"Fotbalul românesc are nevoie de Dinamo!". Adrian Mutu nu-și uită trecutul și are cuvinte frumoase pentru "câini" înainte de meciul direct

Adrian Mutu este antrenorul echipei CFR Cluj Galerie foto (1 fotografii): "Fotbalul românesc are nevoie de Dinamo!". Adrian Mutu nu-și uită trecutul și are cuvinte frumoase pentru "câini" înainte de meciul direct
Foto: Sport Pictures  |   Adrian Mutu este antrenorul echipei CFR Cluj

Laura Șoica   |   Publicat: 20.02.2024 14:04   |  Actualizat: 20.02.2024 14:04

Adrian Mutu (45 de ani), antrenorul de la CFR Cluj, a dezvăluit că are emoții cu privire la meciul împotriva lui Dinamo.

Meciul dintre CFR Cluj și Dinamo, din etapa cu numărul 27 a Superligii, se va disputa vineri, 23 februarie, de la ora 20:00. Partida va putea fi urmărită în format LIVE SCORE pe iAMsport.ro.

CFR Cluj este pe locul 3 în clasament cu 45 de puncte, iar Dinamo este pe poziția 15 cu 22 de puncte.

Adrian Mutu, despre Dinamo

Adrian Mutu este de părere că Dinamo este într-o formă bună, iar acest lucru este bine pentru ei și pentru fotbalul românesc.

Antrenorul de la CFR Cluj a afirmat că echipa sa va avea un meci greu cu Dinamo, iar ”câinii” trebuie să fie luați din serios.

”Dinamo e în formă, îmi place, e bine pentru ei, fotbalul românesc are nevoie de Dinamo. Devine mai spectaculos campionatul. Sunt pe penultimul loc, dar Dinamo arată bine, vom avea un meci extrem de greu, e o echipă ce trebuie luată extrem de în serios”, a declarat Adrian Mutu, la Fanatik.

În perioada 1999-2000
Adrian Mutu a fost jucător la Dinamo.
Între octombrie 2016 - octombrie 2017
”Briliantul” a fost președinte la echipa din Ștefan cel Mare.

Adrian Mutu, despre meciul dintre CFR Cluj și Dinamo

Fostul fotbalist de la Dinamo a declarat că ar fi preferat să îi prindă pe ”câini” la forma de dinainte, nu în acest moment.

Mutu a dezvăluit că are emoții, deoarece va fi un meci de luptă și s-a îngrijorat după ultimul meci al celor de la Dinamo.

”Am început să ne uităm la ei. Nu-mi convine să-i prind în acest moment, sincer. Mi-ar fi convenit în forma de dinainte. Urmează un meci de luptă. E în formă, are moral bun, m-a îngrijorat după ultimul meci, am emoții”, a mai spus Adrian Mutu, pentru sursa citată.


Intră acum pe canalul iAM Sport de WhatsApp și afli instant toate știrile care contează!

Urmărește iAMsport.ro și pe Google News, Facebook sau YouTube. Zi de zi ai conținut de ultimă oră din lumea sportului.

Adaugă comentariu

Pentru a comenta, trebuie să fii logat. Dacă ai deja un cont, intră în cont aici. Daca nu ai cont, click aici pentru a crea un cont nou.

Ultimul nume apărut pe lista de cumpărături a lui Gigi Becali: "Mă bucur că lumea se interesează de mine"
Ultimul nume apărut pe lista de cumpărături a lui Gigi Becali: "Mă bucur că lumea se interesează de mine"
Ultimul nume apărut pe lista de cumpărături a lui Gigi Becali: "Mă bucur că lumea se interesează de mine"
Gigi Becali a anunțat primul ”11” al FCSB pentru meciul cu CFR Cluj: ”Băluță poate să joace, dar nu cred că intră”
Gigi Becali a anunțat primul ”11” al FCSB pentru meciul cu CFR Cluj: ”Băluță poate să joace, dar nu cred că intră”
Gigi Becali a anunțat primul ”11” al FCSB pentru meciul cu CFR Cluj: ”Băluță poate să joace, dar nu cred că intră”
Victor Pițurcă, despre revenirea lui Dan Petrescu la CFR Cluj: ”La fel va păți!”
Victor Pițurcă, despre revenirea lui Dan Petrescu la CFR Cluj: ”La fel va păți!”
Victor Pițurcă, despre revenirea lui Dan Petrescu la CFR Cluj: ”La fel va păți!”
Adrian Mutu îi distruge visul patronului de la FCSB: ”Câte transferuri au fost reușite pentru Gigi Becali?”
Adrian Mutu îi distruge visul patronului de la FCSB: ”Câte transferuri au fost reușite pentru Gigi Becali?”
Adrian Mutu îi distruge visul patronului de la FCSB: ”Câte transferuri au fost reușite pentru Gigi Becali?”
114.000.000 €, datoria totală a echipelor din play-off-ul Ligii 1. Un club are cea mai mare datorie din istoria campionatului
114.000.000 €, datoria totală a echipelor din play-off-ul Ligii 1. Un club are cea mai mare datorie din istoria campionatului
114.000.000 €, datoria totală a echipelor din play-off-ul Ligii 1. Un club are cea mai mare datorie din istoria campionatului
Verdictul lui Ilie Dumitrescu, după ce Gigi Becali a anunțat plecarea lui Florinel Coman: ” De ce nu vă puneți și întrebarea asta?”
Verdictul lui Ilie Dumitrescu, după ce Gigi Becali a anunțat plecarea lui Florinel Coman: ” De ce nu vă puneți și întrebarea asta?”
Verdictul lui Ilie Dumitrescu, după ce Gigi Becali a anunțat plecarea lui Florinel Coman: ” De ce nu vă puneți și întrebarea asta?”

