Victor Pițurcă, critici la adresa lui Florinel Coman: ”Este inexistent”

Florinel Coman joacă la FCSB din 2017 Galerie foto (1 fotografii): Victor Pițurcă, critici la adresa lui Florinel Coman: ”Este inexistent”
Foto: Sport Pictures  |   Florinel Coman joacă la FCSB din 2017

Laura Șoica   |   Publicat: 12.04.2024 11:33   |  Actualizat: 12.04.2024 11:33

Victor Pițurcă (67 de ani) a criticat prestațiile de la echipa națională ale lui Florinel Coman (26 de ani), aripa stângă de la FCSB.

Florinel Coman este unul dintre cei mai în formă jucători din Superligă. Fotbalistul a reușit 16 goluri și 10 assist-uri în sezonul actual.

Însă, pentru România, aripa stângă a reușit doar un gol în cele 13 partide jucate la echipa mare.

Victor Pițurcă critică prestațiile lui Florinel Coman la echipa națională

Victor Pițurcă a declarat că Florinel Coman este inexistent la echipa națională, deoarece acolo trebuie să facă două faze, iar el nu poate trece de adversarii mai puternici.

”Gigi Becali a investit bani mulți și în loc să plece Coman pe bani mulți, aud că se duce la sală. Se duce la sală, după atâția ani?

La națională este inexistent pentru că la naționala adversarii sunt puternici și trebuie să faci ambele faze, iar când întâlnește un adversar puternic se lovește de o stâncă”, a spus Victor Pițurcă, la Digi Sport.

6 milioane de euro
este cota de piață a lui Florinel Coman, potrivit site-ului de specialitate, Transfermarkt.

Florinel Coman vrea să câștige titlul cu FCSB și apoi să plece

La finalul meciului dintre FCSB și Universitatea Craiova, încheiat cu scorul de 2-0, Florinel Coman a dezvăluit că vrea să ia titlul cu echipa și, după, intenționează să meargă în străinătate.

În ultimul timp au apărut mai multe informații conform cărora Stuttgart și Borussia Monchengladbach sunt interesate de fotbalistul FCSB-ului.

”Trebuie să schimb campionatul, este normal, dar momentan sunt angrenat aici, sunt cu echipa, îmi dau viaţa pentru echipă. Obiectivul este câştigarea campionatului şi apoi e normal să mă gândesc să plec. Este visul meu să iau campionatul cu această echipă”, a spus Florinel Coman, la finalul meciului.


Intră acum pe canalul iAM Sport de WhatsApp și afli instant toate știrile care contează!

Urmărește iAMsport.ro și pe Google News, Facebook sau YouTube. Zi de zi ai conținut de ultimă oră din lumea sportului.

Adaugă comentariu

Pentru a comenta, trebuie să fii logat. Dacă ai deja un cont, intră în cont aici. Daca nu ai cont, click aici pentru a crea un cont nou.

Suma pe care ”Generația de Aur” ar fi trebuit să o scoată din buzunar pentru a îl aduce pe Ronaldinho la meciul de adio: ”Atât cere”
Suma pe care ”Generația de Aur” ar fi trebuit să o scoată din buzunar pentru a îl aduce pe Ronaldinho la meciul de adio: ”Atât cere”
Suma pe care ”Generația de Aur” ar fi trebuit să o scoată din buzunar pentru a îl aduce pe Ronaldinho la meciul de adio: ”Atât cere”
Mesajul lui Edi Iordănescu, înaintea amicalelor cu Bulgaria și Liechtenstein: "Cu ei avem altă putere"
Mesajul lui Edi Iordănescu, înaintea amicalelor cu Bulgaria și Liechtenstein: "Cu ei avem altă putere"
Mesajul lui Edi Iordănescu, înaintea amicalelor cu Bulgaria și Liechtenstein: "Cu ei avem altă putere"
Jean Vlădoiu: “Dacă eram mai tânăr, îi dădeam una lui Karagounis de mai luam un roșu!”. Dezvăluiri din vestiarul tricolorilor și de la petrecerea de după terminarea partidei
Jean Vlădoiu: “Dacă eram mai tânăr, îi dădeam una lui Karagounis de mai luam un roșu!”. Dezvăluiri din vestiarul tricolorilor și de la petrecerea de după terminarea partidei
Jean Vlădoiu: “Dacă eram mai tânăr, îi dădeam una lui Karagounis de mai luam un roșu!”. Dezvăluiri din vestiarul tricolorilor și de la petrecerea de după terminarea partidei
Euro, venim! O parte din jucătorii României au început pregătirile la Mogoșoaia pentru turneul final
Euro, venim! O parte din jucătorii României au început pregătirile la Mogoșoaia pentru turneul final
Euro, venim! O parte din jucătorii României au început pregătirile la Mogoșoaia pentru turneul final
INTERVIU | Florin Prunea: “Nu aș vrea să umbresc evenimentul, dar...” Fostul portar al naționalei dezvăluie ce a simțit la meciul de adio al <Generației de aur>
INTERVIU | Florin Prunea: “Nu aș vrea să umbresc evenimentul, dar...” Fostul portar al naționalei dezvăluie ce a simțit la meciul de adio al
INTERVIU | Florin Prunea: “Nu aș vrea să umbresc evenimentul, dar...” Fostul portar al naționalei dezvăluie ce a simțit la meciul de adio al
Jucătorii despre care Edi Iordănescu spune că regretă că nu-i poate lua la EURO 2024: ”Mi-aș fi dorit ca și ei să joace”
Jucătorii despre care Edi Iordănescu spune că regretă că nu-i poate lua la EURO 2024: ”Mi-aș fi dorit ca și ei să joace”
Jucătorii despre care Edi Iordănescu spune că regretă că nu-i poate lua la EURO 2024: ”Mi-aș fi dorit ca și ei să joace”

