Craiova

165 articole

Mihai Rotaru a prins încredere după ce Universitatea Craiova a încheiat sezonul pe podium: ”Avem șanse mari să fim campioni!”
SuperLiga   |  Laura Șoica   |  19 Mai 2024, 10:41
Ce echipe din Liga 1 au felicitat Corvinul Hunedoara pentru câștigarea Cupei României
SuperLiga   |  Laura Șoica   |  16 Mai 2024, 19:35
OFICIAL | FCU Craiova s-a mai despărțit de încă un jucător
SuperLiga   |  Laura Șoica   |  14 Mai 2024, 14:38
Farul - Universitatea Craiova 3-3. Revenire incredibilă a oltenilor! ”Marinarii” conduceau 3-0 în minutul 75, dar hat-trick-ul lui Mitriță i-a îngenuncheat
SuperLiga   |  Redactia   |  13 Mai 2024, 22:32
Se destramă FCU Craiova după retrogradare? Două vedete pleacă sigur de la echipă
SuperLiga   |  Laura Șoica   |  13 Mai 2024, 11:22
Universitatea Craiova - FCSB 2-0. Gazdele continuă lupta pentru locul 2
SuperLiga   |  Redactia   |  06 Mai 2024, 22:05
Alex Băluță a fost la un pas de a refuza revenirea în Superligă în vară și a alege o destinație total neașteptată: ”Eram convins să merg!” / ”Craiova a fost prima opțiune”
SuperLiga   |  Laura Șoica   |  06 Mai 2024, 15:45
Care sunt veștile despre accidentarea lui Ștefan Baiaram
SuperLiga   |  Laura Șoica   |  02 Mai 2024, 16:18
Mihai Rotaru i-a decis viitorul lui Alexandru Crețu: ”Am avut o discuție”
SuperLiga   |  Laura Șoica   |  01 Mai 2024, 19:56
Reacția lui Alexandru Crețu după ce a adus victoria Universității Craiova în prelungirile meciului cu Rapid: ”Etapa trecută am fost unul dintre cei mai slabi de pe teren”
SuperLiga   |  Laura Șoica   |  30 Aprilie 2024, 10:01
Rapid - Universitatea Craiova 1-2. Oaspeții se impun cu golul lui Alexandru Crețu din al șaselea minut de prelungire
SuperLiga   |  Redactia   |  29 Aprilie 2024, 22:08
FC Voluntari - FCU Craiova 0-0. Oltenii rămân fără victorie în play-out
SuperLiga   |  Redactia   |  23 Aprilie 2024, 18:50
Basarab Panduru a văzut debutul lui Gâlcă la Craiova și a tras imediat o concluzie: "Un fotbal foarte frumos"
SuperLiga   |  Laura Șoica   |  22 Aprilie 2024, 11:54
Sepsi - Universitatea Craiova 1-3. Gâlcă, debut perfect pe banca oltenilor
SuperLiga   |  Redactia   |  21 Aprilie 2024, 19:00
"Salvatorul" Craiovei la meciul cu Dinamo, supărat la finalul partidei: "Am avut ghinion"
SuperLiga   |  Laura Șoica   |  20 Aprilie 2024, 19:55
Alex Mitriță s-a accidentat din nou și poate rata meciurile cu Sepsi și CFR Cluj
SuperLiga   |  Laura Șoica   |  17 Aprilie 2024, 23:18
Clauza de reziliere uriașă pe care o are Costel Gâlcă la Universitatea Craiova
SuperLiga   |  Laura Șoica   |  17 Aprilie 2024, 20:27
Sorin Cârțu îl avertizează pe Gâlcă. Principala condiție ca să aibă șanse la titlu: ”Trebuie să se impună”
SuperLiga   |  Gabriel Scarlat   |  17 Aprilie 2024, 14:56
Reacția lui Valeriu Iftime după ce echipa sa a învins-o pe FCU Craiova cu 4-1: ”E pentru prima dată când nu mai sunt pe ultimul loc”
SuperLiga   |  Laura Șoica   |  14 Aprilie 2024, 18:12
Sorin Cârțu laudă un jucător de la Farul, după meciul cu Universitatea Craiova: ”Acum două săptămâni l-am văzut într-un meci și mi-a plăcut cum juca”
SuperLiga   |  Laura Șoica   |  13 Aprilie 2024, 15:49
Helmut Duckadam, despre posibilul transfer al lui Alex Mitriță la FCSB: ”Nu cred că are el asemenea vise”
SuperLiga   |  Laura Șoica   |  12 Aprilie 2024, 13:08
Ce antrenor ar vedea Basarab Panduru pe banca tehnică a Universității Craiova: ”Poate fi o soluție”
SuperLiga   |  Laura Șoica   |  12 Aprilie 2024, 08:00
Costel Gâlcă, la Universitatea Craiova? Prima reacție a antrenorului: ”Aș veni, da!”
