Florinel Coman, îndrăgostit de Dinamo! Jucătorul FCSB-ului, cucerit de o legendă a "câinilor": "Mamă, ce fotbalist!"

Florinel Coman, mare fan Dinamo în tinerețe Galerie foto (1 fotografii): Florinel Coman, îndrăgostit de Dinamo! Jucătorul FCSB-ului, cucerit de o legendă a "câinilor": "Mamă, ce fotbalist!"
Foto: Profimedia  |   Florinel Coman, mare fan Dinamo în tinerețe

Redactia   |   Publicat: 14.05.2024 20:02   |  Actualizat: 14.05.2024 22:13

Cel mai bun jucător al celor de la FCSB în actuala stagiune, Florinel Coman (26 de ani), a dezvăluit că a fost fan Dinamo în tinerețe și o legendă a "câinilor" l-a făcut să se îndrăgostească de echipă.

Decisiv în titlul câștigat de FCSB, după 9 ani de pauză, cariera lui Florinel Coman ar fi putut să fie cu totul alta.

Luat de Viitorul Constanța, actuala Farul, când era un junior, acesta a fost transferat de bucureșteni, în 2017, pentru 3 milioane de euro.

Florinel Coman, mare fan Dinamo

Atacantul dezvăluie însă că a fost mare fan al celei mai mari rivale a roș-albaștrilor, Dinamo, pe vremea când era un copil.

Claudiu Niculescu este fotbalistul care l-a cucerit pe actualul jucător de la FCSB.

"Am ținut cu Dinamo când eram mic, eu am fost legitimat la Luceafărul Brăila și ne-au dus la un meci, la Galați, în Liga 1. Juca Oțelul cu Dinamo. M-am dus la stadion cu o oră jumătate înainte.

La încâlzire l-am văzut pe Niculescu, a luat un sac de mingi și le-a pus pe 16 metri. Cred că vreo 10-15 minute bătea numai lovituri libere. Mă uitam așa și spuneam că nu se poate așa ceva, unde le punea.

Am zis mamă, ce fotbalist. Datorită lui am ținut cu Dinamo. Și după am prins vremurile cu Sânmărtean, Gabi Iancu, Chipciu îmi plăcea foarte mult. Înainte a fost Dodel (n.r. Cristi Tănase), dar Chipciu mi-a plăcut cel mai mult. Și Stanciu", a spus Florinel Coman, la Orangesport.

Sezon de vis pentru Florinel Coman la FCSB

Florinel Coman a fost om de bază la FCSB. În cele 34 de meciuri jucate, acesta a punctat de 18 ori și a oferit 10 pase decisive.

Momentan discuțiile cu privire la viitorul său bat pasul pe loc.

Al-Duhail, din Qatar, și-a trimis emisarii la București pentru a negocia cu Gigi Becali, însă se pare că discuțiile nu au avut succes.

Arabii vor să-i achite clauza, 5 milioane de euro, însă patronul FCSB-ului își dorește să-l aibă pe Coman și în startul sezonului, pentru preliminariile Champions League.

Acesta este și motivul pentru care negocierile s-au blocat, momentan.


Intră acum pe canalul iAM Sport de WhatsApp și afli instant toate știrile care contează!

Urmărește iAMsport.ro și pe Google News, Facebook sau YouTube. Zi de zi ai conținut de ultimă oră din lumea sportului.

Adaugă comentariu

Pentru a comenta, trebuie să fii logat. Dacă ai deja un cont, intră în cont aici. Daca nu ai cont, click aici pentru a crea un cont nou.

