pe teren la România-Ucraina. Gestul făcut de Stanciu față de unul dintre ei
România – Ucraina 3-0! ”Tricolorii”, victorie istorică la EURO 2024!  Nicolae Stanciu, golul turneului
live blog România – Ucraina 3-0! ”Tricolorii”, victorie istorică la EURO 2024! Nicolae Stanciu, golul turneului
EURO 2024   |  17 Iunie 2024, 17:56
România – Ucraina 3-0! ”Tricolorii”, victorie istorică la EURO 2024! Nicolae Stanciu, golul turneului
Ce a scris presa din Ucraina după golul fenomenal marcat de Stanciu
Ce a scris presa din Ucraina după golul fenomenal marcat de Stanciu
Fotbal   |  17 Iunie 2024, 17:38
Ce a scris presa din Ucraina după golul fenomenal marcat de Stanciu
Jurnaliștii BBC, uluiți când au văzut ce a făcut Nicolae Stanciu: ”Magnific, fenomenal, glorios, minunat!”
Jurnaliștii BBC, uluiți când au văzut ce a făcut Nicolae Stanciu: ”Magnific, fenomenal, glorios, minunat!”
EURO 2024   |  17 Iunie 2024, 17:26
Jurnaliștii BBC, uluiți când au văzut ce a făcut Nicolae Stanciu: ”Magnific, fenomenal, glorios, minunat!”
Ce viteză a avut șutul de la golul înscris de Nicolae Stanciu în meciul cu Ucraina! A fost o adevărată ”rachetă”
Corespondență EURO Ce viteză a avut șutul de la golul înscris de Nicolae Stanciu în meciul cu Ucraina! A fost o adevărată ”rachetă”
EURO 2024   |  17 Iunie 2024, 16:45
Ce viteză a avut șutul de la golul înscris de Nicolae Stanciu în meciul cu Ucraina! A fost o adevărată ”rachetă”
Ce melodie s-a auzit pe Allianz Arena chiar înainte de România - Ucraina. Fanii români, în extaz. Momente superbe
Corespondență EURO Ce melodie s-a auzit pe Allianz Arena chiar înainte de România - Ucraina. Fanii români, în extaz. Momente superbe
EURO 2024   |  17 Iunie 2024, 16:13
Ce melodie s-a auzit pe Allianz Arena chiar înainte de România - Ucraina. Fanii români, în extaz. Momente superbe
Gică Hagi, mesaj pe Allianz Arena, înainte de România - Ucraina. Toți fanii români au început să-i strige numele
Corespondență EURO Gică Hagi, mesaj pe Allianz Arena, înainte de România - Ucraina. Toți fanii români au început să-i strige numele
EURO 2024   |  17 Iunie 2024, 15:55
Gică Hagi, mesaj pe Allianz Arena, înainte de România - Ucraina. Toți fanii români au început să-i strige numele
Radu Mazăre s-a angajat după ce a ieşit din închisoare. Domeniul surprinzător în care va activa
Radu Mazăre s-a angajat după ce a ieşit din închisoare. Domeniul surprinzător în care va activa
Radu Mazăre s-a angajat după ce a ieşit din închisoare. Domeniul surprinzător în care va activa
Top 10 legume pe care trebuie să le consumi zilnic. Pot fi incluse în orice dietă
Top 10 legume pe care trebuie să le consumi zilnic. Pot fi incluse în orice dietă
Top 10 legume pe care trebuie să le consumi zilnic. Pot fi incluse în orice dietă
Calendarul anului şcolar 2024 - 2025. Lista completă a vacanţelor
Calendarul anului şcolar 2024 - 2025. Lista completă a vacanţelor
Calendarul anului şcolar 2024 - 2025. Lista completă a vacanţelor
Moment amuzant în studioul PRO TV! Ciprian Marica, glume pe seama lui Raț după ce acesta a stat în ”box” cu Dan Șucu
EURO 2024   |  20:17
Moment amuzant în studioul PRO TV! Ciprian Marica, glume pe seama lui Raț după ce acesta a stat în ”box” cu Dan Șucu
Corespondență EURO Nicolae Stanciu a rămas idol în China. Surpriză mare pentru căpitanul României la finalul meciului cu Ucraina
EURO 2024   |  19:49
Nicolae Stanciu a rămas idol în China. Surpriză mare pentru căpitanul României la finalul meciului cu Ucraina
Ștefan Beldie știe de ce am bătut Ucraina
Editorialisti   |  19:04
Ștefan Beldie știe de ce am bătut Ucraina
live score Belgia – Slovacia, ACUM, pe iAMsport.ro. Gol anulat lui Lukaku
EURO 2024   |  19:02
Belgia – Slovacia, ACUM, pe iAMsport.ro. Gol anulat lui Lukaku
Stanciu, sângele nostru galben! România învinge Ucraina, scor 3-0, de o manieră entuziasmantă!
EURO 2024   |  18:49
Stanciu, sângele nostru galben! România învinge Ucraina, scor 3-0, de o manieră entuziasmantă!
Corespondență EURO Edi Iordănescu, mândru de jucători după succesul electrizant cu Ucraina: ”Este o victorie istorică. Aceasta este generația de...
EURO 2024   |  18:29
Edi Iordănescu, mândru de jucători după succesul electrizant cu Ucraina: ”Este o victorie istorică. Aceasta este generația de suflet”
Nicolae Stanciu, desemnat ”omul meciului” cu Ucraina: ”După nașterea fetițelor, este cea mai fericită zi” + ”V-am zis să...
EURO 2024   |  18:26
Nicolae Stanciu, desemnat ”omul meciului” cu Ucraina: ”După nașterea fetițelor, este cea mai fericită zi” + ”V-am zis să credeți în noi”
Marius Mitran remarcă prestația "fascinantă, superbă și adevărată a României"