Cele mai citite

Ioan Becali nu a mai rezistat și a intrat în direct. Radu Naum nu a scăpat de furia impresarului: "Apare la televizor cu aceeași cămașă de 24 de ani"
Ioan Becali nu a mai rezistat și a intrat în direct. Radu Naum nu a scăpat de furia impresarului: "Apare la televizor cu aceeași cămașă de 24 de ani"
Diverse  |  28 Mai 2024, 11:17
1.
Ioan Becali nu a mai rezistat și a intrat în direct. Radu Naum nu a scăpat de furia impresarului: "Apare la televizor cu aceeași cămașă de 24 de ani"
EXCLUSIV | FRF va notifica UEFA în privința palmaresului Stelei. Lovitura primită de FCSB
EXCLUSIV | FRF va notifica UEFA în privința palmaresului Stelei. Lovitura primită de FCSB
Liga 2  |  28 Mai 2024, 16:20
2.
EXCLUSIV | FRF va notifica UEFA în privința palmaresului Stelei. Lovitura primită de FCSB
Românul care putea fi de talia lui Hagi, Balaci și Dobrin. Dumitru Dragomir: ”A fost diabolic!” Ce i-a lipsit
Românul care putea fi de talia lui Hagi, Balaci și Dobrin. Dumitru Dragomir: ”A fost diabolic!” Ce i-a lipsit
Special  |  28 Mai 2024, 21:30
3.
Românul care putea fi de talia lui Hagi, Balaci și Dobrin. Dumitru Dragomir: ”A fost diabolic!” Ce i-a lipsit
VACANȚA Turiștii români vor avea în Grecia 40 de grade, în iunie. Primul val de căldură, duminică
VACANȚA Turiștii români vor avea în Grecia 40 de grade, în iunie. Primul val de căldură, duminică
VACANȚA Turiștii români vor avea în Grecia 40 de grade, în iunie. Primul val de căldură, duminică
Un nou drum, mult mai rapid, pentru românii care merg în vacanță în Thassos sau Halkidiki
Un nou drum, mult mai rapid, pentru românii care merg în vacanță în Thassos sau Halkidiki
Un nou drum, mult mai rapid, pentru românii care merg în vacanță în Thassos sau Halkidiki
Vor fi pensiile impozitate progresiv după recalculare? Anunț major al lui Ciolacu pentru pensionari
Vor fi pensiile impozitate progresiv după recalculare? Anunț major al lui Ciolacu pentru pensionari
Vor fi pensiile impozitate progresiv după recalculare? Anunț major al lui Ciolacu pentru pensionari
Știri de ultimă oră din sport
Gigi Becali este aproape de transferul mult dorit: ”Probabil azi se va rezolva”
Gigi Becali este aproape de transferul mult dorit: ”Probabil azi se va rezolva”
SuperLiga   |  30 Mai 2024, 17:48
Gigi Becali este aproape de transferul mult dorit: ”Probabil azi se va rezolva”
OFICIAL | U Cluj a anunțat că doi jucători de bază și-au prelungit contractele cu clubul
OFICIAL | U Cluj a anunțat că doi jucători de bază și-au prelungit contractele cu clubul
SuperLiga   |  30 Mai 2024, 16:56
OFICIAL | U Cluj a anunțat că doi jucători de bază și-au prelungit contractele cu clubul
Răzvan Lucescu și Basarab Panduru s-au contrazis în direct: ”FCSB e Steaua!” / ”Steaua e în B!”
Răzvan Lucescu și Basarab Panduru s-au contrazis în direct: ”FCSB e Steaua!” / ”Steaua e în B!”
SuperLiga   |  30 Mai 2024, 16:45
Răzvan Lucescu și Basarab Panduru s-au contrazis în direct: ”FCSB e Steaua!” / ”Steaua e în B!”
OFICIAL | Rapid a anunțat despărțirea de unul dintre cei mai experimentați jucători din echipă
OFICIAL | Rapid a anunțat despărțirea de unul dintre cei mai experimentați jucători din echipă
SuperLiga   |  30 Mai 2024, 15:49
OFICIAL | Rapid a anunțat despărțirea de unul dintre cei mai experimentați jucători din echipă
Simona Halep va primi un wild card la Iași Open: ”Vom avea jucătoare importante”
Simona Halep va primi un wild card la Iași Open: ”Vom avea jucătoare importante”
Tenis   |  30 Mai 2024, 15:34
