Chipciu a apărut murdar de sânge la ușa casei, iar soția a sunat la 112: ”Cred că și consumase ceva...” / ”L-au bătut ăștia!” Ce pățise fotbalistul

Foto 9/9 Galerie foto(9) Galerie foto (9 fotografii): Chipciu a apărut murdar de sânge la ușa casei, iar soția a sunat la 112: ”Cred că și consumase ceva...” / ”L-au bătut ăștia!” Ce pățise fotbalistul
Foto: Sportpictures  |  

Radu Secoșan   |   Publicat: 19.05.2024 15:30   |  Actualizat: 20.05.2024 08:07

Alex Chipciu (35 de ani) a rememorat un incident petrecut în 2016, în perioada în care evolua pentru FCSB. Mijlocașul de bandă a fost implicat într-un conflict fizic atunci, în urma unei seri petrecute în oraș.

La începutul lui iulie 2014, înaintea debutului ultimului sezon în care FCSB avea să cucerească titlul, până la actualul, echipa pregătită atunci de Costel Gâlcă a fost spulberată de Ludogorets într-un meci amical, scor 2-4.

În urma jocului, în acea seară, ”roș-albaștrii” au decis să iasă în oraș, pentru a se destinde, dar seara s-a încheiat cu scandal pentru unul dintre cei mai importanți jucători ai echipei, Alex Chipciu.

Conflict fizic între Chipciu și un vecin

La aproape 10 ani de la incident, actualul fotbalist de la U Cluj a povestit că a intrat într-un conflict fizic cu un vecin al său, început în club și încheiat la clădirea în care locuiau atunci aceștia.

Chipciu a povestit că s-a întors acasă murdar de sânge, moment în care soția sa a sunat la urgențe. A ieșit un întreg scandal, dar, în cele din urmă, fotbalistul oricum s-a mutat, iar incidentul nu a ajuns să îl afecteze.

Foto 2/9

Alex Chipciu: ”El mă tot înjura”

Am avut o situație cu un vecin, cred că consumase și ceva, am jucat cu Ludogorets un meci amical, am ieșit toată echipa în club de vară și vecinul astă era cu o fată, cred că făcea ceva fata aia și am fost și în club cu ei, și când m-am dus acasă să urc scările, el mă tot înjura de la lift.

I-am zis 'Ce ai mă? Stai liniștit!'. Am văzut unde stă, am bătut la ușă și am avut un incident cu el. Eu m-am dus în casă și soția m-a văzut cu puțin sânge pe mine, pe cămașă, m-a zgâriat prietena lui cred, și m-a vazut în casă, ce a zis soția: 'L-au bătut aștia pe aici!'.

Foto 8/9

M-a închis în casă și l-a sunat pe Mihăiță, de la pază, și au venit și bodyguarzii și ală a chemat și el un prieten.
După, a doua zi s-a chemat poliția, m-am întâlnit cu portarul și mi-a zis, m-a întrebat unde stă, i-am zis că nu știu.

După vreo câteva zile m-am mutat de acolo, că urma să ne mutăm. Nu a fost ceva uau, dar putea portarul să îmi facă și mie rău, dar eu nu am avut nicio vină în conflictul ăla”, a declarat Alex Chipciu, pentru Orange Sport.


Intră acum pe canalul iAM Sport de WhatsApp și afli instant toate știrile care contează!

Urmărește iAMsport.ro și pe Google News, Facebook sau YouTube. Zi de zi ai conținut de ultimă oră din lumea sportului.

Adaugă comentariu

Pentru a comenta, trebuie să fii logat. Dacă ai deja un cont, intră în cont aici. Daca nu ai cont, click aici pentru a crea un cont nou.

