Dinamo a pus ochii pe un fost jucător de la FCSB. Care a fost răspunsul acestuia: ”Am fost sunat”

Foto 1/1 Galerie foto (1 fotografii): Dinamo a pus ochii pe un fost jucător de la FCSB. Care a fost răspunsul acestuia: ”Am fost sunat”

Vlad Ionescu   |   Publicat: 20.01.2024 17:53   |  Actualizat: 20.01.2024 17:53

Alexandru Tudorie (27 de ani), atacantul care a evoluat pentru FCSB, Voluntari, Universitatea Craiova sau Sepsi, a confirmat că a avut discuții cu Dinamo București în privința unui posibil transfer în această iarnă.

Tudorie a rămas liber de contract după plecarea sa din Arabia Saudită și se află în căutarea unei noi destinații.

Atacanatul a dezvăluit că, deși a primit oferte de la mai multe echipe din România, își prioritizează în continuare un transfer în străinătate.

Fotbalistul a recunoscut discuțiile cu Dinamo

Cu toate acestea, revenirea în țară nu este o variantă exclusă. Acesta a menționat că nu a vorbit cu CFR Cluj, cum s-a zvonit, dar a recunoscut că Dinamo l-a contactat și că a avut discuții cu clubul bucureștean.

Alex Tudorie a bifat 3 goluri și o pasă de gol în cele 11 partide pe care le-a disputat pentru Al Adalah în acest sezon. Crescut la Oțelul Galați, Tudorie a avut o carieră variată, evoluând în diverse campionate din Europa și Asia, inclusiv pentru cluburi precum Arsenal Tula în Rusia.

”Am fost sunat de multe echipe din România”

Nu știu de CFR. Am oferte, m-au sunat foarte multe echipe din România. Nu am fost refuzat, am fost sunat de multe echipe din România, doar că eu am o prioritate, să merg în străinătate.

Le-am spus echipelor din țară că ne auzim săptămâna viitoare, voi lua o decizie în privința asta. Nu am fost refuzat și nu am căutat eu să merg la echipe. Legat de CFR, nu am vorbit cu nimeni, nu m-a sunat nimeni.

S-a scris că Dinamo mă vrea când ei nu mă căutaseră. Dar după am fost sunat de cei de la Dinamo. Le-am spus că am discuții în afară și aș vrea să văd dacă se concretizează și dacă nu, voi anunța și vom vedea. Voi lua o decizie împreună cu familia. Am discuții și cu echipe din Europa, și cu echipe din Asia, sunt mai multe oferte. Aștept să iau decizia cea mai bună.

Am și doi copii, sunt mai multe lucruri care cântăresc. Școli, de exemplu. De ce am plecat din Arabia? Pentru că nu aveam școli pentru copii, a fost o situație grea. Am decis că e mai bine așa, pentru viitorul copiilor mei. Vreau să fie totul ok, să merg undeva unde să fie și civilizat, și un campionat puternic”, a dezvăluit Tudorie pentru PlaySport.


Intră acum pe canalul iAM Sport de WhatsApp și afli instant toate știrile care contează!

Urmărește iAMsport.ro și pe Google News, Facebook sau YouTube. Zi de zi ai conținut de ultimă oră din lumea sportului.

Adaugă comentariu

Pentru a comenta, trebuie să fii logat. Dacă ai deja un cont, intră în cont aici. Daca nu ai cont, click aici pentru a crea un cont nou.

