Ce fac stranierii români. Antonio Sefer, decisiv în duelul cu Adi Păun din Israel

Rapid a obținut 500.000 euro pentru transferul lui Antonio Sefer Galerie foto(4) Galerie foto (4 fotografii): Ce fac stranierii români. Antonio Sefer, decisiv în duelul cu Adi Păun din Israel

Redactia   |   Publicat: 29.04.2024 23:55   |  Actualizat: 30.04.2024 00:00

iAMsport.ro vă ține la curent cu rezultatele înregistrate de fotbaliștii și antrenorii români care activează în străinătate.

Luni, 29 aprilie

Apollon Limassol (Vali Costache și Andrei Artean) – Karmiotissa 0-0

Vali Costache a fost rezervă, în timp ce Andrei Artean a bifat 39 minute în egalul de pe teren propriu al lui Apollon Limassol din etapa 38 a campionatului Ciprului.

Hapoel Beer Sheva (Antonio Sefer) - Bnei Sakhnin (Adi Păun) 2-1

Antonio Sefer a intrat în minutul 74, dar a reușit să scoată un penalty. La oaspeți, Adi Păun a evoluat 70 minute, însă nu a contribuit decisiv.

Puszcza - Korona Kielce (Marius Briceag) 0-0

Marius Briceag a fost integralist pentru oaspeți în remiza din etapa 30 a primei ligi din Polonia.

Duminică, 28 aprilie

Columbus Crew (Alex Mățan) – CF Montreal 0-0

Cu Alex Mățan în teren până în minutul 66, Columbus Crew nu a reușit să o învingă pe Montreal, remizând 0-0.

Inter - Torino (Mihai Popa) 2-0

Mihai Popa a fost rezervă neutilizată la duelul pierdut de Torino, scor 0-2, cu campioana Inter.

Metz (Ladislau Boloni) – Lille 1-2

Metz a suferit un eșecu greu cu Lille, scor 1-2, care a readus-o în zona roșie a clasamentului.

Sporting Gijon (Alexandru Pașcanu) – Villarreal B 0-3

Sporting Gijon a suferit un eșec șoc cu echipa secundă a lui Villarreal, scor 0-3. Alex Pașcanu a fost titular, dar a fost înlocuit la pauză, fiind unul dintre cei mai slabi oameni de pe teren.

Bournemouth (Ionuț Radu) – Brighton 3-0

Ionuț Radu nici nu a prins lotul lui Bournemouth la victoria răsunătoare, scor 3-0, cu Brighton.

Tottenham (Radu Drăgușin) – Arsenal 2-3

Radu Drăgușin a fost rezervă neutilizată la înfrângerea lui Spurs cu Arsenal. Oaspeții conduceau cu 3-0 la pauză și au fost la un pas de a pierde două puncte.

NK Celje (Marco Dulca) – O. Ljubljana 1-0

După victoria cu Olimpija Ljubljana, Celje și-a asigurat titlul de campioană în Slovenia. Dulca a fost trimis în teren în minutul 88 al confruntării, pentru a ține de rezultat.

Vitesse (Adrian Mazilu) – Sittard 3-2

Adrian Mazilu nici nu a prins lotul la victoria lui Vittese cu Fortuna Sittard.

Lech - Cracovia (Virgil Ghiță și Cornel Râpă) 0-0

Virgil Ghiță a fost integralist, iar Cornel Râpă rezervă neutilizată, la remiza albă dintre Lech Poznan și Cracovia.

Al Arabi - Muaither (Denis Alibec) 4-3

Alibec a marcat în înfrângerea suferită de Muaither, dar echipa sa deja retrogradase din prima ligă din Qatar.

Atalanta - Empoli (Răzvan Marin) 2-0

Empoli a pierdut duelul cu Atalanta din Serie A, scor 0-2. Răzvan Marin a fost trimis în teren în minutul 61 și a fost unul dintre cei mai buni oameni ai echipei sale, dar nu a reușit să contribuie la salvarea vreunui punct.

Trabzonspor - Gaziantep (Deian Sorescu, Denis Drăguș, Florin Niță și Alex Maxim) 4-2

Gaziantep a condus cu 2-0 la pauză, dar a pierdut clar duelul cu Trabzon. Deian Sorescu deschisese scorul, înainte de a pasa decisiv, pentru Denis Drăguș, la a doua reușită.