Roberto Baggio, sechestrat şi rănit în propria casă, în timpul meciului Italia - Spania. Momentele șocante prin care a trecut legendarul fotbalist
Roberto Baggio, sechestrat şi rănit în propria casă, în timpul meciului Italia - Spania. Momentele șocante prin care a trecut legendarul fotbalist
Roberto Baggio, sechestrat şi rănit în propria casă, în timpul meciului Italia - Spania. Momentele șocante prin care a trecut legendarul fotbalist
Familia lui Schumacher, șantajată. Doi suspecți au fost arestați
Familia lui Schumacher, șantajată. Doi suspecți au fost arestați
Familia lui Schumacher, șantajată. Doi suspecți au fost arestați
Cu ce se ocupă copiii lui Leonard Doroftei: ”Ea nu a ieșit din casă cinci ani de zile!” / ”De cel mare s-a scris că e milionar...”
Cu ce se ocupă copiii lui Leonard Doroftei: ”Ea nu a ieșit din casă cinci ani de zile!” / ”De cel mare s-a scris că e milionar...”
Cu ce se ocupă copiii lui Leonard Doroftei: ”Ea nu a ieșit din casă cinci ani de zile!” / ”De cel mare s-a scris că e milionar...”
Cum s-a apucat Leonard Doroftei de box: ”M-am bătut cu un băiat pe stradă. Apoi m-a întrebat cineva asta”
Cum s-a apucat Leonard Doroftei de box: ”M-am bătut cu un băiat pe stradă. Apoi m-a întrebat cineva asta”
Cum s-a apucat Leonard Doroftei de box: ”M-am bătut cu un băiat pe stradă. Apoi m-a întrebat cineva asta”
Un fost coleg al lui Răzvan Raț s-a aruncat de la balcon, după ce a băut peste măsură. Ce s-a întâmplat apoi: ”Este adevărat”
Un fost coleg al lui Răzvan Raț s-a aruncat de la balcon, după ce a băut peste măsură. Ce s-a întâmplat apoi: ”Este adevărat”
Un fost coleg al lui Răzvan Raț s-a aruncat de la balcon, după ce a băut peste măsură. Ce s-a întâmplat apoi: ”Este adevărat”
Senatoarea-ultras, cerere specială adresată nemților după tratamentul primit de suporterii români: "Revoltată și profund indignată"
Senatoarea-ultras, cerere specială adresată nemților după tratamentul primit de suporterii români: "Revoltată și profund indignată"
Senatoarea-ultras, cerere specială adresată nemților după tratamentul primit de suporterii români: "Revoltată și profund indignată"