Andrei Nicolescu confirmă dezvăluirile iAMsport.ro: ”Da, am discutat cu el!” Mutarea încercată la Dinamo
Andrei Nicolescu confirmă dezvăluirile iAMsport.ro: ”Da, am discutat cu el!” Mutarea încercată la Dinamo
Andrei Nicolescu confirmă dezvăluirile iAMsport.ro: ”Da, am discutat cu el!” Mutarea încercată la Dinamo
Un jucător de la Universitatea Craiova și fotbalistul plecat de la U Cluj acum 11 ani, aproape de a semna cu ”șepcile roșii”! Ardelenii se dezlănțuie pe piața transferurilor
Un jucător de la Universitatea Craiova și fotbalistul plecat de la U Cluj acum 11 ani, aproape de a semna cu ”șepcile roșii”! Ardelenii se dezlănțuie pe piața transferurilor
Un jucător de la Universitatea Craiova și fotbalistul plecat de la U Cluj acum 11 ani, aproape de a semna cu ”șepcile roșii”! Ardelenii se dezlănțuie pe piața transferurilor
Gigi Becali a stabilit clasamentul Superligii la finalul sezonului viitor! Cum consideră că va arăta top 4: ”E posibil să văd că Lennon e mare antrenor”
Gigi Becali a stabilit clasamentul Superligii la finalul sezonului viitor! Cum consideră că va arăta top 4: ”E posibil să văd că Lennon e mare antrenor”
Gigi Becali a stabilit clasamentul Superligii la finalul sezonului viitor! Cum consideră că va arăta top 4: ”E posibil să văd că Lennon e mare antrenor”
Dinamo pierde un jucător de bază! Alte două noi veniri anunțate de Nicolescu: ”Mâine încercăm să perfectăm”
Dinamo pierde un jucător de bază! Alte două noi veniri anunțate de Nicolescu: ”Mâine încercăm să perfectăm”
Dinamo pierde un jucător de bază! Alte două noi veniri anunțate de Nicolescu: ”Mâine încercăm să perfectăm”
Mircea Lucescu a reacționat după acuzele care i-au fost aduse: ”Cum să se întâmple din cauza mea!?”
Mircea Lucescu a reacționat după acuzele care i-au fost aduse: ”Cum să se întâmple din cauza mea!?”
Mircea Lucescu a reacționat după acuzele care i-au fost aduse: ”Cum să se întâmple din cauza mea!?”
Laszlo Dioszegi, prima reacție după ce l-a cedat pe Ștefănescu la FCSB, deși promisese că nu o va face: ”Nu pot fi acuzat că am mințit” / ”I-aș spune un singur lucru lui”
Laszlo Dioszegi, prima reacție după ce l-a cedat pe Ștefănescu la FCSB, deși promisese că nu o va face: ”Nu pot fi acuzat că am mințit” / ”I-aș spune un singur lucru lui”
Laszlo Dioszegi, prima reacție după ce l-a cedat pe Ștefănescu la FCSB, deși promisese că nu o va face: ”Nu pot fi acuzat că am mințit” / ”I-aș spune un singur lucru lui”