SuperLiga   |  Gabriel Scarlat   |  10 Aprilie 2024, 14:56
Poli Iași - FCU Craiova 0-0. Trică și Tony debutează cu o remiză! Oltenilor le-au fost refuzate un gol și un penalty
SuperLiga   |  Redactia   |  08 Aprilie 2024, 19:35
Cum s-au bucurat jucătorii de la FCSB după victoria cu Universitatea Craiova. Cu cine a sărbătorit Vlad Chiricheș
SuperLiga   |  Laura Șoica   |  08 Aprilie 2024, 09:14
Elias Charalambous îl contrazice public pe Gigi Becali: ”Nu cred că e ceva ce trebuie schimbat”
SuperLiga   |  Bogdan Silviu Răducan   |  06 Aprilie 2024, 16:15
Sorin Cârțu critică un jucător de la Universitatea Craiova: ”Înnebunesc! M-a omorât Rotaru cu el”
Cupa României   |  Laura Șoica   |  05 Aprilie 2024, 15:49
Vlad Chiricheș, despre accidentarea lui Alex Mitriță: ”Eu îl știu pe el și este un jucător puternic”
SuperLiga   |  Laura Șoica   |  05 Aprilie 2024, 14:48
Universitatea Craiova - Oțelul Galați 0-1. Surpriză de proporții în Bănie! Nicio echipă din play-off-ul Superligii nu a ajuns în semifinalele Cupei României
Cupa României   |  Redactia   |  04 Aprilie 2024, 22:03
Cine o să arbitreze FCSB - Universitatea Craiova. Decizia o să îl mulțumească pe Gigi Becali
SuperLiga   |  Laura Șoica   |  04 Aprilie 2024, 21:18
Adrian Mititelu jr, un nou atac la adresa tatălui său: ”Nu vreau să fiu martor la sinuciderea clubului” / ”Pentru el echipa înseamnă mai mult decât mine!”
SuperLiga   |  Laura Șoica   |  04 Aprilie 2024, 18:40
Nicolo Napoli, după eliminarea lui FCU Craiova din Cupa României: ”E o situație grea la club”
SuperLiga   |  Laura Șoica   |  03 Aprilie 2024, 22:27
Răspunsul lui Dan Șucu pentru toți cei care l-au luat "la ochi" în deplasarea de la Craiova: "Parizerul e una dintre bucatele mele favorite. Este pur și simplu delicios"
Diverse   |  George Drafta   |  01 Aprilie 2024, 14:33
Gigi Becali se teme de un jucător care a fost la FCSB: ”Mi-e frică de el. Mare fotbalist”
SuperLiga   |  Laura Șoica   |  01 Aprilie 2024, 10:36
Dan Șucu știe ce nu merge la Rapid și promite să ia măsuri: ”Eu voi schimba ADN-ul acestui club”
SuperLiga   |  Laura Șoica   |  31 Martie 2024, 20:49
Cristiano Bergodi, extrem de supărat după înfrângerea cu Universitatea Craiova: ”Ce faci, mă, cum?!” / ”Ne-am sabotat, am făcut harakiri”
SuperLiga   |  Laura Șoica   |  31 Martie 2024, 00:03
”O să sacrificați Cupa României pentru campionat?” Cum a răspuns Ivaylo Petev, după ce Universitatea Craiova s-a apropiat la 4 puncte de FCSB
SuperLiga   |  Laura Șoica   |  30 Martie 2024, 23:55
Dezvăluirea lui Alex Mitriță după ”remontada” din Bănie: ”Le-am spus că dacă pierdem în seara asta o să-i omor!”
SuperLiga   |  Laura Șoica   |  30 Martie 2024, 23:36
Imaginile zilei! Dan Șucu a mâncat parizer, șuncă și ceapă cu fanii Rapidului în drumul spre Craiova
SuperLiga   |  Laura Șoica   |  30 Martie 2024, 20:30
Veste proastă pentru Bergodi chiar în ziua meciului de la Craiova! Unul dintre cei mai importanți fotbaliști de la Rapid, incert pentru confruntarea din Bănie
SuperLiga   |  George Drafta   |  30 Martie 2024, 17:24
Sorin Cârțu a ”eliminat” o echipă de pe podium din lupta pentru titlu: ”Trebuie să nu se întâmple ca anul trecut”
SuperLiga   |  Laura Șoica   |  29 Martie 2024, 19:27
Marius Șumudică, dezvăluiri despre discuțiile purtate cu Mihai Rotaru: ”M-a sunat acum vreo trei săptămâni, mi-a spus că voi fi următorul antrenor al Universității Craiova”
SuperLiga   |  Laura Șoica   |  19 Martie 2024, 18:26
Petrolul - FCU Craiova 1948 1-0. Lupii, fără antrenor, reușesc o victorie importantă în startul play-out-ului
SuperLiga   |  Redactia   |  18 Martie 2024, 22:30
Cristi Balaj, atac fără menajamente la adresa lui Ivaylo Petev: ”Trăiește într-o altă lume! Nu e coerent”
SuperLiga   |  Daniela Nicolescu   |  17 Martie 2024, 12:51
A marcat pentru CFR Cluj, iar după 11 minute a primit cartonaș roșu. Ce a spus Matei Ilie la finalul partidei cu Universitatea Craiova
SuperLiga   |  Laura Șoica   |  16 Martie 2024, 23:27
Concluziile lui Petev după ce l-a învins pe Mutu: "Asta e cel mai important"
SuperLiga   |  Daniela Nicolescu   |  16 Martie 2024, 22:51
CFR Cluj - Universitatea Craiova 1-2. Start de play-off cu stângul pentru Adi Mutu
SuperLiga   |  Redactia   |  16 Martie 2024, 22:00
Patronii din fotbalul românesc, luați la țintă de jucătorul român trecut pe Valencia: "Schimbă antrenori după cum îi trece prin cap"
SuperLiga   |  Laura Șoica   |  11 Martie 2024, 14:59
FCU Craiova - Universitatea Craiova 1-2. Nicolo Napoli, învins la al 10-lea debut în Bănie! Gazdele conduceau la pauză
SuperLiga   |  Redactia   |  10 Martie 2024, 22:44
Marius Șumudică a rupt tăcerea după despărțirea de Gaziantep: ”Am primit ofertă din România”
SuperLiga   |  George Drafta   |  06 Martie 2024, 22:02
Gabi Balint o critică dur pe Rapid după remiza cu Universitatea Craiova: ”Nu se poate bate la titlu așa!”
SuperLiga   |  Laura Șoica   |  05 Martie 2024, 15:51