Cele mai citite

Victor Pițurcă, necruțător: ”Hagi și Dobrin nu sunt cei mai mari fotbaliști ai României!” Verdictul surprinzător al fostului selecționer: ”Gândiți-vă!”
Victor Pițurcă, necruțător: ”Hagi și Dobrin nu sunt cei mai mari fotbaliști ai României!” Verdictul surprinzător al fostului selecționer: ”Gândiți-vă!”
Fotbal  |  12 Aprilie 2024, 18:36
1.
Victor Pițurcă, necruțător: ”Hagi și Dobrin nu sunt cei mai mari fotbaliști ai României!” Verdictul surprinzător al fostului selecționer: ”Gândiți-vă!”
Capăt de drum? Două vedete ale Universității Craiova ar putea pleca dacă Mirel Rădoi revine la echipă
Capăt de drum? Două vedete ale Universității Craiova ar putea pleca dacă Mirel Rădoi revine la echipă
SuperLiga  |  10 Aprilie 2024, 18:12
2.
Capăt de drum? Două vedete ale Universității Craiova ar putea pleca dacă Mirel Rădoi revine la echipă
Caz tragic în Argentina. O fotbalistă a fost omorâtă de fostul partener, care apoi s-a sinucis: ”Chemați poliția, copiii sunt singuri”
Caz tragic în Argentina. O fotbalistă a fost omorâtă de fostul partener, care apoi s-a sinucis: ”Chemați poliția, copiii sunt singuri”
Diverse  |  10 Aprilie 2024, 14:40
3.
Caz tragic în Argentina. O fotbalistă a fost omorâtă de fostul partener, care apoi s-a sinucis: ”Chemați poliția, copiii sunt singuri”
Din ce orașe sunt românii care au primit, deja, banii pe cardul de alimente? În ce condiții se dau?
Din ce orașe sunt românii care au primit, deja, banii pe cardul de alimente? În ce condiții se dau?
Din ce orașe sunt românii care au primit, deja, banii pe cardul de alimente? În ce condiții se dau?
6.100 lei pensie pentru un pensionar la recalculare. Ce indice de corecție a avut și cât a muncit?
6.100 lei pensie pentru un pensionar la recalculare. Ce indice de corecție a avut și cât a muncit?
6.100 lei pensie pentru un pensionar la recalculare. Ce indice de corecție a avut și cât a muncit?
Actrița Rodica Mandache, despre relația cu Florin Piersic. „Între noi e o dragoste fierbinte”
Actrița Rodica Mandache, despre relația cu Florin Piersic. „Între noi e o dragoste fierbinte”
Actrița Rodica Mandache, despre relația cu Florin Piersic. „Între noi e o dragoste fierbinte”
Știri de ultimă oră din sport
Victor Pițurcă, despre revenirea lui Dan Petrescu la CFR Cluj: ”La fel va păți!”
Victor Pițurcă, despre revenirea lui Dan Petrescu la CFR Cluj: ”La fel va păți!”
SuperLiga   |  13 Aprilie 2024, 10:44
Victor Pițurcă, despre revenirea lui Dan Petrescu la CFR Cluj: ”La fel va păți!”
Adrian Mutu îi distruge visul patronului de la FCSB: ”Câte transferuri au fost reușite pentru Gigi Becali?”
Adrian Mutu îi distruge visul patronului de la FCSB: ”Câte transferuri au fost reușite pentru Gigi Becali?”
SuperLiga   |  13 Aprilie 2024, 10:43
Adrian Mutu îi distruge visul patronului de la FCSB: ”Câte transferuri au fost reușite pentru Gigi Becali?”
Destin incredibil pentru modelul care i-a spart casa marelui campion. Două drame teribile o urmăresc și acum
Destin incredibil pentru modelul care i-a spart casa marelui campion. Două drame teribile o urmăresc și acum
Diverse   |  13 Aprilie 2024, 10:41
Destin incredibil pentru modelul care i-a spart casa marelui campion. Două drame teribile o urmăresc și acum
Verdictul lui Ilie Dumitrescu, după ce Gigi Becali a anunțat plecarea lui Florinel Coman: ” De ce nu vă puneți și întrebarea asta?”
Verdictul lui Ilie Dumitrescu, după ce Gigi Becali a anunțat plecarea lui Florinel Coman: ” De ce nu vă puneți și întrebarea asta?”
