Gabriel Matei a schimbat echipa, dar nu a scăpat de Liga 3. Cu cine a semnat fostul campion al României

Foto 2/2 Galerie foto(2) Galerie foto (2 fotografii): Gabriel Matei a schimbat echipa, dar nu a scăpat de Liga 3. Cu cine a semnat fostul campion al României

Alexia Ciobanu   |   Publicat: 06.07.2023 08:01   |  Actualizat: 06.07.2023 10:00

Gabriel Matei (33 de ani), dublu campion al României, a plecat de la Vedița Colonești și a semnat un nou contract cu o altă echipă din Liga 3, ACS Muscelul Câmpulung Elite.

Gabriel Matei, fostul jucător al FCSB-ului, are în palmares două titluri, o Cupă, o Supercupă și Cupa Ligii. Totuși, de la plecarea de la ”roș-albaștri”, în 2012, cariera fundașului a mers pe o linie descendentă.

12 meciuri
a jucat Gabriel Matei la FCSB

Fundașul nu scapă de Liga 3

În 2011 FCSB îl cumpăra pe Gabriel Matei cu 600.000 de euro, însă plecarea sa la FC Brașov, în 2015, nu a părut a fi fructuoasă. De atunci, fundașul a mai jucat la o serie de echipe, printre care și trei din afară, Gornik Leczna, Termalica și Zira FC.

Acum, fundașul a plecat de la Colonești și a semnat cu o altă echipă a ligii a treia, Câmpulung Elite, care se bucură de semnarea unui fotbalist cu o vastă experiență în prima ligă a României.

Foto 1/2

Se alătură proiectului nostru un jucător cu o mare experiența la nivelul Ligii 1, peste 200 de meciuri jucate in prima Ligă. FC Muscelul Câmpulung

MM Stoica a apriat pe talentul fundașului

Gabriel Matei a avut un parcurs promițător la FCSB, însă o serie de accidentări i-au fost un impediment major în carieră.

Fundașul a reușit să joace abia 12 meciuri în patru sezoane pentru FCSB. Motivul ar fi fost accidentările recurente. Cu toate acestea, MM Stoica, managerul general al ”roș-albaștrilor”, paria pe talentul său și susținea o posibilă convocare a lui Matei la națională.

A jucat foarte puțin în ultimii doi ani din cauza accidentărilor. Vom discuta despre el după pregătirea de iarnă.

Dacă Gabi Matei nu va ajunge la echipa națională, înseamnă că tot ce am realizat în fotbalul românesc e rodul hazardului.

Când va ajunge la națională, aștept scuze pentru criticile care i s-au adus. A scăpat de perioada critică în care se reaccidenta mereu”, declara MM Stoica, conform GSP.


Intră acum pe canalul iAM Sport de WhatsApp și afli instant toate știrile care contează!

Urmărește iAMsport.ro și pe Google News, Facebook sau YouTube. Zi de zi ai conținut de ultimă oră din lumea sportului.

Adaugă comentariu

Pentru a comenta, trebuie să fii logat. Dacă ai deja un cont, intră în cont aici. Daca nu ai cont, click aici pentru a crea un cont nou.

