Foto 1/1 Galerie foto (1 fotografii): Marius Șumudică și-a ieșit din minți după ultima înfrângere: ”Nu am mai experimentat așa ceva”. Antrenorul a anunțat ”curățenia de iarnă” la Gaziantep

Vlad Ionescu   |   Publicat: 03.12.2023 17:48   |  Actualizat: 03.12.2023 18:18

După ce Gaziantep a pierdut cu 2-4 în fața celor de la Kasimpasa, Marius Șumudică (52 de ani) a ieșit cu declarații prin care anunța ca începe ”curățenia de iarnă” la echipă.

Marius Șumudică, antrenorul român al celor de la Gaziantep, a trecut printr-un meci dificil în Turcia, mai exact înfrângerea echipei sale cu 4-2 în fața celor de la Kasimpasa.

Prima repriză a fost un coșmar pentru echipa lui Șumudică, care s-a aflat sub conducerea adversarilor cu 3-0 până în minutul 31. De asemenea, înainte de pauză, Alex Maxim a ratat un penalty, în minutul 45+2.

Cu toate acestea, echipa lui Șumudică a arătat spirit de luptă în repriza a doua, marcând două goluri într-un minut, în minutele 52 și 53. Cu toate acestea, eforturile lor nu au fost suficiente, deoarece Kasimpasa a marcat încă un gol și s-a impus cu 4-2.

Ce a declarat Șumudică după ce echipa lui a încasat 3 goluri într-o repriză

Șumudică nu a fost mulțumit de prestația elevilor săi în acest meci și și-a ieșit din minți după meci, anunțând că vor avea loc schimbări în echipă începând cu iarnă, iar unii jucători vor pleca.

Din păcate, am primit goluri foarte ușor în prima repriză. Nu am mai experimentat așa ceva până acum. Am primit trei goluri în 45 de minute. Am schimbat sistemul în repriza secundă când am introdus trei jucători.

Am început să jucăm mai bine în atac. Am marcat două goluri în 8 minute. Nu am putut profita de 6 ocazii clare și am ratat și un penalty. Dacă am fi putut marca în prima repriză, partea a doua ar fi fost alta pentru noi.

Nu este ușor să revii de la 3-0. Felicit jucătorii pentru lupta din repriza secundă. Acesta ar trebui să fie spiritul echipei. Vom începe să vedem cine merită tricoul de acum încolo. Vreau ca fotbaliștii să arate caracter.

Vreau să lupte pe teren, iar numele jucătorului nu contează. Cei care vor să joace, vor juca, iar cei care nu vor să joace pot pleca în ianuarie”, a declarat Șumudică.

Gaziantep se află pe locul 14 în prima ligă turcă, având un total de 15 puncte acumulate în 14 etape. Următorul meci al formației pregătite de Marius Șumudică va fi împotriva lui Trabzonspor.

Intră acum pe canalul iAM Sport de WhatsApp și afli instant toate știrile care contează!

Urmărește iAMsport.ro și pe Google News, Facebook sau YouTube. Zi de zi ai conținut de ultimă oră din lumea sportului.

Adaugă comentariu

Pentru a comenta, trebuie să fii logat. Dacă ai deja un cont, intră în cont aici. Daca nu ai cont, click aici pentru a crea un cont nou.

Ce fac stranierii români. Boloni, prima victorie cu Metz în campionat după 3 luni. PAOK și Răzvan Lucescu au revenit pe primul loc în Grecia
Olimpiu Moruțan, tras pe linie moartă în Turcia! Motivul incredibil pentru care ”pare imposibil” să mai fie titular la Ankaragucu
Laurențiu Reghecampf a fost demis! Eșecul cu echipa lui Ciprian Tătărușanu i-a fost fatal
Dennis Man, dorit de o echipă de top din Europa! Gigi Becali: ”Mi-a spus Giovanni. E posibil să plece”. Cât poate încasa FCSB
Moruțan a ridicat spectatorii în picioare cu golul care a îngenuncheat-o pe Fenerbahce! Execuție de clasă a mijlocașului român
Cel mai bine vândut rapidist din era Șucu&Angelescu a marcat, dar s-a accidentat. Cât lipsește de pe teren

Cele mai citite

Eliminat de Zmărăndescu de la Survivor, Cătălin Moroșanu și-a sunat soția și i-a spus un singur lucru: "Na, moldoveanul din mine..."
Diverse  |  02 Martie 2024, 09:12
1.
Elisabetta Canalis, în ipostaze indecente pe balcon, alături de iubitul ei, un kickboxer român
Diverse  |  02 Martie 2024, 15:24
2.
S-a izolat de lume, a slăbit peste 60 de kg și a început o afacere de succes! Cele 3 REGULI care i-au schimbat total viața
Sport Life  |  01 Martie 2024, 17:42
3.
2.000.000 de pensii vor fi mai mici la recalculare. Cum repară legea pensiilor această nedreptate?
Care sunt riscurile pentru sănătate ale consumului de lapte? Când te ajută, când îți face rău?
La ce viteză pe autostradă și pe drumurile naționale Poliția îți confiscă mașina? Unde se întâmplă?
Știri de ultimă oră din sport
Stranieri   |  03 Martie 2024, 23:58
Sergiu Hanca a ridicat câteva semne de întrebare în privința arbitrajului după eșecul cu FCSB: ”Nu știu dacă a fost fault” / ”Au avut doar o semi-ocazie”
SuperLiga   |  03 Martie 2024, 23:06
foto exclusiv Primele imagini cu Vlad Chiricheș după revenirea la FCSB! Cum arată fundașul după ce a stat jumătate de an pe bară
SuperLiga   |  03 Martie 2024, 22:23
FCSB, lovită de ghinion! Radaslavescu l-a înlocuit pe Tavi Popescu, dar s-a accidentat imediat. Ce fotbalist ”under” a fost nevoit să trimită Charalambous în teren
SuperLiga   |  03 Martie 2024, 22:17
FCSB - Petrolul 1-0. Liderul s-a depărtat la 13 puncte de Rapid, ploieștenii și-au luat adio de la play-off
SuperLiga   |  03 Martie 2024, 21:58
O nouă absență importantă pentru FCSB! Cine este fotbalistul care ratează derby-ul cu Rapid
Bătaie generală în finalul primei reprize la FCSB - Petrolul! De la ce a plecat totul
SuperLiga   |  03 Martie 2024, 21:56
Luis Phelipe credea că a dat primul gol în tricoul FCSB, dar reușita s-a ”transformat” în autogol
SuperLiga   |  03 Martie 2024, 21:46