Foto 4/4 Galerie foto(4) Galerie foto (4 fotografii): Ce fac stranierii români. Ianis Hagi, învins de Barcelona, victorie mare pentru Boloni în Franța, Călin Popescu a marcat o dublă în Cipru

Redactia   |   Publicat: 13.11.2023 23:33   |  Actualizat: 14.11.2023 00:57

iAM Sport vă ține la curent cu programul și rezultatele stranierilor români.

Partidele de luni, 13 noiembrie

Ruch - Radomiak (Costel Gâlcă) 0-0.

Radomiak Radom nu a reușit să se impună, sau măcar să marcheze, în ultimul meci dinaintea pauzei pentru meciurile echipelor naționale. Formația pregătită de Costel Gâlcă a remizat, scor 0-0, și a urcat înapoi pe locul 8 în clasament, cu 19 puncte după 15 etape.

Partidele de duminică, 12 noiembrie

Napoli - Empoli (Răzvan Marin) 0-1

Răzvan Marin a fost rezervă neutilizată la victoria lui Empoli cu campioana Italiei. Oaspeții au învins-o pe Napoli datorită unui gol al lui Victor Kovalenko, în minutul 90+1.

Zalgiris (Liviu Antal) - Dainava Altytus 1-0

Liviu Antal a fost indisponibil pentru meciul dintre Zalgiris și Dainava Altytus, dar formația românului a reușit să se impună și în absența acestuia.

Metz (Ladislau Boloni) - Nantes 3-1

Metz a reușit să obțină o victorie extrem de importantă cu Nantes, scor 3-1, care a scos-o pe echipa pregătită de Ladislau Boloni din zona roșie a clasamentului.

Pogon Szczecin (Valentin Cojocaru) - Rakow (Deian Sorescu și Bogdan Racovițan) 1-1

Valentin Cojocaru și Bogdan Racovițan au fost integraliști în remiza dintre Pogon și Rakow, scor 1-1, în timp ce Deian Sorescu a fost ”uitat” pe bancă.

Maribor - Celje (Marco Dulca) 0-1

Celje a obținut o victorie extrem de importantă împotriva lui Maribor, care i-a asigurat echipei lui Marco Dulca un avans de șase puncte în fruntea clasamentului. Românul a fost trimis în teren doar în minutul 86 al partidei, însă.

Othellos Athieonou (Călin Popescu) - Zakakiou 2-1

Călin Popescu a fost omul meciului pentru Othellos în Cipru. Trimis în teren la scorul de 0-1, în minutul 59, românul a marcat o dublă și i-a adus toate punctele echipei sale.

Palermo (Ionuț Nedelcearu) - Cittadella 0-1

Ionuț Nedelcearu a fost rezervă neutilizată pentru Palermo la înfrângerea suferită cu Cittadella, pe teren propriu, scor 0-1.

Lecco - Parma (Dennis Man și Valentin Mihăilă) 3-2

Fără Man și Mihăilă în lot, Parma a suferit doar a doua înfrângere din acest campionat, după ce a fost învinsă, surprinzător, de Lecco, scor 2-3.

Barcelona - Alaves (Ianis Hagi) 2-1

Ianis Hagi a început pe bancă duelul dintre Barcelona și Alaves, după ce a ratat un penalty în etapa trecută, și a fost trimis în teren de abia în minutul 79, la scorul de 2-1, nereușind să influențeze în vreun fel rezultatul.

FC Andorra - Eldense (Florin Andone) 1-3

Eldense a reușit să se impună în deplasarea cu FC Andorra, dar Florin Andone nu a fost decisiv la vreuna dintre reușite. Românul a fost înlocuit în minutul 57, la scorul de 1-1.

PAOK (Răzvan Lucescu) - Panetolikos 2-1

PAOK a obținut o victorie importantă în a 11-a etapă a campionatului Greciei, după ce a învins-o pe Panetolikos cu 2-1, reușind să se apropie la două puncte de liderul Panathinaikos.

Gyor (Eduard Pap, Mark Kovacs, Deian Boldor, Paul Anton și Claudiu Bumba) - Kazincbarcika 2-0

Paul Anton și Claudiu Bumba au fost integraliști în victoria lui Gyor cu Kazincbarcika. Deian Boldor a fost de asemenea titular, dar a fost eliminat în minutul 70, la scorul de 2-0, pentru cumul de cartonașe galbene, în timp ce Eduard Pap a fost rezervă neutilizată, iar Mark Kovacs a fost trimis în teren în minutul 72, în locul lui Mamady Diarra, care a marcat cele două goluri ale meciului.

