Anamaria Prodan, atac dezlănțuit la adresa lui Laurențiu Reghecampf: ”Trăiește din rezilieri!” / ”Când găsește o femeie nouă, nu contează dacă e ok, pleacă cu ea!”
![Anamaria Prodan are o relație în prezent cu boxerul Ronald Gavril](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fiamsport.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2024%2F7%2F27%2F19450%2F1722109942769c3a54.jpg&w=960&h=640&c=1)
George Drafta | Publicat: 27.07.2024 23:08 | Actualizat: 27.07.2024 23:25
Anamaria Prodan a reacționat după decizia Judecătoriei Buftea care a obligat-o la plata a 5000 de lei, într-un proces de defăimare a fostului ei partener, Laurențiu Reghecampf (48 de ani). Decizia nu este însă definitivă, iar impresara o poate ataca cu recurs în termen de 30 de zile.
Laurențiu Reghecampf a inițiat o acțiune în instanță în care a acuzat-o pe Anamaria Prodan de calomnie. Iar joi, judecătorii au dat primul verdict în acest caz.
Antrenorul trebuie să primească 5000 de lei daune morale după ce imaginea lui a avut de suferit în urma acțiunilor acesteia din mediul virtual.
Reghecampf - Anamaria Prodan 1-0
Este un prim succes pe care tehnicianul liber de contract în prezent îl reușește în fața celei de care s-a despărțit în urmă cu 3 ani.
”Obligă pârâta la încetarea mediatizării/postării pe internet, social media sau în orice alt mijloc de presă a postărilor, articolelor și afirmațiilor defăimătoare la adresa reclamantului", este precizarea clară a instanței după decizia dată în ziua de 25 iulie.
Anamaria Prodan nu a părut afectată de acest eșec. Și a reluat atacurile la adresa lui Laurențiu Reghecampf, căruia nu îi prevede deloc un viitor strălucit.
”Așa a ajuns de rău. Fără loc de muncă. Râs de toată lumea. Plin de procese. Trăiește din rezilieri. S-au săturat toți de minciunile lui. De răutățile lui. Familia l-a ajutat mereu. Mama i-a fost icoană!
A făcut pentru el ce nu a făcut mama lui pentru el! Dar el așa a fost mereu. Cum găsește o femeie nouă, nu contează dacă e ok sau nu, nu contează ce reputație are, se duce.
Greșește mereu flagrant. De aici i s-au tras toate. De la femei de genul ăsta, a pierdut tot în viața lui. Absolut tot", au fost cuvintele agentului FIFA, pentru digisport.ro.
De neoprit
Anamaria Prodan și Laurențiu Reghecampf se mai războiesc pe holurile tribunalelor și în alte spețe. Cele mai importante procese ale lor sunt cel de divorț și cel care vizează custodia singurului lor fiu, Laurențiu Jr.
"Va ajunge în scurt timp un anonim și îmi pare rău de tot ce mama a construit. Dar ce nu ne-a omorât, ne-a făcut și mai puternici. Alături de mama, am înflorit și suntem fericiți!
Suntem din nou în fruntea țării ca cea mai frumoasă familie. El să fie sănătos și cumva s-a întors în lumea lui, poate mai jos, acolo unde mama l-a găsit și l-a ridicat”, a încheiat Anamaria Prodan.
Intră acum pe canalul iAM Sport de WhatsApp și afli instant toate știrile care contează!
Urmărește iAMsport.ro și pe Google News, Facebook sau YouTube. Zi de zi ai conținut de ultimă oră din lumea sportului.
Adaugă comentariu
Pentru a comenta, trebuie să fii logat. Dacă ai deja un cont, intră în cont aici. Daca nu ai cont, click aici pentru a crea un cont nou.
