FCSB nu renunță. Fotbalistul după care a alergat toată vara încă poate ajunge la vicecampioana României

Jucătorii FCSB-ului la finalul partidei cu Universitatea Craiova Galerie foto (1 fotografii): FCSB nu renunță. Fotbalistul după care a alergat toată vara încă poate ajunge la vicecampioana României
Foto: Sport Pictures  |   Jucătorii FCSB-ului la finalul partidei cu Universitatea Craiova

Redactia   |   Publicat: 04.09.2023 09:29   |  Actualizat: 04.09.2023 10:52

FCSB ar putea să mai dea o ultimă lovitură în perioada de mercato.

Trupa pregătită de Mihai Pintilii și Elias Charalambous are un start excelent în Liga 1 și visează la un nou titlu de campioană după o pauză de 8 ani.

Marius Ștefănescu, la FCSB? Mihai Stoica nu exclude varianta transferului în ultimul moment

Bucureștenii ar putea să-și întărească lotul, deja unul care dovedește că este la un nivel ridicat prin prisma rezultatelor de pe plan intern, cu transferul lui Marius Ștefănescu.

Mijlocașul de bandă al celor de la Sepsi a fost curtat intens în această vară și de FCSB, și de Rapid, însă cei de la Sepsi au rămas fermi pe poziții.

"Nu mai e nimic. Acum depinde și mâine (n.r. luni) cum se trezește Gigi. Azi (n.r. duminică) era euforic. Toți suntem euforici.

Nu țin minte când m-am bucurat așa mult după un meci de fotbal și când am suferit atât de mult. Chiar mi-a fost rău la meciul ăsta.

Nici la Ovidiu, cu titlul pe masă, nu am avut așa emoții. Am avut mulți accidentați, mulți incerți", a spus Mihai Stoica, la Orange Sport.

Cristi Ganea, ca și transferat la FCSB

Oficialul clubului FCSB a vorbit și despre ultima achiziție pe care bucureștenii sunt pe cale să o facă, în persoana lui Cristi Ganea.

Fundașul stânga ar urma să semneze din postura de jucător liber de contract, fapt confirmat și de Gigi Becali.

"Nu s-a semnat, dar e totul bătut în cuie. El a avut COVID anul trecut și cu urmări destul de grave. După tratament s-a vindecat complet, nu mai are niciun fel de problemă, poate să joace. Informația mi-a venit din mai multe surse, că e foarte, foarte bine fizic.

La Panathinaikos nu avea cum să joace. Antrenorul care e acum, un sârb, și-a adus un alt jucător, un fundaș stânga sârb. Ganea oricum nu era titular, Panathinaikos e o echipă cam bună.

Avea niște variante în Grecia, dar Gigi și-l dorește de mult timp. Chiar m-aș bucura să se facă și probabil se face", a mai spus Stoica.


Intră acum pe canalul iAM Sport de WhatsApp și afli instant toate știrile care contează!

Urmărește iAMsport.ro și pe Google News, Facebook sau YouTube. Zi de zi ai conținut de ultimă oră din lumea sportului.

Adaugă comentariu

Pentru a comenta, trebuie să fii logat. Dacă ai deja un cont, intră în cont aici. Daca nu ai cont, click aici pentru a crea un cont nou.

