Foto 1/1 Galerie foto (1 fotografii): Ce fac stranierii români. George Pușcaș a debutat la Bari, Drăguș a înscris pentru Gaziantep

Redactia   |   Publicat: 21.01.2024 23:59   |  Actualizat: 22.01.2024 08:51

iAMsport.ro vă ține la curent cu rezultatele înregistrate de fotbaliștii și antrenorii români care activează în străinătate.

Dumincă 21 ianuarie

Ascoli- Bari (George Pușcaș) 2-2

George Pușcas și-a făcut debutul pentru cei de la Bari și a intrat în minutul 60 al partidei în locul lui Kallon. Presa din Italia a precizat că prestația atacantului român a fost una destul de modestă.

Publicația tuttomercatoweb l-a notat cu 5,5 și a explicat că a intrat într-un moment rău pentru echipă și nu a reușit să aducă niciun impact.

Gaziantep (Niță, Sorescu, Maxim, Drăguș, Șumudică)- Sivasspor 2-2

Deian Sorescu și-a făcut debutul pentru Gaziantep și a fost introdus din primul minut de Marius Șumudică. Alexandru Maxim a fost eliminat în a doua repriză pentru cumulul de cartonașe și și-a lăsat echipa în 10 din minutul 81.

De asemenea, Denis Drăguș și-a mai trecut în cont un gol și a ajuns la cota 8 în 17 partide în prima divizie din Turcia.

Konyaspor (Alexandru Cicâldău) - Antalyaspor 1-1

Alexandru Cicâldău a intrat pentru gruparea turcă în minutul 84 în locul lui Prip. Konyaspor se află pe locul 18, loc care duce în liga secundă

Volos- PAOK Salonic (Răzvan Lucescu) 1-5

Răzvan Lucescu s-a impus lejer în fața celor de la Volos, ocupanta locului 12 din prima ligă a Greciei. PAOK se află pe prima poziție în campionatul elen, la egalitate de puncte cu Panathinaikos, ambele cu câte 44 de puncte.

APOEL - Othellos Athienou (Călin Popescu) 6-0

Călin Popescu nu a fost inclus în lot în meciul pierdut de Othellos Athienou în fața lui APOEL.

Empoli (Răzvan Marin) – Monza 3-0

Cu Răzvan Marin titular Empoli a trecut fără emoții de Monza. Românul a fost înlocuit în minutul 61 cu Youssef Maleh.

Bnei Sakhnin (Adi Păun) – M. Petach Tikva 1-1

Cu Păun titular Sakhnin a reușit doar un rezultat de egalitate contra lui M. Petach Tikva. Oaspeții au jucat din minutul 54 în inferioritate numerică după eliminarea lui Yehoshua. Păun a fost înlocuit la pauză.

Salernitana (Andres Șfaiț) - Genoa 1-2

Andres Șfaiț a fost rezervă neutilizată în înfrângerea Salernitanei în fața celor de la Genoa.

Sâmbătă 20 ianuarie

Rayo Vallecano (Andrei Rațiu) – Las Palmas 0-2

Fundașul Andrei Rațiu a fost rezervă în înfrângerea celor de la Rayo Vallecano, scor 0-2, contra celor de la Las Palmas în etapa cu numărul 21 din La Liga.

Doxa - Apollon Limassol (Vali Costache și Andrei Artean) 0-3

Apollon Limassol se menține pe locul 7 în prima ligă din Cipru, grație succesul cu 3-0 pe terenul celor de la Doxa. Andrei Artean a debutat în tricoul oaspeților, fiind introdus la pauză, în timp ce Vali Costache nu a făcut parte din lot.

Palermo (Ionuț Nedelcearu) – Modena 4-2

Palermo a profitat de forma slabă a celor de la Modena și s-a impus cu 4-2 în etapa cu numărul 21 din Serie B. Stoperul Ionuț Nedelcearu a fost integralist și a fost notat de Sofascore cu 7,0.

Lecco - Pisa (Marius Marin) 1-3

Pisa s-a îndepărtat de zona retrogradării, datorită succesului cu 3-1 pe terenul celor de la Lecco. Mijlocașul român Marius Marin a fost integralist, însă nu a contribuit decisiv la vreo reușită.

Amorebieta - Eldense (Florin Andone) 0-2

Eldense a reușit primul succes al anului contra celor de la Amorebieta, scor 2-0, însă atacantul Florin Andone nu și-a putut ajuta colegii. Românul nu a prins lotul din această etapă.

Adana Demirspor - Ankaragucu (Olimpiu Moruțan) 1-1

Olimpiu Moruțan a prins primul ”11” al celor de la Ankaragucu și a rezistat pe teren până în minutul 86 în remiza obținută de Ankaragucu în deplasarea de la Adana Demirsport, scor 1-1.

Bordeaux (Alexi Pitu) – Nice 2-3

Alexi Pitu nu a făcut parte din lotul celor de la Bordeaux în înfrângerea din ”16-imile” Cupei Franței, scor 2-3, contra echipei din prima ligă, Nice.

Hapoel Jerusalem - Hapoel Beer Sheva (Antonio Sefer) 0-1

Antonio Sefer, aflat pe val în ultima perioadă la Beer Sheva, a jucat 85 minute în victoria cu 1-0 a celor de la Hapoel Beer Sheva contra celor de la Hapoel Jerusalem.

Tenerife - Sporting Gijon (Alexandru Pașcanu) 1-2

Alex Pașcanu nu a prins primul 11 în deplasarea lui Sporting Gijon din liga a 2-a spaniolă, însă a fost introdus în startul actului secund, atunci când situația pe tabela de marcaj era egală, scor 1-1.