Fostul antrenor al Rapidului, mesaj savuros de ziua clubului: ”Dinu 'Vamă' mi-a zis că vom avea 15 jucători. Am avut 7. Apoi am câștigat în Ghencea prima etapă. Ce poate fi mai frumos?”
Fostul antrenor al Rapidului, mesaj savuros de ziua clubului: ”Dinu 'Vamă' mi-a zis că vom avea 15 jucători. Am avut 7. Apoi am câștigat în Ghencea prima etapă. Ce poate fi mai frumos?”
Fostul antrenor al Rapidului, mesaj savuros de ziua clubului: ”Dinu 'Vamă' mi-a zis că vom avea 15 jucători. Am avut 7. Apoi am câștigat în Ghencea prima etapă. Ce poate fi mai frumos?”
Mesajul lui Dan Șucu cu ocazia aniversării de 101 ani a clubului Rapid
Mesajul lui Dan Șucu cu ocazia aniversării de 101 ani a clubului Rapid
Mesajul lui Dan Șucu cu ocazia aniversării de 101 ani a clubului Rapid
Marius Ștefănescu le-a răspuns acționarilor de la Rapid, după acuzațiile de ”blat” cu FCSB: ”Răutăți!”
Marius Ștefănescu le-a răspuns acționarilor de la Rapid, după acuzațiile de ”blat” cu FCSB: ”Răutăți!”
Marius Ștefănescu le-a răspuns acționarilor de la Rapid, după acuzațiile de ”blat” cu FCSB: ”Răutăți!”
I-a cerut lui Dan Șucu să îl lase să plece de la Rapid! Ce l-a nemulțumit pe unul dintre jucătorii de bază ai giuleștenilor
I-a cerut lui Dan Șucu să îl lase să plece de la Rapid! Ce l-a nemulțumit pe unul dintre jucătorii de bază ai giuleștenilor
I-a cerut lui Dan Șucu să îl lase să plece de la Rapid! Ce l-a nemulțumit pe unul dintre jucătorii de bază ai giuleștenilor
Ioan Varga, reacție vehementă după plecarea lui Cristi Manea la Rapid: ”I-am oferit 300.000 la semnătură!” / ”A declarat unele lucruri care nu sunt adevărate”
Ioan Varga, reacție vehementă după plecarea lui Cristi Manea la Rapid: ”I-am oferit 300.000 la semnătură!” / ”A declarat unele lucruri care nu sunt adevărate”
Ioan Varga, reacție vehementă după plecarea lui Cristi Manea la Rapid: ”I-am oferit 300.000 la semnătură!” / ”A declarat unele lucruri care nu sunt adevărate”
Cristi Dulca, de ziua Rapidului: ”Nu îmi venea să cred că Lucescu m-a făcut căpitan!” Ce mesaj transmite despre Dan Șucu și care este cea mai frumoasă amintire a sa din Giulești
Cristi Dulca, de ziua Rapidului: ”Nu îmi venea să cred că Lucescu m-a făcut căpitan!” Ce mesaj transmite despre Dan Șucu și care este cea mai frumoasă amintire a sa din Giulești
Cristi Dulca, de ziua Rapidului: ”Nu îmi venea să cred că Lucescu m-a făcut căpitan!” Ce mesaj transmite despre Dan Șucu și care este cea mai frumoasă amintire a sa din Giulești

