La mulți ani, iAMsport.ro! Astăzi împlinim un an de la înființare! Superpodcast de gală de la ora 14:00! Invitați: Costin Ștucan, Adrian Florea, Victor Vrînceanu, Dan Capatos, Andrei Ciobanu, Decebal Rădulescu și Ilie Dumitrescu

Foto 1/1 Galerie foto (1 fotografii): La mulți ani, iAMsport.ro! Astăzi împlinim un an de la înființare! Superpodcast de gală de la ora 14:00! Invitați: Costin Ștucan, Adrian Florea, Victor Vrînceanu, Dan Capatos, Andrei Ciobanu, Decebal Rădulescu și Ilie Dumitrescu
Foto: iAMsport.ro  |  

Redactia   |   Publicat: 09.06.2024 13:15   |  Actualizat: 09.06.2024 14:16

Pe 9 iunie 2023, chiar înainte de marea finală a Ligii Campionilor, Manchester City - Inter 1-0, s-a lansat iAMsport.ro. După un an de existență, avem motive de sărbătoare și vă mulțumim pentru susținere!

Cel mai fresh site de sport din România împlinește pe 9 iunie un an de existență! În tot acest timp, iAMsport.ro a atins borne extrem de interesante, depășind atât pragul de 100.000 de clienți unici într-o singură zi, cât și borna de peste 1.000.000 de clienți unici într-o singură lună.

Pentru a celebra cum se cuvine această zi specială, echipa redacțională a pregătit un Super podcast de gală, ce va fi difuzat pe canalul de Youtube iAMsport.ro. Invitați: Costin Ștucan, Adrian Florea, Victor Vrînceanu, Dan Capatos, Andrei Ciobanu, Decebal Rădulescu și Ilie Dumitrescu.

Pe lângă podcast, avem pregătite și mai multe materiale speciale supriză, care vor fi publicate în cursul zilei de astăzi pe site-ul iAMsport.ro.

Directorul general I AM MEDIA, Victor Vrînceanu, la un an de iAMsport.ro: “A trecut anul acesta într-o secundă! Sună clișeistic, știu, dar am tras foarte tare cu toții, iar timpul s-a comprimat. În primul rând, as dori să transmit mulțumiri speciale acționarilor majoritari, Loredana și Simion Apreutese. Încă din primul moment, proiectul I AM MEDIA (din care face parte și iAMsport.ro) a avut parte de tot sprijinul lor. Atât financiar, cât și de managing know-how. Am avut tot ce ne-a trebuit pentru ca fiecare dintre noi să dea tot ce are mai bun, iar meritul este al lor!

În același timp, vreau să le mulțumesc tuturor colegilor care fac parte sau au făcut parte din echipa noastră. Nu în ultimul rând, celor aproape 100.000 de oameni care ne citesc zilnic! Mulțumim pentru încrederea acordată! Promitem să oferim în continuare content editorial de calitate, bine verificat și livrat într-un mod prietenos, pe înțelesul tuturor. La mulți ani, iAMsport.ro!”.

Ce înseamnă iAMsport.ro

iAMsport.ro este parte a grupului de presă I AM MEDIA, lansat în urmă cu un an. Acționariatul este format din Loredana și Simion Apreutese (80%) și Victor Vrînceanu (20%). Deși lansat în urmă cu doar un an, proiectul iAMsport.ro a adunat în echipa sa nume sonore din presa sportivă și a stabilit noi trenduri. Primul proiect video lansat este podcastul lui Costin Ștucan (I AM ȘTUCAN), care, după șase episoade lansate, în ultima lună, a strâns aproximativ 500.000 de vizualizări pe Youtube.

Conducerea publicației este formată din:

  • Victor Vrînceanu (director editorial)
  • Valentin Vrabie (redactor-șef)
  • Adrian Florea (redactor-șef adjunct)
  • Ciprian Poloni (digital coordinator)
  • Costin Ștucan (project manager)

Vă mulțumim că sunteți alături de noi și încercăm să fim în continuare cei mai buni!


Intră acum pe canalul iAM Sport de WhatsApp și afli instant toate știrile care contează!

Urmărește iAMsport.ro și pe Google News, Facebook sau YouTube. Zi de zi ai conținut de ultimă oră din lumea sportului.

Adaugă comentariu

Pentru a comenta, trebuie să fii logat. Dacă ai deja un cont, intră în cont aici. Daca nu ai cont, click aici pentru a crea un cont nou.

