exclusiv Dumitru Dragomir l-a descris în doar două cuvinte pe Gică Hagi. Cum a tranșat disputa cu Nicolae Dobrin

Gică Hagi este considerat cel mai bun fotbalist român din toate timpurile Galerie foto(34) Galerie foto (34 fotografii): Dumitru Dragomir l-a descris în doar două cuvinte pe Gică Hagi. Cum a tranșat disputa cu Nicolae Dobrin
Gică Hagi este considerat cel mai bun fotbalist român din toate timpurile

Redactia   |   Publicat: 01.06.2024 08:51   |  Actualizat: 01.06.2024 14:59

Dumitru Dragomir a fost provocat, în cadrul podcastului iAM Ștucan, să descrie într-un cuvânt câteva din personajele din fotbalul românesc. 

  • Podcastul iAM Ștucan cu Dumitru Dragomir este disponibil pe iAMsport.ro și YouTube iAMsport și este susținut de NetBet.

Fostul președinte a fost invitatul lui Costin Ștucan, în cadrul podcastului iAMsport.ro, iAM Ștucan.

Dumitru Dragomir, la podcastul iAM Ștucan

Dumitru Dragomir a povestit întâmplări mai puțin cunoscute din lunga sa carieră, a făcut clasamente și a răspuns provocărilor lansate de gazda podcastului.

Cum l-a caracterizat Dumitru Dragomir pe Gică Hagi și ce a spus despre Nicolae Dobrin

Dumitru Dragomir a intrat în jocul propus de Costin Ștucan și a încercat să caracterizeze într-un cuvânt câteva dintre personajele din fotbalul românesc.

Cu această ocazie, Dumitru Dragomir și-a exprimat părerea și despre eterna discuție pentru titlul de cel mai bun fotbalist român din toate timpurile, disputat de Hagi, Dobrin și Balaci:

Costin Ștucan: Cornel Dinu?

Dumitru Dragomir: Inteligență supremă.

Mircea Sandu?

Diplomație formidabilă.

Gică Hagi a avut o carieră fabuloasă și este singurul fotbalist român care a jucat la Real Madrid și FC Barcelona

Gică Hagi?

Talent neîntâlnit.

Emeric Ienei?

Seriozitate.

Mircea Lucescu?

Super profesionist.

Ilie Balaci?

Mare talent.

Jean Pădureanu?

Conducător extraordinar.

Nicolae Dobrin?

Unul dintre cei mai mari fotbaliști...

Ați zis 100 de cuvinte...

Cel mai mare, poftim.

Dumitru Dragomir consideră că Nicolae Dobrin a fost cel mai mare fotbalist român

Dumitru Dragomir: ”Lupu a fost diabolic”

În cadrul podcastului, fostul președinte al LPF a vorbit și despre un alt mare talent al fotbalului românesc: Dănuț Lupu.

Dumitru Dragomir susține că fostul mijlocaș al lui Dinamo și al Rapidului ar fi putut fi la același nivel cu Gică Hagi și cu Ilie Balaci, dacă ar fi avut mai mult de viața extrasportivă.

”Lupu a fost diabolic. Lupu, dacă era un pic serios, era de talia lui Hagi, a lui Dobrin, a ăstora mari de tot. A ăstuia de la Craiova, Ilie (n.r. Balaci)...”, a spus Dumitru Dragomir în podcastul iAM Ștucan.

În vârstă de 57 de ani, Dănuț Lupu a fost considerat unul dintre cei mai talentați fotbaliști din generația lui. Însă, de-a lungul timpului, el a avut mai multe probleme cu legea.


Intră acum pe canalul iAM Sport de WhatsApp și afli instant toate știrile care contează!

Urmărește iAMsport.ro și pe Google News, Facebook sau YouTube. Zi de zi ai conținut de ultimă oră din lumea sportului.

Adaugă comentariu

Pentru a comenta, trebuie să fii logat. Dacă ai deja un cont, intră în cont aici. Daca nu ai cont, click aici pentru a crea un cont nou.