![Pericolul uriaș care îi pândește pe fotbaliști. Ciprian Marica: ”A mai apărut o problemă”](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fiamsport.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2024%2F7%2F27%2F19438%2F1722093573c5f1d6e6.jpg&w=540&h=360&c=1)
![Gică Popescu, dezvăluiri despre perioada petrecută după gratii: ”Eram cu MM, nu o să uit niciodată camera de 1,3 m lățime” / ”Îmi vine momentul ăla în cap”](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fiamsport.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2024%2F7%2F27%2F19446%2F1722103249cf6ca9e5.jpg&w=540&h=360&c=1)
![Ion Țiriac, după ce a văzut scenele de la deschiderea Jocurilor Olimpice: ”Ăsta este Parisul zilei de azi”](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fiamsport.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2024%2F7%2F27%2F19430%2F1722081124ee68e0c3.jpg&w=540&h=360&c=1)
![Iubitele celebre ale lui Ciprian Marica care au fost înșelate rând pe rând. Cum a fost trădată Ilinca Vandici](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fiamsport.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2024%2F7%2F27%2F19423%2F17220708157161965c.jpg&w=540&h=360&c=1)
![Mesajul postat de Bogdan Apostu pentru soția lui, cu ocazia zilei de naștere](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fiamsport.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2024%2F7%2F27%2F19427%2F17220774364c5bd1dd.jpg&w=540&h=360&c=1)
![Ciprian Marica, discurs dur despre situația în care se află sportul românesc: ”Popovici și Halep sunt excepții!” / ”Am avut o zi bună cu Ucraina”](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fiamsport.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2024%2F7%2F26%2F19383%2F172200754014c25874.jpg&w=540&h=360&c=1)
Cele mai citite
![A fost lansată licitația pentru stadionul de 570.000.000 de lei din România. Unde va fi construită ”bijuteria” de 30.000 de locuri](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fiamsport.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2024%2F7%2F26%2F19373%2F1721988805ad847751.jpg&w=540&h=360&c=1)
![Câți spectatori au asistat, de fapt, la FCSB - Maccabi Tel Aviv. Avem numărul real! Gigi Becali, după ce asistența a fost ”umflată”: ”Ai ceva la cap?”](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fiamsport.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2024%2F7%2F25%2F19320%2F1721896727ed687d1d.jpg&w=540&h=360&c=1)
![Florin Talpan, oprit de un fan în fața unui supermarket: ”Recunoașteți că FCSB e Steaua!”. Cum a răspuns juristul](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fiamsport.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2024%2F7%2F25%2F19347%2F1721938608f0308bbc.jpg&w=540&h=360&c=1)
![Care pensionari trebuie sa meargă la Casa de Pensii până la finalul lunii iulie? Ce pot pierde?](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fnewsweek.ro%2Fresize%2F4yagphQbfbRAzWQiDaxmVhd-8wChSXHr0I-jF5dwSFQ%2Fresize%3Afit%3A800%3A600%3A0%2Fgravity%3Ace%2FaHR0cHM6Ly9uZXdzd2Vlay5yby9zdG9yYWdlL3N0b3JhZ2UvbWVkaWEvMjAyNC9KdWx5L2IyMzZmMDA0Njk4OWE5ZTc1ZjNmZGY0NzIwNDM0NmQ4LTMuanBn.jpg&w=540&h=360&c=1)
![România primește de la Coreea de Sud, în compensare, 736.000.000 $ pentru că a cumpărat tunuri K9](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fnewsweek.ro%2Fresize%2FFyb9pg94bj-67fkHGX47dUNr3KLVOr6FE9Jth3pBdDM%2Fresize%3Afit%3A800%3A600%3A0%2Fgravity%3Ace%2FaHR0cHM6Ly9uZXdzd2Vlay5yby9zdG9yYWdlL3N0b3JhZ2UvbWVkaWEvMjAyNC9KdWx5L2RmNTExOWNhZmE0NDUyMTJkZmI0NmI2MWExZTk3NTczLmpwZw.jpg&w=540&h=360&c=1)
