Ziua Rapidului se sărbătorește pe Giulești! Clubul a anunțat programul zilei

Rapid a anunțat programul pentru ziua de 25 iunie. Galerie foto (1 fotografii): Ziua Rapidului se sărbătorește pe Giulești! Clubul a anunțat programul zilei
Foto: FC Rapid 1923.  |   Rapid a anunțat programul pentru ziua de 25 iunie.

Daniela Nicolescu   |   Publicat: 24.06.2024 15:29   |  Actualizat: 24.06.2024 15:29

Rapid împlinește 101 ani pe 25 iunie, iar clubul a anunțat cum se va sărbători evenimentul și ce personalități ale giuleștenilor vor fi prezente pe stadion.

Rapid a emis un comunicat cu privire ziua de 25 iunie, în care clubul împlinește 101 ani. Rapidiștii vor sărbători pe stadionul din Giulești și vor avea ocazia să asculte diverse teme abordate de invitații clubului.

Evenimentul se va desfășura între orele 12:00-19:00 și va fi transmis LIVE și pe Rapid TV (YouTube & Facebook)

Comunicatul Rapidului

Ne pregătim de o zi unică, Ziua Rapidului!

Începând cu ora 12:00, vom trece prin toată istoria clubului, alături de invitați de marcă, în care vom aborda diverse teme de discuție, % despre Marele Rapid!

𝑷𝑹𝑶𝑮𝑹𝑨𝑴𝑼𝑳 𝒁𝑰𝑳𝑬𝑰
12:00 Deschidere
Octavian Pescaru
12:05 Prima inaugurare a stadionului Giulești
Mircea Dorobanțu
12:30 Finala Cupei Europei Centrale
Bogdan Tudor
13:00 Bombardamentul stadionului
Alexandru Arma, Mircea Dorobanțu
13:45 Marile performanțe ale sportului rapidist
Aurel Ardelea, Violeta Beclea
14:40 Performanțele fotbalului rapidist
Rică Răducanu, Mihai "Mache" Ioan
15:20 Singuri împotriva tuturor
Iosif Damaschin, Ion Manu
16:00 Perioada trofeelor
Vasile Maftei, Cristian Dulca
16:50 EuroFantasticii
Viorel Moldovan, Vasile Maftei
17:35 Falimentul și renașterea
Dr. Mihai Pîrvu, Adrian Olariu
18:20 Viitorul Rapidului
Victor Angelescu, Viorel Moldovan
19:00 Închidere
Octavian Pescaru

𝑴𝑶𝑫𝑬𝑹𝑨𝑻𝑶𝑹𝑰
Bogdan Tudor
Octavian "Mamedu" Pescaru
Valentin Gros
Gigi Grigorescu
Bogdan Brătescu
Andi Amironoaiei”
, a transmis Rapid, pe pagina de Facebook.

Rapid a plecat în cantonament

Lotul pentru cantonamentul din Slovenia al Rapidului conține 25 de jucători, fiind nevoit să lase în ţară alţi patru jucători accidentaţi. Singurii care nu au făcut deplasarea sunt din cauza problemelor medicale sunt Jakub Hromada (accidentare la umăr), Răzvan Onea (probleme musculare), Funsho Bamgboye (edem muscular) și Cătălin Vulturar (pubalgie). De asemenea, Rareş Pop va lipsi şi el, deoarece susţine examenul de Bacalaureat.

Rapid va disputa în Slovenia cinci meciuri de verificare, cu NK Radomlje şi MFK Ruzomberok, ambele pe 25 iunie, cu NK Celje, pe 28 iunie, cu Zaglebie Lubin, pe1 iulie şi cu NK Maribor, pe 4 iulie. Meciurile vor fi transmise în direct pe canalul oficial de YouTube – FC Rapid 1923.


Intră acum pe canalul iAM Sport de WhatsApp și afli instant toate știrile care contează!

Urmărește iAMsport.ro și pe Google News, Facebook sau YouTube. Zi de zi ai conținut de ultimă oră din lumea sportului.

Adaugă comentariu

Pentru a comenta, trebuie să fii logat. Dacă ai deja un cont, intră în cont aici. Daca nu ai cont, click aici pentru a crea un cont nou.

