Care este adevăratul motiv pentru care Ianis Stoica a plecat de la U Cluj? Răspunsul lui Mihai Stoica: ”Are o mare problemă”

Ianis Stoica a fost transferat la FC Hermannstdat Galerie foto (1 fotografii): Care este adevăratul motiv pentru care Ianis Stoica a plecat de la U Cluj? Răspunsul lui Mihai Stoica: ”Are o mare problemă”
Foto: Sport Pictures  |   Ianis Stoica a fost transferat la FC Hermannstdat

Laura Șoica   |   Publicat: 09.02.2024 10:10   |  Actualizat: 09.02.2024 11:17

Mihai Stoica (58 de ani), managerul general al celor de la FCSB, a vorbit despre fostul atacant al echipei, Ianis Stoica (21 de ani).

Ianis Stoica a încheiat în această iarnă relațiile contractuale cu FCSB și a fost transferat la FC Hermannstadt.

Atacantul a jucat în acest sezon pentru U Cluj, dar sub formă de împrumut de la echipa lui Gigi Becali.

Mihai Stoica, despre Ianis Stoica

Mihai Stoica a afirmat că a avut mare încredere în fotbalist, deoarece avea calități de golgheter extraordinare.

Managerul general de la FCSB a spus că, cel mai probabil, jucătorul a fost deranjat de faptul că U Cluj l-a împrumutat pe Ștefan Pănoiu.

”Aveam mare încredere în Ianis Stoica. Avea niște calități de golgheter extraordinare, doar că trebuie să fie dublate de alte calități pe care, din păcate, nu știu dacă le are, nu am mai lucrat cu el în ultima perioadă.

Din câte înțeleg, neoficial, că nu am vorbit cu el, a fost foarte deranjat de faptul că U Cluj l-a împrumutat pe Pănoiu. Dacă e așa, are o mare problemă. Poate nu e așa, dar eu știu ce vorbesc”, a spus Mihai Stoica, pentru Orange Sport.

Mihai Stoica: ”Am zis că nu are sens să mai vorbim

Mihai Stoica a declarat că atacantul negocia încă din vară cu Hermannstadt, Petrolul și U Cluj. Managerul FCSB-ului susține că l-a întrebat unde vrea să se transfere, însă răspunsul l-a dezamăgit.

”A fost discuția aia cu Beer Sheva, noi nu puteam să discutăm cu Beer Sheva dacă era împrumutat la Cluj.

Negocia (n.r. în vară) cu Sibiu, cu Petrolul, cu U Cluj. L-am întrebat: 'De ce le spui tuturor oamenilor că mergi? Toți cred că mergi la ei, unde vrei să mergi?'

'În Finlanda', a răspuns. Am zis că nu are sens să mai vorbim.

Nu pot să judec sau să critic un jucător care nu mai este al nostru. Sper că a făcut alegerea bună”, a mai spus Mihai Stoica, pentru sursa citată.


Intră acum pe canalul iAM Sport de WhatsApp și afli instant toate știrile care contează!

Urmărește iAMsport.ro și pe Google News, Facebook sau YouTube. Zi de zi ai conținut de ultimă oră din lumea sportului.

Adaugă comentariu

Pentru a comenta, trebuie să fii logat. Dacă ai deja un cont, intră în cont aici. Daca nu ai cont, click aici pentru a crea un cont nou.

OFICIAL | CFR Cluj a obținut semnătura fundașului croat
OFICIAL | CFR Cluj a obținut semnătura fundașului croat
OFICIAL | CFR Cluj a obținut semnătura fundașului croat
EXCLUSIV | Lasă Portugalia și vine în Liga 1. Fotbalistul a ajuns deja în România și e gata să semneze
EXCLUSIV | Lasă Portugalia și vine în Liga 1. Fotbalistul a ajuns deja în România și e gata să semneze
EXCLUSIV | Lasă Portugalia și vine în Liga 1. Fotbalistul a ajuns deja în România și e gata să semneze
OFICIAL | Dinamo aduce întăriri în defensivă din Austria
OFICIAL | Dinamo aduce întăriri în defensivă din Austria
OFICIAL | Dinamo aduce întăriri în defensivă din Austria
România nu a uitat de Ungaria înainte de debutul la EURO. Scandarea care s-a auzit pe străzile din Munchen
România nu a uitat de Ungaria înainte de debutul la EURO. Scandarea care s-a auzit pe străzile din Munchen
România nu a uitat de Ungaria înainte de debutul la EURO. Scandarea care s-a auzit pe străzile din Munchen
OFICIAL | Oțelul Galați transferă un jucător din Bulgaria
OFICIAL | Oțelul Galați transferă un jucător din Bulgaria
OFICIAL | Oțelul Galați transferă un jucător din Bulgaria
EXCLUSIV | De la EURO 2024, direct în Liga 1. Lovitura încercată pe piața transferurilor
EXCLUSIV | De la EURO 2024, direct în Liga 1. Lovitura încercată pe piața transferurilor
EXCLUSIV | De la EURO 2024, direct în Liga 1. Lovitura încercată pe piața transferurilor

