Gică Hagi crede că rezultatul cu FCSB nu este cel corect: ”Meritam să înscriem cel puțin trei goluri”. Cum a comentat transferul lui Ianis la Galatasaray

Farul s-a calificat in-extremis în play-off Galerie foto (1 fotografii): Gică Hagi crede că rezultatul cu FCSB nu este cel corect: ”Meritam să înscriem cel puțin trei goluri”. Cum a comentat transferul lui Ianis la Galatasaray
Foto: Sport Pictures  |   Farul s-a calificat in-extremis în play-off

Cristian Stan   |   Publicat: 31.03.2024 23:39   |  Actualizat: 01.04.2024 15:38

Gheorghe Hagi (59 de ani), antrenorul celor de la Farul, s-a declarat mulțumit de jocul elevilor săi în înfrângerea de pe teren propriu cu FCSB, scor 0-1, în etapa 2 din play-off.

Farul Constanța nu a reușit să învingă a doua echipa din Capitală în acest play-off. Echipa campioană s-a impus la București, cu Rapid, scor 2-1, însă a cedat pe arena proprie, în urma execuției cu capul, în minutul 82, a lui Adrian Șut.

În ciuda faptului că echipa sa a făcut un pas greșit în lupta pentru cupele europene, antrenorul dobrogenilor s-a declarat mulțumit de felul în care echipa a tratat duelul.

Gică Hagi: ”Să sperăm că o să reglăm lucrurile”

Mai mult decât atât, Gică Hagi a considerat că Farul trebuia să înscrie minim trei goluri împotriva liderului din Superliga.

”Am avut șansele noastre. În prima repriză am început foarte bine. Din păcate nu ne-am atins obiectivul, acela de a marca. Ei au fost periculoși la fazele fixe și au marcat. Când pierzi, nimeni din vestiar nu este fericit.

Am jucat foarte bine, meritam să înscriem trei goluri cel puțin. Rămânem cu lucrurile bune, iar ce am facut prost să încercăm să eliminăm. Suntem acolo la cupele europene, în fiecare meci trebuie să-l abordăm la victorie, să sperăm că o sa reglăm lucrurile, că o să înscriem. Sperăm că dacă o să jucăm așa, o sa înscriem.

Nu are cum să te surprindă absolut nimic, ne știm toate echipele din țară. Important este să faci ambele faze, așa cum noi le-am făcut extrem de bine.

Încercăm să ajungem cât mai sus, sperăm să o facem pentru că o să stăm împreună în astea 4-5 zile. Echipa a arătat bine, dar când pierzi dezamăgirea există”, a spus Gică Hagi la finalul partidei de la Ovidiu.

Hagi: ”Ianis e focusat la Alaves”

În presa din Turcia s-a scris în cursul zilei de duminică că Ianis Hagi s-a înțeles cu Galatasaray, însă ”Regele” punctează că nu știe nimic despre această mutare.

”Ianis e focusat la Alaves, mai e până în vară, restul nu știu nimic”, a mai adăugat Gică Hagi.

Fiul lui Gică Hagi este împrumutat de Rangers la Alaves până la finalul acestei stagiuni.

Louis Munteanu: ”Vrem să mergem în cupele europene”

Atacantul Louis Munteanu a ”penalizat-o” pe Rapid, cu două goluri, în runda precedentă, însă nu a fost la fel de inspirat și în fața lui Ștefan Târnovanu. Fotbalistul constănțenilor consideră că problemele de la finalizare au făcut ca el și colegii săi să nu plece cu niciun punct.

”Am avut ocazii, dar nu am fost inspirați la finalizare. Nu avem de ce să ne pierdem motivația, nu avem presiune, nimic de pierdut, vrem să mergem în cupele europene.

Nu mă deranjează de ce se spune de viitorul meu, eu îmi văd de treaba mea, am vrut să le dau gol și celor de la FCSB, sper ca data viitoare să o fac. Vreau la Euro, sper să joc cât mai bine, toți vrem acolo”, a spus Louis Munteanu.


Intră acum pe canalul iAM Sport de WhatsApp și afli instant toate știrile care contează!

Urmărește iAMsport.ro și pe Google News, Facebook sau YouTube. Zi de zi ai conținut de ultimă oră din lumea sportului.