”Pe Florin Maxim l-aș vedea la o echipă mare”. Regretatul Jackie Ionescu a vorbit despre Corvinul Hunedoara în ultimul său interviu. Ce spunea despre meciul cu Real Madrid și oferta din Italia
”Pe Florin Maxim l-aș vedea la o echipă mare”. Regretatul Jackie Ionescu a vorbit despre Corvinul Hunedoara în ultimul său interviu. Ce spunea despre meciul cu Real Madrid și oferta din Italia
”Pe Florin Maxim l-aș vedea la o echipă mare”. Regretatul Jackie Ionescu a vorbit despre Corvinul Hunedoara în ultimul său interviu. Ce spunea despre meciul cu Real Madrid și oferta din Italia
Adrian Mutu propune să fie introdusă o nouă materie în școală: ”Sunt milioane de cazuri”
Adrian Mutu propune să fie introdusă o nouă materie în școală: ”Sunt milioane de cazuri”
Adrian Mutu propune să fie introdusă o nouă materie în școală: ”Sunt milioane de cazuri”
Cum i-a sfătuit Adrian Mutu pe Dan Șucu și Victor Angelescu să îl aducă pe Bergodi la Rapid: ”Șumudică nu era pe listă” + Motivul plecării din Giulești: ”Eram nemulțumit”
Cum i-a sfătuit Adrian Mutu pe Dan Șucu și Victor Angelescu să îl aducă pe Bergodi la Rapid: ”Șumudică nu era pe listă” + Motivul plecării din Giulești: ”Eram nemulțumit”
Cum i-a sfătuit Adrian Mutu pe Dan Șucu și Victor Angelescu să îl aducă pe Bergodi la Rapid: ”Șumudică nu era pe listă” + Motivul plecării din Giulești: ”Eram nemulțumit”
Adi Mutu a folosit un singur cuvânt ca să-l descrie pe Jose Mourinho: "Toți se așteptau la asta...". Ce a vrut să spună, de fapt
Adi Mutu a folosit un singur cuvânt ca să-l descrie pe Jose Mourinho: "Toți se așteptau la asta...". Ce a vrut să spună, de fapt
Adi Mutu a folosit un singur cuvânt ca să-l descrie pe Jose Mourinho: "Toți se așteptau la asta...". Ce a vrut să spună, de fapt
Peste Gică Hagi, Nicolae Dobrin sau Ilie Balaci. Fotbalistul român care spune că a fost cel mai bun din istorie
Peste Gică Hagi, Nicolae Dobrin sau Ilie Balaci. Fotbalistul român care spune că a fost cel mai bun din istorie
Peste Gică Hagi, Nicolae Dobrin sau Ilie Balaci. Fotbalistul român care spune că a fost cel mai bun din istorie
”Au început și la Steaua unii să mai 'trosnească' meciuri”. Anghel Iordănescu, acuzat de trucarea partidelor
”Au început și la Steaua unii să mai 'trosnească' meciuri”. Anghel Iordănescu, acuzat de trucarea partidelor
”Au început și la Steaua unii să mai 'trosnească' meciuri”. Anghel Iordănescu, acuzat de trucarea partidelor