Cele mai citite

Valentin Ceaușescu, după ce Mircea Lucescu l-a tot acuzat că a ajutat Steaua: ”Mi-am mai spus o dată părerea și nu am fost ascultat”
Valentin Ceaușescu, după ce Mircea Lucescu l-a tot acuzat că a ajutat Steaua: ”Mi-am mai spus o dată părerea și nu am fost ascultat”
Special  |  16 Iunie 2024, 10:50
1.
Valentin Ceaușescu, după ce Mircea Lucescu l-a tot acuzat că a ajutat Steaua: ”Mi-am mai spus o dată părerea și nu am fost ascultat”
EURO 2024: Programul complet al meciurilor, clasamente, rezultate și televizări. Aici ai tot ce trebuie să știi despre Campionatul European din Germania
EURO 2024: Programul complet al meciurilor, clasamente, rezultate și televizări. Aici ai tot ce trebuie să știi despre Campionatul European din Germania
EURO 2024  |  16 Iunie 2024, 10:35
2.
EURO 2024: Programul complet al meciurilor, clasamente, rezultate și televizări. Aici ai tot ce trebuie să știi despre Campionatul European din Germania
Primul "conflict" în studioul PRO TV. Răducioiu, pus la punct de Reghecampf
Primul "conflict" în studioul PRO TV. Răducioiu, pus la punct de Reghecampf
EURO 2024  |  15 Iunie 2024, 11:25
3.
Primul "conflict" în studioul PRO TV. Răducioiu, pus la punct de Reghecampf
Pensionarii primesc adeverințele cu pensiile recalculate abia în iulie. Care e motivul întârzierii?
Pensionarii primesc adeverințele cu pensiile recalculate abia în iulie. Care e motivul întârzierii?
Pensionarii primesc adeverințele cu pensiile recalculate abia în iulie. Care e motivul întârzierii?
Fructul care scade colesterolul și reduce inflamația. Cât de des trebuie să-l mănânci?
Fructul care scade colesterolul și reduce inflamația. Cât de des trebuie să-l mănânci?
Fructul care scade colesterolul și reduce inflamația. Cât de des trebuie să-l mănânci?
Cât au contribuit pensionarii a căror pensie nu crește la recalculare? Când s-au pensionat? Exemple
Cât au contribuit pensionarii a căror pensie nu crește la recalculare? Când s-au pensionat? Exemple
Cât au contribuit pensionarii a căror pensie nu crește la recalculare? Când s-au pensionat? Exemple
Știri de ultimă oră din sport
Nicolae Stanciu, desemnat ”omul meciului” cu Ucraina: ”După nașterea fetițelor, este cea mai fericită zi” + ”V-am zis să credeți în noi”
Nicolae Stanciu, desemnat ”omul meciului” cu Ucraina: ”După nașterea fetițelor, este cea mai fericită zi” + ”V-am zis să credeți în noi”
EURO 2024   |  17 Iunie 2024, 18:26
Nicolae Stanciu, desemnat ”omul meciului” cu Ucraina: ”După nașterea fetițelor, este cea mai fericită zi” + ”V-am zis să credeți în noi”
Doi suporteri au intrat pe teren la România-Ucraina. Gestul făcut de Stanciu față de unul dintre ei
Corespondență EURO Doi suporteri au intrat pe teren la România-Ucraina. Gestul făcut de Stanciu față de unul dintre ei
EURO 2024   |  17 Iunie 2024, 18:19
Doi suporteri au intrat pe teren la România-Ucraina. Gestul făcut de Stanciu față de unul dintre ei
România – Ucraina 3-0! ”Tricolorii”, victorie istorică la EURO 2024!  Nicolae Stanciu, golul turneului
live blog România – Ucraina 3-0! ”Tricolorii”, victorie istorică la EURO 2024! Nicolae Stanciu, golul turneului
EURO 2024   |  17 Iunie 2024, 17:56
România – Ucraina 3-0! ”Tricolorii”, victorie istorică la EURO 2024! Nicolae Stanciu, golul turneului
Ce a scris presa din Ucraina după golul fenomenal marcat de Stanciu
Ce a scris presa din Ucraina după golul fenomenal marcat de Stanciu
Fotbal   |  17 Iunie 2024, 17:38
Ce a scris presa din Ucraina după golul fenomenal marcat de Stanciu
Jurnaliștii BBC, uluiți când au văzut ce a făcut Nicolae Stanciu: ”Magnific, fenomenal, glorios, minunat!”
Jurnaliștii BBC, uluiți când au văzut ce a făcut Nicolae Stanciu: ”Magnific, fenomenal, glorios, minunat!”