Când aflăm ultima reprezentantă a României în cupele europene. Meciul dintre Universitatea Craiova și Universitatea Cluj a fost programat
Când aflăm ultima reprezentantă a României în cupele europene. Meciul dintre Universitatea Craiova și Universitatea Cluj a fost programat
Când aflăm ultima reprezentantă a României în cupele europene. Meciul dintre Universitatea Craiova și Universitatea Cluj a fost programat
Dorinel Munteanu anunță finalul unui ciclu, la Galați: ”A fost frumos”. Măsurile anunțate pentru sezonul viitor
Dorinel Munteanu anunță finalul unui ciclu, la Galați: ”A fost frumos”. Măsurile anunțate pentru sezonul viitor
Dorinel Munteanu anunță finalul unui ciclu, la Galați: ”A fost frumos”. Măsurile anunțate pentru sezonul viitor
Ioan Ovidiu Sabău și-a băgat în ședință jucătorii la pauza meciului cu Oțelul: ”A fost o discuție mai aprinsă”
Ioan Ovidiu Sabău și-a băgat în ședință jucătorii la pauza meciului cu Oțelul: ”A fost o discuție mai aprinsă”
Ioan Ovidiu Sabău și-a băgat în ședință jucătorii la pauza meciului cu Oțelul: ”A fost o discuție mai aprinsă”
Alex Chipciu recunoaște discuțiile cu FCSB: ”Nu pot să neg”. Când va lua decizia
Alex Chipciu recunoaște discuțiile cu FCSB: ”Nu pot să neg”. Când va lua decizia
Alex Chipciu recunoaște discuțiile cu FCSB: ”Nu pot să neg”. Când va lua decizia
Neil Lennon este la București! Viitorul antrenor al Rapidului este așteptat pe Giulești la meciul cu FCSB
Neil Lennon este la București! Viitorul antrenor al Rapidului este așteptat pe Giulești la meciul cu FCSB
Neil Lennon este la București! Viitorul antrenor al Rapidului este așteptat pe Giulești la meciul cu FCSB
Oțelul Galați - U Cluj 0-2. ”Șepcile roșii” trec de Oțelul și joacă ultimul act pentru Conference League cu Universitatea Craiova
Oțelul Galați - U Cluj 0-2. ”Șepcile roșii” trec de Oțelul și joacă ultimul act pentru Conference League cu Universitatea Craiova
Oțelul Galați - U Cluj 0-2. ”Șepcile roșii” trec de Oțelul și joacă ultimul act pentru Conference League cu Universitatea Craiova