Andrei Nicolescu confirmă dezvăluirile iAMsport.ro: ”Da, am discutat cu el!” Mutarea încercată la Dinamo
Andrei Nicolescu confirmă dezvăluirile iAMsport.ro: ”Da, am discutat cu el!” Mutarea încercată la Dinamo
Andrei Nicolescu confirmă dezvăluirile iAMsport.ro: ”Da, am discutat cu el!” Mutarea încercată la Dinamo
Un jucător de la Universitatea Craiova și fotbalistul plecat de la U Cluj acum 11 ani, aproape de a semna cu ”șepcile roșii”! Ardelenii se dezlănțuie pe piața transferurilor
Un jucător de la Universitatea Craiova și fotbalistul plecat de la U Cluj acum 11 ani, aproape de a semna cu ”șepcile roșii”! Ardelenii se dezlănțuie pe piața transferurilor
Un jucător de la Universitatea Craiova și fotbalistul plecat de la U Cluj acum 11 ani, aproape de a semna cu ”șepcile roșii”! Ardelenii se dezlănțuie pe piața transferurilor
Gigi Becali a stabilit clasamentul Superligii la finalul sezonului viitor! Cum consideră că va arăta top 4: ”E posibil să văd că Lennon e mare antrenor”
Gigi Becali a stabilit clasamentul Superligii la finalul sezonului viitor! Cum consideră că va arăta top 4: ”E posibil să văd că Lennon e mare antrenor”
Gigi Becali a stabilit clasamentul Superligii la finalul sezonului viitor! Cum consideră că va arăta top 4: ”E posibil să văd că Lennon e mare antrenor”
Dinamo pierde un jucător de bază! Alte două noi veniri anunțate de Nicolescu: ”Mâine încercăm să perfectăm”
Dinamo pierde un jucător de bază! Alte două noi veniri anunțate de Nicolescu: ”Mâine încercăm să perfectăm”
Dinamo pierde un jucător de bază! Alte două noi veniri anunțate de Nicolescu: ”Mâine încercăm să perfectăm”
Mircea Lucescu a reacționat după acuzele care i-au fost aduse: ”Cum să se întâmple din cauza mea!?”
Mircea Lucescu a reacționat după acuzele care i-au fost aduse: ”Cum să se întâmple din cauza mea!?”
Mircea Lucescu a reacționat după acuzele care i-au fost aduse: ”Cum să se întâmple din cauza mea!?”
Laszlo Dioszegi, prima reacție după ce l-a cedat pe Ștefănescu la FCSB, deși promisese că nu o va face: ”Nu pot fi acuzat că am mințit” / ”I-aș spune un singur lucru lui”
Laszlo Dioszegi, prima reacție după ce l-a cedat pe Ștefănescu la FCSB, deși promisese că nu o va face: ”Nu pot fi acuzat că am mințit” / ”I-aș spune un singur lucru lui”
Laszlo Dioszegi, prima reacție după ce l-a cedat pe Ștefănescu la FCSB, deși promisese că nu o va face: ”Nu pot fi acuzat că am mințit” / ”I-aș spune un singur lucru lui”