Apollon (Vali Costache) - AEK Larnaca 0-1

Vali Costache a fost titular în înfrângerea lui Apollon cu AEK Larnaca, dar prestația sa nu s-a ridicat la așteptări, astfel că a fost înlocuit în minutul 64, la scorul de 0-1.

Sigma Olomouc - Slavia Praga (Andres Dumitrescu) 1-3

De abia convocat la națională, Andres Dumitrescu a fost doar rezervă pentru Slavia la victoria cu Sigma Olomouc, fiind trimis în teren în minutul 83, când scorul era deja 1-3.

Royale Union SG - Kortrijk (Raul Opruț) 3-0

Confruntarea dintre primul și ultimul loc din Belgia a avut concluzia așteptată. Fără Raul Opruț în lot, Kortrijk a pierdut duelul cu Union Saint Gilloise, scor 0-3, și a rămas la borna de nouă puncte, după 14 etape.

Partidele de sâmbătă, 11 noiembrie

Samara - Ural (Eric Bicfalvi) 3-1

Ural a pierdut confruntarea cu Samara, în deplasare, scor 1-3. Eric Bicfalvi a reușit să paseze decisiv la unicul gol al echipei sale.

Neftchi Baku (Adi Mutu) - Sumqayit 1-2

Neftchi Baku, echipa pregătită de Adi Mutu, a suferit o înfrângere surprinzătoare cu Sumqayit, scor 1-2, rezultat care o lasă pe formația ”Briliantului” pe locul șase, cu 18 puncte după 13 etape. Înfrângerea a fost a cincea din acest campionat pentru Neftchi.

Rayo Vallecano (Andrei Rațiu) - Girona 1-2

Andrei Rațiu a fost din nou titular pentru Rayo, dar nu a reușit să replice prestația de excepție din precedentul meci, cu Real Madrid. Românul a prins 78 de minute pe teren în înfrângerea cu liderul-șoc din LaLiga, Girona, scor 1-2.

Sudtirol - Pisa (Marius Marin) 1-2

Cu Marius Marin integralist, Pisa a reușit să își treacă în cont o ultimă victorie înaintea pauzei pentru meciurile echipei naționale, scor 2-1, care o aduce pe locul 10, în fața lui Sudtirol, cu același număr de puncte, 16.

Alanyaspor - Gaziantep (Marius Șumudică, Alex Maxim, Florin Niță, Denis Drăguș) 0-3

Alex Maxim și Denis Drăguș au marcat, în prelungirile primei reprize, primele două goluri din victoria lui Gaziantep cu Alanyaspor, iar Florin Niță și Junior Morais au fost integraliști pentru echipa pregătită de Marius Șumudică.

Bordeaux (Alexi Pitu) - Annecy 3-1

Bordeaux a reușit să scape din zona roșie a clasamentului, după ce a câștigat cu 3-1 confruntarea cu Annecy. Alexi Pitu a fost trimis în teren în minutul 62, când scorul era deja cel cu care avea să se încheie meciul.

Muaither (Denis Alibec) - Umm-Salal 3-4

Muaither a fost eliminată din cupă, după ce a pierdut cu 3-4 confruntarea cu Umm-Salal. Formația gazdă a fost condusă la patru goluri, dar Denis Alibec a redus din diferență, înainte ca Hamed să marcheze o dublă pe final.

Al Akhdoud (Andrei Burcă, Florin Tănase) - Al Hazem 2-1

Cu Andrei Burcă integralist și Florin Tănase în teren până în minutul 90+6, când scorul era 2-0, Al Akhdoud a reușit să obțină o victorie impotrantă împotriva lui Al Hazem, care a adus-o la doar un punct de primul loc neretrogradabil din clasament.

Achnas - Pafos (Vlad Dragomir, Adi Rus) 1-4

Cu Adi Rus integralist, dar Vlad Draagomir lăsat în afara lotului, Pafos a reușit să revină, după ce a fost condusă, și să se impună cu un răsunător 4-1 în campionatul din Cipru, urcând pe locul secund în clasament.