PAOK (Răzvan Lucescu) – AEK 3-2

Condusă 2-1 în minutul 80, PAOK a reușit să revină și să obțină o victorie uriașă cu AEK, scor 3-2, rezultat care o aduce la patru puncte de echipa din Atena, aflată pe primul loc. Trupa din Salonic are și un meci mai puțin disputat

Villarreal - Rayo Vallecano (Andrei Rațiu) 3-0

Rațiu a fost integralist în eșecul suferit de Rayo cu fosta sa echipă, Villarreal, scor 0-3, fiind unul dintre cei mai slabi oameni de pe teren.

Jagiellonia - Pogon Szczecin (Valentin Cojocaru) 2-2

Cojocaru a fost titular și integralist în remiza lui Pogon cu liderul primei ligi din Polonia, Jagiellonia. Echipa din Szczecin luptă pentru una dintre primele 3 poziții în clasament care o poate duce în cupele europene.

Fiorentina - Sassuolo (Daniel Boloca) 5-1

Daniel Boloca a prins primul 11 la oaspeți, însă a fost schimbat în minutul 73, la scorul de 5-1 pentru gazde. Fotbalistul a primit nota 6.5 pe portalul Sofascore.

Sâmbătă, 27 aprilie

Parma (Dennis Man și Valentin Mihăilă) – Lecco 4-0

Parma s-a impus în fața celor de la Lecco, 4-0. Valentin Mihăilă a marcat golul de 2-0, în timp ce Dennis Man este în continuare accidentat și nu a putut face parte din planurile echipei.

Sivasspor - Konyaspor (Alex Cicâldău) 1-0

Alex Cicâldău a fost titlura în partida pierdută de Konyaspor, în fața celor de la Sivasspor.

Al Sharjah (Cosmin Olăroiu) – Al Bataeh 2-2

Gruparea lui Cosmin Olăroiu a obținut o remiză în urma duelului cu Al Bataeh, 2-2.

Cosenza - Bari (George Pușcaș) 4-1

Pușcaș este în continuare accidentat și a putut face parte din planurile echipei. Bari a pierdut cu 1-4 în fața celor de la Cosenza.

Palermo (Ionuț Nedelcearu) – Reggiana 1-2

Ionuț Nedelceanu a fost titular în partida dintre Palermo și Raggina, 1-2.

Al-Akhdoud (Florin Tănase și Andrei Burcă) - Al Abha (Ciprian Tătărușanu) 0-4

Tătărușanu a încasat patru goluri în înfrângerea suferită de Al Abha în fața celor de la Al-Akhdoud . Andrei Burcă a fost titluar în meciul victorios al echipei sale, în timp ce Florin Tănase a fost doar rezervă.

S. Rzeszow - Lechia Gdansk (Andrei Chindriș) 4-2

Andrei Chindirș a fost titular în partida pierdută de echipa sa.

Alaves (Ianis Hagi) – Celta Vigo 3-0

Ianis Hagi a fost doar rezervă în meciul victorios al echipei sale.

Laval - Bordeaux (Alexi Pitu) 1-0

Alexi Pitu a fost titluar în Laval-Bordeaux, 1-0.

Widzew Lodz - Rakow (Bogdan Racovițan) 0-1

Bogdan Racovițan a fost integralist în patrida câștigată de gruparea sa.

Atletico Madrid (Horațiu Moldovan) – Ath. Bilbao 3-1

Horațiu Moldovan a fost doar rezervă în partida câștigată de Atletico. Românul încă își așteaptă debutul.

Vineri, 26 aprilie

Damac (Nicușor Stanciu și Cosmin Contra) – Al-Taawon 0-1

Damac, echipa pregătită de Cosmin Contra, a înregistrat a 3-a înfrângere în ultimele 5 partide din campionatul Arabiei Saudite. Nicușor Stanciu a fost integralist, dar a ieșit în evidență doar cu obținerea unui cartonaș galben.

Piast - Warta Poznan (Bogdan Țîru) 2-0

Fundașul central Bogdan Țîru a bifat toate cele 90 minute în eșecul din campionatul Poloniei.

Pisa (Marius Marin) – Catanzaro 2-2

Marius Marin a evoluat 84 de minute și a marcat un gol pentru Pisa, al doilea marcat din acest sezon.

