Gică Hagi l-a lăudat pe Ianis, chiar dacă echipa acestuia a fost călcată în picioare de Real Madrid

Cota de piață a lui Ianis este de 2,5 milioane de euro Galerie foto (1 fotografii): Gică Hagi l-a lăudat pe Ianis, chiar dacă echipa acestuia a fost călcată în picioare de Real Madrid
Foto: Profimedia  |   Cota de piață a lui Ianis este de 2,5 milioane de euro

Gabriel Scarlat   |   Publicat: 18.05.2024 11:10   |  Actualizat: 18.05.2024 11:32

Gică Hagi (59 de ani), managerul Farului Constanța, a fost mulțumit de evoluția lui Ianis Hagi (25 de ani), mijlocaș la Deportivo Alaves, contra celor de la Real Madrid, câștigat de madrileni cu scorul de 5-0.

Ianis Hagi a fost titular la Deportivo Alaves în meciul contra campioanei Spaniei, Real Madrid. Internaționalul român a fost pe teren timp de 71 de minute și a avut câteva încercări de a marca în poarta lui Courtois, dar fără succes.

A fost al 24-lea meci pentru mijlocaș în tricoul celor de la Alaves. În acest timp a reușit să marcheze două goluri și să ofere o pasă de gol.

Ce a spus Gică Hagi despre meciul lui Ianis

Gică Hagi a urmărit meciul fiului său și a ținut să îl felicite pentru evoluția pe care a arătat-o la această partidă. Chiar dacă echipa lui Ianis nu a obținut victoria, ”Regele” este bucuros pentru prestația individuală a acestuia.

”L-am felicitat, a arătat foarte bine, a făcut un meci bun, cu un adversar foarte bun. El a participat foarte bine la ambele faze, a făcut un meci foarte, foarte bun din punct de vedere individual”, a declarat Gică Hagi.

Ianis a fost cel mai bun jucător de la Alaves în partida de pe Santiago Bernabeu și a primit nota 7.2 de la site-ul Sofascore.

Ianis Hagi se pregătește de EURO

Ianis se va întoarce la finele sezonului înapoi la Rangers, echipă unde este legitimat. Presa din Scoția a scris că aceștia nu ar mai fi interesați de serviciile românului, însă Gică Hagi a negat aceste zvonuri.

De altfel, ”tricolorul” a fost inclus de selecționerul Edi Iordănescu pe lista preliminară pentru amicalele cu Bulgaria și Liechtenstein, din data de 4 iunie, respectiv 7. Astfel, ar exista șanse să fie inclus și în lotul pentru Campionatul European din Germania.


Intră acum pe canalul iAM Sport de WhatsApp și afli instant toate știrile care contează!

Urmărește iAMsport.ro și pe Google News, Facebook sau YouTube. Zi de zi ai conținut de ultimă oră din lumea sportului.

Adaugă comentariu

Pentru a comenta, trebuie să fii logat. Dacă ai deja un cont, intră în cont aici. Daca nu ai cont, click aici pentru a crea un cont nou.

Mihai Iosif i-a luat apărarea lui Daniel Niculae, după îndepărtarea sa de la Rapid: ”Ce putea să spună? Să refuze galeria?”
Mihai Iosif i-a luat apărarea lui Daniel Niculae, după îndepărtarea sa de la Rapid: ”Ce putea să spună? Să refuze galeria?”
Mihai Iosif i-a luat apărarea lui Daniel Niculae, după îndepărtarea sa de la Rapid: ”Ce putea să spună? Să refuze galeria?”
Nu se opresc problemele pentru Nicu Grameni! Doi minori, acuzații grave la adresa fostului crainic de la Dinamo: ”Îi făcea masaj în zona intimă!”
Nu se opresc problemele pentru Nicu Grameni! Doi minori, acuzații grave la adresa fostului crainic de la Dinamo: ”Îi făcea masaj în zona intimă!”
Nu se opresc problemele pentru Nicu Grameni! Doi minori, acuzații grave la adresa fostului crainic de la Dinamo: ”Îi făcea masaj în zona intimă!”
Răzvan Raț vs ”Fiara” Lăcătuș: ”M-a luat de pe culoar: Te sui pe gard!” Meciul jucat în Ghencea pe care fostul rapidist nu îl va uita: ”M-a înjurat vreo două minute”
Răzvan Raț vs ”Fiara” Lăcătuș: ”M-a luat de pe culoar: Te sui pe gard!” Meciul jucat în Ghencea pe care fostul rapidist nu îl va uita: ”M-a înjurat vreo două minute”
Răzvan Raț vs ”Fiara” Lăcătuș: ”M-a luat de pe culoar: Te sui pe gard!” Meciul jucat în Ghencea pe care fostul rapidist nu îl va uita: ”M-a înjurat vreo două minute”
NEWS ALERT | Gigi Becali a anunțat transferul făcut de FCSB: "Peste 1.000.000 de euro"
NEWS ALERT | Gigi Becali a anunțat transferul făcut de FCSB: "Peste 1.000.000 de euro"
NEWS ALERT | Gigi Becali a anunțat transferul făcut de FCSB: "Peste 1.000.000 de euro"
CS Dinamo, un pas mai aproape de Liga 2
CS Dinamo, un pas mai aproape de Liga 2
CS Dinamo, un pas mai aproape de Liga 2
Gigi Becali se contrazice în privința aducerii lui Marius Ștefănescu la FCSB: "Avem discuții" / "Nu e nimic"
Gigi Becali se contrazice în privința aducerii lui Marius Ștefănescu la FCSB: "Avem discuții" / "Nu e nimic"
Gigi Becali se contrazice în privința aducerii lui Marius Ștefănescu la FCSB: "Avem discuții" / "Nu e nimic"