Cele mai citite

Florin Tănase a luat decizia finală în privința propunerii făcute de FCSB: ”Nu mă duc!”
Florin Tănase a luat decizia finală în privința propunerii făcute de FCSB: ”Nu mă duc!”
SuperLiga  |  12 Iunie 2024, 14:01
1.
Florin Tănase a luat decizia finală în privința propunerii făcute de FCSB: ”Nu mă duc!”
Senatoarea-ultras dă de pământ cu Mitică Dragomir: "Normal că nu a auzit de mine. Nu joc table și n-am făcut parte din structuri"
Senatoarea-ultras dă de pământ cu Mitică Dragomir: "Normal că nu a auzit de mine. Nu joc table și n-am făcut parte din structuri"
SuperLiga  |  12 Iunie 2024, 17:43
2.
Senatoarea-ultras dă de pământ cu Mitică Dragomir: "Normal că nu a auzit de mine. Nu joc table și n-am făcut parte din structuri"
Viața lui Răzvan Raț sub aripa rebelului Dănuț Lupu: "Mă trezea la două dimineața să mergem în oraș. M-a călit mult..."
Viața lui Răzvan Raț sub aripa rebelului Dănuț Lupu: "Mă trezea la două dimineața să mergem în oraș. M-a călit mult..."
SuperLiga  |  11 Iunie 2024, 12:19
3.
Viața lui Răzvan Raț sub aripa rebelului Dănuț Lupu: "Mă trezea la două dimineața să mergem în oraș. M-a călit mult..."
Cine sunt cei 2.000.000 pensionari care de mâine primesc 250 lei pe lângă pensie? Cum se dau banii?
Cine sunt cei 2.000.000 pensionari care de mâine primesc 250 lei pe lângă pensie? Cum se dau banii?
Cine sunt cei 2.000.000 pensionari care de mâine primesc 250 lei pe lângă pensie? Cum se dau banii?
Ce categorie de pensionari iau 1.500 lei în plus la pensie la recalculare? Când s-au pensionat?
Ce categorie de pensionari iau 1.500 lei în plus la pensie la recalculare? Când s-au pensionat?
Ce categorie de pensionari iau 1.500 lei în plus la pensie la recalculare? Când s-au pensionat?
Ce pensie primești la recalculare dacă ai muncit pe salariu mediu timp de 35 sau 45 de ani?
Ce pensie primești la recalculare dacă ai muncit pe salariu mediu timp de 35 sau 45 de ani?
Ce pensie primești la recalculare dacă ai muncit pe salariu mediu timp de 35 sau 45 de ani?
Știri de ultimă oră din sport
Alarmă în cantonamentul Franței. Jucătorii vicecampioanei mondiale, loviți de un virus misterios. Mbappe, printre absenții de la antrenamentul de joi
Alarmă în cantonamentul Franței. Jucătorii vicecampioanei mondiale, loviți de un virus misterios. Mbappe, printre absenții de la antrenamentul de joi
EURO 2024   |  14 Iunie 2024, 00:08
Alarmă în cantonamentul Franței. Jucătorii vicecampioanei mondiale, loviți de un virus misterios. Mbappe, printre absenții de la antrenamentul de joi
”Transfer” important la CS Dinamo! Jaqueline Cristian, noua sportivă a clubului
”Transfer” important la CS Dinamo! Jaqueline Cristian, noua sportivă a clubului
Tenis   |  13 Iunie 2024, 22:59
”Transfer” important la CS Dinamo! Jaqueline Cristian, noua sportivă a clubului
Un jucător de la Universitatea Craiova și fotbalistul plecat de la U Cluj acum 11 ani, aproape de a semna cu ”șepcile roșii”! Ardelenii se dezlănțuie pe piața transferurilor
Un jucător de la Universitatea Craiova și fotbalistul plecat de la U Cluj acum 11 ani, aproape de a semna cu ”șepcile roșii”! Ardelenii se dezlănțuie pe piața transferurilor
SuperLiga   |  13 Iunie 2024, 21:58
Un jucător de la Universitatea Craiova și fotbalistul plecat de la U Cluj acum 11 ani, aproape de a semna cu ”șepcile roșii”! Ardelenii se dezlănțuie pe piața transferurilor
Gigi Becali a stabilit clasamentul Superligii la finalul sezonului viitor! Cum consideră că va arăta top 4: ”E posibil să văd că Lennon e mare antrenor”
Gigi Becali a stabilit clasamentul Superligii la finalul sezonului viitor! Cum consideră că va arăta top 4: ”E posibil să văd că Lennon e mare antrenor”
SuperLiga   |  13 Iunie 2024, 21:34
Gigi Becali a stabilit clasamentul Superligii la finalul sezonului viitor! Cum consideră că va arăta top 4: ”E posibil să văd că Lennon e mare antrenor”
Mircea Lucescu a reacționat după acuzele care i-au fost aduse: ”Cum să se întâmple din cauza mea!?”