Oaspeţii au condus cu 2-0, prin golurile marcate de Simone Pontisso (2) şi Giuseppe Ambrosino (63), dar Pisa a revenit în ultimul sfert de oră, a redus din diferenţă prin Stefano Moreo (74), iar Marin a salvat un punct (81).

Pisa ocupă locul 8, care duce în barajul de promovare în Serie A, cu 45 de puncte.

Intră acum pe canalul iAM Sport de WhatsApp și afli instant toate știrile care contează!

Urmărește iAMsport.ro și pe Google News, Facebook sau YouTube. Zi de zi ai conținut de ultimă oră din lumea sportului.

Adaugă comentariu

Pentru a comenta, trebuie să fii logat. Dacă ai deja un cont, intră în cont aici. Daca nu ai cont, click aici pentru a crea un cont nou.

Cele două echipe s-au înțeles în privința transferului lui Denis Drăguș! Salariu de 1.500.000 de euro pentru român
Ce fac stranierii români. Drăgușin, în continuare rezervă la Tottenham. Pas greșit pentru ”colonia” română de la Gaziantep
Ladislau Boloni, scos din sărite de înfrângerea cu Rennes: ”Nu știu dacă să urlu sau să râd!” / ”Vom lua somnifere”
Ladislau Boloni a numit cei mai valoroși atacanți pe care i-a antrenat: ”Nu pot să-l compar cu Quaresma, Viana, Cristiano Ronaldo sau Frei”
Ianis Hagi ar putea rămâne fără echipă din vară. Ce spune presa din Scoția
Șoc pentru Valentin Cojocaru în Polonia: a pierdut finala Cupei cu o echipă de ligă secundă

Cele mai citite

”La trei ore înainte de meci, era beat mort în cadă! Apoi a fost cel mai bun de pe teren”. Întâmplare antologică cu omul care a scris istorie în Liga 1: ”Pleacă, bă, că te bat!”
SuperLiga  |  08 Mai 2024, 10:38
1.
Cum l-a descris Gabi Tamaș pe Victor Pițurcă: ”Cam asta făcea”. TOP 5 antrenori din cariera fostului fundaș
Special  |  07 Mai 2024, 13:01
2.
Laurențiu Reghecampf, contactat de un club din Superligă! Echipa care îl dorește pe antrenor în locul actualului tehnician
SuperLiga  |  06 Mai 2024, 08:30
3.
OFICIAL Primii pensionari află ce pensie iau la recalculare încă din luna mai. Cât va fi creșterea?
VIDEO Rusia atacă cu superavionul MiG-31I cu rachete hipersonice și componente SUA. De ce e mortal?
Pensia se recalculează pe baza punctului de referință. Care e valoarea lui? Care e formula de calcul
Știri de ultimă oră din sport
Peste 3.000 de bilete date în jumătate de oră! Asistență impresionantă la partida care ar putea aduce evitarea retrogradării
SuperLiga   |  08 Mai 2024, 21:48
România, victorie în barajul pentru CM de handbal masculin din 2025
Handbal   |  08 Mai 2024, 21:08
FCSB - CFR Cluj, SOLD OUT? Câte bilete s-au vândut și ce record vor roș-albaștrii să bată
SuperLiga   |  08 Mai 2024, 20:15
OFICIAL | Dan Șucu a început schimbările în conducerea Rapidului: anunțul făcut de giuleșteni
SuperLiga   |  08 Mai 2024, 19:38
U Cluj și-a anunțat antrenorul pentru sezonul viitor: ”A semnat pe doi ani”
SuperLiga   |  08 Mai 2024, 19:31
Gică Hagi a "cedat" numărul 10 la echipa națională: "Respectam decizia!" Stelistul care i-a luat fața "Regelui"
Echipa Națională   |  08 Mai 2024, 18:11
Drum liber către Dinamo? Claudiu Niculescu și-a anunțat plecarea de la echipă
Liga 2   |  08 Mai 2024, 17:55
Rapid a aflat dacă va juca partida cu FCSB fără spectatori. Decizia Comisiei de Disciplină
SuperLiga   |  08 Mai 2024, 17:47
SuperLiga   |  21:48
Andrei Nicolescu face anunțul așteptat de toți dinamoviștii înainte de meciul crucial care poate duce la retrogradare
SuperLiga   |  21:32
Handbal   |  21:08
Gigi Becali, dezvăluire incredibilă: "Am dat 500.000 de euro PSD-ului"
Diverse   |  20:24
SuperLiga   |  20:15