Imaginile HORROR de la Academia Stelei sunt istorie! Cum arată acum centrul de copii și juniori, după investiția sponsorului International Alexander

Cristian Munteanu   |   Publicat: 20.06.2023 18:51   |  Actualizat: 20.06.2023 23:18

Academia de copii și juniori a celor de la CSA Steaua a arătat până de curând ca un decor pentru filmele horror de la Hollywood! Pereți mucegăiți și scorojiți. Conducte sparte, faianță căzută…toate sunt acum istorie. Sponsorul Stelei, International Alexander, a decis să investească in infrastructură pentru ca micuții steliști să se antreneze in condiții optime.

Steaua se luptă în acest moment cu nenumărate greutăți. Cap de listă fiind faptul că nu poate promova, dar și acuzele multora legat de banii publici care sunt investiți în clubul Armatei.

Totuși, există și lucruri care merg bine în Ghencea. Datorită unor investiții de această dată private. Sponsorul principal al Stelei, International Alexander, a investit masiv recent în Academia de copii și juniori a roș-albaștrilor.

Banii au fost gestionați de directorul tehnic al centrului, George Ogăraru.

Reporterii iAMsport au intrat în posesia unor imagini din interiorul Academiei care sperie orice om de rând!

Pereții erau mucegăiți, plăcile de faianță căzute și așa mai departe. Mai curând un loc perfect pentru a se filma producții horror.

Foto 2/13

Odată cu investiția International Alexander, acest lucru s-a schimbat insă, iar Academia Stelei arată acum la standarde europene. Ca în fotbalul civilizat!

Foto 6/13

iAMsport vă prezintă imagini incredibile de before&after.

Foto 4/13

Conform surselor iAMsport, în cei doi ani de colaborare, au fost investite câteva sute de mii de euro.

International Alexander a școlit antrenorii la Ajax!

Pentru a crește viitori campioni ai Stelei și ai României, directorul tehnic George Ogăraru i-a trimis pe antrenorii Stelei la perfecționare in Olanda, chiar la fostul său club, Ajax Amsterdam, acolo unde a evoluat in perioada 2006-2010.

Acolo, grație sponsorului International Alexander, care a susținut demersul, antrenorii au mers la cursuri ținute de specialiști în refacere fizică, scouting sau latura educațională a fotbaliștilor.

Mai mult, aceștia au avut ocazia să vadă cum se pregătește o partidă în Eredivisie și au asistat la un meci al olandezilor.

Academia Stelei este în continuă creștere, alături de International Alexander

În ultima perioadă, Academia de copii și juniori a Stelei a fost într-o continuă creștere! De la locul 61 în clasamentul academiilor din țară, Steaua este, acum, în primele 10.

Este singurul club care a avut o echipă ce a jucat trei finale la aceeași categorie de vârstă. Trupa Under 17 a roș-albaștrilor a fost în ultimul act al Cupei și Supercupei României, dar și a campionatului.

Internațional Alexander sprijină, cu bani și produse, și Cupa Steaua. Competiția de anul acesta a avut un număr record de participante. 40 de echipe, adică 500 de copii, s-au luptat pentru trofeu. Investiția este și aici de câteva zeci de mii de euro.

Foto 9/13

Academia Steaua oferă premii celor mai buni jucători ai săi, în fiecare an. Și acesta este un proiect susținut de sponsorul principal.

Anul trecut, legenda Marius Lăcătuș a înmânat trofeele pentru cel mai bun marcator, talentul anului, și două premii speciale.


Intră acum pe canalul iAM Sport de WhatsApp și afli instant toate știrile care contează!

Urmărește iAMsport.ro și pe Google News, Facebook sau YouTube. Zi de zi ai conținut de ultimă oră din lumea sportului.

Adaugă comentariu

Pentru a comenta, trebuie să fii logat. Dacă ai deja un cont, intră în cont aici. Daca nu ai cont, click aici pentru a crea un cont nou.