”Mini-revoluție” pregătită la Dinamo! Câți jucători mai vrea Zeljko Kopic la ”câini”: ”Mai căutăm!”
”Mini-revoluție” pregătită la Dinamo! Câți jucători mai vrea Zeljko Kopic la ”câini”: ”Mai căutăm!”
”Mini-revoluție” pregătită la Dinamo! Câți jucători mai vrea Zeljko Kopic la ”câini”: ”Mai căutăm!”
Fotbalistul dorit de FCSB, făcut praf: "Un no-name. Vedetă peste noapte"
Fotbalistul dorit de FCSB, făcut praf: "Un no-name. Vedetă peste noapte"
Fotbalistul dorit de FCSB, făcut praf: "Un no-name. Vedetă peste noapte"
Concluziile lui Victor Angelescu, după remiza dintre Rapid și CFR Cluj: ”Trebuie să vedem cum ne adaptăm la antrenor și staff”
Concluziile lui Victor Angelescu, după remiza dintre Rapid și CFR Cluj: ”Trebuie să vedem cum ne adaptăm la antrenor și staff”
Concluziile lui Victor Angelescu, după remiza dintre Rapid și CFR Cluj: ”Trebuie să vedem cum ne adaptăm la antrenor și staff”
Șeful Petrolului dezvăluie care este situația financiară a ploieștenilor și discuțiile cu Mehmet Topal: "Nu i-am ascuns nimic, pentru că riscam!"
Șeful Petrolului dezvăluie care este situația financiară a ploieștenilor și discuțiile cu Mehmet Topal: "Nu i-am ascuns nimic, pentru că riscam!"
Șeful Petrolului dezvăluie care este situația financiară a ploieștenilor și discuțiile cu Mehmet Topal: "Nu i-am ascuns nimic, pentru că riscam!"
Șumudică a dat verdictul despre parcursul lui Neil Lennon la Rapid. Cum va fi văzut noul antrenor de către suporteri după Rapid - CFR Cluj
Șumudică a dat verdictul despre parcursul lui Neil Lennon la Rapid. Cum va fi văzut noul antrenor de către suporteri după Rapid - CFR Cluj
Șumudică a dat verdictul despre parcursul lui Neil Lennon la Rapid. Cum va fi văzut noul antrenor de către suporteri după Rapid - CFR Cluj
Ce transferuri pregătește CFR Cluj după egalul cu Rapid + "Adevărul" despre aducerea lui Louis Munteanu
Ce transferuri pregătește CFR Cluj după egalul cu Rapid + "Adevărul" despre aducerea lui Louis Munteanu
Ce transferuri pregătește CFR Cluj după egalul cu Rapid + "Adevărul" despre aducerea lui Louis Munteanu