Cele mai citite

Interviu-eveniment cu Liță Dumitru: ”Șucu a greșit cu Lennon, dar nici pe Șumudică nu-l putea pune, omu' are certificat de nebun!" + "Da, am fost un fotbalist mai complet decât Dobrin, Balaci sau Hagi”
Interviu-eveniment cu Liță Dumitru: ”Șucu a greșit cu Lennon, dar nici pe Șumudică nu-l putea pune, omu' are certificat de nebun!" + "Da, am fost un fotbalist mai complet decât Dobrin, Balaci sau Hagi”
Special  |  10 Iulie 2024, 14:44
1.
Interviu-eveniment cu Liță Dumitru: ”Șucu a greșit cu Lennon, dar nici pe Șumudică nu-l putea pune, omu' are certificat de nebun!" + "Da, am fost un fotbalist mai complet decât Dobrin, Balaci sau Hagi”
Cine transmite la TV meciul Paksi - Corvinul Hunedoara, din turul 1 al Europa League
Cine transmite la TV meciul Paksi - Corvinul Hunedoara, din turul 1 al Europa League
Europa League  |  10 Iulie 2024, 15:33
2.
Cine transmite la TV meciul Paksi - Corvinul Hunedoara, din turul 1 al Europa League
Reacția incredibilă a presei din Ungaria după victoria categorică a Corvinului: "Au înșelat fotbalul de câte ori au putut"
Reacția incredibilă a presei din Ungaria după victoria categorică a Corvinului: "Au înșelat fotbalul de câte ori au putut"
Europa League  |  12 Iulie 2024, 00:05
3.
Reacția incredibilă a presei din Ungaria după victoria categorică a Corvinului: "Au înșelat fotbalul de câte ori au putut"
OFICIAL Când va fi a doua recalculare a pensiilor și câți bani primesc pensionarii în plus?
OFICIAL Când va fi a doua recalculare a pensiilor și câți bani primesc pensionarii în plus?
OFICIAL Când va fi a doua recalculare a pensiilor și câți bani primesc pensionarii în plus?
Rusia amenință România cu „Operațiunea Contele Dracula” împotriva avioanelor F-16 destinate Ucrainei
Rusia amenință România cu „Operațiunea Contele Dracula” împotriva avioanelor F-16 destinate Ucrainei
Rusia amenință România cu „Operațiunea Contele Dracula” împotriva avioanelor F-16 destinate Ucrainei
585.000.000 lei bonusuri în 3 ani la Romsilva care trebuia să monitorizeze urșii sălbatici din țară
585.000.000 lei bonusuri în 3 ani la Romsilva care trebuia să monitorizeze urșii sălbatici din țară
585.000.000 lei bonusuri în 3 ani la Romsilva care trebuia să monitorizeze urșii sălbatici din țară
Știri de ultimă oră din sport
”O să fie cea mai strânsă finală din istorie!”. Ce îl așteaptă pe David Popovici la Jocurile Olimpice
”O să fie cea mai strânsă finală din istorie!”. Ce îl așteaptă pe David Popovici la Jocurile Olimpice
Natație   |  12 Iulie 2024, 19:50
”O să fie cea mai strânsă finală din istorie!”. Ce îl așteaptă pe David Popovici la Jocurile Olimpice
OFICIAL | Dinamo s-a despărțit de cel mai vechi om din club, după 24 de ani de activitate
OFICIAL | Dinamo s-a despărțit de cel mai vechi om din club, după 24 de ani de activitate
SuperLiga   |  12 Iulie 2024, 18:56
OFICIAL | Dinamo s-a despărțit de cel mai vechi om din club, după 24 de ani de activitate
S-a aflat cine vor fi nașii lui Ianis Hagi și ai Elenei Tănase la nuntă. Câte costume are pregătite fiul ”Regelui” pentru ziua cea mare
S-a aflat cine vor fi nașii lui Ianis Hagi și ai Elenei Tănase la nuntă. Câte costume are pregătite fiul ”Regelui” pentru ziua cea mare
Diverse   |  12 Iulie 2024, 18:17
S-a aflat cine vor fi nașii lui Ianis Hagi și ai Elenei Tănase la nuntă. Câte costume are pregătite fiul ”Regelui” pentru ziua cea mare
Arbitrul acuzat de MM că o ”dezavantajează repetat” pe FCSB, delegat la meciul campioanei cu U Cluj! Cine va fi la centru la celelalte partide de sâmbătă
Arbitrul acuzat de MM că o ”dezavantajează repetat” pe FCSB, delegat la meciul campioanei cu U Cluj! Cine va fi la centru la celelalte partide de sâmbătă
SuperLiga   |  12 Iulie 2024, 18:08
Arbitrul acuzat de MM că o ”dezavantajează repetat” pe FCSB, delegat la meciul campioanei cu U Cluj! Cine va fi la centru la celelalte partide de sâmbătă
Echipa din Superligă care încă îi așteaptă pe Louis Munteanu și Alibec: ”Să dea Dumnezeu!”