Motivul pentru care Dani Coman nu a fost prezentat încă la FC Argeș! Detalii din culise: ”Este doar treaba domniei sale!”
Motivul pentru care Dani Coman nu a fost prezentat încă la FC Argeș! Detalii din culise: ”Este doar treaba domniei sale!”
Motivul pentru care Dani Coman nu a fost prezentat încă la FC Argeș! Detalii din culise: ”Este doar treaba domniei sale!”
Dani Coman și-a ales destinația! Merge la o echipă de mare tradiție și vrea să aducă cu el un antrenor din Superliga
Dani Coman și-a ales destinația! Merge la o echipă de mare tradiție și vrea să aducă cu el un antrenor din Superliga
Dani Coman și-a ales destinația! Merge la o echipă de mare tradiție și vrea să aducă cu el un antrenor din Superliga
Gabi Tamaș are planuri mărețe la Concordia Chiajna: "O să ne axăm pe academie. Sunt mulți antrenori dornici de afirmare"
Gabi Tamaș are planuri mărețe la Concordia Chiajna: "O să ne axăm pe academie. Sunt mulți antrenori dornici de afirmare"
Gabi Tamaș are planuri mărețe la Concordia Chiajna: "O să ne axăm pe academie. Sunt mulți antrenori dornici de afirmare"
Florin Talpan, supărat pe CSA și FRF: ”De ce nu mi-au mulțumit? Am câștigat atâtea procese!” / ”Burleanu nu vrea să pună în aplicare”
Florin Talpan, supărat pe CSA și FRF: ”De ce nu mi-au mulțumit? Am câștigat atâtea procese!” / ”Burleanu nu vrea să pună în aplicare”
Florin Talpan, supărat pe CSA și FRF: ”De ce nu mi-au mulțumit? Am câștigat atâtea procese!” / ”Burleanu nu vrea să pună în aplicare”
Se desființează FCU Craiova după retrogradare? Adrian Mititelu a făcut anunțul mult așteptat de fani
Se desființează FCU Craiova după retrogradare? Adrian Mititelu a făcut anunțul mult așteptat de fani
Se desființează FCU Craiova după retrogradare? Adrian Mititelu a făcut anunțul mult așteptat de fani
Florin Talpan a dat verdictul în privința dreptului de promovare: ”Ce pot să fac? Comandantul e în concediu” / ”Pe mine mă interesează doar să câștig dosarele”
Florin Talpan a dat verdictul în privința dreptului de promovare: ”Ce pot să fac? Comandantul e în concediu” / ”Pe mine mă interesează doar să câștig dosarele”
Florin Talpan a dat verdictul în privința dreptului de promovare: ”Ce pot să fac? Comandantul e în concediu” / ”Pe mine mă interesează doar să câștig dosarele”