Cele mai citite

Cu ce se ocupă copiii lui Florin Răducioiu: ”Nu trebuie să le fie rușine. Îmi doream mai mult pentru ei...”
Cu ce se ocupă copiii lui Florin Răducioiu: ”Nu trebuie să le fie rușine. Îmi doream mai mult pentru ei...”
Special  |  17 Mai 2024, 11:02
1.
Cu ce se ocupă copiii lui Florin Răducioiu: ”Nu trebuie să le fie rușine. Îmi doream mai mult pentru ei...”
Câți bani a cheltuit Răducioiu în cei 10 ani petrecuți la Monaco: "Regret! Viața era foarte scumpă acolo..."
Câți bani a cheltuit Răducioiu în cei 10 ani petrecuți la Monaco: "Regret! Viața era foarte scumpă acolo..."
Special  |  16 Mai 2024, 21:54
2.
Câți bani a cheltuit Răducioiu în cei 10 ani petrecuți la Monaco: "Regret! Viața era foarte scumpă acolo..."
Presa internațională, reacție dură la adresa Simonei Halep după ce n-a fost invitată la Roland Garros: ”Au avut dreptate să nu îi acorde wildcard”
Presa internațională, reacție dură la adresa Simonei Halep după ce n-a fost invitată la Roland Garros: ”Au avut dreptate să nu îi acorde wildcard”
Tenis  |  17 Mai 2024, 12:44
3.
Presa internațională, reacție dură la adresa Simonei Halep după ce n-a fost invitată la Roland Garros: ”Au avut dreptate să nu îi acorde wildcard”
VIDEO Trebuie să cedeze România un sistem Patriot să salveze orașul Harkov? Zelenski, apel disperat
VIDEO Trebuie să cedeze România un sistem Patriot să salveze orașul Harkov? Zelenski, apel disperat
VIDEO Trebuie să cedeze România un sistem Patriot să salveze orașul Harkov? Zelenski, apel disperat
RECALCULARE Care pensionari iau 1.000 lei în plus la pensie, deși s-au pensionat înainte de 60 ani?
RECALCULARE Care pensionari iau 1.000 lei în plus la pensie, deși s-au pensionat înainte de 60 ani?
RECALCULARE Care pensionari iau 1.000 lei în plus la pensie, deși s-au pensionat înainte de 60 ani?
În ce an UE trimite trupe în Ucraina? „Dați apărare aeriană ori militari”! De ce e criticată România
În ce an UE trimite trupe în Ucraina? „Dați apărare aeriană ori militari”! De ce e criticată România
În ce an UE trimite trupe în Ucraina? „Dați apărare aeriană ori militari”! De ce e criticată România
Știri de ultimă oră din sport
Când aflăm ultima reprezentantă a României în cupele europene. Meciul dintre Universitatea Craiova și Universitatea Cluj a fost programat
Când aflăm ultima reprezentantă a României în cupele europene. Meciul dintre Universitatea Craiova și Universitatea Cluj a fost programat
SuperLiga   |  19 Mai 2024, 18:54
Când aflăm ultima reprezentantă a României în cupele europene. Meciul dintre Universitatea Craiova și Universitatea Cluj a fost programat
Ioan Ovidiu Sabău și-a băgat în ședință jucătorii la pauza meciului cu Oțelul: ”A fost o discuție mai aprinsă”
Ioan Ovidiu Sabău și-a băgat în ședință jucătorii la pauza meciului cu Oțelul: ”A fost o discuție mai aprinsă”
SuperLiga   |  19 Mai 2024, 18:13
Ioan Ovidiu Sabău și-a băgat în ședință jucătorii la pauza meciului cu Oțelul: ”A fost o discuție mai aprinsă”
Ce fac stranierii români. Adrian Rus și Vlad Dragomir au câștigat cupa în Cipru. Tătărușanu, fără replică în fața vedetelor lui Al Ahli
Ce fac stranierii români. Adrian Rus și Vlad Dragomir au câștigat cupa în Cipru. Tătărușanu, fără replică în fața vedetelor lui Al Ahli
Stranieri   |  19 Mai 2024, 17:40
Ce fac stranierii români. Adrian Rus și Vlad Dragomir au câștigat cupa în Cipru. Tătărușanu, fără replică în fața vedetelor lui Al Ahli
Neil Lennon este la București! Viitorul antrenor al Rapidului este așteptat pe Giulești la meciul cu FCSB
Neil Lennon este la București! Viitorul antrenor al Rapidului este așteptat pe Giulești la meciul cu FCSB
SuperLiga   |  19 Mai 2024, 17:03
Neil Lennon este la București! Viitorul antrenor al Rapidului este așteptat pe Giulești la meciul cu FCSB
Oțelul Galați - U Cluj 0-2. ”Șepcile roșii” trec de Oțelul și joacă ultimul act pentru Conference League cu Universitatea Craiova
Oțelul Galați - U Cluj 0-2. ”Șepcile roșii” trec de Oțelul și joacă ultimul act pentru Conference League cu Universitatea Craiova
SuperLiga   |  19 Mai 2024, 16:29
Oțelul Galați - U Cluj 0-2. ”Șepcile roșii” trec de Oțelul și joacă ultimul act pentru Conference League cu Universitatea Craiova
”Bocciu” i-a vizitat pe rapidiști după eliberare și a postat o imagine din care lipsește un om de bază din Giulești: ”La luptă, tată!”
foto ”Bocciu” i-a vizitat pe rapidiști după eliberare și a postat o imagine din care lipsește un om de bază din Giulești: ”La luptă, tată!”
SuperLiga   |  19 Mai 2024, 15:05
”Bocciu” i-a vizitat pe rapidiști după eliberare și a postat o imagine din care lipsește un om de bază din Giulești: ”La luptă, tată!”
Un jucător de la Rapid, pe lista de achiziții a celui mai titrat club din Europa! Giuleștenii vor în schimb vedeta lui FCU Craiova
Un jucător de la Rapid, pe lista de achiziții a celui mai titrat club din Europa! Giuleștenii vor în schimb vedeta lui FCU Craiova
SuperLiga   |  19 Mai 2024, 14:19
Un jucător de la Rapid, pe lista de achiziții a celui mai titrat club din Europa! Giuleștenii vor în schimb vedeta lui FCU Craiova
EXCLUSIV | David Tremayne, jurnalist F1: “Senna era foarte conștient de mortalitate în acel weekend”. Povestea celor 37 de secunde în care brazilianul a tăcut
EXCLUSIV | David Tremayne, jurnalist F1: “Senna era foarte conștient de mortalitate în acel weekend”. Povestea celor 37 de secunde în care brazilianul a tăcut