Simona Halep va primi un wild card la Iași Open: ”Vom avea jucătoare importante”
Cum a reacționat David Popovici când a aflat că recordul mondial i-a fost doborât: ”Eram în oraș cu prietena mea”
Cum a reacționat David Popovici când a aflat că recordul mondial i-a fost doborât: ”Eram în oraș cu prietena mea”
Natație   |  30 Mai 2024, 15:22
Cum a reacționat David Popovici când a aflat că recordul mondial i-a fost doborât: ”Eram în oraș cu prietena mea”
Universitatea Craiova negociază cu un fotbalist exponențial din Superliga
Universitatea Craiova negociază cu un fotbalist exponențial din Superliga
SuperLiga   |  30 Mai 2024, 14:52
Universitatea Craiova negociază cu un fotbalist exponențial din Superliga
Ioan Andone a comentat posibila revenire a lui Florin Tănase la FCSB: ”Echipa se întăreşte!”
Ioan Andone a comentat posibila revenire a lui Florin Tănase la FCSB: ”Echipa se întăreşte!”
SuperLiga   |  30 Mai 2024, 14:12
Ioan Andone a comentat posibila revenire a lui Florin Tănase la FCSB: ”Echipa se întăreşte!”
RCA se schimbă din nou. Românii, nevoiţi să scoată mai mulţi bani din buzunar
RCA se schimbă din nou. Românii, nevoiţi să scoată mai mulţi bani din buzunar
RCA se schimbă din nou. Românii, nevoiţi să scoată mai mulţi bani din buzunar
Pensia infimă pe care o primeşte Florin Piersic de la statul român, după 60 de ani de muncă
Pensia infimă pe care o primeşte Florin Piersic de la statul român, după 60 de ani de muncă
Pensia infimă pe care o primeşte Florin Piersic de la statul român, după 60 de ani de muncă
Candidatura lui Marian Vanghelie la S5 este `arma secretă` a Gabrielei Firea pentru a-i forța mâna lui Cristian Popescu Piedone să renunțe la Capitală
Candidatura lui Marian Vanghelie la S5 este `arma secretă` a Gabrielei Firea pentru a-i forța mâna lui Cristian Popescu Piedone să renunțe la Capitală
Candidatura lui Marian Vanghelie la S5 este `arma secretă` a Gabrielei Firea pentru a-i forța mâna lui Cristian Popescu Piedone să renunțe la Capitală
exclusiv Daniel Popa nu este singurul! Fotbalist propus la Dinamo, refuzat de conducere, cu un sezon remarcabil în Superligă
SuperLiga   |  18:11
Daniel Popa nu este singurul! Fotbalist propus la Dinamo, refuzat de conducere, cu un sezon remarcabil în Superligă
Gigi Becali este aproape de transferul mult dorit: ”Probabil azi se va rezolva”
SuperLiga   |  17:48
Gigi Becali este aproape de transferul mult dorit: ”Probabil azi se va rezolva”
OFICIAL | Plecare neașteptată de la Rapid! Legenda a părăsit clubul
SuperLiga   |  17:29
OFICIAL | Plecare neașteptată de la Rapid! Legenda a părăsit clubul
foto exclusiv Gigi Nețoiu, tot mai greu de recunoscut. Transformarea fostului acționar al lui Dinamo. Cum arată la 64 de ani
Diverse   |  17:18
Gigi Nețoiu, tot mai greu de recunoscut. Transformarea fostului acționar al lui Dinamo. Cum arată la 64 de ani
OFICIAL | U Cluj a anunțat că doi jucători de bază și-au prelungit contractele cu clubul
SuperLiga   |  16:56
OFICIAL | U Cluj a anunțat că doi jucători de bază și-au prelungit contractele cu clubul
Răzvan Lucescu și Basarab Panduru s-au contrazis în direct: ”FCSB e Steaua!” / ”Steaua e în B!”
SuperLiga   |  16:45
Răzvan Lucescu și Basarab Panduru s-au contrazis în direct: ”FCSB e Steaua!” / ”Steaua e în B!”
OFICIAL | Rapid a anunțat despărțirea de unul dintre cei mai experimentați jucători din echipă
SuperLiga   |  15:49
OFICIAL | Rapid a anunțat despărțirea de unul dintre cei mai experimentați jucători din echipă