Cele mai citite

Chipciu a apărut murdar de sânge la ușa casei, iar soția a sunat la 112: ”Cred că și consumase ceva...” / ”L-au bătut ăștia!” Ce pățise fotbalistul
Chipciu a apărut murdar de sânge la ușa casei, iar soția a sunat la 112: ”Cred că și consumase ceva...” / ”L-au bătut ăștia!” Ce pățise fotbalistul
Diverse  |  19 Mai 2024, 15:30
1.
Chipciu a apărut murdar de sânge la ușa casei, iar soția a sunat la 112: ”Cred că și consumase ceva...” / ”L-au bătut ăștia!” Ce pățise fotbalistul
Transferul de 2.000.000 € pe care Rapid i l-a pus lui Neil Lennon la capitolul ”realizări” la prezentarea oficială
Transferul de 2.000.000 € pe care Rapid i l-a pus lui Neil Lennon la capitolul ”realizări” la prezentarea oficială
SuperLiga  |  20 Mai 2024, 19:46
2.
Transferul de 2.000.000 € pe care Rapid i l-a pus lui Neil Lennon la capitolul ”realizări” la prezentarea oficială
Ce apare în declarația de avere a lui Gheorghe Falcă, anunțat noul acționar de la CFR Cluj. Care este singura mașină deținută de politican
Ce apare în declarația de avere a lui Gheorghe Falcă, anunțat noul acționar de la CFR Cluj. Care este singura mașină deținută de politican
Diverse  |  19 Mai 2024, 10:55
3.
Ce apare în declarația de avere a lui Gheorghe Falcă, anunțat noul acționar de la CFR Cluj. Care este singura mașină deținută de politican
RECALCULARE Cine sunt pensionarii care pierd la pensie cei mai mulți bani? Unii rămân fără 1.000 lei
RECALCULARE Cine sunt pensionarii care pierd la pensie cei mai mulți bani? Unii rămân fără 1.000 lei
RECALCULARE Cine sunt pensionarii care pierd la pensie cei mai mulți bani? Unii rămân fără 1.000 lei
6.400 lei pensie la recalculare deși are mai puțin de 40 de ani munciți. Câți bani ia în plus?
6.400 lei pensie la recalculare deși are mai puțin de 40 de ani munciți. Câți bani ia în plus?
6.400 lei pensie la recalculare deși are mai puțin de 40 de ani munciți. Câți bani ia în plus?
VIDEO Trebuie să cedeze România un sistem Patriot să salveze orașul Harkov? Zelenski, apel disperat
VIDEO Trebuie să cedeze România un sistem Patriot să salveze orașul Harkov? Zelenski, apel disperat
VIDEO Trebuie să cedeze România un sistem Patriot să salveze orașul Harkov? Zelenski, apel disperat
Știri de ultimă oră din sport
Transferul lui Florinel Coman a intrat în impas! MM Stoica: ”Nu cred că pleacă!” Ce s-a întâmplat
Transferul lui Florinel Coman a intrat în impas! MM Stoica: ”Nu cred că pleacă!” Ce s-a întâmplat
SuperLiga   |  21 Mai 2024, 23:34
Transferul lui Florinel Coman a intrat în impas! MM Stoica: ”Nu cred că pleacă!” Ce s-a întâmplat
Au venit primele oferte pentru Rapid din mandatul lui Neil Lennon! O echipă din Superligă vrea trei jucători din Giulești: ”Este adevărat”
Au venit primele oferte pentru Rapid din mandatul lui Neil Lennon! O echipă din Superligă vrea trei jucători din Giulești: ”Este adevărat”
SuperLiga   |  21 Mai 2024, 23:02
Au venit primele oferte pentru Rapid din mandatul lui Neil Lennon! O echipă din Superligă vrea trei jucători din Giulești: ”Este adevărat”
Jucătorul de origine română din Serie A, în lotul provizoriu al altei naționale pentru Euro 2024!
Jucătorul de origine română din Serie A, în lotul provizoriu al altei naționale pentru Euro 2024!
EURO 2024   |  21 Mai 2024, 22:38
Jucătorul de origine română din Serie A, în lotul provizoriu al altei naționale pentru Euro 2024!
OFICIAL | Mauricio Pochettino, OUT de la Chelsea! Cale liberă pentru fostul jucător de la CFR către Stamford Bridge
OFICIAL | Mauricio Pochettino, OUT de la Chelsea! Cale liberă pentru fostul jucător de la CFR către Stamford Bridge
SuperLiga   |  21 Mai 2024, 22:04
OFICIAL | Mauricio Pochettino, OUT de la Chelsea! Cale liberă pentru fostul jucător de la CFR către Stamford Bridge
Susținere puternică pentru liderul galeriei Rapidului! Unde a mers "Bocciu" în audiență
foto Susținere puternică pentru liderul galeriei Rapidului! Unde a mers "Bocciu" în audiență