exclusiv Mircea Lucescu a reacționat după acuzele care i-au fost aduse: ”Cum să se întâmple din cauza mea!?”
SuperLiga   |  13 Iunie 2024, 20:26
Mircea Lucescu a reacționat după acuzele care i-au fost aduse: ”Cum să se întâmple din cauza mea!?”
Laszlo Dioszegi, prima reacție după ce l-a cedat pe Ștefănescu la FCSB, deși promisese că nu o va face: ”Nu pot fi acuzat că am mințit” / ”I-aș spune un singur lucru lui”
Laszlo Dioszegi, prima reacție după ce l-a cedat pe Ștefănescu la FCSB, deși promisese că nu o va face: ”Nu pot fi acuzat că am mințit” / ”I-aș spune un singur lucru lui”
SuperLiga   |  13 Iunie 2024, 20:13
Laszlo Dioszegi, prima reacție după ce l-a cedat pe Ștefănescu la FCSB, deși promisese că nu o va face: ”Nu pot fi acuzat că am mințit” / ”I-aș spune un singur lucru lui”
Răzvan Zăvăleanu îl ”înțeapă” pe Mircea Rednic: ”Dacă un judecător ne-a dat dreptate, asta e tot ce contează” / ”Nu i s-a desfăcut contractul tam-nesam”
Răzvan Zăvăleanu îl ”înțeapă” pe Mircea Rednic: ”Dacă un judecător ne-a dat dreptate, asta e tot ce contează” / ”Nu i s-a desfăcut contractul tam-nesam”
SuperLiga   |  13 Iunie 2024, 19:27
Răzvan Zăvăleanu îl ”înțeapă” pe Mircea Rednic: ”Dacă un judecător ne-a dat dreptate, asta e tot ce contează” / ”Nu i s-a desfăcut contractul tam-nesam”
Fanii încă pot prinde bilete să vadă România la Euro 2024! Cum și de unde pot fi obținute
Fanii încă pot prinde bilete să vadă România la Euro 2024! Cum și de unde pot fi obținute
EURO 2024   |  13 Iunie 2024, 19:19
Fanii încă pot prinde bilete să vadă România la Euro 2024! Cum și de unde pot fi obținute
Radu Mazăre s-a angajat după ce a ieşit din închisoare. Domeniul surprinzător în care va activa
Radu Mazăre s-a angajat după ce a ieşit din închisoare. Domeniul surprinzător în care va activa
Radu Mazăre s-a angajat după ce a ieşit din închisoare. Domeniul surprinzător în care va activa
Top 10 legume pe care trebuie să le consumi zilnic. Pot fi incluse în orice dietă
Top 10 legume pe care trebuie să le consumi zilnic. Pot fi incluse în orice dietă
Top 10 legume pe care trebuie să le consumi zilnic. Pot fi incluse în orice dietă
Calendarul anului şcolar 2024 - 2025. Lista completă a vacanţelor
Calendarul anului şcolar 2024 - 2025. Lista completă a vacanţelor
Calendarul anului şcolar 2024 - 2025. Lista completă a vacanţelor
Alarmă în cantonamentul Franței. Jucătorii vicecampioanei mondiale, loviți de un virus misterios. Mbappe, printre absenții de...
EURO 2024   |  00:08
Alarmă în cantonamentul Franței. Jucătorii vicecampioanei mondiale, loviți de un virus misterios. Mbappe, printre absenții de la antrenamentul de joi
Costin Ștucan, despre interlopul apropiat fotbaliștilor români: ”Era suspendat pentru trucare de meciuri” / ”Era să zic eu ce...
Diverse   |  23:44
Costin Ștucan, despre interlopul apropiat fotbaliștilor români: ”Era suspendat pentru trucare de meciuri” / ”Era să zic eu ce praf...”
”Transfer” important la CS Dinamo! Jaqueline Cristian, noua sportivă a clubului
Tenis   |  22:59
”Transfer” important la CS Dinamo! Jaqueline Cristian, noua sportivă a clubului
video exclusiv Răzvan Raț, acord pentru transferul la Real Madrid: ”Trebuia să semnez!” Motivul greu de acceptat pentru care a picat totul
Stranieri   |  22:31
Răzvan Raț, acord pentru transferul la Real Madrid: ”Trebuia să semnez!” Motivul greu de acceptat pentru care a picat totul
Andrei Nicolescu confirmă dezvăluirile iAMsport.ro: ”Da, am discutat cu el!” Mutarea încercată la Dinamo
SuperLiga   |  22:19
Andrei Nicolescu confirmă dezvăluirile iAMsport.ro: ”Da, am discutat cu el!” Mutarea încercată la Dinamo
Un jucător de la Universitatea Craiova și fotbalistul plecat de la U Cluj acum 11 ani, aproape de a semna cu ”șepcile roșii”!...
SuperLiga   |  21:58
Un jucător de la Universitatea Craiova și fotbalistul plecat de la U Cluj acum 11 ani, aproape de a semna cu ”șepcile roșii”! Ardelenii se dezlănțuie pe piața transferurilor
Gigi Becali a stabilit clasamentul Superligii la finalul sezonului viitor! Cum consideră că va arăta top 4: ”E posibil să văd...