”Pe Florin Maxim l-aș vedea la o echipă mare”. Regretatul Jackie Ionescu a vorbit despre Corvinul Hunedoara în ultimul său interviu. Ce spunea despre meciul cu Real Madrid și oferta din Italia
”Pe Florin Maxim l-aș vedea la o echipă mare”. Regretatul Jackie Ionescu a vorbit despre Corvinul Hunedoara în ultimul său interviu. Ce spunea despre meciul cu Real Madrid și oferta din Italia
”Pe Florin Maxim l-aș vedea la o echipă mare”. Regretatul Jackie Ionescu a vorbit despre Corvinul Hunedoara în ultimul său interviu. Ce spunea despre meciul cu Real Madrid și oferta din Italia
Adrian Mutu propune să fie introdusă o nouă materie în școală: ”Sunt milioane de cazuri”
Adrian Mutu propune să fie introdusă o nouă materie în școală: ”Sunt milioane de cazuri”
Adrian Mutu propune să fie introdusă o nouă materie în școală: ”Sunt milioane de cazuri”
Cum i-a sfătuit Adrian Mutu pe Dan Șucu și Victor Angelescu să îl aducă pe Bergodi la Rapid: ”Șumudică nu era pe listă” + Motivul plecării din Giulești: ”Eram nemulțumit”
Cum i-a sfătuit Adrian Mutu pe Dan Șucu și Victor Angelescu să îl aducă pe Bergodi la Rapid: ”Șumudică nu era pe listă” + Motivul plecării din Giulești: ”Eram nemulțumit”
Cum i-a sfătuit Adrian Mutu pe Dan Șucu și Victor Angelescu să îl aducă pe Bergodi la Rapid: ”Șumudică nu era pe listă” + Motivul plecării din Giulești: ”Eram nemulțumit”
Adi Mutu a folosit un singur cuvânt ca să-l descrie pe Jose Mourinho: "Toți se așteptau la asta...". Ce a vrut să spună, de fapt
Adi Mutu a folosit un singur cuvânt ca să-l descrie pe Jose Mourinho: "Toți se așteptau la asta...". Ce a vrut să spună, de fapt
Adi Mutu a folosit un singur cuvânt ca să-l descrie pe Jose Mourinho: "Toți se așteptau la asta...". Ce a vrut să spună, de fapt
Peste Gică Hagi, Nicolae Dobrin sau Ilie Balaci. Fotbalistul român care spune că a fost cel mai bun din istorie
Peste Gică Hagi, Nicolae Dobrin sau Ilie Balaci. Fotbalistul român care spune că a fost cel mai bun din istorie
Peste Gică Hagi, Nicolae Dobrin sau Ilie Balaci. Fotbalistul român care spune că a fost cel mai bun din istorie
”Au început și la Steaua unii să mai 'trosnească' meciuri”. Anghel Iordănescu, acuzat de trucarea partidelor
”Au început și la Steaua unii să mai 'trosnească' meciuri”. Anghel Iordănescu, acuzat de trucarea partidelor
”Au început și la Steaua unii să mai 'trosnească' meciuri”. Anghel Iordănescu, acuzat de trucarea partidelor