Lausanne (Rareș Ilie) – St. Gallen 0-1

Rareș Ilie a evoluat 76 minute în înfrângerea de pe teren propriu a celor de la Lausanne, scor 0-1, contra lui St.Gallen, în etapa cu numărul 19 din campionatul Elveției.

Vineri 19 ianuarie

Deportivo Alaves (Ianis Hagi) - Cadiz 1-0

Cu Ianis Hagi doar pe banca de rezerve, Alaves s-a impus la limită în duelul cu Cadiz. Singurul gol al partidei a fost înscris de Rioja, din penalty.

Sampdoria - Parma (Dennis Man și Valentin Mihăilă) 0-3

În etapa cu numărul 21 din Serie B, Dennis Man, Valentin Mihăilă & CO au câștigat pe terenul celor de la Sampdoria la scor de neprezentare. Românii au fost la înălțime în acest duel. Dennis Man a reușit să înscrie și să-i ofere un assist lui Mihăilă, cel din urmă reușind să marcheze golul de 2-0. Parma se află în acest moment pe prima poziție, fiind favorita la promovare în Serie A.

Luni 22 ianuarie

AEK Larnaca – Pafos (Adrian Rus și Vlad Dragomir), ora 19.00

Intră acum pe canalul iAM Sport de WhatsApp și afli instant toate știrile care contează!

Urmărește iAMsport.ro și pe Google News, Facebook sau YouTube. Zi de zi ai conținut de ultimă oră din lumea sportului.

Adaugă comentariu

Pentru a comenta, trebuie să fii logat. Dacă ai deja un cont, intră în cont aici. Daca nu ai cont, click aici pentru a crea un cont nou.

Adrian Mazilu a retrogradat cu Vitesse, după ce anul trecut a fost campion cu Farul
Valentin Mihăilă s-a decis unde va juca sezonul viitor
Mesajul unui fotbalist român din Israel, după atacul cu rachete al Iranului: ”Totul este sub control”
Ce fac stranierii români. Drăgușin, doar rezervă în eșecul umilitor al lui Spurs. Moruțan a câștigat derby-ul românilor din Turcia
Șumudică, atac la adresa lui Florin Manea după ce Drăguș a fost dat ca sigur la Trabzonspor: ”Apar fel și fel de oameni și se deghizează în impresarul lui!”
Ladislau Boloni, după victoria lui Metz: ”Mă duc acasă, îmi voi săpa grădina, îmi ud plantele”

Cele mai citite

Au dreptul Oțelul și Corvinul să joace în Europa League? Răzvan Burleanu a dat verdictul: ”Asta este ceea ce vă pot spune”
Europa League  |  19 Aprilie 2024, 11:24
1.
Ce arată reluările la golul anulat al lui Florinel Coman din FCSB - Rapid
SuperLiga  |  20 Aprilie 2024, 21:07
2.
EXCLUSIV | 5.000.000 de euro, suma încasată de Dinamo de la un sponsor-acționar. ”Câinii”, printre puținele formații din Superligă aflate pe plus
SuperLiga  |  20 Aprilie 2024, 09:15
3.
Cum pot ieși femeile cu 3 ani mai devreme la pensie, iar bărbații cu 5 ani? Ce pensie vor avea?
VIDEO Bashar al Assad pretinde că s-a întâlnit cu un șef de serviciu din România. Ce zic SRI și SIE?
Pensionar cu 5.300 lei pensie va avea cu 700 lei mai puțin la recalculare. Câte puncte bonus are?
Știri de ultimă oră din sport
Bernd Storck nu a căutat scuze după eșecul cu Universitatea Craiova: ”Am făcut greșeli foarte mari”
SuperLiga   |  21 Aprilie 2024, 23:17
Ce fac stranierii români. Boloni, victorie importantă în Ligue 1. Maxim, gol în campionatul Turciei
Fotbal Internațional   |  21 Aprilie 2024, 23:04
Verdict crunt pentru Vlad Chiricheș! Cât va sta pe tușă stoperul FCSB-ului
SuperLiga   |  21 Aprilie 2024, 22:27
Simona Halep s-a retras de la Madrid Open. Anunțul oficial făcut de sportivă: ”Experiența îmi spune să nu mă grăbesc”
Handbal   |  21 Aprilie 2024, 22:00
Dat afară de Rapid, Alex Albu și-ar fi găsit deja echipă! Merge la o rivală din Superliga
SuperLiga   |  21 Aprilie 2024, 20:04
Nebunie în prima repriză la Sepsi - Universitatea Craiova. Trei faze controversate au încins atmosfera
SuperLiga   |  21 Aprilie 2024, 19:42
Sepsi - Universitatea Craiova 1-3. Gâlcă, debut perfect pe banca oltenilor
SuperLiga   |  21 Aprilie 2024, 19:00
Dorinel a explicat cum a bătut U Cluj de două ori în câteva zile: ”Am avut o discuție bărbătească”. Se gândește la titlu? ”Cu buget mai mare, vom avea alte obiective”
SuperLiga   |  21 Aprilie 2024, 18:58
Gigi Becali poate încasa aproape 1.000.000 de euro! Lovitură financiară dată de patronul FCSB
SuperLiga   |  23:55
Răzvan Lucescu și-a ieșit din minți după eșecul cu Olympiacos: ”Acest arbitraj este o rușine”
Fotbal Internațional   |  23:32
SuperLiga   |  23:17
Fotbal Internațional   |  23:04
SuperLiga   |  22:27
Handbal   |  22:00
Sora lui Adrian Mititelu jr, mesaj emoționant după ce acesta a ajuns la spital. ”Ești în inima mea”
Diverse   |  21:30
Costel Gâlcă, după debutul cu dreptul pe banca Craiovei: ”Au înțeles ce am lucrat”
SuperLiga   |  21:29