Cele mai citite

Cum arată Ioan Niculae la 70 de ani. Are probleme grave după ce amanta l-a trădat ”pentru 10 milioane € cash”
Cum arată Ioan Niculae la 70 de ani. Are probleme grave după ce amanta l-a trădat ”pentru 10 milioane € cash”
Diverse  |  19 Iulie 2024, 10:03
1.
Cum arată Ioan Niculae la 70 de ani. Are probleme grave după ce amanta l-a trădat ”pentru 10 milioane € cash”
Gică Popescu a lămurit zvonurile provocate de relația dintre Gică Craioveanu și fosta lui iubită: ”Cea mai mare minciună”
Gică Popescu a lămurit zvonurile provocate de relația dintre Gică Craioveanu și fosta lui iubită: ”Cea mai mare minciună”
Special  |  20 Iulie 2024, 09:48
2.
Gică Popescu a lămurit zvonurile provocate de relația dintre Gică Craioveanu și fosta lui iubită: ”Cea mai mare minciună”
George Copos nu se dezminte nici în închisoare. Cum încerca fostul patron al Rapidului să ”fure” din pastele lui Gică Popescu: ”George, de ce sari peste mijlocași?”
George Copos nu se dezminte nici în închisoare. Cum încerca fostul patron al Rapidului să ”fure” din pastele lui Gică Popescu: ”George, de ce sari peste mijlocași?”
Special  |  18 Iulie 2024, 19:08
3.
George Copos nu se dezminte nici în închisoare. Cum încerca fostul patron al Rapidului să ”fure” din pastele lui Gică Popescu: ”George, de ce sari peste mijlocași?”
RECALCULARE Ce se întâmplă cu 1.000.000 de pensii începând de luni? Șeful Casei de Pensii anunță
RECALCULARE Ce se întâmplă cu 1.000.000 de pensii începând de luni? Șeful Casei de Pensii anunță
RECALCULARE Ce se întâmplă cu 1.000.000 de pensii începând de luni? Șeful Casei de Pensii anunță
ACUZAȚII Pensionarii vor da bani înapoi după recalcularea pensiei. Cum răspunde ministrul Muncii?
ACUZAȚII Pensionarii vor da bani înapoi după recalcularea pensiei. Cum răspunde ministrul Muncii?
ACUZAȚII Pensionarii vor da bani înapoi după recalcularea pensiei. Cum răspunde ministrul Muncii?
VIDEO Cum a ajuns un Boeing al lui Ceaușescu să alimenteze armata SUA? Unde a dispărut al doilea?
VIDEO Cum a ajuns un Boeing al lui Ceaușescu să alimenteze armata SUA? Unde a dispărut al doilea?
VIDEO Cum a ajuns un Boeing al lui Ceaușescu să alimenteze armata SUA? Unde a dispărut al doilea?
Știri de ultimă oră din sport
Fotbalistul dorit de FCSB, făcut praf: "Un no-name. Vedetă peste noapte"
exclusiv Fotbalistul dorit de FCSB, făcut praf: "Un no-name. Vedetă peste noapte"
SuperLiga   |  21 Iulie 2024, 16:31
Fotbalistul dorit de FCSB, făcut praf: "Un no-name. Vedetă peste noapte"
Concluziile lui Victor Angelescu, după remiza dintre Rapid și CFR Cluj: ”Trebuie să vedem cum ne adaptăm la antrenor și staff”
Concluziile lui Victor Angelescu, după remiza dintre Rapid și CFR Cluj: ”Trebuie să vedem cum ne adaptăm la antrenor și staff”
SuperLiga   |  21 Iulie 2024, 16:23
Concluziile lui Victor Angelescu, după remiza dintre Rapid și CFR Cluj: ”Trebuie să vedem cum ne adaptăm la antrenor și staff”
Șumudică a dat verdictul despre parcursul lui Neil Lennon la Rapid. Cum va fi văzut noul antrenor de către suporteri după Rapid - CFR Cluj
Șumudică a dat verdictul despre parcursul lui Neil Lennon la Rapid. Cum va fi văzut noul antrenor de către suporteri după Rapid - CFR Cluj
SuperLiga   |  21 Iulie 2024, 15:42
Șumudică a dat verdictul despre parcursul lui Neil Lennon la Rapid. Cum va fi văzut noul antrenor de către suporteri după Rapid - CFR Cluj
Ce transferuri pregătește CFR Cluj după egalul cu Rapid + "Adevărul" despre aducerea lui Louis Munteanu
Ce transferuri pregătește CFR Cluj după egalul cu Rapid + "Adevărul" despre aducerea lui Louis Munteanu
SuperLiga   |  21 Iulie 2024, 15:32
Ce transferuri pregătește CFR Cluj după egalul cu Rapid + "Adevărul" despre aducerea lui Louis Munteanu