Cele mai citite

Interviu-eveniment cu Liță Dumitru: ”Șucu a greșit cu Lennon, dar nici pe Șumudică nu-l putea pune, omu' are certificat de nebun!" + "Da, am fost un fotbalist mai complet decât Dobrin, Balaci sau Hagi”
Interviu-eveniment cu Liță Dumitru: ”Șucu a greșit cu Lennon, dar nici pe Șumudică nu-l putea pune, omu' are certificat de nebun!" + "Da, am fost un fotbalist mai complet decât Dobrin, Balaci sau Hagi”
Special  |  10 Iulie 2024, 14:44
1.
Interviu-eveniment cu Liță Dumitru: ”Șucu a greșit cu Lennon, dar nici pe Șumudică nu-l putea pune, omu' are certificat de nebun!" + "Da, am fost un fotbalist mai complet decât Dobrin, Balaci sau Hagi”
Cine transmite la TV meciul Paksi - Corvinul Hunedoara, din turul 1 al Europa League
Cine transmite la TV meciul Paksi - Corvinul Hunedoara, din turul 1 al Europa League
Europa League  |  10 Iulie 2024, 15:33
2.
Cine transmite la TV meciul Paksi - Corvinul Hunedoara, din turul 1 al Europa League
Reacția incredibilă a presei din Ungaria după victoria categorică a Corvinului: "Au înșelat fotbalul de câte ori au putut"
Reacția incredibilă a presei din Ungaria după victoria categorică a Corvinului: "Au înșelat fotbalul de câte ori au putut"
Europa League  |  12 Iulie 2024, 00:05
3.
Reacția incredibilă a presei din Ungaria după victoria categorică a Corvinului: "Au înșelat fotbalul de câte ori au putut"
OFICIAL Când va fi a doua recalculare a pensiilor și câți bani primesc pensionarii în plus?
OFICIAL Când va fi a doua recalculare a pensiilor și câți bani primesc pensionarii în plus?
OFICIAL Când va fi a doua recalculare a pensiilor și câți bani primesc pensionarii în plus?
Rusia amenință România cu „Operațiunea Contele Dracula” împotriva avioanelor F-16 destinate Ucrainei
Rusia amenință România cu „Operațiunea Contele Dracula” împotriva avioanelor F-16 destinate Ucrainei
Rusia amenință România cu „Operațiunea Contele Dracula” împotriva avioanelor F-16 destinate Ucrainei
585.000.000 lei bonusuri în 3 ani la Romsilva care trebuia să monitorizeze urșii sălbatici din țară
585.000.000 lei bonusuri în 3 ani la Romsilva care trebuia să monitorizeze urșii sălbatici din țară
585.000.000 lei bonusuri în 3 ani la Romsilva care trebuia să monitorizeze urșii sălbatici din țară
Știri de ultimă oră din sport
”O să fie cea mai strânsă finală din istorie!”. Ce îl așteaptă pe David Popovici la Jocurile Olimpice
”O să fie cea mai strânsă finală din istorie!”. Ce îl așteaptă pe David Popovici la Jocurile Olimpice
Natație   |  12 Iulie 2024, 19:50
”O să fie cea mai strânsă finală din istorie!”. Ce îl așteaptă pe David Popovici la Jocurile Olimpice
OFICIAL | Dinamo s-a despărțit de cel mai vechi om din club, după 24 de ani de activitate
OFICIAL | Dinamo s-a despărțit de cel mai vechi om din club, după 24 de ani de activitate
SuperLiga   |  12 Iulie 2024, 18:56
OFICIAL | Dinamo s-a despărțit de cel mai vechi om din club, după 24 de ani de activitate
S-a aflat cine vor fi nașii lui Ianis Hagi și ai Elenei Tănase la nuntă. Câte costume are pregătite fiul ”Regelui” pentru ziua cea mare
S-a aflat cine vor fi nașii lui Ianis Hagi și ai Elenei Tănase la nuntă. Câte costume are pregătite fiul ”Regelui” pentru ziua cea mare
Diverse   |  12 Iulie 2024, 18:17
S-a aflat cine vor fi nașii lui Ianis Hagi și ai Elenei Tănase la nuntă. Câte costume are pregătite fiul ”Regelui” pentru ziua cea mare
Arbitrul acuzat de MM că o ”dezavantajează repetat” pe FCSB, delegat la meciul campioanei cu U Cluj! Cine va fi la centru la celelalte partide de sâmbătă
Arbitrul acuzat de MM că o ”dezavantajează repetat” pe FCSB, delegat la meciul campioanei cu U Cluj! Cine va fi la centru la celelalte partide de sâmbătă
SuperLiga   |  12 Iulie 2024, 18:08
Arbitrul acuzat de MM că o ”dezavantajează repetat” pe FCSB, delegat la meciul campioanei cu U Cluj! Cine va fi la centru la celelalte partide de sâmbătă
Echipa din Superligă care încă îi așteaptă pe Louis Munteanu și Alibec: ”Să dea Dumnezeu!”