Diverse   |  21 Mai 2024, 21:19
Susținere puternică pentru liderul galeriei Rapidului! Unde a mers "Bocciu" în audiență
Adrian Mititelu nu a mai rezistat. Provocat de Gigi Becali, finanțatorul de la FCU Craiova a răbufnit: "Ferguson, stai liniștit!"
Adrian Mititelu nu a mai rezistat. Provocat de Gigi Becali, finanțatorul de la FCU Craiova a răbufnit: "Ferguson, stai liniștit!"
SuperLiga   |  21 Mai 2024, 20:16
Adrian Mititelu nu a mai rezistat. Provocat de Gigi Becali, finanțatorul de la FCU Craiova a răbufnit: "Ferguson, stai liniștit!"
Andrei Nicolescu l-a ironizat pe Radu Naum în direct și a făcut anunțul mult așteptat în privința lui Dennis Politic: ”Doriți să îi negociați contractul?”
Andrei Nicolescu l-a ironizat pe Radu Naum în direct și a făcut anunțul mult așteptat în privința lui Dennis Politic: ”Doriți să îi negociați contractul?”
SuperLiga   |  21 Mai 2024, 20:02
Andrei Nicolescu l-a ironizat pe Radu Naum în direct și a făcut anunțul mult așteptat în privința lui Dennis Politic: ”Doriți să îi negociați contractul?”
Ricardo Grigore, după Dinamo - Csikszereda 2-0: ”Nu ne va aștepta un retur ușor” / ”Fanii noștri sunt unici”
video Ricardo Grigore, după Dinamo - Csikszereda 2-0: ”Nu ne va aștepta un retur ușor” / ”Fanii noștri sunt unici”
SuperLiga   |  21 Mai 2024, 19:22
Ricardo Grigore, după Dinamo - Csikszereda 2-0: ”Nu ne va aștepta un retur ușor” / ”Fanii noștri sunt unici”
RCA se schimbă din nou. Românii, nevoiţi să scoată mai mulţi bani din buzunar
RCA se schimbă din nou. Românii, nevoiţi să scoată mai mulţi bani din buzunar
RCA se schimbă din nou. Românii, nevoiţi să scoată mai mulţi bani din buzunar
Pensia infimă pe care o primeşte Florin Piersic de la statul român, după 60 de ani de muncă
Pensia infimă pe care o primeşte Florin Piersic de la statul român, după 60 de ani de muncă
Pensia infimă pe care o primeşte Florin Piersic de la statul român, după 60 de ani de muncă
Candidatura lui Marian Vanghelie la S5 este `arma secretă` a Gabrielei Firea pentru a-i forța mâna lui Cristian Popescu Piedone să renunțe la Capitală
Candidatura lui Marian Vanghelie la S5 este `arma secretă` a Gabrielei Firea pentru a-i forța mâna lui Cristian Popescu Piedone să renunțe la Capitală
Candidatura lui Marian Vanghelie la S5 este `arma secretă` a Gabrielei Firea pentru a-i forța mâna lui Cristian Popescu Piedone să renunțe la Capitală
Transferul lui Florinel Coman a intrat în impas! MM Stoica: ”Nu cred că pleacă!” Ce s-a întâmplat
SuperLiga   |  23:34
Transferul lui Florinel Coman a intrat în impas! MM Stoica: ”Nu cred că pleacă!” Ce s-a întâmplat
Gică Hagi, anunț despre viitorul lui Ianis: "Dacă aș antrena o echipă mare, primul l-aș semna pe el!"
Echipa Națională   |  23:28
Gică Hagi, anunț despre viitorul lui Ianis: "Dacă aș antrena o echipă mare, primul l-aș semna pe el!"
Au venit primele oferte pentru Rapid din mandatul lui Neil Lennon! O echipă din Superligă vrea trei jucători din Giulești:...
SuperLiga   |  23:02
Au venit primele oferte pentru Rapid din mandatul lui Neil Lennon! O echipă din Superligă vrea trei jucători din Giulești: ”Este adevărat”
Jucătorul de origine română din Serie A, în lotul provizoriu al altei naționale pentru Euro 2024!
EURO 2024   |  22:38
Jucătorul de origine română din Serie A, în lotul provizoriu al altei naționale pentru Euro 2024!
special Neil Lennon, direct în topul celor mai bine plătiți antrenori din istoria Ligii 1! Ce salariu are la Rapid și cum se...
SuperLiga   |  22:21
Neil Lennon, direct în topul celor mai bine plătiți antrenori din istoria Ligii 1! Ce salariu are la Rapid și cum se raportează la cele ale rivalilor din campionat
OFICIAL | Mauricio Pochettino, OUT de la Chelsea! Cale liberă pentru fostul jucător de la CFR către Stamford Bridge
SuperLiga   |  22:04
OFICIAL | Mauricio Pochettino, OUT de la Chelsea! Cale liberă pentru fostul jucător de la CFR către Stamford Bridge