![ALERTĂ Încă 1.200.000 pensionari scapă de plata impozitului pe pensie în septembrie. Ce pensie au?](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fnewsweek.ro%2Fresize%2FPQGpZvv2F95B2VyjmObSSqH1xdQDi5exWEDloeZESFA%2Fresize%3Afit%3A800%3A600%3A0%2Fgravity%3Ace%2FaHR0cHM6Ly9uZXdzd2Vlay5yby9zdG9yYWdlL3N0b3JhZ2UvbWVkaWEvMjAyNC9KdWx5LzA4ZTQzZTg0MGQ5MjVmZDU3YWUyOTlhMGE5YjY5ZTcyLmpwZw.jpg&w=540&h=360&c=1)
![Dinamo, candidată surpriză la play-off? Ce spun jucătorii după remiza cu Sepsi: ”Cel mai important e să îi facem fericiți pe suporteri”](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fiamsport.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2024%2F7%2F28%2F19456%2Fc150-c82284da-1722116649c9394cd3.jpg&w=540&h=360&c=1)
![Motivul pentru care Sepsi a ratat victoria în fața lui Dinamo: "În felul ăsta este greu"](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fiamsport.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2024%2F7%2F27%2F19453%2F17221170447b7f0745.jpg&w=540&h=360&c=1)
![Bernd Storck consideră că Sepsi a fost privată de un penalty la meciul cu Dinamo: ”Este clar!”](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fiamsport.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2024%2F7%2F28%2F19455%2F1722116295f68c04ad.jpg&w=540&h=360&c=1)
![Anamaria Prodan, atac dezlănțuit la adresa lui Laurențiu Reghecampf: ”Trăiește din rezilieri!” / ”Când găsește o femeie nouă, nu contează dacă e ok, pleacă cu ea!”](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fiamsport.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2024%2F7%2F27%2F19450%2F1722109942769c3a54.jpg&w=540&h=360&c=1)
![Tony pune la îndoială prima victorie a Gloriei Buzău în acest sezon: "Cu tot respectul pentru ei..."](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fiamsport.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2024%2F7%2F27%2F19447%2F1722106941635fb0be.jpg&w=540&h=360&c=1)
![Buzău a câștigat cu Poli Iași, dar Prepeliță tot nu e mulțumit: ”Am avut un discurs mai dur, nu-mi plac jucătorii care se complac”](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fiamsport.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2024%2F7%2F27%2F19448%2Fc150-b319859a-17221060793413f70a.jpg&w=540&h=360&c=1)
![Poli Iași - Gloria Buzău 1-2. Prima victorie de la revenirea în Liga 1 pentru echipa pregătită de Andrei Prepeliță!](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fiamsport.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2024%2F7%2F27%2F19419%2F1722098008fbdf70fa.jpeg&w=540&h=360&c=1)
![Un fotbalist de la Farul Constanța a cerut să fie lăsat să plece gratis în această vară. Reacția lui Ciprian Marica: ”Nu a înțeles asta”](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fiamsport.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2024%2F7%2F27%2F19443%2F17221014618e714568.jpg&w=540&h=360&c=1)
![Unde poţi vedea România-Olanda online, la TV sau în aer liber, meciul din optimile EURO 2024](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fiamnews.ro%2Fimg.php%3Fu%3Dhttps%253A%252F%252Fiamnews.ro%252Fuploads%252Fmodules%252Fnews%252F0%252F2024%252F6%252F30%252F223%252F17197744921ab9c700.jpg%26w%3D300%26h%3D250%26c%3D1&w=540&h=360&c=1)
![BAC 2024. Încep probele scrise la examenul de Bacalaureat. Ce reguli noi trebuie să respecte candidaţii](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fiamnews.ro%2Fimg.php%3Fu%3Dhttps%253A%252F%252Fiamnews.ro%252Fuploads%252Fmodules%252Fnews%252F0%252F2024%252F6%252F28%252F221%252F1719609981505e748c.jpg%26w%3D300%26h%3D250%26c%3D1&w=540&h=360&c=1)
![Alimentele care scad glicemia. Puţini ştiu cât de benefice sunt](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fiamnews.ro%2Fimg.php%3Fu%3Dhttps%253A%252F%252Fiamnews.ro%252Fuploads%252Fmodules%252Fnews%252F0%252F2024%252F6%252F26%252F217%252F1719397594c01d451d.jpg%26w%3D300%26h%3D250%26c%3D1&w=540&h=360&c=1)