Un fotbalist de bază de la națională se teme că ar putea rata Euro 2024! Nicușor Bancu, după victoria cu FCU: ”Îmi pare rău!”

Foto 1/1 Galerie foto (1 fotografii): Un fotbalist de bază de la națională se teme că ar putea rata Euro 2024! Nicușor Bancu, după victoria cu FCU: ”Îmi pare rău!”
Foto: Sportpictures  |  

Radu Secoșan   |   Publicat: 10.03.2024 23:17   |  Actualizat: 11.03.2024 08:06

Universitatea Craiova a învins-o pe rivala FCU, scor 2-1, în ultima etapă a sezonului regular. La finalul partidei, fundașul stânga Nicușor Bancu (31 de ani) a oferit o primă reacție.

Universitatea Craiova a obținut o victorie extrem de importantă în derby-ul cu FCU, scor 2-1, după ce a fost condusă la pauză de oltenii lui Nicolo Napoli.

Echipa pregătită de Ivaylo Petev a arătat o complet altă față în repriza secundă și a reușit să întoarcă scorul, Nicușor Bancu pasând decisiv la golul lui Alex Mitriță, care a restabilit egalitatea.

Nu este totul roz pentru olteni, însă. Vladimir Screciu s-a accidentat și a fost înlocuit în minutul 56, iar acum se teme că ar putea rata Euro 2024, conform căpitanului Nicușor Bancu.

Prima reacție a lui Nicușor Bancu după FCU Craiova - Universitatea Craiova 1-2

Fundașul stânga al Universității a oferit o primă reacție la finalul partidei, vorbind despre echipa națională, lupta la titlu și rezultatele echipei sale din ultima perioadă.

Nu e nimic grav, am simțit la gambă o încărcătură, am zis să ies, să nu risc și să intre cineva proaspăt. Nu exersăm special, dar ne căutăm unul pe altul la antrenament.

Îl felicit, e cel mai bun sezon al lui, îi e bine acasă. Mi-aș dori să vină cât mai mulți de la Craiova, dar decizia e la domnul Edi. Îmi pare rău pentru Screciu, îi era că va rata următorele meciuri și Euro, va face un RMN mâine.

”Petev a avut un discurs motivațional foarte bun”

Îl felicit pe Mister, la pauză a avut un discurs motivațional foarte bun. Nu pot să spun (n.r. ce le-a spus Petev la pauză)!

Noi am jucat pentru noi și pentru suporteri, apoi pentru antrenor și patron. Ne bucurăm că ne-a ieșit și că Mister e aici, nu e vina lui că la multe meciuri am lipsit noi.

S-a relansat după victoria celor de la Rapid, dar încă suntem aproape. Am avut patru ultime meciuri bune, suntem pe o pantă ascendentă și sperăm să o ținem așa și în play-off”, a declarat Nicușor Bancu.


Intră acum pe canalul iAM Sport de WhatsApp și afli instant toate știrile care contează!

Urmărește iAMsport.ro și pe Google News, Facebook sau YouTube. Zi de zi ai conținut de ultimă oră din lumea sportului.

Adaugă comentariu

Pentru a comenta, trebuie să fii logat. Dacă ai deja un cont, intră în cont aici. Daca nu ai cont, click aici pentru a crea un cont nou.

Marius Șumudică anunță că intră la negocieri pentru a veni la Rapid: "Trebuie să ne întâlnim"
Marius Șumudică anunță că intră la negocieri pentru a veni la Rapid: "Trebuie să ne întâlnim"
Marius Șumudică anunță că intră la negocieri pentru a veni la Rapid: "Trebuie să ne întâlnim"
Gigi Becali vrea să bage 3.000.000 de euro în transferuri. Oferta pe care o face pentru Louis Munteanu
Gigi Becali vrea să bage 3.000.000 de euro în transferuri. Oferta pe care o face pentru Louis Munteanu
Gigi Becali vrea să bage 3.000.000 de euro în transferuri. Oferta pe care o face pentru Louis Munteanu
Basarab Panduru a văzut debutul lui Gâlcă la Craiova și a tras imediat o concluzie: "Un fotbal foarte frumos"
Basarab Panduru a văzut debutul lui Gâlcă la Craiova și a tras imediat o concluzie: "Un fotbal foarte frumos"
Basarab Panduru a văzut debutul lui Gâlcă la Craiova și a tras imediat o concluzie: "Un fotbal foarte frumos"
I-a reproșat un singur lucru după FCSB - Rapid: ”Acolo  a fost penalty clar”
I-a reproșat un singur lucru după FCSB - Rapid: ”Acolo a fost penalty clar”
I-a reproșat un singur lucru după FCSB - Rapid: ”Acolo a fost penalty clar”
Nadia Comăneci a vorbit în Spania despre problemele Simonei Halep: "A câștigat lupta!"
Nadia Comăneci a vorbit în Spania despre problemele Simonei Halep: "A câștigat lupta!"
Nadia Comăneci a vorbit în Spania despre problemele Simonei Halep: "A câștigat lupta!"
Când poate deveni FCSB campioana Ligii 1 + Scenariul SF prin care pierde primul loc
Când poate deveni FCSB campioana Ligii 1 + Scenariul SF prin care pierde primul loc
Când poate deveni FCSB campioana Ligii 1 + Scenariul SF prin care pierde primul loc

