Gică Hagi, mesaj categoric pentru Denis Alibec: "Să se gândească la asta". Ce a spus înaintea meciului cu Dinamo

Denis Alibec in meciul de fotbal dintre Gloria Buzau si Farul Constanta, contand pentru Superliga Superbet, desfasurat pe Stadionul Municipal din Buzau, duminica 29 septembrie 2024 Galerie foto (1 fotografii): Gică Hagi, mesaj categoric pentru Denis Alibec: "Să se gândească la asta". Ce a spus înaintea meciului cu Dinamo
Foto: Razvan Pasarica/SPORT PICTURES  |   Denis Alibec in meciul de fotbal dintre Gloria Buzau si Farul Constanta, contand pentru Superliga Superbet, desfasurat pe Stadionul Municipal din Buzau, duminica 29 septembrie 2024

Alex Ivan   |   Publicat: 04.10.2024 09:31   |  Actualizat: 04.10.2024 09:31

Gică Hagi (59 de ani) i-a transmis un mesaj clar atacantului Denis Alibec (33 de ani), înaintea meciului Farul - Dinamo, din etapa a 12-a din SuperLiga.

Farul vine la meciul cu Dinamo după ce a pierdut surprinzător în runda precedentă, 0-1 cu nou-promovata Gloria Buzău. La finalul acelei partide, Denis Alibec a criticat atitudinea colegilor săi.

Gică Hagi, mesaj pentru Denis Alibec

Întrebat despre declarațiile lui Alibec, Gică Hagi i-a transmis atacantului să se concentreze pe marcat goluri.

"Eu v-am zis că va fi un an greu. Denis să se gândească să marcheze multe goluri. Atunci vom câștiga meciurile. Denis trebuie să ne ajute și să dea goluri, noi o să-i aducem mingea acolo cât mai mult", a spus Gică Hagi, la conferința de presă dinaintea meciului cu Dinamo

Revenit la Farul în acest sezon, Denis Alibec a înscris trei goluri și a oferit un assist în cele șase partide disputate pentru formația lui Gică Hagi în actuala stagiune.

Analiza lui Gică Hagi înainte de Farul - Dinamo

Hagi a lăudat-o pe Dinamo înaintea meciului direct și a transmis că fotbaliștii săi vor avea parte de un test dificil împotriva formației din Ștefan cel Mare.

„Întâlnim o echipă în formă, care a făcut lucruri foarte bune până acum în campionat, care a marcat multe goluri, dar a și primit. După dezamăgirea de la Buzău, unde nu am fost prea inspirați în ultimii 30 de metri, sperăm să jucăm foarte bine acasă, pentru că pentru noi contează numai victoria și vrem să câștigăm.

Sunt trei puncte importante, sperăm să prindem o zi bună, să aducem mingi mai multe în față, iar atacanții noștri să fie mai inspirați și să marcheze. Campionatul este de așa natură încât suntem la aceleași puncte și de zona de sus a clasamentului.

Noi nu am avut avut continuitate și de aceea am ajuns în aceste momente. Important este să privim în față, pentru că ne așteaptă un meci acasă cu Dinamo”, a afirmat Hagi.

Intră acum pe canalul iAM Sport de WhatsApp și afli instant toate știrile care contează!

Urmărește iAMsport.ro și pe Google News, Facebook sau YouTube. Zi de zi ai conținut de ultimă oră din lumea sportului.

Adaugă comentariu

Pentru a comenta, trebuie să fii logat. Dacă ai deja un cont, intră în cont aici. Daca nu ai cont, click aici pentru a crea un cont nou.