Cele mai citite

Florin Tănase a luat decizia finală în privința propunerii făcute de FCSB: ”Nu mă duc!”
Florin Tănase a luat decizia finală în privința propunerii făcute de FCSB: ”Nu mă duc!”
SuperLiga  |  12 Iunie 2024, 14:01
1.
Florin Tănase a luat decizia finală în privința propunerii făcute de FCSB: ”Nu mă duc!”
Senatoarea-ultras dă de pământ cu Mitică Dragomir: "Normal că nu a auzit de mine. Nu joc table și n-am făcut parte din structuri"
Senatoarea-ultras dă de pământ cu Mitică Dragomir: "Normal că nu a auzit de mine. Nu joc table și n-am făcut parte din structuri"
SuperLiga  |  12 Iunie 2024, 17:43
2.
Senatoarea-ultras dă de pământ cu Mitică Dragomir: "Normal că nu a auzit de mine. Nu joc table și n-am făcut parte din structuri"
Viața lui Răzvan Raț sub aripa rebelului Dănuț Lupu: "Mă trezea la două dimineața să mergem în oraș. M-a călit mult..."
Viața lui Răzvan Raț sub aripa rebelului Dănuț Lupu: "Mă trezea la două dimineața să mergem în oraș. M-a călit mult..."
SuperLiga  |  11 Iunie 2024, 12:19
3.
Viața lui Răzvan Raț sub aripa rebelului Dănuț Lupu: "Mă trezea la două dimineața să mergem în oraș. M-a călit mult..."
Cine sunt cei 2.000.000 pensionari care de mâine primesc 250 lei pe lângă pensie? Cum se dau banii?
Cine sunt cei 2.000.000 pensionari care de mâine primesc 250 lei pe lângă pensie? Cum se dau banii?
Cine sunt cei 2.000.000 pensionari care de mâine primesc 250 lei pe lângă pensie? Cum se dau banii?
Ce categorie de pensionari iau 1.500 lei în plus la pensie la recalculare? Când s-au pensionat?
Ce categorie de pensionari iau 1.500 lei în plus la pensie la recalculare? Când s-au pensionat?
Ce categorie de pensionari iau 1.500 lei în plus la pensie la recalculare? Când s-au pensionat?
Ce pensie primești la recalculare dacă ai muncit pe salariu mediu timp de 35 sau 45 de ani?
Ce pensie primești la recalculare dacă ai muncit pe salariu mediu timp de 35 sau 45 de ani?
Ce pensie primești la recalculare dacă ai muncit pe salariu mediu timp de 35 sau 45 de ani?
Știri de ultimă oră din sport
Alarmă în cantonamentul Franței. Jucătorii vicecampioanei mondiale, loviți de un virus misterios. Mbappe, printre absenții de la antrenamentul de joi
Alarmă în cantonamentul Franței. Jucătorii vicecampioanei mondiale, loviți de un virus misterios. Mbappe, printre absenții de la antrenamentul de joi
EURO 2024   |  14 Iunie 2024, 00:08
Alarmă în cantonamentul Franței. Jucătorii vicecampioanei mondiale, loviți de un virus misterios. Mbappe, printre absenții de la antrenamentul de joi
”Transfer” important la CS Dinamo! Jaqueline Cristian, noua sportivă a clubului
”Transfer” important la CS Dinamo! Jaqueline Cristian, noua sportivă a clubului
Tenis   |  13 Iunie 2024, 22:59
”Transfer” important la CS Dinamo! Jaqueline Cristian, noua sportivă a clubului
Un jucător de la Universitatea Craiova și fotbalistul plecat de la U Cluj acum 11 ani, aproape de a semna cu ”șepcile roșii”! Ardelenii se dezlănțuie pe piața transferurilor
Un jucător de la Universitatea Craiova și fotbalistul plecat de la U Cluj acum 11 ani, aproape de a semna cu ”șepcile roșii”! Ardelenii se dezlănțuie pe piața transferurilor
SuperLiga   |  13 Iunie 2024, 21:58
Un jucător de la Universitatea Craiova și fotbalistul plecat de la U Cluj acum 11 ani, aproape de a semna cu ”șepcile roșii”! Ardelenii se dezlănțuie pe piața transferurilor
Gigi Becali a stabilit clasamentul Superligii la finalul sezonului viitor! Cum consideră că va arăta top 4: ”E posibil să văd că Lennon e mare antrenor”
Gigi Becali a stabilit clasamentul Superligii la finalul sezonului viitor! Cum consideră că va arăta top 4: ”E posibil să văd că Lennon e mare antrenor”
SuperLiga   |  13 Iunie 2024, 21:34
Gigi Becali a stabilit clasamentul Superligii la finalul sezonului viitor! Cum consideră că va arăta top 4: ”E posibil să văd că Lennon e mare antrenor”
Mircea Lucescu a reacționat după acuzele care i-au fost aduse: ”Cum să se întâmple din cauza mea!?”
