Alex Mitriță l-a anunțat pe Gigi Becali în direct dacă vine la FCSB: ”Îi mulțumesc pentru interes!”

Alex Mitriță este cel mai bun jucător de la Craiova Galerie foto (1 fotografii): Alex Mitriță l-a anunțat pe Gigi Becali în direct dacă vine la FCSB: ”Îi mulțumesc pentru interes!”
Foto: sportpictures  |   Alex Mitriță este cel mai bun jucător de la Craiova

Radu Bordei   |   Publicat: 12.04.2024 22:54   |  Actualizat: 12.04.2024 23:47

Extrema stângă și vedeta celor de Universitatea Craiova, Alex Mitriță (29 de ani) a ținut să îi răspundă lui Gigi Becali, după ce finanțatorul FCSB își exprimase dorința de a-l transfera pe ”talismanul” Craiovei în sezonul viitor.

Mijlocașul ofensiv nu ia în calcul să meargă să joace la FCSB, chiar dacă sunt șanse mari ca bucureștenii să fie noua campioană a României. Mitriță nu pare convins să facă pasul către fomația patronată de Gigi Becali.

Mitriță îi dă interzis lui Gigi Becali

Alex Mitriță nu o va lua pe urma lui Alex Băluță, un alt jucător reprezentativ al oltenilor care a ajuns la FCSB vara trecută, deși avea ofertă și de la Mihai Rotaru.

Mitriță a devenit un adevărat simbol pentru Craiova și fanii ei, mai ales după acest sezon în care a tras echipa după el. Acesta a marcat de 13 ori și a oferit 11 pase decisive.

”Le mulțumesc celor de la FCSB, dar eu sunt cu gândul aici, iubesc această echipă, nu voi pleca niciodată acolo”, a fost mesajul scurt al lui Mitriță, care închide orice discuție.

Fotbalistul Universității pare mai îngrijorat pentru situația echipei, eliminată din Cupa României, iar în campionat se luptă să prindă cupele europene.

Nu este ușor să pierzi Cupa, ne gândeam să câștigăm această competiție, apoi a venit eșecul cu FCSB și momentan nu suntem ok, suntem nervoși, dar trebuie să ne reglăm, să luptăm pentrru podium. Nu știu ce s-a întâmplat în această seară, ne doream punctele, nu s-a putut.

Este un sezon pe jumătate ratat, ne doream cupa, dar mai rămâne podiumul. Trebuie să ne revenim și să începem să câștigăm meciuri”, a încheiat Mitriță.

Baiaram nu înțelege ce e cu Craiova

Ștefan Baiaram (21 de ani) a deschis scorul repede, după doar 4 minute de joc, dar apoi Farul a revenit pe tabelă și a câștigat, la final. Iar situația Craiovei s-a complicat.

”A fost un meci greu, am început bine cu golul marcat de mine, apoi nu știu ce s-a întâmplat și ne-am trrezit conduși. Ne-am creat ocazii, dacă marcam era mai ușor. Noi avem ocazii multe, dar nu ne concentrrăm în fața porții, este păcat, avem calitate.

Nu mă mai gândesc decât la meciul următor, mereu am vrut să ne gândim mai mult, dar nu ne-a ieșit. Nu știu de ce avem perioadele astea de cădere, poate nu suntem maturi în joc”, a declarat jucătoul oltenilor.


Intră acum pe canalul iAM Sport de WhatsApp și afli instant toate știrile care contează!

Urmărește iAMsport.ro și pe Google News, Facebook sau YouTube. Zi de zi ai conținut de ultimă oră din lumea sportului.

Adaugă comentariu

Pentru a comenta, trebuie să fii logat. Dacă ai deja un cont, intră în cont aici. Daca nu ai cont, click aici pentru a crea un cont nou.

Radu Naum a intervenit, după ce a auzit promisiunea lui Gigi Becali pentru fanii FCSB: ”Atunci mă îmbrac în costum de cosmonaut!”
Radu Naum a intervenit, după ce a auzit promisiunea lui Gigi Becali pentru fanii FCSB: ”Atunci mă îmbrac în costum de cosmonaut!”
Radu Naum a intervenit, după ce a auzit promisiunea lui Gigi Becali pentru fanii FCSB: ”Atunci mă îmbrac în costum de cosmonaut!”
Motivul neștiut pentru care a ratat Mitriță convocarea la națională? Dezvăluirea fostului antrenor: ”Cedează în aceste condiții”
Motivul neștiut pentru care a ratat Mitriță convocarea la națională? Dezvăluirea fostului antrenor: ”Cedează în aceste condiții”
Motivul neștiut pentru care a ratat Mitriță convocarea la națională? Dezvăluirea fostului antrenor: ”Cedează în aceste condiții”
Prima reacție a lui Florin Tănase după ce a ieșit de la negocierile cu Gigi Becali: ”Am discutat foarte clar”
Prima reacție a lui Florin Tănase după ce a ieșit de la negocierile cu Gigi Becali: ”Am discutat foarte clar”
Prima reacție a lui Florin Tănase după ce a ieșit de la negocierile cu Gigi Becali: ”Am discutat foarte clar”
Daniel Popa nu este singurul! Fotbalist propus la Dinamo, refuzat de conducere, cu un sezon remarcabil în Superligă
Daniel Popa nu este singurul! Fotbalist propus la Dinamo, refuzat de conducere, cu un sezon remarcabil în Superligă
Daniel Popa nu este singurul! Fotbalist propus la Dinamo, refuzat de conducere, cu un sezon remarcabil în Superligă
Gigi Becali este aproape de transferul mult dorit: ”Probabil azi se va rezolva”
Gigi Becali este aproape de transferul mult dorit: ”Probabil azi se va rezolva”
Gigi Becali este aproape de transferul mult dorit: ”Probabil azi se va rezolva”
OFICIAL | Plecare neașteptată de la Rapid! Legenda a părăsit clubul
OFICIAL | Plecare neașteptată de la Rapid! Legenda a părăsit clubul
OFICIAL | Plecare neașteptată de la Rapid! Legenda a părăsit clubul

