Cristi Săpunaru, veste mare pentru fanii Rapidului la finalul partidei cu Hermannstadt

Cristi Săpunaru a fost integralist cu Hermannstadt Galerie foto (1 fotografii): Cristi Săpunaru, veste mare pentru fanii Rapidului la finalul partidei cu Hermannstadt
Foto: Sport Pictures  |   Cristi Săpunaru a fost integralist cu Hermannstadt

Cristian Stan   |   Publicat: 16.02.2024 22:49   |  Actualizat: 17.02.2024 08:46

Fundașul central Cristi Săpunaru (39 de ani) le-a dat o veste fantastică fanilor Rapidului, după victoria cu Hermannstadt, scor 2-0, din etapa cu numărul 26 din Superligă.

Rapid București a bifat un nou succes în prima ligă și își menține procentajul de 100% din 2024.

La finalul partidei din Giulești, căpitanul echipei din Capitală, Cristi Săpunaru, cel care a ieșit șifonat în duelul din etapa trecută cu rivala la titlu, CFR Cluj, a precizat că va mai fi pentru încă un sezon jucătorul formației de lângă Podul Grant.

Cristi Săpunaru: ”E o concurență mai mare decât a fost înainte”

”Suntem fericiți. Știam că va fi un meci greu, este o echipă care speră la play off, o echipă bună a campionatului, care a demonstrat. În prima repriză nu ne-am creat ocazii, nu am controlat meciul, în a doua repriză am înscris și cred că acolo s-a încheiat meciul.

Diferența o facem toți, pentru că zi de zi muncim, indiferent cine este în termen sau vine de pe bancă trebuie să ajute această echipă. Eu sunt bine, mai am dureri, dar sunt bine. Nu am găsit elixirul tinereții, dacă îl găseam vi-l dădeam și vouă, o să îl caut.

Nu mă interesează să vorbesc despre titlu. Noi avem presiune la fiecare meci pe care îl jucăm, presiunea e normală în fotbal, în sport. Fără presiune, nu poți să faci performanță.

Prefer să mă gândesc de la meci la meci decât la ce voi face peste 4-5 etape sau câte puncte trebuie să facem. Când va începe play off-ul vom vedea cât de puternic e Rapidul.

În legătură cu prelungirea, am vorbit cu cei din conducere și voi prelungi pe un an, dar nu cu sumele care au apărut în presă, sunt aberante. Nu știu de unde au informațiile astea, îi liniștesc eu, nu e așa.

(n.r. ce s-a schimbat la Rapid) Sunt foarte mulți jucători de valoare la Rapid, e concurență mare. E o concurență mai mare decat a fost înainte” a spus Cristi Săpunaru.


Intră acum pe canalul iAM Sport de WhatsApp și afli instant toate știrile care contează!

Urmărește iAMsport.ro și pe Google News, Facebook sau YouTube. Zi de zi ai conținut de ultimă oră din lumea sportului.

Adaugă comentariu

Pentru a comenta, trebuie să fii logat. Dacă ai deja un cont, intră în cont aici. Daca nu ai cont, click aici pentru a crea un cont nou.

Marius Șumudică anunță că intră la negocieri pentru a veni la Rapid: "Trebuie să ne întâlnim"
Marius Șumudică anunță că intră la negocieri pentru a veni la Rapid: "Trebuie să ne întâlnim"
Marius Șumudică anunță că intră la negocieri pentru a veni la Rapid: "Trebuie să ne întâlnim"
Gigi Becali vrea să bage 3.000.000 de euro în transferuri. Oferta pe care o face pentru Louis Munteanu
Gigi Becali vrea să bage 3.000.000 de euro în transferuri. Oferta pe care o face pentru Louis Munteanu
Gigi Becali vrea să bage 3.000.000 de euro în transferuri. Oferta pe care o face pentru Louis Munteanu
Basarab Panduru a văzut debutul lui Gâlcă la Craiova și a tras imediat o concluzie: "Un fotbal foarte frumos"
Basarab Panduru a văzut debutul lui Gâlcă la Craiova și a tras imediat o concluzie: "Un fotbal foarte frumos"
Basarab Panduru a văzut debutul lui Gâlcă la Craiova și a tras imediat o concluzie: "Un fotbal foarte frumos"
I-a reproșat un singur lucru după FCSB - Rapid: ”Acolo  a fost penalty clar”
I-a reproșat un singur lucru după FCSB - Rapid: ”Acolo a fost penalty clar”
I-a reproșat un singur lucru după FCSB - Rapid: ”Acolo a fost penalty clar”
Nadia Comăneci a vorbit în Spania despre problemele Simonei Halep: "A câștigat lupta!"
Nadia Comăneci a vorbit în Spania despre problemele Simonei Halep: "A câștigat lupta!"
Nadia Comăneci a vorbit în Spania despre problemele Simonei Halep: "A câștigat lupta!"
Când poate deveni FCSB campioana Ligii 1 + Scenariul SF prin care pierde primul loc
Când poate deveni FCSB campioana Ligii 1 + Scenariul SF prin care pierde primul loc
Când poate deveni FCSB campioana Ligii 1 + Scenariul SF prin care pierde primul loc