Adaugă comentariu

Pentru a comenta, trebuie să fii logat. Dacă ai deja un cont, intră în cont aici. Daca nu ai cont, click aici pentru a crea un cont nou.

Răsturnare de situație! Dan Petrescu, deturnat din drumul spre CFR de o altă echipă din Superligă? Cine îl dorește
Răsturnare de situație! Dan Petrescu, deturnat din drumul spre CFR de o altă echipă din Superligă? Cine îl dorește
Răsturnare de situație! Dan Petrescu, deturnat din drumul spre CFR de o altă echipă din Superligă? Cine îl dorește
Moralul este din ce în ce mai scăzut în tabăra Universității Craiova! Dragoș Bon: ”A fost copilăresc” / ”Suntem triști”
Moralul este din ce în ce mai scăzut în tabăra Universității Craiova! Dragoș Bon: ”A fost copilăresc” / ”Suntem triști”
Moralul este din ce în ce mai scăzut în tabăra Universității Craiova! Dragoș Bon: ”A fost copilăresc” / ”Suntem triști”
Jovan Markovic a fost la un pas de bătaie la finalul meciului cu Farul! Atacantul a vrut să sară în tribună și a fost ținut pe loc cu greu. Ce s-a întâmplat
Jovan Markovic a fost la un pas de bătaie la finalul meciului cu Farul! Atacantul a vrut să sară în tribună și a fost ținut pe loc cu greu. Ce s-a întâmplat
Jovan Markovic a fost la un pas de bătaie la finalul meciului cu Farul! Atacantul a vrut să sară în tribună și a fost ținut pe loc cu greu. Ce s-a întâmplat
Hagi pune presiune pe rivalele din Superligă: ”Venim din spate!” Cum a comentat eroul dobrogenilor victoria din Bănie
Hagi pune presiune pe rivalele din Superligă: ”Venim din spate!” Cum a comentat eroul dobrogenilor victoria din Bănie
Hagi pune presiune pe rivalele din Superligă: ”Venim din spate!” Cum a comentat eroul dobrogenilor victoria din Bănie
Pițurcă, dezvăluire explozivă: ”Mircea Lucescu a vrut să fie antrenor la Steaua. Valentin Ceaușescu i-a zis nu!” Acuzații grave la adresa lui ”Il Luce”
Pițurcă, dezvăluire explozivă: ”Mircea Lucescu a vrut să fie antrenor la Steaua. Valentin Ceaușescu i-a zis nu!” Acuzații grave la adresa lui ”Il Luce”
Pițurcă, dezvăluire explozivă: ”Mircea Lucescu a vrut să fie antrenor la Steaua. Valentin Ceaușescu i-a zis nu!” Acuzații grave la adresa lui ”Il Luce”
Cei doi jucători din Superligă doriți de FCSB i-au răspuns lui Gigi Becali: ”Mă bucur că se interesează de mine!” / ”Eu nu știu nimic”
Cei doi jucători din Superligă doriți de FCSB i-au răspuns lui Gigi Becali: ”Mă bucur că se interesează de mine!” / ”Eu nu știu nimic”
Cei doi jucători din Superligă doriți de FCSB i-au răspuns lui Gigi Becali: ”Mă bucur că se interesează de mine!” / ”Eu nu știu nimic”