Cele mai citite

Ce arată reluările la golul anulat al lui Florinel Coman din FCSB - Rapid
Ce arată reluările la golul anulat al lui Florinel Coman din FCSB - Rapid
SuperLiga  |  20 Aprilie 2024, 21:07
1.
Ce arată reluările la golul anulat al lui Florinel Coman din FCSB - Rapid
EXCLUSIV | 5.000.000 de euro, suma încasată de Dinamo de la un sponsor-acționar. ”Câinii”, printre puținele formații din Superligă aflate pe plus
EXCLUSIV | 5.000.000 de euro, suma încasată de Dinamo de la un sponsor-acționar. ”Câinii”, printre puținele formații din Superligă aflate pe plus
SuperLiga  |  20 Aprilie 2024, 09:15
2.
EXCLUSIV | 5.000.000 de euro, suma încasată de Dinamo de la un sponsor-acționar. ”Câinii”, printre puținele formații din Superligă aflate pe plus
Suporterii Stelei cer schimbarea denumirii clubului la FRF. EXCLUSIV | Reacția clubului din Ghencea
Suporterii Stelei cer schimbarea denumirii clubului la FRF. EXCLUSIV | Reacția clubului din Ghencea
Liga 2  |  19 Aprilie 2024, 14:45
3.
Suporterii Stelei cer schimbarea denumirii clubului la FRF. EXCLUSIV | Reacția clubului din Ghencea
Câți ani au lucrat și ce salariu au avut pensionarii care iau pensie mare la recalculare? Exemple
Câți ani au lucrat și ce salariu au avut pensionarii care iau pensie mare la recalculare? Exemple
Câți ani au lucrat și ce salariu au avut pensionarii care iau pensie mare la recalculare? Exemple
Cum pot ieși femeile cu 3 ani mai devreme la pensie, iar bărbații cu 5 ani? Ce pensie vor avea?
Cum pot ieși femeile cu 3 ani mai devreme la pensie, iar bărbații cu 5 ani? Ce pensie vor avea?
Cum pot ieși femeile cu 3 ani mai devreme la pensie, iar bărbații cu 5 ani? Ce pensie vor avea?
VIDEO Bashar al Assad pretinde că s-a întâlnit cu un șef de serviciu din România. Ce zic SRI și SIE?
VIDEO Bashar al Assad pretinde că s-a întâlnit cu un șef de serviciu din România. Ce zic SRI și SIE?
VIDEO Bashar al Assad pretinde că s-a întâlnit cu un șef de serviciu din România. Ce zic SRI și SIE?
Știri de ultimă oră din sport
Marius Șumudică anunță că intră la negocieri pentru a veni la Rapid: "Trebuie să ne întâlnim"
Marius Șumudică anunță că intră la negocieri pentru a veni la Rapid: "Trebuie să ne întâlnim"
SuperLiga   |  22 Aprilie 2024, 13:03
Marius Șumudică anunță că intră la negocieri pentru a veni la Rapid: "Trebuie să ne întâlnim"
Ion Țiriac, propunere greu de refuzat pentru Mircea Lucescu: ”Nu am glumit! Îi fac şi stadion”
Ion Țiriac, propunere greu de refuzat pentru Mircea Lucescu: ”Nu am glumit! Îi fac şi stadion”
Diverse   |  22 Aprilie 2024, 13:00
Ion Țiriac, propunere greu de refuzat pentru Mircea Lucescu: ”Nu am glumit! Îi fac şi stadion”
Basarab Panduru a văzut debutul lui Gâlcă la Craiova și a tras imediat o concluzie: "Un fotbal foarte frumos"
Basarab Panduru a văzut debutul lui Gâlcă la Craiova și a tras imediat o concluzie: "Un fotbal foarte frumos"
SuperLiga   |  22 Aprilie 2024, 11:54
Basarab Panduru a văzut debutul lui Gâlcă la Craiova și a tras imediat o concluzie: "Un fotbal foarte frumos"
Petrolul Ploiești - UTA, de la 19:00, pe iAMsport.ro. Cele două echipe au aceleași rezultate în play-out
live score Petrolul Ploiești - UTA, de la 19:00, pe iAMsport.ro. Cele două echipe au aceleași rezultate în play-out