Cele mai citite

Ce arată reluările la golul anulat al lui Florinel Coman din FCSB - Rapid
Ce arată reluările la golul anulat al lui Florinel Coman din FCSB - Rapid
SuperLiga  |  20 Aprilie 2024, 21:07
1.
Ce arată reluările la golul anulat al lui Florinel Coman din FCSB - Rapid
EXCLUSIV | 5.000.000 de euro, suma încasată de Dinamo de la un sponsor-acționar. ”Câinii”, printre puținele formații din Superligă aflate pe plus
EXCLUSIV | 5.000.000 de euro, suma încasată de Dinamo de la un sponsor-acționar. ”Câinii”, printre puținele formații din Superligă aflate pe plus
SuperLiga  |  20 Aprilie 2024, 09:15
2.
EXCLUSIV | 5.000.000 de euro, suma încasată de Dinamo de la un sponsor-acționar. ”Câinii”, printre puținele formații din Superligă aflate pe plus
Suporterii Stelei cer schimbarea denumirii clubului la FRF. EXCLUSIV | Reacția clubului din Ghencea
Suporterii Stelei cer schimbarea denumirii clubului la FRF. EXCLUSIV | Reacția clubului din Ghencea
Liga 2  |  19 Aprilie 2024, 14:45
3.
Suporterii Stelei cer schimbarea denumirii clubului la FRF. EXCLUSIV | Reacția clubului din Ghencea
Câți ani au lucrat și ce salariu au avut pensionarii care iau pensie mare la recalculare? Exemple
Câți ani au lucrat și ce salariu au avut pensionarii care iau pensie mare la recalculare? Exemple
Câți ani au lucrat și ce salariu au avut pensionarii care iau pensie mare la recalculare? Exemple
Cum pot ieși femeile cu 3 ani mai devreme la pensie, iar bărbații cu 5 ani? Ce pensie vor avea?
Cum pot ieși femeile cu 3 ani mai devreme la pensie, iar bărbații cu 5 ani? Ce pensie vor avea?
Cum pot ieși femeile cu 3 ani mai devreme la pensie, iar bărbații cu 5 ani? Ce pensie vor avea?
VIDEO Bashar al Assad pretinde că s-a întâlnit cu un șef de serviciu din România. Ce zic SRI și SIE?
VIDEO Bashar al Assad pretinde că s-a întâlnit cu un șef de serviciu din România. Ce zic SRI și SIE?
VIDEO Bashar al Assad pretinde că s-a întâlnit cu un șef de serviciu din România. Ce zic SRI și SIE?
Știri de ultimă oră din sport
Marius Șumudică anunță că intră la negocieri pentru a veni la Rapid: "Trebuie să ne întâlnim"
Marius Șumudică anunță că intră la negocieri pentru a veni la Rapid: "Trebuie să ne întâlnim"
SuperLiga   |  22 Aprilie 2024, 13:03
Marius Șumudică anunță că intră la negocieri pentru a veni la Rapid: "Trebuie să ne întâlnim"
Ion Țiriac, propunere greu de refuzat pentru Mircea Lucescu: ”Nu am glumit! Îi fac şi stadion”
Ion Țiriac, propunere greu de refuzat pentru Mircea Lucescu: ”Nu am glumit! Îi fac şi stadion”
Diverse   |  22 Aprilie 2024, 13:00
Ion Țiriac, propunere greu de refuzat pentru Mircea Lucescu: ”Nu am glumit! Îi fac şi stadion”
Basarab Panduru a văzut debutul lui Gâlcă la Craiova și a tras imediat o concluzie: "Un fotbal foarte frumos"
Basarab Panduru a văzut debutul lui Gâlcă la Craiova și a tras imediat o concluzie: "Un fotbal foarte frumos"
SuperLiga   |  22 Aprilie 2024, 11:54
Basarab Panduru a văzut debutul lui Gâlcă la Craiova și a tras imediat o concluzie: "Un fotbal foarte frumos"
Petrolul Ploiești - UTA, de la 19:00, pe iAMsport.ro. Cele două echipe au aceleași rezultate în play-out
live score Petrolul Ploiești - UTA, de la 19:00, pe iAMsport.ro. Cele două echipe au aceleași rezultate în play-out