Yverdon - Laussane (Rareș Ilie) 2-2

Rareș Ilie a fost ”uitat” pe banca de rezerve de Laussane, iar echipa sa nu a reușit să se impună în deplasarea cu Yverdon, remizând cu scorul de 2-2.

Bournemouth (Ionuț Radu) - Newcastle 2-0

Cu Ionuț Radu scos din poartă și lăsat în afara lotului, Bournenmouth a reușit să obțină o victorie-șoc, împotriva celei mai bogate echipe din lume, Newcastle, scor 2-0

Vizela - Famalicao (Alex Dobre) 0-0

Famalicao a eșuat să se impună împotriva uneia dintre cele mai slab cotate echipe din Portugalia, Vizela, gazdele ratând și un penalty în prima parte. Alex Dobre a fost trimis în teren în minutul 66, dar a ”livrat” o prestație modestă.

Ujpest - Puskas Akademia (Marius Corbu) 1-2

Cu Marius Corbu integralist, Puskas Akademia a reușit să revină împotriva lui Ujpest, după ce a fost condusă, și să se impună cu scorul de 2-1.

Korona Kielce (Ronaldo Deaconu, Marius Briceag) - Jagellonia 2-2

Marius Briceag a fost ”uitat” pe bancă, în timp ce Ronaldo Deaconu a fost trimis în teren de abia în minutul 79 în confruntarea cu Jagellonia, iar Korona Kielce a reușit să obțină doar o remiză, scor 2-2.

Sporting Gijon (Alex Pașcanu) - Amorebieta 1-1

Alex Pașcanu a fost titular în remiza lui Sporting Gijon cu Amorebieta, dar a fost înlocuit în minutul 60, la scorul de 0-0, gazdele încercând să forțeze victoria. Golul a venit chiar în minutul 61, dar oaspeții au egalat șase minute mai târziu, stabilind scorul final.

Partidele de vineri, 10 noiembrie

Warta Poznan (Bogdan Țîru) - Peszcza 0-2

Cu Bogdan Țîru integralist, Warta Poznan a pierdut duelul cu Peszcza, scor 0-2, și a rămas pe locul al 10-lea, cu 17 puncte strânse din primele 15 etape.

Ankaragucu (Olimpiu Moruțan) - Antalyaspor 0-4

Trimis în teren în minutul 35, la scorul de 0-2, în urma unei accidentări, Olimpiu Moruțan nu a reușit să prevină înfrângerea dură pe care avea să o sufere Ankaragucu, scor 0-4, în urma căreia echipa din capitala Turciei a rămas pe locul 12.

Trabzonspor - Konyaspor (Alex Cicâldău) 2-1

Alex Cicâldău a prins 89 de minute în teren în înfrângerea suferită de Konyaspor cu Trabzonspor, fiind notat de Flashscore cu calificativul de 6,8 pentru prestația sa.

Sassuolo (Daniel Boloca) - Salernitana 2-2

Daniel Boloca a fost unul dintre cei mai buni oameni din teren în remiza dintre Sassuolo și Salernitana, scor 2-2, primind nota de 7,6 pentru prestația sa.

Al-Ittihad - Abha (Ciprian Tătărușanu) 4-2

Ciprian Tătărușanu a fost ”victima” unui hat-trick al lui Karim Benzema în confruntarea cu Al-Ittihad, iar Abha a rămas pe locul 13 în clasament, cu 13 puncte după 13 etape.

Cracovia (Cornel Râpă, Virgil Ghiță) - Slask 0-1

Deși Slask a jucat în 10 oameni din minutul 52 și în 9 din minutul 78, Cracovia, cu Virgil Ghiță integralist și Cornel Râpă ”uitat” pe bancă, nu a reușit să întoarcă scorul împotriva lui Slask, pierzând cu 1-0, în urma reușitei lui Nahuel din minutul 16.

Genoa (Radu Drăgușin) - Salernitana 1-0

Radu Drăgușin i-a adus o victorie extrem de importantă Genoei, după ce a marcat unicul gol al confruntării cu Salernitana, fosta sa echipă.

Rămas în atac după o fază fixă, românul a primit o pasă în careu, iar, nemarcat, a reușit să trimită un voleu excelent, la colțul scurt, care l-a prins pe nepregătite pe portar.

Intră acum pe canalul iAM Sport de WhatsApp și afli instant toate știrile care contează!