Cele mai citite

Capăt de drum? Două vedete ale Universității Craiova ar putea pleca dacă Mirel Rădoi revine la echipă
Capăt de drum? Două vedete ale Universității Craiova ar putea pleca dacă Mirel Rădoi revine la echipă
SuperLiga  |  10 Aprilie 2024, 18:12
1.
Capăt de drum? Două vedete ale Universității Craiova ar putea pleca dacă Mirel Rădoi revine la echipă
Caz tragic în Argentina. O fotbalistă a fost omorâtă de fostul partener, care apoi s-a sinucis: ”Chemați poliția, copiii sunt singuri”
Caz tragic în Argentina. O fotbalistă a fost omorâtă de fostul partener, care apoi s-a sinucis: ”Chemați poliția, copiii sunt singuri”
Diverse  |  10 Aprilie 2024, 14:40
2.
Caz tragic în Argentina. O fotbalistă a fost omorâtă de fostul partener, care apoi s-a sinucis: ”Chemați poliția, copiii sunt singuri”
Rapid pierde unul dintre  cei mai valoroși jucători din lot: ”Nu vrem să mai prelungim”
Rapid pierde unul dintre cei mai valoroși jucători din lot: ”Nu vrem să mai prelungim”
SuperLiga  |  11 Aprilie 2024, 08:00
3.
Rapid pierde unul dintre cei mai valoroși jucători din lot: ”Nu vrem să mai prelungim”
Din ce orașe sunt românii care au primit, deja, banii pe cardul de alimente? În ce condiții se dau?
Din ce orașe sunt românii care au primit, deja, banii pe cardul de alimente? În ce condiții se dau?
Din ce orașe sunt românii care au primit, deja, banii pe cardul de alimente? În ce condiții se dau?
6.100 lei pensie pentru un pensionar la recalculare. Ce indice de corecție a avut și cât a muncit?
6.100 lei pensie pentru un pensionar la recalculare. Ce indice de corecție a avut și cât a muncit?
6.100 lei pensie pentru un pensionar la recalculare. Ce indice de corecție a avut și cât a muncit?
Actrița Rodica Mandache, despre relația cu Florin Piersic. „Între noi e o dragoste fierbinte”
Actrița Rodica Mandache, despre relația cu Florin Piersic. „Între noi e o dragoste fierbinte”
Actrița Rodica Mandache, despre relația cu Florin Piersic. „Între noi e o dragoste fierbinte”
Știri de ultimă oră din sport
Răsturnare de situație! Dan Petrescu, deturnat din drumul spre CFR de o altă echipă din Superligă? Cine îl dorește
Răsturnare de situație! Dan Petrescu, deturnat din drumul spre CFR de o altă echipă din Superligă? Cine îl dorește
SuperLiga   |  12 Aprilie 2024, 23:58
Răsturnare de situație! Dan Petrescu, deturnat din drumul spre CFR de o altă echipă din Superligă? Cine îl dorește
Moralul este din ce în ce mai scăzut în tabăra Universității Craiova! Dragoș Bon: ”A fost copilăresc” / ”Suntem triști”
Moralul este din ce în ce mai scăzut în tabăra Universității Craiova! Dragoș Bon: ”A fost copilăresc” / ”Suntem triști”
SuperLiga   |  12 Aprilie 2024, 23:42
Moralul este din ce în ce mai scăzut în tabăra Universității Craiova! Dragoș Bon: ”A fost copilăresc” / ”Suntem triști”
Cei doi jucători din Superligă doriți de FCSB i-au răspuns lui Gigi Becali: ”Mă bucur că se interesează de mine!” / ”Eu nu știu nimic”
Cei doi jucători din Superligă doriți de FCSB i-au răspuns lui Gigi Becali: ”Mă bucur că se interesează de mine!” / ”Eu nu știu nimic”
SuperLiga   |  12 Aprilie 2024, 22:59
Cei doi jucători din Superligă doriți de FCSB i-au răspuns lui Gigi Becali: ”Mă bucur că se interesează de mine!” / ”Eu nu știu nimic”
Alex Mitriță l-a anunțat pe Gigi Becali în direct dacă vine la FCSB: ”Îi mulțumesc pentru interes!”
Alex Mitriță l-a anunțat pe Gigi Becali în direct dacă vine la FCSB: ”Îi mulțumesc pentru interes!”
SuperLiga   |  12 Aprilie 2024, 22:54
Alex Mitriță l-a anunțat pe Gigi Becali în direct dacă vine la FCSB: ”Îi mulțumesc pentru interes!”
Andreea Răducan, mesaj de încurajare pentru Simona Halep: ”Mi-aş dori să o avem în echipa olimpică!”
