Ce antrenor ar vedea Basarab Panduru pe banca tehnică a Universității Craiova: ”Poate fi o soluție”

Basarab Panduru Galerie foto (1 fotografii): Ce antrenor ar vedea Basarab Panduru pe banca tehnică a Universității Craiova: ”Poate fi o soluție”
Foto: captura TV  |   Basarab Panduru

Laura Șoica   |   Publicat: 12.04.2024 08:00   |  Actualizat: 12.04.2024 10:35

Basarab Panduru (53 de ani) a dezvăluit pe cine ar vedea antrenor la Universitatea Craiova în locul lui Ivaylo Petev (48 de ani).

Miercuri, Universitatea Craiova a anunțat oficial despărțirea de Ivaylo Petev. Antrenorul a stat pe banca tehnică a echipei în numai 20 de partide înainte de a fi demis.

10 victorii, 5 remize, 5 înfrângeri
a strâns Universitatea Craiova cu Ivaylo Petev pe bancă.

Basarab Panduru oferă o variantă de antrenor pentru Universitatea Craiova

Basarab Panduru a declarat că o soluție pentru Universitatea Craiova ar fi Costel Gâlcă, antrenor care este interesat de colaborarea cu oltenii.

”E greu să văd, că au fost antrenori despre care credeam că sunt buni pentru Craiova şi care au plecat de acolo cum au plecat. Nu ştiu dacă cineva mai e bun în momentul ăsta.

El (n.r. Constantin Gâlcă) poate fi o soluție. Am văzut că azi a spus că e antrenor şi că trebuie să-şi facă meseria şi întrebat dacă s-ar duce a zis că s-ar duce, că asta e meseria lui. Rădoi am zis că-i bun, Reghecampf am zis că-i bun, dar uite că nu s-a întâmplat nimic bun până la urmă.

Vorbesc cu el (n.r. Gâlcă), dar nu spun nimic, că aşa e normal. E prietenul meu, discut orice cu el şi vorbesc cu el. Da, l-aş vedea acolo (n.r. la Universitatea Craiova), a declarat Basarab Panduru, la Orange Sport.

Gică Craioveanu: ”Eu am auzit de un antrenor străin și de Costel Gâlcă”

Și Gică Craioveanu a afirmat în urmă cu puțin timp că Universitatea Craiova are două variante pentru înlocuirea lui Petev, una fiind Costel Gâlcă.

Așa am auzit, Ivaylo Petev va fi demis. Nu e o surpriză. Obiectivele sunt ratate. Mike (n.r. Mihai Rotaru) era foarte supărat. Eu am auzit de un antrenor străin și de Costel Gâlcă. E foarte profesionist (n.r Gâlcă)”, a declarat Gică Craioveanu, pentru Digi Sport.


Intră acum pe canalul iAM Sport de WhatsApp și afli instant toate știrile care contează!

Urmărește iAMsport.ro și pe Google News, Facebook sau YouTube. Zi de zi ai conținut de ultimă oră din lumea sportului.

Adaugă comentariu

Pentru a comenta, trebuie să fii logat. Dacă ai deja un cont, intră în cont aici. Daca nu ai cont, click aici pentru a crea un cont nou.

Radu Naum a intervenit, după ce a auzit promisiunea lui Gigi Becali pentru fanii FCSB: ”Atunci mă îmbrac în costum de cosmonaut!”
Radu Naum a intervenit, după ce a auzit promisiunea lui Gigi Becali pentru fanii FCSB: ”Atunci mă îmbrac în costum de cosmonaut!”
Radu Naum a intervenit, după ce a auzit promisiunea lui Gigi Becali pentru fanii FCSB: ”Atunci mă îmbrac în costum de cosmonaut!”
Motivul neștiut pentru care a ratat Mitriță convocarea la națională? Dezvăluirea fostului antrenor: ”Cedează în aceste condiții”
Motivul neștiut pentru care a ratat Mitriță convocarea la națională? Dezvăluirea fostului antrenor: ”Cedează în aceste condiții”
Motivul neștiut pentru care a ratat Mitriță convocarea la națională? Dezvăluirea fostului antrenor: ”Cedează în aceste condiții”
Prima reacție a lui Florin Tănase după ce a ieșit de la negocierile cu Gigi Becali: ”Am discutat foarte clar”
Prima reacție a lui Florin Tănase după ce a ieșit de la negocierile cu Gigi Becali: ”Am discutat foarte clar”
Prima reacție a lui Florin Tănase după ce a ieșit de la negocierile cu Gigi Becali: ”Am discutat foarte clar”
Daniel Popa nu este singurul! Fotbalist propus la Dinamo, refuzat de conducere, cu un sezon remarcabil în Superligă
Daniel Popa nu este singurul! Fotbalist propus la Dinamo, refuzat de conducere, cu un sezon remarcabil în Superligă
Daniel Popa nu este singurul! Fotbalist propus la Dinamo, refuzat de conducere, cu un sezon remarcabil în Superligă
Gigi Becali este aproape de transferul mult dorit: ”Probabil azi se va rezolva”
Gigi Becali este aproape de transferul mult dorit: ”Probabil azi se va rezolva”
Gigi Becali este aproape de transferul mult dorit: ”Probabil azi se va rezolva”
OFICIAL | Plecare neașteptată de la Rapid! Legenda a părăsit clubul
OFICIAL | Plecare neașteptată de la Rapid! Legenda a părăsit clubul
OFICIAL | Plecare neașteptată de la Rapid! Legenda a părăsit clubul