Echipa din Superligă care încă îi așteaptă pe Louis Munteanu și Alibec: ”Să dea Dumnezeu!”
SuperLiga   |  12 Iulie 2024, 17:55
Echipa din Superligă care încă îi așteaptă pe Louis Munteanu și Alibec: ”Să dea Dumnezeu!”
OFICIAL | Adrian Mititelu l-a trimis la Cluj pe atacantul cu viteză mai bună decât Cămătaru
OFICIAL | Adrian Mititelu l-a trimis la Cluj pe atacantul cu viteză mai bună decât Cămătaru
SuperLiga   |  12 Iulie 2024, 17:35
OFICIAL | Adrian Mititelu l-a trimis la Cluj pe atacantul cu viteză mai bună decât Cămătaru
”Nu minți?!”. Starul american care a făcut furori pe străzile din București, surprins când a aflat ce fost ”tricolor” îi semnase tricoul cu România
video ”Nu minți?!”. Starul american care a făcut furori pe străzile din București, surprins când a aflat ce fost ”tricolor” îi semnase tricoul cu România
Diverse   |  12 Iulie 2024, 16:44
”Nu minți?!”. Starul american care a făcut furori pe străzile din București, surprins când a aflat ce fost ”tricolor” îi semnase tricoul cu România
U Cluj știe la ce să se aștepte sâmbătă, cu FCSB. Chipciu are ”informatori” de nădejde: ”Mai vorbesc cu Pinti, cu Chiricheș, îmi mai spun ce lucrează”
U Cluj știe la ce să se aștepte sâmbătă, cu FCSB. Chipciu are ”informatori” de nădejde: ”Mai vorbesc cu Pinti, cu Chiricheș, îmi mai spun ce lucrează”
SuperLiga   |  12 Iulie 2024, 16:16
U Cluj știe la ce să se aștepte sâmbătă, cu FCSB. Chipciu are ”informatori” de nădejde: ”Mai vorbesc cu Pinti, cu Chiricheș, îmi mai spun ce lucrează”
Unde poţi vedea România-Olanda online, la TV sau în aer liber, meciul din optimile EURO 2024
Unde poţi vedea România-Olanda online, la TV sau în aer liber, meciul din optimile EURO 2024
Unde poţi vedea România-Olanda online, la TV sau în aer liber, meciul din optimile EURO 2024
BAC 2024. Încep probele scrise la examenul de Bacalaureat. Ce reguli noi trebuie să respecte candidaţii
BAC 2024. Încep probele scrise la examenul de Bacalaureat. Ce reguli noi trebuie să respecte candidaţii
BAC 2024. Încep probele scrise la examenul de Bacalaureat. Ce reguli noi trebuie să respecte candidaţii
Alimentele care scad glicemia. Puţini ştiu cât de benefice sunt
Alimentele care scad glicemia. Puţini ştiu cât de benefice sunt
Alimentele care scad glicemia. Puţini ştiu cât de benefice sunt
Vestea momentului pentru fanii Petrolului! Acționarii turci s-au ținut de cuvânt înaintea startului Superligii
SuperLiga   |  20:40
Vestea momentului pentru fanii Petrolului! Acționarii turci s-au ținut de cuvânt înaintea startului Superligii
exclusiv Ce meserie a avut tatăl lui Adi Mutu: ”M-a învățat să fiu corect și integru”. De ce l-a rugat ”Briliantul” să nu mai vină la...
SuperLiga   |  20:16
Ce meserie a avut tatăl lui Adi Mutu: ”M-a învățat să fiu corect și integru”. De ce l-a rugat ”Briliantul” să nu mai vină la meciurile sale
”O să fie cea mai strânsă finală din istorie!”. Ce îl așteaptă pe David Popovici la Jocurile Olimpice
Natație   |  19:50
”O să fie cea mai strânsă finală din istorie!”. Ce îl așteaptă pe David Popovici la Jocurile Olimpice
Cât costă biletele la returul dintre FCSB și Virtus, care se va disputa pe stadionul Steaua
Champions League   |  19:13
Cât costă biletele la returul dintre FCSB și Virtus, care se va disputa pe stadionul Steaua
OFICIAL | Dinamo s-a despărțit de cel mai vechi om din club, după 24 de ani de activitate
SuperLiga   |  18:56
OFICIAL | Dinamo s-a despărțit de cel mai vechi om din club, după 24 de ani de activitate
Reacția emoționantă a unui copil după ce a fost sunat de Denis Drăguș: ”A crezut că sunt tatăl lui. Când a realizat...” / ”Mi...
EURO 2024   |  18:47
Reacția emoționantă a unui copil după ce a fost sunat de Denis Drăguș: ”A crezut că sunt tatăl lui. Când a realizat...” / ”Mi s-a făcut pielea de găină!”
Farul - Unirea Slobozia 0-1. Superliga a debutat cu o surpriză de proporții! Ialomițenii au câștigat la debutul în primul eșalon