Andreea Răducan, mesaj de încurajare pentru Simona Halep: ”Mi-aş dori să o avem în echipa olimpică!”
Tenis   |  12 Aprilie 2024, 22:18
Andreea Răducan, mesaj de încurajare pentru Simona Halep: ”Mi-aş dori să o avem în echipa olimpică!”
Ofertă de 14.000.000 euro pentru Dennis Man de la un gigant din Europa! Propunerea, confirmată de un fost jucător al echipei: ”Da, sunt negocieri”
Ofertă de 14.000.000 euro pentru Dennis Man de la un gigant din Europa! Propunerea, confirmată de un fost jucător al echipei: ”Da, sunt negocieri”
Stranieri   |  12 Aprilie 2024, 22:03
Ofertă de 14.000.000 euro pentru Dennis Man de la un gigant din Europa! Propunerea, confirmată de un fost jucător al echipei: ”Da, sunt negocieri”
Ce salariu uriaș va încasa Florinel Coman la noua echipă. Gigi Becali: ”Mă bucur pentru băiat”
Ce salariu uriaș va încasa Florinel Coman la noua echipă. Gigi Becali: ”Mă bucur pentru băiat”
SuperLiga   |  12 Aprilie 2024, 21:54
Ce salariu uriaș va încasa Florinel Coman la noua echipă. Gigi Becali: ”Mă bucur pentru băiat”
Eugen Neagoe a vorbit despre perioada petrecută la Universitatea Craiova și o posibilă revenire în Bănie: ”Am câștigat cu Dinamo și mi-a sărit lumea în cap!”
Eugen Neagoe a vorbit despre perioada petrecută la Universitatea Craiova și o posibilă revenire în Bănie: ”Am câștigat cu Dinamo și mi-a sărit lumea în cap!”
SuperLiga   |  12 Aprilie 2024, 21:28
Eugen Neagoe a vorbit despre perioada petrecută la Universitatea Craiova și o posibilă revenire în Bănie: ”Am câștigat cu Dinamo și mi-a sărit lumea în cap!”
Ucraina - România 2-0, în barajul Billie Jean King Cup! ”Tricolorele”, la un meci de eșec
Tenis   |  00:37
Ucraina - România 2-0, în barajul Billie Jean King Cup! ”Tricolorele”, la un meci de eșec
Răsturnare de situație! Dan Petrescu, deturnat din drumul spre CFR de o altă echipă din Superligă? Cine îl dorește
SuperLiga   |  23:58
Răsturnare de situație! Dan Petrescu, deturnat din drumul spre CFR de o altă echipă din Superligă? Cine îl dorește
Ce fac stranierii români. Cosmin Olăroiu a pierdut Supercupa! Victorie uriașă pentru Metz și Ladislau Boloni în Ligue 1
Stranieri   |  23:54
Ce fac stranierii români. Cosmin Olăroiu a pierdut Supercupa! Victorie uriașă pentru Metz și Ladislau Boloni în Ligue 1
Moralul este din ce în ce mai scăzut în tabăra Universității Craiova! Dragoș Bon: ”A fost copilăresc” / ”Suntem triști”
SuperLiga   |  23:42
Moralul este din ce în ce mai scăzut în tabăra Universității Craiova! Dragoș Bon: ”A fost copilăresc” / ”Suntem triști”
Jovan Markovic a fost la un pas de bătaie la finalul meciului cu Farul! Atacantul a vrut să sară în tribună și a fost ținut...
SuperLiga   |  23:41
Jovan Markovic a fost la un pas de bătaie la finalul meciului cu Farul! Atacantul a vrut să sară în tribună și a fost ținut pe loc cu greu. Ce s-a întâmplat
Hagi pune presiune pe rivalele din Superligă: ”Venim din spate!” Cum a comentat eroul dobrogenilor victoria din Bănie
SuperLiga   |  23:12
Hagi pune presiune pe rivalele din Superligă: ”Venim din spate!” Cum a comentat eroul dobrogenilor victoria din Bănie
Pițurcă, dezvăluire explozivă: ”Mircea Lucescu a vrut să fie antrenor la Steaua. Valentin Ceaușescu i-a zis nu!” Acuzații...
SuperLiga   |  23:10
Pițurcă, dezvăluire explozivă: ”Mircea Lucescu a vrut să fie antrenor la Steaua. Valentin Ceaușescu i-a zis nu!” Acuzații grave la adresa lui ”Il Luce”
Cei doi jucători din Superligă doriți de FCSB i-au răspuns lui Gigi Becali: ”Mă bucur că se interesează de mine!” / ”Eu nu...
SuperLiga   |  22:59
Cei doi jucători din Superligă doriți de FCSB i-au răspuns lui Gigi Becali: ”Mă bucur că se interesează de mine!” / ”Eu nu știu nimic”
Rezultate / Clasamente