Cele mai citite

Răzvan Raț, cel mai tensionat moment cu Mircea Lucescu: "Nu mint cu nimic! Am vrut să-i bag microfonul pe gât"
Răzvan Raț, cel mai tensionat moment cu Mircea Lucescu: "Nu mint cu nimic! Am vrut să-i bag microfonul pe gât"
Special  |  10 Iunie 2024, 15:52
1.
Răzvan Raț, cel mai tensionat moment cu Mircea Lucescu: "Nu mint cu nimic! Am vrut să-i bag microfonul pe gât"
Viața lui Răzvan Raț sub aripa rebelului Dănuț Lupu: "Mă trezea la două dimineața să mergem în oraș. M-a călit mult..."
Viața lui Răzvan Raț sub aripa rebelului Dănuț Lupu: "Mă trezea la două dimineața să mergem în oraș. M-a călit mult..."
SuperLiga  |  11 Iunie 2024, 12:19
2.
Viața lui Răzvan Raț sub aripa rebelului Dănuț Lupu: "Mă trezea la două dimineața să mergem în oraș. M-a călit mult..."
Cu cine a luat cina Simona Halep: "Sunt fericită să petrec ceva timp alături de acest super-om"
Cu cine a luat cina Simona Halep: "Sunt fericită să petrec ceva timp alături de acest super-om"
Tenis  |  10 Iunie 2024, 23:54
3.
Cu cine a luat cina Simona Halep: "Sunt fericită să petrec ceva timp alături de acest super-om"
Ce pensie primești la recalculare dacă ai muncit pe salariu mediu timp de 35 sau 45 de ani?
Ce pensie primești la recalculare dacă ai muncit pe salariu mediu timp de 35 sau 45 de ani?
Ce pensie primești la recalculare dacă ai muncit pe salariu mediu timp de 35 sau 45 de ani?
Casa de Pensii confirmă când intră pensia pe iunie pe card. „Banii sunt deja la banci"
Casa de Pensii confirmă când intră pensia pe iunie pe card. „Banii sunt deja la banci"
Casa de Pensii confirmă când intră pensia pe iunie pe card. „Banii sunt deja la banci"
Cum poți obține 200 de lei într-o singură zi fără să plătești taxe și impozite la stat?
Cum poți obține 200 de lei într-o singură zi fără să plătești taxe și impozite la stat?
Cum poți obține 200 de lei într-o singură zi fără să plătești taxe și impozite la stat?
Știri de ultimă oră din sport
Mihai Iosif i-a luat apărarea lui Daniel Niculae, după îndepărtarea sa de la Rapid: ”Ce putea să spună? Să refuze galeria?”
Mihai Iosif i-a luat apărarea lui Daniel Niculae, după îndepărtarea sa de la Rapid: ”Ce putea să spună? Să refuze galeria?”
SuperLiga   |  12 Iunie 2024, 23:27
Mihai Iosif i-a luat apărarea lui Daniel Niculae, după îndepărtarea sa de la Rapid: ”Ce putea să spună? Să refuze galeria?”
Nu se opresc problemele pentru Nicu Grameni! Doi minori, acuzații grave la adresa fostului crainic de la Dinamo: ”Îi făcea masaj în zona intimă!”
Nu se opresc problemele pentru Nicu Grameni! Doi minori, acuzații grave la adresa fostului crainic de la Dinamo: ”Îi făcea masaj în zona intimă!”
Fotbal   |  12 Iunie 2024, 23:12
Nu se opresc problemele pentru Nicu Grameni! Doi minori, acuzații grave la adresa fostului crainic de la Dinamo: ”Îi făcea masaj în zona intimă!”
CS Dinamo, un pas mai aproape de Liga 2
CS Dinamo, un pas mai aproape de Liga 2
Liga 2   |  12 Iunie 2024, 22:31
CS Dinamo, un pas mai aproape de Liga 2
Gigi Becali se contrazice în privința aducerii lui Marius Ștefănescu la FCSB: "Avem discuții" / "Nu e nimic"
Gigi Becali se contrazice în privința aducerii lui Marius Ștefănescu la FCSB: "Avem discuții" / "Nu e nimic"
SuperLiga   |  12 Iunie 2024, 22:20
Gigi Becali se contrazice în privința aducerii lui Marius Ștefănescu la FCSB: "Avem discuții" / "Nu e nimic"
OFICIAL | Oțelul se întărește în compartimentul ofensiv. Transferul anunțat de gălățeni
OFICIAL | Oțelul se întărește în compartimentul ofensiv. Transferul anunțat de gălățeni
