exclusiv Antrenorul din SuperLiga, acuzat că a batjocorit un jucător după ce acesta a refuzat să semneze cu impresarul său: ”De ce faci așa ceva?!”
Galerie foto(4) Galerie foto (4 fotografii): Antrenorul din SuperLiga, acuzat că a batjocorit un jucător după ce acesta a refuzat să semneze cu impresarul său: ”De ce faci așa ceva?!”
Alina Popa | Publicat: 23.06.2026 17:49 | Actualizat: 23.06.2026 17:55
Invitat la iAMsport LIVE, jurnalistul Radu Secoșan a dezvăluit de ce nu ar fi jucat niciun minut extrema Luca Bărbulescu (19 ani) la Corvinul Hunedoara în ultima stagiune.
Nu rata știrile, emisiunile și cele mai tari clipuri iAMsport.ro
Crescut de Augsburg și ajuns în vara lui 2025 la Dinamo, Luca Bărbulescu nu a reușit să îl convingă pe Zeljko Kopic în prima jumătate de sezon petrecută la București, motiv pentru care s-a decis împrumutarea sa în Liga 2.

În iarnă, liderul Corvinul Hunedoara l-a transferat pe fotbalistul care avea să împlinească 19 ani în martie, dar Bărbulescu nu a jucat nici măcar un minut pentru nou-promovată.
Luca Băbulescu, tras pe linie moartă la Corvinul de Bogdan Apostu?
Invitat la iAMsport LIVE, Radu Secoșan a susținut că decizia antrenorului lui Florin Maxim nu ar fi avut vreun motiv de ordin sportiv la bază.
”Un jucător de la Dinamo a fost împrumutat a doua parte a sezonului trecut de Corvinul, un puști crescut de Augsburg, adus de Dinamo. Nu a prea prins echipa și a fost împrumutat la Corvinul.
La Corvinul, nu a jucat nicio secundă! Mi se pare că a prins lotul o dată, dar nu a jucat deloc. Și îmi povestește cineva că băiatul nu ar fi jucat pentru că s-ar fi încercat să i se impună să își schimbe impresarul.

El era cu Cătălin Sărmășan, care e și cu suspendarea acum... (n.r. Ștucan: Și e un rival al lui Apostu, impresarul lui Maxim) Exact! Povestea asta am auzit-o, că a fost confruntat băiatul și i s-a zis: <<Dacă nu semnezi cu Apostu, nu joci>>.
El a zis: <<Sărmășan m-a luat de mic, nu vreau să îl las...>>. A rămas cu el, nu a schimbat impresarul și nu a jucat niciun minut. Iei un copil de 17-18 ani de la Dinamo, crescut în Germania...

De ce nu puteai să îi dai vreun minut?! Nu e ciudat? Eu zic că ridică niște semne de întrebare. E un copil împrumutat...”, a dezvăluit Secoșan, la iAMsport LIVE.
- Luca Bărbulescu a revenit la Dinamo în această vară și s-a prezentat la vizita medicală alături de ceilalți colegi.
Adaugă comentariu
Pentru a comenta, trebuie să fii logat. Dacă ai deja un cont, intră în cont aici. Daca nu ai cont, click aici pentru a crea un cont nou.






Cele mai citite