Gigi Becali a aunțat ce prime au primit jucătorii după victoria cu PAOK: ”Eram prea bucuros”
Ovidiu Burcă, pregătit să revină după aproape un an de pauză + Motivul pentru care nu a mai antrenat în urma plecării de la Dinamo
FCSB, decimată înainte de meciul cu Buzău! Chiricheș trebuie să se descurce "singur". Cum ar putea arăta primul 11
Cum a revenit Cătălin Hîldan în echipa lui Dinamo după împrumutul la Chindia: "Cornel Dinu propune un schimb"
Suporterii de la UTA și Petrolul, pact înainte de meciul direct! Decizia luată

Cele mai citite

Reghecampf, amendă uriașă din cauza Prodancei: “Am plătit 84.000 de euro la ANAF! Risca să fie arestată dacă nu plăteam!”. Cum reacționează impresara
Fotbal  |  01 Octombrie 2024, 16:00
1.
"Nu, nu Hagi”. Care este fotbalistul român preferat al lui Recep Erdogan: ”Parcă a fost electrocutat”
Diverse  |  03 Octombrie 2024, 11:29
2.
Emil Grădinescu, o nouă intervenție în disputa FCSB / Steaua! Ce a făcut comentatorul: ”Considerați că e un gest deontologic?”
SuperLiga  |  02 Octombrie 2024, 09:06
3.
Cine e sportiva ce a luat primul aur olimpic la floretă pentru România. Inspirată de Alexandre Dumas
Cum influențează grupele de muncă și indicele de corecție recalcularea pensiei? Cât dai impozit?
De ce nu va funcționa „camera de detenție” în școli? Psiholog: Copiii vor vedea totul ca pe un chiul
Știri de ultimă oră din sport
SuperLiga   |  04 Octombrie 2024, 15:06
SuperLiga   |  04 Octombrie 2024, 12:48
Verdictul lui Ilie Dumitrescu, după victoria FCSB-ului cu PAOK: ”El e omul meciului”
Europa League   |  04 Octombrie 2024, 11:53
Dialogul purtat de "Ferguson" Becali cu oficialii FCSB în minutul 40 al meciului: "Gigi, dacă dă gol îl mai schimbăm?"
Europa League   |  04 Octombrie 2024, 11:07
SuperLiga   |  04 Octombrie 2024, 10:55
live score Farul - Dinamo, de la 21:00, pe iAMsport.ro. Cu o victorie, ”câinii” își cresc șansele la play-off
SuperLiga   |  04 Octombrie 2024, 10:45
De ce e FCSB pe locul 4, deși e la egalitate perfectă cu Tottenham, echipa de pe 3. Cum se face departajarea în Europa League din acest sezon
Europa League   |  04 Octombrie 2024, 10:39
Florin Tănase, declarație cu care intră definitiv în inima lui Gigi Becali, după victoria FCSB-ului cu PAOK: "Patronul e fericit acum"
Europa League   |  04 Octombrie 2024, 10:08
Diana Șoșoacă și-a depus candidatura la alegerile prezidențiale: ”Jumătate din România este peste graniță”
Cum poţi ieşi la pensie, la vârsta de 52 de ani? Noua lege a pensiilor îi avantajează pe aceşti români
Câți bani a cheltuit Klaus Iohannis pe deplasări în timpul celor două mandate. Românilor nu le va veni să creadă
SuperLiga   |  15:06
Ce facultate face David Popovici: ”Nu e despre mine, este despre binele pe care pot să-l fac”
Natație   |  15:03
Ovidiu Burcă, pregătit să revină după aproape un an de pauză + Motivul pentru care nu a mai antrenat în urma plecării de la...
SuperLiga   |  14:21
SuperLiga   |  13:21
SuperLiga   |  12:48
exclusiv Reghe, dezvăluire năucitoare: Borussia Dortmund a încercat să-i mituiască pe el și colegii lui la pauză. “Reuter a dat cu...
Fotbal   |  12:26
Reghe, dezvăluire năucitoare: Borussia Dortmund a încercat să-i mituiască pe el și colegii lui la pauză. “Reuter a dat cu șutul în ușa vestiarului!”
Europa League   |  11:53
Europa League   |  11:07