Cîrjan a făcut spectacol chiar sub ochii lui Neil Lennon, iar Kopic le face în ciudă rapidiștilor: ”Am văzut că are ceva deosebit”
![Cîrjan se simte bine la Dinamo](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fiamsport.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2024%2F7%2F22%2F19171%2F1721598441292839b4.jpg&w=960&h=640&c=1)
Radu Bordei | Publicat: 22.07.2024 00:43 | Actualizat: 22.07.2024 00:47
Zeljko Kopic (46 de ani) s-a declarat satisfăcut de jocul echipei sale contra celor de la Petrolul. Dinamo s-a impus cu 4-1, iar Cîrjan și compania au fost extrem de eficienți în fața porții.
Acest lucru a fost remarcat și de tehnicianul croat, mai ales că în sezonul trecut Dinamo a avut probleme mari la finalizare. Kopic a explicat ce s-a întâmplat în această perioadă.
Kopic l-a lăudat pe Cîrjan
Antrenorul dinamovist a recunoscut și de ce a insistat ca gruparea alb-roșie a insistat pentru Cîrjan.
”Mai avem multe de îmbunătățit, dar arătăm personailtate, încercăm mereu să marcăm, să găsim soluții. Noi trebuie să ne urmăm strategia, chiar dacă uneori mai și pierdem. Această perioadă de transferuri este foarte importantă la Dinamo, inclusiv pentru sezoanele viitoare.
Ar fi frumos să avem eficiență 100 la 100, dar am lucrat mult în această perioadă, meritam să marcăm golurile astea, trebuie să fim mai puternici la mijlocul terenului, să câștigăm mai multe dueluri. Nu pot spune că jucătorii mă înțeleg mai bine acum, este vorba și de moment. Sezonul trecut era o presiune extraordinară, jucătorii nu erau în cea mai bună formă fizică și mentală, acum avem multă energie, jucăm mai dezinvolt.
L-am urmărit pe Cîrjan la Rapid, am văzut ceva special, ceva deosebit față de alți jucători. Mai are multe de îmbunătățit, dar este un profesionist deosebit, va deveni din ce în ce mai bun sezonul viitor”, a declarat antrenorul dinamovist.
Dennis Politic nu mai vrea emoții
”Au venit niște jucători noi cu aer proaspăt și nu mai vrem să trecem prin ce s-a întâmplat sezonul trecut. Nu mai vrem să discutăm despre retrogradare. Am demonstrat că avem calitate și că putem să învingem. Fanii au fost extraordinari. Și-n seara asta au fost la cote maxime. Înseamnă pentru noi foarte mult, cei din atac, pentru că este job-ul nostru. (n.r. s-a lucrat la finalizare) Suntem mai eficienți. Lucrăm mult la asta, dar și la alte aspecte”, a declarat căpitanul Politic.
Intră acum pe canalul iAM Sport de WhatsApp și afli instant toate știrile care contează!
Urmărește iAMsport.ro și pe Google News, Facebook sau YouTube. Zi de zi ai conținut de ultimă oră din lumea sportului.
Adaugă comentariu
Pentru a comenta, trebuie să fii logat. Dacă ai deja un cont, intră în cont aici. Daca nu ai cont, click aici pentru a crea un cont nou.
![Mateiu a fost extrem de dezamăgit după debutul la Petrolul: "Penibil" + Laude pentru Dinamo: ”Arată de play-off”](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fiamsport.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2024%2F7%2F22%2F19168%2F1721597866778fde01.jpg&w=540&h=360&c=1)
![La Dinamo se visează frumos, după victoria cu Petrolul. Promisiunea pentru fani: ”Putem să ne batem acolo”](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fiamsport.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2024%2F7%2F22%2F19170%2F172159894995cad81d.jpg&w=540&h=360&c=1)
![Ultrașii Rapidului, amenințați de Gino Iorgulescu din cauza unui banner? Ce s-a întâmplat la meciul Rapid - CFR](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fiamsport.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2024%2F7%2F21%2F19165%2F17215926370d1d67f1.jpg&w=540&h=360&c=1)
![Ioan Ovidiu Sabău a anunțat obiectivul clubului: ”Au crescut pretențiile și asta vrem”](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fiamsport.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2024%2F7%2F21%2F19159%2F17215878268881f8b0.jpg&w=540&h=360&c=1)
![Surpriză totală înainte de Dinamo - Petrolul. Un ”câine” special a ridicat tribunele în aer când a intrat pe teren. Nimeni nu se aștepta la asta](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fiamsport.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2024%2F7%2F21%2F19164%2F1721591669798e8d31.jpg&w=540&h=360&c=1)
![Fanii Petrolului au ajuns la stadion cu 15 minute înainte de startul meciului. Cum au fost întâmpinați la arena Arcul de Triumf](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fiamsport.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2024%2F7%2F21%2F19161%2F17215888324fbbefaf.jpg&w=540&h=360&c=1)
Cele mai citite
![Cum arată Ioan Niculae la 70 de ani. Are probleme grave după ce amanta l-a trădat ”pentru 10 milioane € cash”](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fiamsport.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2024%2F7%2F19%2F19022%2F17213745953e1f77f7.jpg&w=540&h=360&c=1)
![Gică Popescu a lămurit zvonurile provocate de relația dintre Gică Craioveanu și fosta lui iubită: ”Cea mai mare minciună”](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fiamsport.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2024%2F7%2F20%2F19073%2F1721458898a6115947.jpg&w=540&h=360&c=1)