SuperLiga   |  12 Iunie 2024, 21:48
OFICIAL | Oțelul se întărește în compartimentul ofensiv. Transferul anunțat de gălățeni
Giovanni Costantino poate reveni în România. Ce club îl așteaptă pe banca tehnică
Giovanni Costantino poate reveni în România. Ce club îl așteaptă pe banca tehnică
Liga 2   |  12 Iunie 2024, 21:24
Giovanni Costantino poate reveni în România. Ce club îl așteaptă pe banca tehnică
Adrian Mititelu a intrat în direct și a făcut anunțul despre Bauza și Baeten
Adrian Mititelu a intrat în direct și a făcut anunțul despre Bauza și Baeten
SuperLiga   |  12 Iunie 2024, 21:17
Adrian Mititelu a intrat în direct și a făcut anunțul despre Bauza și Baeten
Bursa transferurilor > Transferuri la foc automat în SuperLigă, deși mercato de vară nici n-a început!
Bursa transferurilor > Transferuri la foc automat în SuperLigă, deși mercato de vară nici n-a început!
Fotbal   |  12 Iunie 2024, 20:43
Bursa transferurilor > Transferuri la foc automat în SuperLigă, deși mercato de vară nici n-a început!
Radu Mazăre s-a angajat după ce a ieşit din închisoare. Domeniul surprinzător în care va activa
Radu Mazăre s-a angajat după ce a ieşit din închisoare. Domeniul surprinzător în care va activa
Radu Mazăre s-a angajat după ce a ieşit din închisoare. Domeniul surprinzător în care va activa
Top 10 legume pe care trebuie să le consumi zilnic. Pot fi incluse în orice dietă
Top 10 legume pe care trebuie să le consumi zilnic. Pot fi incluse în orice dietă
Top 10 legume pe care trebuie să le consumi zilnic. Pot fi incluse în orice dietă
Calendarul anului şcolar 2024 - 2025. Lista completă a vacanţelor
Calendarul anului şcolar 2024 - 2025. Lista completă a vacanţelor
Calendarul anului şcolar 2024 - 2025. Lista completă a vacanţelor
Corespondență EURO Fanii lui Celtic, cuvinte de laudă la adresa noului antrenor al Rapidului: ”Foarte experimentat. Poate ia campionatul în...
EURO 2024   |  23:36
Fanii lui Celtic, cuvinte de laudă la adresa noului antrenor al Rapidului: ”Foarte experimentat. Poate ia campionatul în România”. Cum se distrează scoțienii la EURO 2024
Mihai Iosif i-a luat apărarea lui Daniel Niculae, după îndepărtarea sa de la Rapid: ”Ce putea să spună? Să refuze galeria?”
SuperLiga   |  23:27
Mihai Iosif i-a luat apărarea lui Daniel Niculae, după îndepărtarea sa de la Rapid: ”Ce putea să spună? Să refuze galeria?”
Nu se opresc problemele pentru Nicu Grameni! Doi minori, acuzații grave la adresa fostului crainic de la Dinamo: ”Îi făcea...
Fotbal   |  23:12
Nu se opresc problemele pentru Nicu Grameni! Doi minori, acuzații grave la adresa fostului crainic de la Dinamo: ”Îi făcea masaj în zona intimă!”
Răzvan Raț vs ”Fiara” Lăcătuș: ”M-a luat de pe culoar: Te sui pe gard!” Meciul jucat în Ghencea pe care fostul rapidist nu îl...
SuperLiga   |  22:37
Răzvan Raț vs ”Fiara” Lăcătuș: ”M-a luat de pe culoar: Te sui pe gard!” Meciul jucat în Ghencea pe care fostul rapidist nu îl va uita: ”M-a înjurat vreo două minute”
NEWS ALERT | Gigi Becali a anunțat transferul făcut de FCSB: "Peste 1.000.000 de euro"
SuperLiga   |  22:34
NEWS ALERT | Gigi Becali a anunțat transferul făcut de FCSB: "Peste 1.000.000 de euro"
CS Dinamo, un pas mai aproape de Liga 2
Liga 2   |  22:31
CS Dinamo, un pas mai aproape de Liga 2
Gigi Becali se contrazice în privința aducerii lui Marius Ștefănescu la FCSB: "Avem discuții" / "Nu e nimic"
SuperLiga   |  22:20
Gigi Becali se contrazice în privința aducerii lui Marius Ștefănescu la FCSB: "Avem discuții" / "Nu e nimic"