Neil Lennon a confirmat următorul transfer al Rapidului: ”Va aduce calitate lotului”
Neil Lennon a confirmat următorul transfer al Rapidului: ”Va aduce calitate lotului”
Fotbal   |  21 Iulie 2024, 15:15
Neil Lennon a confirmat următorul transfer al Rapidului: ”Va aduce calitate lotului”
Fără titlu din 2003 în România, Rapid ar avea o singură contracandidată dacă ar juca în Scoția, conform lui Neil Lennon: ”Cu bugetul lor...”
video Fără titlu din 2003 în România, Rapid ar avea o singură contracandidată dacă ar juca în Scoția, conform lui Neil Lennon: ”Cu bugetul lor...”
SuperLiga   |  21 Iulie 2024, 14:28
Fără titlu din 2003 în România, Rapid ar avea o singură contracandidată dacă ar juca în Scoția, conform lui Neil Lennon: ”Cu bugetul lor...”
Kevin De Bruyne, aproape de plecarea de la Manchester City!
Kevin De Bruyne, aproape de plecarea de la Manchester City!
Premier League   |  21 Iulie 2024, 13:55
Kevin De Bruyne, aproape de plecarea de la Manchester City!
Ce lovitură a încercat Gigi Becali! Jucătorul care a impresionat la CFR Cluj, dorit de FCSB
Ce lovitură a încercat Gigi Becali! Jucătorul care a impresionat la CFR Cluj, dorit de FCSB
SuperLiga   |  21 Iulie 2024, 13:38
Ce lovitură a încercat Gigi Becali! Jucătorul care a impresionat la CFR Cluj, dorit de FCSB
Unde poţi vedea România-Olanda online, la TV sau în aer liber, meciul din optimile EURO 2024
Unde poţi vedea România-Olanda online, la TV sau în aer liber, meciul din optimile EURO 2024
Unde poţi vedea România-Olanda online, la TV sau în aer liber, meciul din optimile EURO 2024
BAC 2024. Încep probele scrise la examenul de Bacalaureat. Ce reguli noi trebuie să respecte candidaţii
BAC 2024. Încep probele scrise la examenul de Bacalaureat. Ce reguli noi trebuie să respecte candidaţii
BAC 2024. Încep probele scrise la examenul de Bacalaureat. Ce reguli noi trebuie să respecte candidaţii
Alimentele care scad glicemia. Puţini ştiu cât de benefice sunt
Alimentele care scad glicemia. Puţini ştiu cât de benefice sunt
Alimentele care scad glicemia. Puţini ştiu cât de benefice sunt
video ”Mini-revoluție” pregătită la Dinamo! Câți jucători mai vrea Zeljko Kopic la ”câini”: ”Mai căutăm!”
SuperLiga   |  16:45
”Mini-revoluție” pregătită la Dinamo! Câți jucători mai vrea Zeljko Kopic la ”câini”: ”Mai căutăm!”
exclusiv Fotbalistul dorit de FCSB, făcut praf: "Un no-name. Vedetă peste noapte"
SuperLiga   |  16:31
Fotbalistul dorit de FCSB, făcut praf: "Un no-name. Vedetă peste noapte"
Concluziile lui Victor Angelescu, după remiza dintre Rapid și CFR Cluj: ”Trebuie să vedem cum ne adaptăm la antrenor și staff”
SuperLiga   |  16:23
Concluziile lui Victor Angelescu, după remiza dintre Rapid și CFR Cluj: ”Trebuie să vedem cum ne adaptăm la antrenor și staff”
exclusiv Șeful Petrolului dezvăluie care este situația financiară a ploieștenilor și discuțiile cu Mehmet Topal: "Nu i-am ascuns...
SuperLiga   |  15:48
Șeful Petrolului dezvăluie care este situația financiară a ploieștenilor și discuțiile cu Mehmet Topal: "Nu i-am ascuns nimic, pentru că riscam!"
Șumudică a dat verdictul despre parcursul lui Neil Lennon la Rapid. Cum va fi văzut noul antrenor de către suporteri după...
SuperLiga   |  15:42
Șumudică a dat verdictul despre parcursul lui Neil Lennon la Rapid. Cum va fi văzut noul antrenor de către suporteri după Rapid - CFR Cluj
Ce transferuri pregătește CFR Cluj după egalul cu Rapid + "Adevărul" despre aducerea lui Louis Munteanu
SuperLiga   |  15:32
Ce transferuri pregătește CFR Cluj după egalul cu Rapid + "Adevărul" despre aducerea lui Louis Munteanu
exclusiv Se naște o nouă forță în România? Milionarul care e gata să devină acționar majoritar la un club de tradiție
Liga 2   |  15:19