![Orașul de 67.000 de locuitori cu două stadioane moderne. Cum arată lucrările la arena care va costa 50 de milioane de euro](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fiamsport.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2024%2F7%2F20%2F19089%2F172147548538986e1b.jpg&w=540&h=360&c=1)
![RECALCULARE Ce se întâmplă cu 1.000.000 de pensii începând de luni? Șeful Casei de Pensii anunță](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fnewsweek.ro%2Fresize%2FHbpIxYljH-fh6ulz56-O3RxXCq5VSOOysmNNe7BObws%2Fresize%3Afit%3A800%3A600%3A0%2Fgravity%3Ace%2FaHR0cHM6Ly9uZXdzd2Vlay5yby9zdG9yYWdlL3N0b3JhZ2UvbWVkaWEvMjAyNC9KdWx5LzgzY2Y2NmRjODJiMGJlN2RiNTMwYjQ4NDZkZDE2MTZkLmpwZw.jpg&w=540&h=360&c=1)
![ACUZAȚII Pensionarii vor da bani înapoi după recalcularea pensiei. Cum răspunde ministrul Muncii?](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fnewsweek.ro%2Fresize%2FmSP_R0jIZvwocKJl-Ynkd-UPKd3rFYQyES3OlN_RNiE%2Fresize%3Afit%3A800%3A600%3A0%2Fgravity%3Ace%2FaHR0cHM6Ly9uZXdzd2Vlay5yby9zdG9yYWdlL3N0b3JhZ2UvbWVkaWEvMjAyNC9KdWx5L2IwMTQ2YmU2NzIzOGFlZjgyNDE3YjM5OWM1OTRlYWYxLmpwZw.jpg&w=540&h=360&c=1)
![VIDEO Cum a ajuns un Boeing al lui Ceaușescu să alimenteze armata SUA? Unde a dispărut al doilea?](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fnewsweek.ro%2Fresize%2FhTN6i3ChP9puZ0y_LJSueEDnREOK6hc_uM65UHtRQvc%2Fresize%3Afit%3A800%3A600%3A0%2Fgravity%3Ace%2FaHR0cHM6Ly9uZXdzd2Vlay5yby9zdG9yYWdlL3N0b3JhZ2UvbWVkaWEvMjAyNC9KdWx5LzNjODk0ZjczNmIxNDUwMmRlOGU5ZDBjMzI3OGVhZGY3LmpwZw.jpg&w=540&h=360&c=1)
![Dinamo – Petrolul 4-1, ACUM pe iAMsport. ”Câinii” au defilat în fața unei echipe care a arătat rău](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fiamsport.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2024%2F7%2F21%2F19129%2Fc150-3682adbb-1721593454209cdb47.jpg&w=540&h=360&c=1)
![Ultrașii Rapidului, amenințați de Gino Iorgulescu din cauza unui banner? Ce s-a întâmplat la meciul Rapid - CFR](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fiamsport.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2024%2F7%2F21%2F19165%2F17215926370d1d67f1.jpg&w=540&h=360&c=1)
![Ioan Ovidiu Sabău a anunțat obiectivul clubului: ”Au crescut pretențiile și asta vrem”](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fiamsport.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2024%2F7%2F21%2F19159%2F17215878268881f8b0.jpg&w=540&h=360&c=1)
![Fanii Petrolului au ajuns la stadion cu 15 minute înainte de startul meciului. Cum au fost întâmpinați la arena Arcul de Triumf](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fiamsport.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2024%2F7%2F21%2F19161%2F17215888324fbbefaf.jpg&w=540&h=360&c=1)
![Începe ”operațiunea Paris”. O mare parte din delegația României a plecat spre capitala Franței](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fiamsport.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2024%2F7%2F21%2F19162%2F1721589965e1711080.jpg&w=540&h=360&c=1)
![Dinamo - Petrolul se joacă pe un gazon îmbibat cu apă. Cum au încercat organizatorii să rezolve problema](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fiamsport.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2024%2F7%2F21%2F19160%2Fc150-1498b745-172158807619319e16.jpg&w=540&h=360&c=1)
![Dan Nistor, mesaj de încurajare pentru Alex Chipciu: ”Îi dedicăm victoria. A avut un deces în familie”](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fiamsport.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2024%2F7%2F21%2F19156%2F17215864082c1543e5.jpg&w=540&h=360&c=1)
![Maldărășanu nu disperă după primul eșec în acest sezon: "Am răbdare, sunt realist"](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fiamsport.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2024%2F7%2F21%2F19157%2F1721587626c015c5c4.jpg&w=540&h=360&c=1)
![Unde poţi vedea România-Olanda online, la TV sau în aer liber, meciul din optimile EURO 2024](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fiamnews.ro%2Fimg.php%3Fu%3Dhttps%253A%252F%252Fiamnews.ro%252Fuploads%252Fmodules%252Fnews%252F0%252F2024%252F6%252F30%252F223%252F17197744921ab9c700.jpg%26w%3D300%26h%3D250%26c%3D1&w=540&h=360&c=1)
![BAC 2024. Încep probele scrise la examenul de Bacalaureat. Ce reguli noi trebuie să respecte candidaţii](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fiamnews.ro%2Fimg.php%3Fu%3Dhttps%253A%252F%252Fiamnews.ro%252Fuploads%252Fmodules%252Fnews%252F0%252F2024%252F6%252F28%252F221%252F1719609981505e748c.jpg%26w%3D300%26h%3D250%26c%3D1&w=540&h=360&c=1)
![Alimentele care scad glicemia. Puţini ştiu cât de benefice sunt](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fiamnews.ro%2Fimg.php%3Fu%3Dhttps%253A%252F%252Fiamnews.ro%252Fuploads%252Fmodules%252Fnews%252F0%252F2024%252F6%252F26%252F217%252F1719397594c01d451d.jpg%26w%3D300%26h%3D250%26c%3D1&w=540&h=360&c=1)