Urmărește iAMsport.ro și pe Google News, Facebook sau YouTube. Zi de zi ai conținut de ultimă oră din lumea sportului.

Adaugă comentariu

Pentru a comenta, trebuie să fii logat. Dacă ai deja un cont, intră în cont aici. Daca nu ai cont, click aici pentru a crea un cont nou.

Metz a anunțat despărțirea de Ladislau Boloni
OFICIAL | Valentin Mihăilă a semnat: ”După luni de discuții, am ajuns la un acord”
Răzvan Marin schimbă echipa după EURO 2024. Unde va merge fotbalistul român
Man și Mihăilă, foarte aproape de a semna: ”Marea lovitură pentru Serie A”
Radu Drăgușin, dorit de un club important din Europa! Echipa care încearcă să îl transfere de la Tottenham
Veste pentru Dennis Man privind procesul cu Anamaria Prodan

Cele mai citite

"Vreți adevărul crud?" Cum a reacționat Dudu Georgescu când a văzut apartamentul și mașina primite de la Dinamo: "Era într-o situație dificilă, dar știi ce mi-a spus?"
SuperLiga  |  04 Iulie 2024, 19:00
1.
Ce ar fi spus Laurențiu Reghecampf junior despre tatăl său: ”Minte! Mama a greșit că l-a suportat atât!” / ”Îmi e rușine că nu antrenează din cauza datoriilor”
Diverse  |  04 Iulie 2024, 19:18
2.
Răzvan Burleanu, anunț clar după ce Gigi Becali a anunțat că nu va folosi jucător U21 la Supercupă
SuperLiga  |  04 Iulie 2024, 09:43
3.
Ce se întâmplă dacă bei dimineața un pahar de apă caldă pe stomacul gol? Ajută sau nu la slăbit?
Pensionar cu doar 32 ani munciți ia pensie 5.200 lei la recalculare. Ce sumă uriașă va primi în plus
Ce se întâmplă dacă ne spălăm pe dinți imediat după micul dejun? Cât timp trebuie să așteptăm?
Știri de ultimă oră din sport
Cum au comentat Ronald Koeman și Vincenzo Montella duelul dintre Turcia și Olanda: ”Ar trebui să le pupați frunțile”
EURO 2024   |  07 Iulie 2024, 00:59
Olanda - Turcia 2-1. Batavii completează tabloul semifinalelor de la EURO 2024
EURO 2024   |  06 Iulie 2024, 23:54
Revine Andrei Burcă la CFR Cluj? Ce spune un fost oficial al clubului
SuperLiga   |  06 Iulie 2024, 23:23
Gareth Southgate exultă după ce a dus Anglia în semifinale: ”Am crezut până în ultimul moment”
EURO 2024   |  06 Iulie 2024, 22:44
Dan Șucu, rugat să facă totul pentru a-l întoarce din drum:  "Este un băiat admirabil"
Dan Șucu, rugat să facă totul pentru a-l întoarce din drum: "Este un băiat admirabil"
SuperLiga   |  06 Iulie 2024, 22:33
Anglia - Elveția 1-1 (5-3 d.l.d.d). Trupa lui Gareth Southgate supraviețuiește și merge în semifinale
EURO 2024   |  06 Iulie 2024, 21:41
Momentul care l-a marcat pe Anghel Iordănescu la Euro 2024: "Și pentru mine a fost un șoc"
Fotbal   |  06 Iulie 2024, 21:23
România termină pe primul loc la EUROFANZ, competiție dedicată suporterilor
Diverse   |  06 Iulie 2024, 21:00
Unde poţi vedea România-Olanda online, la TV sau în aer liber, meciul din optimile EURO 2024
BAC 2024. Încep probele scrise la examenul de Bacalaureat. Ce reguli noi trebuie să respecte candidaţii
Alimentele care scad glicemia. Puţini ştiu cât de benefice sunt
Starul de la Euro 2024, pus în dificultate în sferturile de finală: "De mult nu l-am văzut să sufere atât de mult"
EURO 2024   |  01:00
EURO 2024   |  00:59
”Șiman, o măsea stricată!” Dan Capatos nu-l iartă și îl taxează foarte dur pe cel ce i-a complicat viața lui Dinamo
Editorialisti   |  00:14
EURO 2024   |  23:54
SuperLiga   |  23:23