exclusiv Mircea Lucescu a reacționat după acuzele care i-au fost aduse: ”Cum să se întâmple din cauza mea!?”
SuperLiga   |  13 Iunie 2024, 20:26
Mircea Lucescu a reacționat după acuzele care i-au fost aduse: ”Cum să se întâmple din cauza mea!?”
Laszlo Dioszegi, prima reacție după ce l-a cedat pe Ștefănescu la FCSB, deși promisese că nu o va face: ”Nu pot fi acuzat că am mințit” / ”I-aș spune un singur lucru lui”
Laszlo Dioszegi, prima reacție după ce l-a cedat pe Ștefănescu la FCSB, deși promisese că nu o va face: ”Nu pot fi acuzat că am mințit” / ”I-aș spune un singur lucru lui”
SuperLiga   |  13 Iunie 2024, 20:13
Laszlo Dioszegi, prima reacție după ce l-a cedat pe Ștefănescu la FCSB, deși promisese că nu o va face: ”Nu pot fi acuzat că am mințit” / ”I-aș spune un singur lucru lui”
Răzvan Zăvăleanu îl ”înțeapă” pe Mircea Rednic: ”Dacă un judecător ne-a dat dreptate, asta e tot ce contează” / ”Nu i s-a desfăcut contractul tam-nesam”
Răzvan Zăvăleanu îl ”înțeapă” pe Mircea Rednic: ”Dacă un judecător ne-a dat dreptate, asta e tot ce contează” / ”Nu i s-a desfăcut contractul tam-nesam”
SuperLiga   |  13 Iunie 2024, 19:27
Răzvan Zăvăleanu îl ”înțeapă” pe Mircea Rednic: ”Dacă un judecător ne-a dat dreptate, asta e tot ce contează” / ”Nu i s-a desfăcut contractul tam-nesam”
Fanii încă pot prinde bilete să vadă România la Euro 2024! Cum și de unde pot fi obținute
Fanii încă pot prinde bilete să vadă România la Euro 2024! Cum și de unde pot fi obținute
EURO 2024   |  13 Iunie 2024, 19:19
Fanii încă pot prinde bilete să vadă România la Euro 2024! Cum și de unde pot fi obținute
Radu Mazăre s-a angajat după ce a ieşit din închisoare. Domeniul surprinzător în care va activa
Radu Mazăre s-a angajat după ce a ieşit din închisoare. Domeniul surprinzător în care va activa
Radu Mazăre s-a angajat după ce a ieşit din închisoare. Domeniul surprinzător în care va activa
Top 10 legume pe care trebuie să le consumi zilnic. Pot fi incluse în orice dietă
Top 10 legume pe care trebuie să le consumi zilnic. Pot fi incluse în orice dietă
Top 10 legume pe care trebuie să le consumi zilnic. Pot fi incluse în orice dietă
Calendarul anului şcolar 2024 - 2025. Lista completă a vacanţelor
Calendarul anului şcolar 2024 - 2025. Lista completă a vacanţelor
Calendarul anului şcolar 2024 - 2025. Lista completă a vacanţelor
Alarmă în cantonamentul Franței. Jucătorii vicecampioanei mondiale, loviți de un virus misterios. Mbappe, printre absenții de...
EURO 2024   |  00:08
Alarmă în cantonamentul Franței. Jucătorii vicecampioanei mondiale, loviți de un virus misterios. Mbappe, printre absenții de la antrenamentul de joi
Costin Ștucan, despre interlopul apropiat fotbaliștilor români: ”Era suspendat pentru trucare de meciuri” / ”Era să zic eu ce...
Diverse   |  23:44
Costin Ștucan, despre interlopul apropiat fotbaliștilor români: ”Era suspendat pentru trucare de meciuri” / ”Era să zic eu ce praf...”
”Transfer” important la CS Dinamo! Jaqueline Cristian, noua sportivă a clubului
Tenis   |  22:59
”Transfer” important la CS Dinamo! Jaqueline Cristian, noua sportivă a clubului
video exclusiv Răzvan Raț, acord pentru transferul la Real Madrid: ”Trebuia să semnez!” Motivul greu de acceptat pentru care a picat totul
Stranieri   |  22:31
Răzvan Raț, acord pentru transferul la Real Madrid: ”Trebuia să semnez!” Motivul greu de acceptat pentru care a picat totul
Andrei Nicolescu confirmă dezvăluirile iAMsport.ro: ”Da, am discutat cu el!” Mutarea încercată la Dinamo
SuperLiga   |  22:19
Andrei Nicolescu confirmă dezvăluirile iAMsport.ro: ”Da, am discutat cu el!” Mutarea încercată la Dinamo
Un jucător de la Universitatea Craiova și fotbalistul plecat de la U Cluj acum 11 ani, aproape de a semna cu ”șepcile roșii”!...
SuperLiga   |  21:58
Un jucător de la Universitatea Craiova și fotbalistul plecat de la U Cluj acum 11 ani, aproape de a semna cu ”șepcile roșii”! Ardelenii se dezlănțuie pe piața transferurilor
Gigi Becali a stabilit clasamentul Superligii la finalul sezonului viitor! Cum consideră că va arăta top 4: ”E posibil să văd...