Viktor Orban, în tribune la Sepsi - FCU 1948 Craiova. ”Am ajuns!” Cum și-a anunțat prezența premierul Ungariei

Viktor Orban, premierul Ungariei, și Laszlo Dioszegi, patron Sepsi Galerie foto (1 fotografii): Viktor Orban, în tribune la Sepsi - FCU 1948 Craiova. ”Am ajuns!” Cum și-a anunțat prezența premierul Ungariei
Foto: captura TV  |   Viktor Orban, premierul Ungariei, și Laszlo Dioszegi, patron Sepsi

Bogdan Silviu Răducan   |   Publicat: 21.07.2023 22:04   |  Actualizat: 21.07.2023 22:23

Viktor Orban (60 de ani) , premierul Ungariei, a fost în tribune la meciul Sepsi – FCU 1948 Craiova din Etapa a doua din Superliga. Prezența oficialului maghiar la un meci al echipei covăsnene nu este o premieră, implicarea și investițiile Guvernului Ungar la Sepsi fiind bine-cunoscute.

Viktor Orban se află în Romania de la jumătatea acestei săptămâni. Programul vizitei are ca punct principal tradiționalul discurs al premierul Ungariei la Universitatea de Vară „Tusvanyos” de la Băile Tuşnad, de sâmbătă, 22 iulie.

Profitând de prezența în Romania, Orban a avut și o întâlnire informală cu omologul român, Marcel Ciolacu, și și-a făcut timp să asiste la meciul dintre Sepsi și FCU 1948 Craiova.

Cu Orban în tribună, Sepsi se impune la limită

Trebuie spus că premierul maghiar nu este la prima prezență pe stadionul din Sf. Gheorghe, fiind un iubitor al acestui sport și, indirect, prin Guvernul Ungariei, un mare investitor al echipei din localitate.

Cu ceva timp în urmă, Laszlo Dioszegi, patronul lui Sepsi, a dat asigurări că Guvernul din țara vecină nu ar sprijini financiar echipa mare, și toți banii ar fi direcționați către academie și infrastructură.

Premierul Ungariei ți-a anunțat prezența pe stadionul din Sf. Gheorghe printr-un mesaj pe Facebook: „Hello, Sepsi! Am ajuns”, urmat de o altă postare cu mai multe fotografii făcute cu spectatorii.

Orban a urmărit meciul de la Sf. Gheorghe alături de patronul Laszlo Dioszegi, purtând din nou noroc echipei covăsnene care s-a impus cu un gol marcat târziu, 1-0, în fața echipei lui Mititelu.

Sâmbătă, 22 iulie, premierul Ungariei, Viktor Orban, va fi prezent la Băile Tuşnad unde va ține tradiționalul discurs inspirat din tema centrală a evenimentului – „Timpul păcii”.


Intră acum pe canalul iAM Sport de WhatsApp și afli instant toate știrile care contează!

Urmărește iAMsport.ro și pe Google News, Facebook sau YouTube. Zi de zi ai conținut de ultimă oră din lumea sportului.

Adaugă comentariu

Pentru a comenta, trebuie să fii logat. Dacă ai deja un cont, intră în cont aici. Daca nu ai cont, click aici pentru a crea un cont nou.

Românii n-au avut probleme în amicale. FCSB a demolat o echipă din liga a V-a din Olanda! Universitatea Craiova s-a impus cu Legia Varșovia
Românii n-au avut probleme în amicale. FCSB a demolat o echipă din liga a V-a din Olanda! Universitatea Craiova s-a impus cu Legia Varșovia
Românii n-au avut probleme în amicale. FCSB a demolat o echipă din liga a V-a din Olanda! Universitatea Craiova s-a impus cu Legia Varșovia
Suma amețitoare pe care o primește Florinel Coman la noua echipă: ”Nu ia nimeni banii ăștia”
Suma amețitoare pe care o primește Florinel Coman la noua echipă: ”Nu ia nimeni banii ăștia”
Suma amețitoare pe care o primește Florinel Coman la noua echipă: ”Nu ia nimeni banii ăștia”
FCSB continuă modelul african și aduce un atacant trecut pe la Copenhaga și Braga
FCSB continuă modelul african și aduce un atacant trecut pe la Copenhaga și Braga
FCSB continuă modelul african și aduce un atacant trecut pe la Copenhaga și Braga
Concurență pentru Dinamo. Mino Sota, dorit în afara României
Concurență pentru Dinamo. Mino Sota, dorit în afara României
Concurență pentru Dinamo. Mino Sota, dorit în afara României
OFICIAL | Internaționalul român a semnat cu Rapid. Lovitura dată de giuleșteni pe piața transferurilor
OFICIAL | Internaționalul român a semnat cu Rapid. Lovitura dată de giuleșteni pe piața transferurilor
OFICIAL | Internaționalul român a semnat cu Rapid. Lovitura dată de giuleșteni pe piața transferurilor
Visul ”interzis” al lui Gigi Becali, de la naționala României: ”M-am gândit mereu să îl iau”. De ce nu s-a făcut transferul
Visul ”interzis” al lui Gigi Becali, de la naționala României: ”M-am gândit mereu să îl iau”. De ce nu s-a făcut transferul
Visul ”interzis” al lui Gigi Becali, de la naționala României: ”M-am gândit mereu să îl iau”. De ce nu s-a făcut transferul