Echipa din Superligă care încă îi așteaptă pe Louis Munteanu și Alibec: ”Să dea Dumnezeu!”
SuperLiga   |  12 Iulie 2024, 17:55
Echipa din Superligă care încă îi așteaptă pe Louis Munteanu și Alibec: ”Să dea Dumnezeu!”
OFICIAL | Adrian Mititelu l-a trimis la Cluj pe atacantul cu viteză mai bună decât Cămătaru
OFICIAL | Adrian Mititelu l-a trimis la Cluj pe atacantul cu viteză mai bună decât Cămătaru
SuperLiga   |  12 Iulie 2024, 17:35
OFICIAL | Adrian Mititelu l-a trimis la Cluj pe atacantul cu viteză mai bună decât Cămătaru
”Nu minți?!”. Starul american care a făcut furori pe străzile din București, surprins când a aflat ce fost ”tricolor” îi semnase tricoul cu România
video ”Nu minți?!”. Starul american care a făcut furori pe străzile din București, surprins când a aflat ce fost ”tricolor” îi semnase tricoul cu România
Diverse   |  12 Iulie 2024, 16:44
”Nu minți?!”. Starul american care a făcut furori pe străzile din București, surprins când a aflat ce fost ”tricolor” îi semnase tricoul cu România
U Cluj știe la ce să se aștepte sâmbătă, cu FCSB. Chipciu are ”informatori” de nădejde: ”Mai vorbesc cu Pinti, cu Chiricheș, îmi mai spun ce lucrează”
U Cluj știe la ce să se aștepte sâmbătă, cu FCSB. Chipciu are ”informatori” de nădejde: ”Mai vorbesc cu Pinti, cu Chiricheș, îmi mai spun ce lucrează”
SuperLiga   |  12 Iulie 2024, 16:16
U Cluj știe la ce să se aștepte sâmbătă, cu FCSB. Chipciu are ”informatori” de nădejde: ”Mai vorbesc cu Pinti, cu Chiricheș, îmi mai spun ce lucrează”
Unde poţi vedea România-Olanda online, la TV sau în aer liber, meciul din optimile EURO 2024
Unde poţi vedea România-Olanda online, la TV sau în aer liber, meciul din optimile EURO 2024
Unde poţi vedea România-Olanda online, la TV sau în aer liber, meciul din optimile EURO 2024
BAC 2024. Încep probele scrise la examenul de Bacalaureat. Ce reguli noi trebuie să respecte candidaţii
BAC 2024. Încep probele scrise la examenul de Bacalaureat. Ce reguli noi trebuie să respecte candidaţii
BAC 2024. Încep probele scrise la examenul de Bacalaureat. Ce reguli noi trebuie să respecte candidaţii
Alimentele care scad glicemia. Puţini ştiu cât de benefice sunt
Alimentele care scad glicemia. Puţini ştiu cât de benefice sunt
Alimentele care scad glicemia. Puţini ştiu cât de benefice sunt
”O să fie cea mai strânsă finală din istorie!”. Ce îl așteaptă pe David Popovici la Jocurile Olimpice
Natație   |  19:50
”O să fie cea mai strânsă finală din istorie!”. Ce îl așteaptă pe David Popovici la Jocurile Olimpice
Cât costă biletele la returul dintre FCSB și Virtus, care se va disputa pe stadionul Steaua
Champions League   |  19:13
Cât costă biletele la returul dintre FCSB și Virtus, care se va disputa pe stadionul Steaua
OFICIAL | Dinamo s-a despărțit de cel mai vechi om din club, după 24 de ani de activitate
SuperLiga   |  18:56
OFICIAL | Dinamo s-a despărțit de cel mai vechi om din club, după 24 de ani de activitate
Reacția emoționantă a unui copil după ce a fost sunat de Denis Drăguș: ”A crezut că sunt tatăl lui. Când a realizat...” / ”Mi...
EURO 2024   |  18:47
Reacția emoționantă a unui copil după ce a fost sunat de Denis Drăguș: ”A crezut că sunt tatăl lui. Când a realizat...” / ”Mi s-a făcut pielea de găină!”
live score Farul - Unirea Slobozia 0-1, ACUM, pe iAMsport.ro. Fostul jucător al lui Hagi marchează primul gol din istorie pentru...
SuperLiga   |  18:34
Farul - Unirea Slobozia 0-1, ACUM, pe iAMsport.ro. Fostul jucător al lui Hagi marchează primul gol din istorie pentru ialomițeni în Liga 1!
S-a aflat cine vor fi nașii lui Ianis Hagi și ai Elenei Tănase la nuntă. Câte costume are pregătite fiul ”Regelui” pentru...
Diverse   |  18:17
S-a aflat cine vor fi nașii lui Ianis Hagi și ai Elenei Tănase la nuntă. Câte costume are pregătite fiul ”Regelui” pentru ziua cea mare
Arbitrul acuzat de MM că o ”dezavantajează repetat” pe FCSB, delegat la meciul campioanei cu U Cluj! Cine va fi la centru la...