Cele mai citite

Ioan Becali nu a mai rezistat și a intrat în direct. Radu Naum nu a scăpat de furia impresarului: "Apare la televizor cu aceeași cămașă de 24 de ani"
Ioan Becali nu a mai rezistat și a intrat în direct. Radu Naum nu a scăpat de furia impresarului: "Apare la televizor cu aceeași cămașă de 24 de ani"
Diverse  |  28 Mai 2024, 11:17
1.
Ioan Becali nu a mai rezistat și a intrat în direct. Radu Naum nu a scăpat de furia impresarului: "Apare la televizor cu aceeași cămașă de 24 de ani"
Românul care putea fi de talia lui Hagi, Balaci și Dobrin. Dumitru Dragomir: ”A fost diabolic!” Ce i-a lipsit
Românul care putea fi de talia lui Hagi, Balaci și Dobrin. Dumitru Dragomir: ”A fost diabolic!” Ce i-a lipsit
Special  |  28 Mai 2024, 21:30
2.
Românul care putea fi de talia lui Hagi, Balaci și Dobrin. Dumitru Dragomir: ”A fost diabolic!” Ce i-a lipsit
EXCLUSIV | FRF va notifica UEFA în privința palmaresului Stelei. Lovitura primită de FCSB
EXCLUSIV | FRF va notifica UEFA în privința palmaresului Stelei. Lovitura primită de FCSB
Liga 2  |  28 Mai 2024, 16:20
3.
EXCLUSIV | FRF va notifica UEFA în privința palmaresului Stelei. Lovitura primită de FCSB
VACANȚA Turiștii români vor avea în Grecia 40 de grade, în iunie. Primul val de căldură, duminică
VACANȚA Turiștii români vor avea în Grecia 40 de grade, în iunie. Primul val de căldură, duminică
VACANȚA Turiștii români vor avea în Grecia 40 de grade, în iunie. Primul val de căldură, duminică
Un nou drum, mult mai rapid, pentru românii care merg în vacanță în Thassos sau Halkidiki
Un nou drum, mult mai rapid, pentru românii care merg în vacanță în Thassos sau Halkidiki
Un nou drum, mult mai rapid, pentru românii care merg în vacanță în Thassos sau Halkidiki
Vor fi pensiile impozitate progresiv după recalculare? Anunț major al lui Ciolacu pentru pensionari
Vor fi pensiile impozitate progresiv după recalculare? Anunț major al lui Ciolacu pentru pensionari
Vor fi pensiile impozitate progresiv după recalculare? Anunț major al lui Ciolacu pentru pensionari
Știri de ultimă oră din sport
Radu Naum a intervenit, după ce a auzit promisiunea lui Gigi Becali pentru fanii FCSB: ”Atunci mă îmbrac în costum de cosmonaut!”
Radu Naum a intervenit, după ce a auzit promisiunea lui Gigi Becali pentru fanii FCSB: ”Atunci mă îmbrac în costum de cosmonaut!”
SuperLiga   |  30 Mai 2024, 20:01
Radu Naum a intervenit, după ce a auzit promisiunea lui Gigi Becali pentru fanii FCSB: ”Atunci mă îmbrac în costum de cosmonaut!”
Prima reacție a lui Florin Tănase după ce a ieșit de la negocierile cu Gigi Becali: ”Am discutat foarte clar”
Prima reacție a lui Florin Tănase după ce a ieșit de la negocierile cu Gigi Becali: ”Am discutat foarte clar”
SuperLiga   |  30 Mai 2024, 18:41
Prima reacție a lui Florin Tănase după ce a ieșit de la negocierile cu Gigi Becali: ”Am discutat foarte clar”
De ce a ales Corvinul Hunedoara Europa în detrimentul Superligii? Răspunsul categoric oferit de Florin Maxim: ”Asta am decis”
De ce a ales Corvinul Hunedoara Europa în detrimentul Superligii? Răspunsul categoric oferit de Florin Maxim: ”Asta am decis”
Europa League   |  30 Mai 2024, 18:27
De ce a ales Corvinul Hunedoara Europa în detrimentul Superligii? Răspunsul categoric oferit de Florin Maxim: ”Asta am decis”
Gigi Becali este aproape de transferul mult dorit: ”Probabil azi se va rezolva”
Gigi Becali este aproape de transferul mult dorit: ”Probabil azi se va rezolva”
SuperLiga   |  30 Mai 2024, 17:48
Gigi Becali este aproape de transferul mult dorit: ”Probabil azi se va rezolva”
OFICIAL | Plecare neașteptată de la Rapid! Legenda a părăsit clubul