Cele mai citite

Ioan Becali nu a mai rezistat și a intrat în direct. Radu Naum nu a scăpat de furia impresarului: "Apare la televizor cu aceeași cămașă de 24 de ani"
Ioan Becali nu a mai rezistat și a intrat în direct. Radu Naum nu a scăpat de furia impresarului: "Apare la televizor cu aceeași cămașă de 24 de ani"
Diverse  |  28 Mai 2024, 11:17
1.
Ioan Becali nu a mai rezistat și a intrat în direct. Radu Naum nu a scăpat de furia impresarului: "Apare la televizor cu aceeași cămașă de 24 de ani"
Românul care putea fi de talia lui Hagi, Balaci și Dobrin. Dumitru Dragomir: ”A fost diabolic!” Ce i-a lipsit
Românul care putea fi de talia lui Hagi, Balaci și Dobrin. Dumitru Dragomir: ”A fost diabolic!” Ce i-a lipsit
Special  |  28 Mai 2024, 21:30
2.
Românul care putea fi de talia lui Hagi, Balaci și Dobrin. Dumitru Dragomir: ”A fost diabolic!” Ce i-a lipsit
EXCLUSIV | FRF va notifica UEFA în privința palmaresului Stelei. Lovitura primită de FCSB
EXCLUSIV | FRF va notifica UEFA în privința palmaresului Stelei. Lovitura primită de FCSB
Liga 2  |  28 Mai 2024, 16:20
3.
EXCLUSIV | FRF va notifica UEFA în privința palmaresului Stelei. Lovitura primită de FCSB
VACANȚA Turiștii români vor avea în Grecia 40 de grade, în iunie. Primul val de căldură, duminică
VACANȚA Turiștii români vor avea în Grecia 40 de grade, în iunie. Primul val de căldură, duminică
VACANȚA Turiștii români vor avea în Grecia 40 de grade, în iunie. Primul val de căldură, duminică
Un nou drum, mult mai rapid, pentru românii care merg în vacanță în Thassos sau Halkidiki
Un nou drum, mult mai rapid, pentru românii care merg în vacanță în Thassos sau Halkidiki
Un nou drum, mult mai rapid, pentru românii care merg în vacanță în Thassos sau Halkidiki
Vor fi pensiile impozitate progresiv după recalculare? Anunț major al lui Ciolacu pentru pensionari
Vor fi pensiile impozitate progresiv după recalculare? Anunț major al lui Ciolacu pentru pensionari
Vor fi pensiile impozitate progresiv după recalculare? Anunț major al lui Ciolacu pentru pensionari
Știri de ultimă oră din sport
Radu Naum a intervenit, după ce a auzit promisiunea lui Gigi Becali pentru fanii FCSB: ”Atunci mă îmbrac în costum de cosmonaut!”
Radu Naum a intervenit, după ce a auzit promisiunea lui Gigi Becali pentru fanii FCSB: ”Atunci mă îmbrac în costum de cosmonaut!”
SuperLiga   |  30 Mai 2024, 20:01
Radu Naum a intervenit, după ce a auzit promisiunea lui Gigi Becali pentru fanii FCSB: ”Atunci mă îmbrac în costum de cosmonaut!”
Prima reacție a lui Florin Tănase după ce a ieșit de la negocierile cu Gigi Becali: ”Am discutat foarte clar”
Prima reacție a lui Florin Tănase după ce a ieșit de la negocierile cu Gigi Becali: ”Am discutat foarte clar”
SuperLiga   |  30 Mai 2024, 18:41
Prima reacție a lui Florin Tănase după ce a ieșit de la negocierile cu Gigi Becali: ”Am discutat foarte clar”
De ce a ales Corvinul Hunedoara Europa în detrimentul Superligii? Răspunsul categoric oferit de Florin Maxim: ”Asta am decis”
De ce a ales Corvinul Hunedoara Europa în detrimentul Superligii? Răspunsul categoric oferit de Florin Maxim: ”Asta am decis”
Europa League   |  30 Mai 2024, 18:27
De ce a ales Corvinul Hunedoara Europa în detrimentul Superligii? Răspunsul categoric oferit de Florin Maxim: ”Asta am decis”
Gigi Becali este aproape de transferul mult dorit: ”Probabil azi se va rezolva”
Gigi Becali este aproape de transferul mult dorit: ”Probabil azi se va rezolva”
SuperLiga   |  30 Mai 2024, 17:48
Gigi Becali este aproape de transferul mult dorit: ”Probabil azi se va rezolva”
OFICIAL | Plecare neașteptată de la Rapid! Legenda a părăsit clubul