Cele mai citite

EURO 2024: Programul complet al meciurilor, clasamente, rezultate și televizări. Aici ai tot ce trebuie să știi despre Campionatul European din Germania
EURO 2024: Programul complet al meciurilor, clasamente, rezultate și televizări. Aici ai tot ce trebuie să știi despre Campionatul European din Germania
EURO 2024  |  22 Iunie 2024, 00:31
1.
EURO 2024: Programul complet al meciurilor, clasamente, rezultate și televizări. Aici ai tot ce trebuie să știi despre Campionatul European din Germania
Cum îl cheamă, de fapt, pe Florin Răducioiu: ”Nu știu cum naiba a reușit să-mi mai pună un prenume”
Cum îl cheamă, de fapt, pe Florin Răducioiu: ”Nu știu cum naiba a reușit să-mi mai pună un prenume”
Diverse  |  22 Iunie 2024, 09:33
2.
Cum îl cheamă, de fapt, pe Florin Răducioiu: ”Nu știu cum naiba a reușit să-mi mai pună un prenume”
Dinamo îl vrea pe fotbalistul aflat și pe lista Rapidului. Transferul pregătit de "câini"
Dinamo îl vrea pe fotbalistul aflat și pe lista Rapidului. Transferul pregătit de "câini"
SuperLiga  |  23 Iunie 2024, 21:11
3.
Dinamo îl vrea pe fotbalistul aflat și pe lista Rapidului. Transferul pregătit de "câini"
Cine sunt pensionarii care au luat bani în plus la pensie în luna iunie? Ce au muncit?
Cine sunt pensionarii care au luat bani în plus la pensie în luna iunie? Ce au muncit?
Cine sunt pensionarii care au luat bani în plus la pensie în luna iunie? Ce au muncit?
Când intră pensia pe luna iulie? De ce sunt vești bune pentru pensionarii care iau bani pe card?
Când intră pensia pe luna iulie? De ce sunt vești bune pentru pensionarii care iau bani pe card?
Când intră pensia pe luna iulie? De ce sunt vești bune pentru pensionarii care iau bani pe card?
De ce magazinele MALL sunt construite fără ferestre și de ce asta te face să cumperi fără măsură?
De ce magazinele MALL sunt construite fără ferestre și de ce asta te face să cumperi fără măsură?
De ce magazinele MALL sunt construite fără ferestre și de ce asta te face să cumperi fără măsură?
Știri de ultimă oră din sport
Invitația specială făcută de Rică Răducanu tuturor rapidiștilor: "Se mănâncă mai bine și nu sunt prețuri mari"
Invitația specială făcută de Rică Răducanu tuturor rapidiștilor: "Se mănâncă mai bine și nu sunt prețuri mari"
Diverse   |  24 Iunie 2024, 23:22
Invitația specială făcută de Rică Răducanu tuturor rapidiștilor: "Se mănâncă mai bine și nu sunt prețuri mari"
Adrian Porumboiu, declarație uimitoare despre Răzvan Burleanu: ”Numai boul e consecvent!”
Adrian Porumboiu, declarație uimitoare despre Răzvan Burleanu: ”Numai boul e consecvent!”
Fotbal   |  24 Iunie 2024, 23:04
Adrian Porumboiu, declarație uimitoare despre Răzvan Burleanu: ”Numai boul e consecvent!”
Daniel Oprița trăiește ”ziua cârtiței” la Steaua. Nu mai crede în promovare nici în sezonul viitor. Cum au ajuns ”militarii” să atragă fotbaliști la echipă: ”Lumea se uită”
Daniel Oprița trăiește ”ziua cârtiței” la Steaua. Nu mai crede în promovare nici în sezonul viitor. Cum au ajuns ”militarii” să atragă fotbaliști la echipă: ”Lumea se uită”
Liga 2   |  24 Iunie 2024, 22:23
Daniel Oprița trăiește ”ziua cârtiței” la Steaua. Nu mai crede în promovare nici în sezonul viitor. Cum au ajuns ”militarii” să atragă fotbaliști la echipă: ”Lumea se uită”
Cum se relaxează jucătorii Angliei când nu au meci. Phil Foden s-a reîntors la un vechi hobby
Cum se relaxează jucătorii Angliei când nu au meci. Phil Foden s-a reîntors la un vechi hobby
EURO 2024   |  24 Iunie 2024, 21:29
Cum se relaxează jucătorii Angliei când nu au meci. Phil Foden s-a reîntors la un vechi hobby
Suma amețitoare pe care o primește Florinel Coman la noua echipă: ”Nu ia nimeni banii ăștia”