Cele mai citite

EURO 2024: Programul complet al meciurilor, clasamente, rezultate și televizări. Aici ai tot ce trebuie să știi despre Campionatul European din Germania
EURO 2024: Programul complet al meciurilor, clasamente, rezultate și televizări. Aici ai tot ce trebuie să știi despre Campionatul European din Germania
EURO 2024  |  25 Iunie 2024, 00:31
1.
EURO 2024: Programul complet al meciurilor, clasamente, rezultate și televizări. Aici ai tot ce trebuie să știi despre Campionatul European din Germania
Dinamo Kiev, ofertă clară pentru un fotbalist român, chiar în timpul EURO 2024. Ce scrie presa din Ucraina
Dinamo Kiev, ofertă clară pentru un fotbalist român, chiar în timpul EURO 2024. Ce scrie presa din Ucraina
Stranieri  |  24 Iunie 2024, 12:20
2.
Dinamo Kiev, ofertă clară pentru un fotbalist român, chiar în timpul EURO 2024. Ce scrie presa din Ucraina
Dinamo îl vrea pe fotbalistul aflat și pe lista Rapidului. Transferul pregătit de "câini"
Dinamo îl vrea pe fotbalistul aflat și pe lista Rapidului. Transferul pregătit de "câini"
SuperLiga  |  23 Iunie 2024, 21:11
3.
Dinamo îl vrea pe fotbalistul aflat și pe lista Rapidului. Transferul pregătit de "câini"
6.300 lei pensie la recalculare deși nu a muncit nici 40 de ani. Cât ia în plus? Când s-a pensionat?
6.300 lei pensie la recalculare deși nu a muncit nici 40 de ani. Cât ia în plus? Când s-a pensionat?
6.300 lei pensie la recalculare deși nu a muncit nici 40 de ani. Cât ia în plus? Când s-a pensionat?
Cine sunt pensionarii care au luat bani în plus la pensie în luna iunie? Ce au muncit?
Cine sunt pensionarii care au luat bani în plus la pensie în luna iunie? Ce au muncit?
Cine sunt pensionarii care au luat bani în plus la pensie în luna iunie? Ce au muncit?
Când intră pensia pe luna iulie? De ce sunt vești bune pentru pensionarii care iau bani pe card?
Când intră pensia pe luna iulie? De ce sunt vești bune pentru pensionarii care iau bani pe card?
Când intră pensia pe luna iulie? De ce sunt vești bune pentru pensionarii care iau bani pe card?
Știri de ultimă oră din sport
Franța - Polonia / Olanda - Austria, de la 19:00, pe iAMsport.ro. Meciurile care decid cine merge în optimi din Grupa D
live score Franța - Polonia / Olanda - Austria, de la 19:00, pe iAMsport.ro. Meciurile care decid cine merge în optimi din Grupa D
EURO 2024   |  25 Iunie 2024, 13:45
Franța - Polonia / Olanda - Austria, de la 19:00, pe iAMsport.ro. Meciurile care decid cine merge în optimi din Grupa D
Partenerele fotbaliștilor fac furori la Euro 2024! Imagini fabuloase din tribune
Partenerele fotbaliștilor fac furori la Euro 2024! Imagini fabuloase din tribune
EURO 2024   |  25 Iunie 2024, 13:41
Partenerele fotbaliștilor fac furori la Euro 2024! Imagini fabuloase din tribune
Mesajul lui Dan Șucu cu ocazia aniversării de 101 ani a clubului Rapid
Mesajul lui Dan Șucu cu ocazia aniversării de 101 ani a clubului Rapid
SuperLiga   |  25 Iunie 2024, 13:28
Mesajul lui Dan Șucu cu ocazia aniversării de 101 ani a clubului Rapid
Marius Ștefănescu le-a răspuns acționarilor de la Rapid, după acuzațiile de ”blat” cu FCSB: ”Răutăți!”
Marius Ștefănescu le-a răspuns acționarilor de la Rapid, după acuzațiile de ”blat” cu FCSB: ”Răutăți!”
SuperLiga   |  25 Iunie 2024, 12:40
Marius Ștefănescu le-a răspuns acționarilor de la Rapid, după acuzațiile de ”blat” cu FCSB: ”Răutăți!”
I-a cerut lui Dan Șucu să îl lase să plece de la Rapid! Ce l-a nemulțumit pe unul dintre jucătorii de bază ai giuleștenilor
I-a cerut lui Dan Șucu să îl lase să plece de la Rapid! Ce l-a nemulțumit pe unul dintre jucătorii de bază ai giuleștenilor
SuperLiga   |  25 Iunie 2024, 12:33
I-a cerut lui Dan Șucu să îl lase să plece de la Rapid! Ce l-a nemulțumit pe unul dintre jucătorii de bază ai giuleștenilor