Cele mai citite

EURO 2024: Programul complet al meciurilor, clasamente, rezultate și televizări. Aici ai tot ce trebuie să știi despre Campionatul European din Germania
EURO 2024: Programul complet al meciurilor, clasamente, rezultate și televizări. Aici ai tot ce trebuie să știi despre Campionatul European din Germania
EURO 2024  |  20 Iunie 2024, 22:03
1.
EURO 2024: Programul complet al meciurilor, clasamente, rezultate și televizări. Aici ai tot ce trebuie să știi despre Campionatul European din Germania
Românce versus ucrainence! Spectacolul oferit de fane pe arena din Munchen
Românce versus ucrainence! Spectacolul oferit de fane pe arena din Munchen
EURO 2024  |  18 Iunie 2024, 21:07
2.
Românce versus ucrainence! Spectacolul oferit de fane pe arena din Munchen
Gică Popescu, omul care a blocat convocarea lui Gică Craioveanu la națională? Victor Becali a răspuns fără ezitare
Gică Popescu, omul care a blocat convocarea lui Gică Craioveanu la națională? Victor Becali a răspuns fără ezitare
Echipa Națională  |  19 Iunie 2024, 17:25
3.
Gică Popescu, omul care a blocat convocarea lui Gică Craioveanu la națională? Victor Becali a răspuns fără ezitare
Ciolacu dă vestea așteptată de pensionari. Adeverințele cu pensia recalculată pregătite. Când ajung?
Ciolacu dă vestea așteptată de pensionari. Adeverințele cu pensia recalculată pregătite. Când ajung?
Ciolacu dă vestea așteptată de pensionari. Adeverințele cu pensia recalculată pregătite. Când ajung?
O nouă categorie de pensionari nu va mai plăti impozit pe pensie după recalculare. Anunț OFICIAL
O nouă categorie de pensionari nu va mai plăti impozit pe pensie după recalculare. Anunț OFICIAL
O nouă categorie de pensionari nu va mai plăti impozit pe pensie după recalculare. Anunț OFICIAL
Recunoașteți personajul? Actorul care ne făcea să râdem și-a văzut fiica murind. Condamnat la moarte
Recunoașteți personajul? Actorul care ne făcea să râdem și-a văzut fiica murind. Condamnat la moarte
Recunoașteți personajul? Actorul care ne făcea să râdem și-a văzut fiica murind. Condamnat la moarte
Știri de ultimă oră din sport
Familia lui Schumacher, șantajată. Doi suspecți au fost arestați
Familia lui Schumacher, șantajată. Doi suspecți au fost arestați
Diverse   |  21 Iunie 2024, 11:32
Familia lui Schumacher, șantajată. Doi suspecți au fost arestați
Virgil Boglea spune că regretă că a susținut-o pe FCSB în procesul pentru palmaresul Stelei: ”Nu pot să dau înapoi de la principii”
Virgil Boglea spune că regretă că a susținut-o pe FCSB în procesul pentru palmaresul Stelei: ”Nu pot să dau înapoi de la principii”
SuperLiga   |  21 Iunie 2024, 11:29
Virgil Boglea spune că regretă că a susținut-o pe FCSB în procesul pentru palmaresul Stelei: ”Nu pot să dau înapoi de la principii”
Belgienii știu cum va juca România: ”Vor face un joc compact”
Belgienii știu cum va juca România: ”Vor face un joc compact”
EURO 2024   |  21 Iunie 2024, 10:28
Belgienii știu cum va juca România: ”Vor face un joc compact”
Câți bani a câștigat Leonard Doroftei în întreaga lui carieră: ”Încep și anunță: ai de plată, ai de plată, ai de plată...”
Câți bani a câștigat Leonard Doroftei în întreaga lui carieră: ”Încep și anunță: ai de plată, ai de plată, ai de plată...”
Box   |  21 Iunie 2024, 10:24
Câți bani a câștigat Leonard Doroftei în întreaga lui carieră: ”Încep și anunță: ai de plată, ai de plată, ai de plată...”
Cum le-a descris Mircea Rednic belgienilor situația de la echipa națională: ”Sunt o formație de furnici muncitoare”
Cum le-a descris Mircea Rednic belgienilor situația de la echipa națională: ”Sunt o formație de furnici muncitoare”
EURO 2024   |  21 Iunie 2024, 09:27
Cum le-a descris Mircea Rednic belgienilor situația de la echipa națională: ”Sunt o formație de furnici muncitoare”
Englezii laudă un tricolor pentru prestația la EURO 2024: ”Demonul din România!”
Englezii laudă un tricolor pentru prestația la EURO 2024: ”Demonul din România!”
EURO 2024   |  21 Iunie 2024, 08:53
Englezii laudă un tricolor pentru prestația la EURO 2024: ”Demonul din România!”
Noii investitori de la Petrolul Ploiești îi plătesc lui Marian Copilu o sumă uriașă de bani pentru a părăsi clubul
Noii investitori de la Petrolul Ploiești îi plătesc lui Marian Copilu o sumă uriașă de bani pentru a părăsi clubul
SuperLiga   |  21 Iunie 2024, 08:38
Noii investitori de la Petrolul Ploiești îi plătesc lui Marian Copilu o sumă uriașă de bani pentru a părăsi clubul
L-a vrut antrenor în urmă cu trei ani, acum are chef de ironii la adresa sa. Gigi Becali i-a dat replica lui Marius Șumudică: ”Parcă mănânci caterincă”
L-a vrut antrenor în urmă cu trei ani, acum are chef de ironii la adresa sa. Gigi Becali i-a dat replica lui Marius Șumudică: ”Parcă mănânci caterincă”