Suma amețitoare pe care o primește Florinel Coman la noua echipă: ”Nu ia nimeni banii ăștia”
SuperLiga   |  24 Iunie 2024, 21:04
Suma amețitoare pe care o primește Florinel Coman la noua echipă: ”Nu ia nimeni banii ăștia”
FCSB continuă modelul african și aduce un atacant trecut pe la Copenhaga și Braga
FCSB continuă modelul african și aduce un atacant trecut pe la Copenhaga și Braga
SuperLiga   |  24 Iunie 2024, 20:42
FCSB continuă modelul african și aduce un atacant trecut pe la Copenhaga și Braga
Concurență pentru Dinamo. Mino Sota, dorit în afara României
exclusiv Concurență pentru Dinamo. Mino Sota, dorit în afara României
SuperLiga   |  24 Iunie 2024, 20:28
Concurență pentru Dinamo. Mino Sota, dorit în afara României
Planul lui Adrian Mititelu, aproape să fie dat peste cap. Fotbaliștii erau dați deja la CFR Cluj, dar impresarii încearcă să îi deturneze: "Nu știu ce e în capul lor"
Planul lui Adrian Mititelu, aproape să fie dat peste cap. Fotbaliștii erau dați deja la CFR Cluj, dar impresarii încearcă să îi deturneze: "Nu știu ce e în capul lor"
Fotbal   |  24 Iunie 2024, 20:13
Planul lui Adrian Mititelu, aproape să fie dat peste cap. Fotbaliștii erau dați deja la CFR Cluj, dar impresarii încearcă să îi deturneze: "Nu știu ce e în capul lor"
Selecţionerul Ucrainei a fost dat afară din vestiar după înfrângerea usturătoare cu România, de la EURO 2024
Selecţionerul Ucrainei a fost dat afară din vestiar după înfrângerea usturătoare cu România, de la EURO 2024
Selecţionerul Ucrainei a fost dat afară din vestiar după înfrângerea usturătoare cu România, de la EURO 2024
Carbohidraţii "răi" şi efectele pe care le au asupra organismului. Când trebuie consumaţi şi cum
Carbohidraţii "răi" şi efectele pe care le au asupra organismului. Când trebuie consumaţi şi cum
Carbohidraţii "răi" şi efectele pe care le au asupra organismului. Când trebuie consumaţi şi cum
Top 10 alimente care nu îngraşă! Sunt aliatul dietelor de slăbit
Top 10 alimente care nu îngraşă! Sunt aliatul dietelor de slăbit
Top 10 alimente care nu îngraşă! Sunt aliatul dietelor de slăbit
Invitația specială făcută de Rică Răducanu tuturor rapidiștilor: "Se mănâncă mai bine și nu sunt prețuri mari"
Diverse   |  23:22
Invitația specială făcută de Rică Răducanu tuturor rapidiștilor: "Se mănâncă mai bine și nu sunt prețuri mari"
Adrian Porumboiu, declarație uimitoare despre Răzvan Burleanu: ”Numai boul e consecvent!”
Fotbal   |  23:04
Adrian Porumboiu, declarație uimitoare despre Răzvan Burleanu: ”Numai boul e consecvent!”
live score Croația - Italia 0-0 și Albania - Spania 0-1, ACUM, pe iAMsport.ro. Se joacă prima ”finală” de la Euro 2024
EURO 2024   |  22:41
Croația - Italia 0-0 și Albania - Spania 0-1, ACUM, pe iAMsport.ro. Se joacă prima ”finală” de la Euro 2024
Daniel Oprița trăiește ”ziua cârtiței” la Steaua. Nu mai crede în promovare nici în sezonul viitor. Cum au ajuns ”militarii”...
Liga 2   |  22:23
Daniel Oprița trăiește ”ziua cârtiței” la Steaua. Nu mai crede în promovare nici în sezonul viitor. Cum au ajuns ”militarii” să atragă fotbaliști la echipă: ”Lumea se uită”
Românii n-au avut probleme în amicale. FCSB a demolat o echipă din liga a V-a din Olanda! Universitatea Craiova s-a impus cu...
SuperLiga   |  22:13
Românii n-au avut probleme în amicale. FCSB a demolat o echipă din liga a V-a din Olanda! Universitatea Craiova s-a impus cu Legia Varșovia
Senior writerul iAMsport Cristian Munteanu, pe urmele lui Costin Ștucan. Pronosticul oferit duminică seară s-a adeverit
EURO 2024   |  21:37
Senior writerul iAMsport Cristian Munteanu, pe urmele lui Costin Ștucan. Pronosticul oferit duminică seară s-a adeverit