OFICIAL | Plecare neașteptată de la Rapid! Legenda a părăsit clubul
SuperLiga   |  30 Mai 2024, 17:29
OFICIAL | Plecare neașteptată de la Rapid! Legenda a părăsit clubul
OFICIAL | U Cluj a anunțat că doi jucători de bază și-au prelungit contractele cu clubul
OFICIAL | U Cluj a anunțat că doi jucători de bază și-au prelungit contractele cu clubul
SuperLiga   |  30 Mai 2024, 16:56
OFICIAL | U Cluj a anunțat că doi jucători de bază și-au prelungit contractele cu clubul
Răzvan Lucescu și Basarab Panduru s-au contrazis în direct: ”FCSB e Steaua!” / ”Steaua e în B!”
Răzvan Lucescu și Basarab Panduru s-au contrazis în direct: ”FCSB e Steaua!” / ”Steaua e în B!”
SuperLiga   |  30 Mai 2024, 16:45
Răzvan Lucescu și Basarab Panduru s-au contrazis în direct: ”FCSB e Steaua!” / ”Steaua e în B!”
OFICIAL | Rapid a anunțat despărțirea de unul dintre cei mai experimentați jucători din echipă
OFICIAL | Rapid a anunțat despărțirea de unul dintre cei mai experimentați jucători din echipă
SuperLiga   |  30 Mai 2024, 15:49
OFICIAL | Rapid a anunțat despărțirea de unul dintre cei mai experimentați jucători din echipă
RCA se schimbă din nou. Românii, nevoiţi să scoată mai mulţi bani din buzunar
RCA se schimbă din nou. Românii, nevoiţi să scoată mai mulţi bani din buzunar
RCA se schimbă din nou. Românii, nevoiţi să scoată mai mulţi bani din buzunar
Pensia infimă pe care o primeşte Florin Piersic de la statul român, după 60 de ani de muncă
Pensia infimă pe care o primeşte Florin Piersic de la statul român, după 60 de ani de muncă
Pensia infimă pe care o primeşte Florin Piersic de la statul român, după 60 de ani de muncă
Candidatura lui Marian Vanghelie la S5 este `arma secretă` a Gabrielei Firea pentru a-i forța mâna lui Cristian Popescu Piedone să renunțe la Capitală
Candidatura lui Marian Vanghelie la S5 este `arma secretă` a Gabrielei Firea pentru a-i forța mâna lui Cristian Popescu Piedone să renunțe la Capitală
Candidatura lui Marian Vanghelie la S5 este `arma secretă` a Gabrielei Firea pentru a-i forța mâna lui Cristian Popescu Piedone să renunțe la Capitală
Radu Naum a intervenit, după ce a auzit promisiunea lui Gigi Becali pentru fanii FCSB: ”Atunci mă îmbrac în costum de...
SuperLiga   |  20:01
Radu Naum a intervenit, după ce a auzit promisiunea lui Gigi Becali pentru fanii FCSB: ”Atunci mă îmbrac în costum de cosmonaut!”
Motivul neștiut pentru care a ratat Mitriță convocarea la națională? Dezvăluirea fostului antrenor: ”Cedează în aceste condiții”
SuperLiga   |  19:30
Motivul neștiut pentru care a ratat Mitriță convocarea la națională? Dezvăluirea fostului antrenor: ”Cedează în aceste condiții”
exclusiv Cum i-a ordonat Securitatea lui Dumitru Dragomir să piardă un meci cu Steaua: ”Ne-au bătut de ne-au rupt!” Zoe și Valentin...
Diverse   |  19:15
Cum i-a ordonat Securitatea lui Dumitru Dragomir să piardă un meci cu Steaua: ”Ne-au bătut de ne-au rupt!” Zoe și Valentin Ceaușescu, luați peste picior de fostul șef al LPF
exclusiv Adevărul despre scandalurile memorabile purtate de Dumitru Dragomir și Gigi Becali în direct: ”Făceam pe nebunii”
Diverse   |  19:00
Adevărul despre scandalurile memorabile purtate de Dumitru Dragomir și Gigi Becali în direct: ”Făceam pe nebunii”
Prima reacție a lui Florin Tănase după ce a ieșit de la negocierile cu Gigi Becali: ”Am discutat foarte clar”
SuperLiga   |  18:41
Prima reacție a lui Florin Tănase după ce a ieșit de la negocierile cu Gigi Becali: ”Am discutat foarte clar”
De ce a ales Corvinul Hunedoara Europa în detrimentul Superligii? Răspunsul categoric oferit de Florin Maxim: ”Asta am decis”