SuperLiga   |  22 Aprilie 2024, 10:39
Petrolul Ploiești - UTA, de la 19:00, pe iAMsport.ro. Cele două echipe au aceleași rezultate în play-out
Kyros Vassaras rupe tăcerea după cea mai controversată fază din FCSB - Rapid: "Decizie corectă!"
Kyros Vassaras rupe tăcerea după cea mai controversată fază din FCSB - Rapid: "Decizie corectă!"
SuperLiga   |  22 Aprilie 2024, 10:14
Kyros Vassaras rupe tăcerea după cea mai controversată fază din FCSB - Rapid: "Decizie corectă!"
Vinicius Junior i-a luat "la mișto" pe adversari după Real Madrid - Barcelona 3-2: "Cine se crede?"
Vinicius Junior i-a luat "la mișto" pe adversari după Real Madrid - Barcelona 3-2: "Cine se crede?"
LaLiga   |  22 Aprilie 2024, 10:10
Vinicius Junior i-a luat "la mișto" pe adversari după Real Madrid - Barcelona 3-2: "Cine se crede?"
Mihai Rotaru, primele concluzii după debutul lui Gâlcă la Universitatea Craiova: ”Sunt convins că vom arăta din ce în ce mai bine”
Mihai Rotaru, primele concluzii după debutul lui Gâlcă la Universitatea Craiova: ”Sunt convins că vom arăta din ce în ce mai bine”
SuperLiga   |  22 Aprilie 2024, 09:30
Mihai Rotaru, primele concluzii după debutul lui Gâlcă la Universitatea Craiova: ”Sunt convins că vom arăta din ce în ce mai bine”
"O rușine!" Xavi a răbufnit după Real Madrid - Barcelona 3-2: "Sentiment de maximă nedreptate"
"O rușine!" Xavi a răbufnit după Real Madrid - Barcelona 3-2: "Sentiment de maximă nedreptate"
SuperLiga   |  22 Aprilie 2024, 09:11
"O rușine!" Xavi a răbufnit după Real Madrid - Barcelona 3-2: "Sentiment de maximă nedreptate"
S-a retras după o carieră de 25 ani în tenis. S-a aflat ce avere are
Diverse   |  14:40
S-a retras după o carieră de 25 ani în tenis. S-a aflat ce avere are
În ce investește Radu Drăgușin milioanele de euro câștigate de la Tottenham
Diverse   |  13:54
În ce investește Radu Drăgușin milioanele de euro câștigate de la Tottenham
Marius Șumudică anunță că intră la negocieri pentru a veni la Rapid: "Trebuie să ne întâlnim"
SuperLiga   |  13:03
Marius Șumudică anunță că intră la negocieri pentru a veni la Rapid: "Trebuie să ne întâlnim"
Ion Țiriac, propunere greu de refuzat pentru Mircea Lucescu: ”Nu am glumit! Îi fac şi stadion”
Diverse   |  13:00
Ion Țiriac, propunere greu de refuzat pentru Mircea Lucescu: ”Nu am glumit! Îi fac şi stadion”
Gigi Becali vrea să bage 3.000.000 de euro în transferuri. Oferta pe care o face pentru Louis Munteanu
SuperLiga   |  12:18
Gigi Becali vrea să bage 3.000.000 de euro în transferuri. Oferta pe care o face pentru Louis Munteanu
Basarab Panduru a văzut debutul lui Gâlcă la Craiova și a tras imediat o concluzie: "Un fotbal foarte frumos"
SuperLiga   |  11:54
Basarab Panduru a văzut debutul lui Gâlcă la Craiova și a tras imediat o concluzie: "Un fotbal foarte frumos"
I-a reproșat un singur lucru după FCSB - Rapid: ”Acolo a fost penalty clar”
SuperLiga   |  11:52
I-a reproșat un singur lucru după FCSB - Rapid: ”Acolo a fost penalty clar”
Nadia Comăneci a vorbit în Spania despre problemele Simonei Halep: "A câștigat lupta!"
SuperLiga   |  11:39
Nadia Comăneci a vorbit în Spania despre problemele Simonei Halep: "A câștigat lupta!"
Rezultate / Clasamente