EURO 2024   |  17 Iunie 2024, 17:26
Jurnaliștii BBC, uluiți când au văzut ce a făcut Nicolae Stanciu: ”Magnific, fenomenal, glorios, minunat!”
Ce viteză a avut șutul de la golul înscris de Nicolae Stanciu în meciul cu Ucraina. A fost o adevărată ”rachetă”
Ce viteză a avut șutul de la golul înscris de Nicolae Stanciu în meciul cu Ucraina. A fost o adevărată ”rachetă”
EURO 2024   |  17 Iunie 2024, 16:45
Ce viteză a avut șutul de la golul înscris de Nicolae Stanciu în meciul cu Ucraina. A fost o adevărată ”rachetă”
Ce melodie s-a auzit pe Allianz Arena chiar înainte de România - Ucraina. Fanii români, în extaz. Momente superbe
video Ce melodie s-a auzit pe Allianz Arena chiar înainte de România - Ucraina. Fanii români, în extaz. Momente superbe
EURO 2024   |  17 Iunie 2024, 16:13
Ce melodie s-a auzit pe Allianz Arena chiar înainte de România - Ucraina. Fanii români, în extaz. Momente superbe
Gică Hagi, mesaj pe Allianz Arena, înainte de România - Ucraina. Toți fanii români au început să-i strige numele
Gică Hagi, mesaj pe Allianz Arena, înainte de România - Ucraina. Toți fanii români au început să-i strige numele
EURO 2024   |  17 Iunie 2024, 15:55
Gică Hagi, mesaj pe Allianz Arena, înainte de România - Ucraina. Toți fanii români au început să-i strige numele
Radu Mazăre s-a angajat după ce a ieşit din închisoare. Domeniul surprinzător în care va activa
Radu Mazăre s-a angajat după ce a ieşit din închisoare. Domeniul surprinzător în care va activa
Radu Mazăre s-a angajat după ce a ieşit din închisoare. Domeniul surprinzător în care va activa
Top 10 legume pe care trebuie să le consumi zilnic. Pot fi incluse în orice dietă
Top 10 legume pe care trebuie să le consumi zilnic. Pot fi incluse în orice dietă
Top 10 legume pe care trebuie să le consumi zilnic. Pot fi incluse în orice dietă
Calendarul anului şcolar 2024 - 2025. Lista completă a vacanţelor
Calendarul anului şcolar 2024 - 2025. Lista completă a vacanţelor
Calendarul anului şcolar 2024 - 2025. Lista completă a vacanţelor
Ștefan Beldie știe de ce am bătut Ucraina
Editorialisti   |  19:04
Ștefan Beldie știe de ce am bătut Ucraina
live score Belgia – Slovacia, ACUM, pe iAMsport.ro. Rezultat-supriză în primele minute ale meciului de la Frankfurt
EURO 2024   |  19:02
Belgia – Slovacia, ACUM, pe iAMsport.ro. Rezultat-supriză în primele minute ale meciului de la Frankfurt
Stanciu, sângele nostru galben! România învinge Ucraina, scor 3-0, de o manieră entuziasmantă!
EURO 2024   |  18:49
Stanciu, sângele nostru galben! România învinge Ucraina, scor 3-0, de o manieră entuziasmantă!
Edi Iordănescu, mândru de jucători după succesul electrizant cu Ucraina: ”Este o victorie istorică. Aceasta este generația de...
EURO 2024   |  18:29
Edi Iordănescu, mândru de jucători după succesul electrizant cu Ucraina: ”Este o victorie istorică. Aceasta este generația de suflet”
Nicolae Stanciu, desemnat ”omul meciului” cu Ucraina: ”După nașterea fetițelor, este cea mai fericită zi” + ”V-am zis să...
EURO 2024   |  18:26
Nicolae Stanciu, desemnat ”omul meciului” cu Ucraina: ”După nașterea fetițelor, este cea mai fericită zi” + ”V-am zis să credeți în noi”
Marius Mitran remarcă prestația "fascinantă, superbă și adevărată a României"
Editorialisti   |  18:26
Marius Mitran remarcă prestația "fascinantă, superbă și adevărată a României"
Ce note au primit ”tricolorii” pentru succesul fantastic contra Ucrainei la EURO 2024! Cine sunt cei 3 jucători ce au...
EURO 2024   |  18:20
Ce note au primit ”tricolorii” pentru succesul fantastic contra Ucrainei la EURO 2024! Cine sunt cei 3 jucători ce au impresionat
Corespondență EURO Doi suporteri au intrat pe teren la România-Ucraina. Gestul făcut de Stanciu față de unul dintre ei