OFICIAL | Plecare neașteptată de la Rapid! Legenda a părăsit clubul
SuperLiga   |  30 Mai 2024, 17:29
OFICIAL | Plecare neașteptată de la Rapid! Legenda a părăsit clubul
OFICIAL | U Cluj a anunțat că doi jucători de bază și-au prelungit contractele cu clubul
OFICIAL | U Cluj a anunțat că doi jucători de bază și-au prelungit contractele cu clubul
SuperLiga   |  30 Mai 2024, 16:56
OFICIAL | U Cluj a anunțat că doi jucători de bază și-au prelungit contractele cu clubul
Răzvan Lucescu și Basarab Panduru s-au contrazis în direct: ”FCSB e Steaua!” / ”Steaua e în B!”
Răzvan Lucescu și Basarab Panduru s-au contrazis în direct: ”FCSB e Steaua!” / ”Steaua e în B!”
SuperLiga   |  30 Mai 2024, 16:45
Răzvan Lucescu și Basarab Panduru s-au contrazis în direct: ”FCSB e Steaua!” / ”Steaua e în B!”
OFICIAL | Rapid a anunțat despărțirea de unul dintre cei mai experimentați jucători din echipă
OFICIAL | Rapid a anunțat despărțirea de unul dintre cei mai experimentați jucători din echipă
SuperLiga   |  30 Mai 2024, 15:49
OFICIAL | Rapid a anunțat despărțirea de unul dintre cei mai experimentați jucători din echipă
RCA se schimbă din nou. Românii, nevoiţi să scoată mai mulţi bani din buzunar
RCA se schimbă din nou. Românii, nevoiţi să scoată mai mulţi bani din buzunar
RCA se schimbă din nou. Românii, nevoiţi să scoată mai mulţi bani din buzunar
Pensia infimă pe care o primeşte Florin Piersic de la statul român, după 60 de ani de muncă
Pensia infimă pe care o primeşte Florin Piersic de la statul român, după 60 de ani de muncă
Pensia infimă pe care o primeşte Florin Piersic de la statul român, după 60 de ani de muncă
Candidatura lui Marian Vanghelie la S5 este `arma secretă` a Gabrielei Firea pentru a-i forța mâna lui Cristian Popescu Piedone să renunțe la Capitală
Candidatura lui Marian Vanghelie la S5 este `arma secretă` a Gabrielei Firea pentru a-i forța mâna lui Cristian Popescu Piedone să renunțe la Capitală
Candidatura lui Marian Vanghelie la S5 este `arma secretă` a Gabrielei Firea pentru a-i forța mâna lui Cristian Popescu Piedone să renunțe la Capitală
Radu Naum a intervenit, după ce a auzit promisiunea lui Gigi Becali pentru fanii FCSB: ”Atunci mă îmbrac în costum de...
SuperLiga   |  20:01
Radu Naum a intervenit, după ce a auzit promisiunea lui Gigi Becali pentru fanii FCSB: ”Atunci mă îmbrac în costum de cosmonaut!”
Motivul neștiut pentru care a ratat Mitriță convocarea la națională? Dezvăluirea fostului antrenor: ”Cedează în aceste condiții”
SuperLiga   |  19:30
Motivul neștiut pentru care a ratat Mitriță convocarea la națională? Dezvăluirea fostului antrenor: ”Cedează în aceste condiții”
exclusiv Cum i-a ordonat Securitatea lui Dumitru Dragomir să piardă un meci cu Steaua: ”Ne-au bătut de ne-au rupt!” Zoe și Valentin...
Diverse   |  19:15
Cum i-a ordonat Securitatea lui Dumitru Dragomir să piardă un meci cu Steaua: ”Ne-au bătut de ne-au rupt!” Zoe și Valentin Ceaușescu, luați peste picior de fostul șef al LPF
exclusiv Adevărul despre scandalurile memorabile purtate de Dumitru Dragomir și Gigi Becali în direct: ”Făceam pe nebunii”
Diverse   |  19:00
Adevărul despre scandalurile memorabile purtate de Dumitru Dragomir și Gigi Becali în direct: ”Făceam pe nebunii”
Prima reacție a lui Florin Tănase după ce a ieșit de la negocierile cu Gigi Becali: ”Am discutat foarte clar”
SuperLiga   |  18:41
Prima reacție a lui Florin Tănase după ce a ieșit de la negocierile cu Gigi Becali: ”Am discutat foarte clar”
De ce a ales Corvinul Hunedoara Europa în detrimentul Superligii? Răspunsul categoric oferit de Florin Maxim: ”Asta am decis”