Andrei Rațiu, dorit de două cluburi importante din Europa: ”S-au interesat de el!” Cu cine a fost comparat fundașul de către presa internațională
Andrei Rațiu, dorit de două cluburi importante din Europa: ”S-au interesat de el!” Cu cine a fost comparat fundașul de către presa internațională
Stranieri   |  25 Iunie 2024, 11:55
Andrei Rațiu, dorit de două cluburi importante din Europa: ”S-au interesat de el!” Cu cine a fost comparat fundașul de către presa internațională
Ucrainenii s-au enervat când au văzut că s-ar ști deja rezultatul de la Slovacia - România: ”Scandalos”
Ucrainenii s-au enervat când au văzut că s-ar ști deja rezultatul de la Slovacia - România: ”Scandalos”
EURO 2024   |  25 Iunie 2024, 11:33
Ucrainenii s-au enervat când au văzut că s-ar ști deja rezultatul de la Slovacia - România: ”Scandalos”
Ioan Varga, reacție vehementă după plecarea lui Cristi Manea la Rapid: ”I-am oferit 300.000 la semnătură!” / ”A declarat unele lucruri care nu sunt adevărate”
Ioan Varga, reacție vehementă după plecarea lui Cristi Manea la Rapid: ”I-am oferit 300.000 la semnătură!” / ”A declarat unele lucruri care nu sunt adevărate”
SuperLiga   |  25 Iunie 2024, 11:25
Ioan Varga, reacție vehementă după plecarea lui Cristi Manea la Rapid: ”I-am oferit 300.000 la semnătură!” / ”A declarat unele lucruri care nu sunt adevărate”
Selecţionerul Ucrainei a fost dat afară din vestiar după înfrângerea usturătoare cu România, de la EURO 2024
Selecţionerul Ucrainei a fost dat afară din vestiar după înfrângerea usturătoare cu România, de la EURO 2024
Selecţionerul Ucrainei a fost dat afară din vestiar după înfrângerea usturătoare cu România, de la EURO 2024
Carbohidraţii "răi" şi efectele pe care le au asupra organismului. Când trebuie consumaţi şi cum
Carbohidraţii "răi" şi efectele pe care le au asupra organismului. Când trebuie consumaţi şi cum
Carbohidraţii "răi" şi efectele pe care le au asupra organismului. Când trebuie consumaţi şi cum
Top 10 alimente care nu îngraşă! Sunt aliatul dietelor de slăbit
Top 10 alimente care nu îngraşă! Sunt aliatul dietelor de slăbit
Top 10 alimente care nu îngraşă! Sunt aliatul dietelor de slăbit
exclusiv Fostul antrenor al Rapidului, mesaj savuros de ziua clubului: ”Dinu 'Vamă' mi-a zis că vom avea 15 jucători. Am avut 7. Apoi...
SuperLiga   |  13:55
Fostul antrenor al Rapidului, mesaj savuros de ziua clubului: ”Dinu 'Vamă' mi-a zis că vom avea 15 jucători. Am avut 7. Apoi am câștigat în Ghencea prima etapă. Ce poate fi mai frumos?”
live score Franța - Polonia / Olanda - Austria, de la 19:00, pe iAMsport.ro. Meciurile care decid cine merge în optimi din Grupa D
EURO 2024   |  13:45
Franța - Polonia / Olanda - Austria, de la 19:00, pe iAMsport.ro. Meciurile care decid cine merge în optimi din Grupa D
Partenerele fotbaliștilor fac furori la Euro 2024! Imagini fabuloase din tribune
EURO 2024   |  13:41
Partenerele fotbaliștilor fac furori la Euro 2024! Imagini fabuloase din tribune
Mesajul lui Dan Șucu cu ocazia aniversării de 101 ani a clubului Rapid
SuperLiga   |  13:28
Mesajul lui Dan Șucu cu ocazia aniversării de 101 ani a clubului Rapid
FC Vaslui există și în Zimbabwe! Un fost jucător al echipei lui Porumboiu și-a deschis academie în țara natală
Fotbal Internațional   |  13:21
FC Vaslui există și în Zimbabwe! Un fost jucător al echipei lui Porumboiu și-a deschis academie în țara natală
exclusiv Ce jucători de la națională l-au impresionat pe Bănel Nicoliță la Euro: ”Ați văzut ce înseamnă?” / ”I-au omorât!”
EURO 2024   |  12:56
Ce jucători de la națională l-au impresionat pe Bănel Nicoliță la Euro: ”Ați văzut ce înseamnă?” / ”I-au omorât!”
Marius Ștefănescu le-a răspuns acționarilor de la Rapid, după acuzațiile de ”blat” cu FCSB: ”Răutăți!”