SuperLiga   |  22 Aprilie 2024, 10:39
Petrolul Ploiești - UTA, de la 19:00, pe iAMsport.ro. Cele două echipe au aceleași rezultate în play-out
Kyros Vassaras rupe tăcerea după cea mai controversată fază din FCSB - Rapid: "Decizie corectă!"
Kyros Vassaras rupe tăcerea după cea mai controversată fază din FCSB - Rapid: "Decizie corectă!"
SuperLiga   |  22 Aprilie 2024, 10:14
Kyros Vassaras rupe tăcerea după cea mai controversată fază din FCSB - Rapid: "Decizie corectă!"
Vinicius Junior i-a luat "la mișto" pe adversari după Real Madrid - Barcelona 3-2: "Cine se crede?"
Vinicius Junior i-a luat "la mișto" pe adversari după Real Madrid - Barcelona 3-2: "Cine se crede?"
LaLiga   |  22 Aprilie 2024, 10:10
Vinicius Junior i-a luat "la mișto" pe adversari după Real Madrid - Barcelona 3-2: "Cine se crede?"
Mihai Rotaru, primele concluzii după debutul lui Gâlcă la Universitatea Craiova: ”Sunt convins că vom arăta din ce în ce mai bine”
Mihai Rotaru, primele concluzii după debutul lui Gâlcă la Universitatea Craiova: ”Sunt convins că vom arăta din ce în ce mai bine”
SuperLiga   |  22 Aprilie 2024, 09:30
Mihai Rotaru, primele concluzii după debutul lui Gâlcă la Universitatea Craiova: ”Sunt convins că vom arăta din ce în ce mai bine”
"O rușine!" Xavi a răbufnit după Real Madrid - Barcelona 3-2: "Sentiment de maximă nedreptate"
"O rușine!" Xavi a răbufnit după Real Madrid - Barcelona 3-2: "Sentiment de maximă nedreptate"
SuperLiga   |  22 Aprilie 2024, 09:11
"O rușine!" Xavi a răbufnit după Real Madrid - Barcelona 3-2: "Sentiment de maximă nedreptate"
S-a retras după o carieră de 25 ani în tenis. S-a aflat ce avere are
Diverse   |  14:40
S-a retras după o carieră de 25 ani în tenis. S-a aflat ce avere are
În ce investește Radu Drăgușin milioanele de euro câștigate de la Tottenham
Diverse   |  13:54
În ce investește Radu Drăgușin milioanele de euro câștigate de la Tottenham
Marius Șumudică anunță că intră la negocieri pentru a veni la Rapid: "Trebuie să ne întâlnim"
SuperLiga   |  13:03
Marius Șumudică anunță că intră la negocieri pentru a veni la Rapid: "Trebuie să ne întâlnim"
Ion Țiriac, propunere greu de refuzat pentru Mircea Lucescu: ”Nu am glumit! Îi fac şi stadion”
Diverse   |  13:00
Ion Țiriac, propunere greu de refuzat pentru Mircea Lucescu: ”Nu am glumit! Îi fac şi stadion”
Gigi Becali vrea să bage 3.000.000 de euro în transferuri. Oferta pe care o face pentru Louis Munteanu
SuperLiga   |  12:18
Gigi Becali vrea să bage 3.000.000 de euro în transferuri. Oferta pe care o face pentru Louis Munteanu
Basarab Panduru a văzut debutul lui Gâlcă la Craiova și a tras imediat o concluzie: "Un fotbal foarte frumos"
SuperLiga   |  11:54
Basarab Panduru a văzut debutul lui Gâlcă la Craiova și a tras imediat o concluzie: "Un fotbal foarte frumos"
I-a reproșat un singur lucru după FCSB - Rapid: ”Acolo a fost penalty clar”
SuperLiga   |  11:52
I-a reproșat un singur lucru după FCSB - Rapid: ”Acolo a fost penalty clar”
Nadia Comăneci a vorbit în Spania despre problemele Simonei Halep: "A câștigat lupta!"
SuperLiga   |  11:39
Nadia Comăneci a vorbit în Spania despre problemele Simonei Halep: "A câștigat lupta!"
Rezultate / Clasamente