SuperLiga   |  13 Aprilie 2024, 09:31
Verdictul lui Ilie Dumitrescu, după ce Gigi Becali a anunțat plecarea lui Florinel Coman: ” De ce nu vă puneți și întrebarea asta?”
FCSB  a găsit înlocuitor pentru Florinel Coman. Mihai Stoica: ”Un jucător mai bun decât el nu există! Știm deja cine este”
FCSB a găsit înlocuitor pentru Florinel Coman. Mihai Stoica: ”Un jucător mai bun decât el nu există! Știm deja cine este”
SuperLiga   |  13 Aprilie 2024, 09:09
FCSB a găsit înlocuitor pentru Florinel Coman. Mihai Stoica: ”Un jucător mai bun decât el nu există! Știm deja cine este”
Vine Denis Alibec la FCSB? Răspunsul oferit de un apropiat al jucătorului
Vine Denis Alibec la FCSB? Răspunsul oferit de un apropiat al jucătorului
SuperLiga   |  13 Aprilie 2024, 08:45
Vine Denis Alibec la FCSB? Răspunsul oferit de un apropiat al jucătorului
Fostul jucător al Rapidului a dezvăluit de ce s-a făcut impresar: ”Atunci am decis asta”
Fostul jucător al Rapidului a dezvăluit de ce s-a făcut impresar: ”Atunci am decis asta”
SuperLiga   |  13 Aprilie 2024, 08:22
Fostul jucător al Rapidului a dezvăluit de ce s-a făcut impresar: ”Atunci am decis asta”
Nicolae Dică, neimpresionat de ”antrenorul Gigi Becali”: ”Dacă ia 5 campionate la rând îl aplaud”
Nicolae Dică, neimpresionat de ”antrenorul Gigi Becali”: ”Dacă ia 5 campionate la rând îl aplaud”
SuperLiga   |  13 Aprilie 2024, 08:13
Nicolae Dică, neimpresionat de ”antrenorul Gigi Becali”: ”Dacă ia 5 campionate la rând îl aplaud”
EXCLUSIV | Prima reacție a impresarului lui Dennis Man după ce au apărut informații că românul este dorit de Borussia Dortmund
SuperLiga   |  12:17
EXCLUSIV | Prima reacție a impresarului lui Dennis Man după ce au apărut informații că românul este dorit de Borussia Dortmund
Ultimul nume apărut pe lista de cumpărături a lui Gigi Becali: "Mă bucur că lumea se interesează de mine"
SuperLiga   |  11:16
Ultimul nume apărut pe lista de cumpărături a lui Gigi Becali: "Mă bucur că lumea se interesează de mine"
Gigi Becali a anunțat primul ”11” al FCSB pentru meciul cu CFR Cluj: ”Băluță poate să joace, dar nu cred că intră”
SuperLiga   |  10:46
Gigi Becali a anunțat primul ”11” al FCSB pentru meciul cu CFR Cluj: ”Băluță poate să joace, dar nu cred că intră”
Victor Pițurcă, despre revenirea lui Dan Petrescu la CFR Cluj: ”La fel va păți!”
SuperLiga   |  10:44
Victor Pițurcă, despre revenirea lui Dan Petrescu la CFR Cluj: ”La fel va păți!”
Adrian Mutu îi distruge visul patronului de la FCSB: ”Câte transferuri au fost reușite pentru Gigi Becali?”
SuperLiga   |  10:43
Adrian Mutu îi distruge visul patronului de la FCSB: ”Câte transferuri au fost reușite pentru Gigi Becali?”
Destin incredibil pentru modelul care i-a spart casa marelui campion. Două drame teribile o urmăresc și acum
Diverse   |  10:41
Destin incredibil pentru modelul care i-a spart casa marelui campion. Două drame teribile o urmăresc și acum
114.000.000 €, datoria totală a echipelor din play-off-ul Ligii 1. Un club are cea mai mare datorie din istoria campionatului
SuperLiga   |  10:19
114.000.000 €, datoria totală a echipelor din play-off-ul Ligii 1. Un club are cea mai mare datorie din istoria campionatului
Verdictul lui Ilie Dumitrescu, după ce Gigi Becali a anunțat plecarea lui Florinel Coman: ” De ce nu vă puneți și întrebarea...
SuperLiga   |  09:31
Verdictul lui Ilie Dumitrescu, după ce Gigi Becali a anunțat plecarea lui Florinel Coman: ” De ce nu vă puneți și întrebarea asta?”
Rezultate / Clasamente