Prezență surpriză în tribune, la FCSB - Sepsi. Un antrenor din Ligue 1 vine special pentru Florinel Coman: ”Vreau să văd cum joacă”

Florinel Coman este urmărit de Loți Boloni Galerie foto (1 fotografii): Prezență surpriză în tribune, la FCSB - Sepsi. Un antrenor din Ligue 1 vine special pentru Florinel Coman: ”Vreau să văd cum joacă”
Foto: sportpictures  |   Florinel Coman este urmărit de Loți Boloni

Radu Bordei   |   Publicat: 11.03.2024 21:58   |  Actualizat: 11.03.2024 22:49

Florinel Coman (25 de ani) este unul din principalele motive pentru care FCSB are prima șansă la titlu, în acest sezon de Superliga. Extrema stângă a marcat 14 goluri în acest campionat și a avut evoluții foarte apreciate. Iar la următorul meci ar putea fi urmărit chiar de Loți Boloni (71 de ani).

Coman a dezamăgit la meciul pierdut cu Rapid, scor 0-4, dar niciunul dintre fotbaliștii lui Charalambous și Pintilii nu au luat notă de trecere în derby. Cu toate acestea, prima partidă din play-off, cu Sepsi, duminică 17 martie, poate fi cel mai bun prilej pentru se revanșa în fața suporterilor.

Coman ar putea fi urmărit pe viu și de Ladislau Boloni, antrenorul celor de la Metz. Tehnicianul român este un admirator al vedetei de la FCSB.

Boloni, vizită surpriză în România. Vine special pentru Coman?

Veteranul de pe banca lui Metz și-a exprimat și în trecut admirația față de vedeta celor de la FCSB. Prețul de 5 milioane de euro, cât valorează clauza fotbalistului, nu îl sperie pe Boloni, mai ales că urmează Campionatul European și eventualele evoluții pozitive ale lui Coman ar putea să atragă mai mult interes pentru jucător.

”Nu l-am văzut pe Florinel Coman jucând, dar acum e posibil să-l văd la FCSB, împotriva lui Sepsi. Aș vrea să merg duminică la meci, să văd ce curse am către România, din Luxemburg.

Vreau să ajung la meci, am asta în plan și abia atunci aș putea să vă spun mai multe despre Florinel Coman. Nu l-am văzut pe viu, de pe un stadion. La televizor este altceva”, a declarat Boloni, pentru Prima Sport.

Florinel Coman n-a resimțit umilința cu Rapid

Atacantul celor de la FCSB nu s-a arătat afectat de rezultatul negativ înregistrat contra Rapidului.

Este bine că a venit acest duș rece, trebuia să vină. Este perfect, este o lecție pe care trebuia să o învățăm. Avem un avantaj de care trebuie să ne folosim, cred că suntem băieți deștepți și trebuie să ținem de avantaj.

Am intrat motivați, dar nu ne-a ieșit nimic. Este bine venită această înfrângere. A fost totul roz, așa că trebuie să ne trezim acum. Trebuie să revenim cu picioarele pe pământ, cred ne luasem viteză”, a comentat Coman


Intră acum pe canalul iAM Sport de WhatsApp și afli instant toate știrile care contează!

Urmărește iAMsport.ro și pe Google News, Facebook sau YouTube. Zi de zi ai conținut de ultimă oră din lumea sportului.

Adaugă comentariu

Pentru a comenta, trebuie să fii logat. Dacă ai deja un cont, intră în cont aici. Daca nu ai cont, click aici pentru a crea un cont nou.

Probleme pentru Rapid! Aioani a fost schimbat la pauza meciului cu Farul
Probleme pentru Rapid! Aioani a fost schimbat la pauza meciului cu Farul
Probleme pentru Rapid! Aioani a fost schimbat la pauza meciului cu Farul
Imaginea neputinței: Dan Șucu, cu fața în palme după golul Farului cu Rapid
Imaginea neputinței: Dan Șucu, cu fața în palme după golul Farului cu Rapid
Imaginea neputinței: Dan Șucu, cu fața în palme după golul Farului cu Rapid
Penalty contestat pentru Rapid la partida cu Farul. Ce arată reluările
Penalty contestat pentru Rapid la partida cu Farul. Ce arată reluările
Penalty contestat pentru Rapid la partida cu Farul. Ce arată reluările
U Cluj - Poli Iași 1-0. Victorie fără emoții pentru gazde
U Cluj - Poli Iași 1-0. Victorie fără emoții pentru gazde
U Cluj - Poli Iași 1-0. Victorie fără emoții pentru gazde
Nu există pace între CSA și FCSB: "Palmaresul e al nostru!"
Nu există pace între CSA și FCSB: "Palmaresul e al nostru!"
Nu există pace între CSA și FCSB: "Palmaresul e al nostru!"
Farul – Rapid 3-1, ACUM, pe iAMsport.ro. Rapidiștii, KO în 2 minute
Farul – Rapid 3-1, ACUM, pe iAMsport.ro. Rapidiștii, KO în 2 minute
Farul – Rapid 3-1, ACUM, pe iAMsport.ro. Rapidiștii, KO în 2 minute

Cele mai citite

Cel mai mare antrenor român? "Nu e nici Mircea Lucescu, nici Anghel Iordănescu! El e, a fost subapreciat"
Cel mai mare antrenor român? "Nu e nici Mircea Lucescu, nici Anghel Iordănescu! El e, a fost subapreciat"
Fotbal  |  22 Aprilie 2024, 11:00
1.
Cel mai mare antrenor român? "Nu e nici Mircea Lucescu, nici Anghel Iordănescu! El e, a fost subapreciat"
Ce s-a întâmplat cu Radu Niculescu? De ce a "dispărut" atacantul care i-a dat gol lui Liverpool în Liga Campionilor și a jucat la CM 1998
Ce s-a întâmplat cu Radu Niculescu? De ce a "dispărut" atacantul care i-a dat gol lui Liverpool în Liga Campionilor și a jucat la CM 1998
Special  |  22 Aprilie 2024, 07:30
2.
Ce s-a întâmplat cu Radu Niculescu? De ce a "dispărut" atacantul care i-a dat gol lui Liverpool în Liga Campionilor și a jucat la CM 1998
Variantă surprinzătoare de antrenor pentru Rapid. Lasă banii arabilor pentru a reveni în Grant?
Variantă surprinzătoare de antrenor pentru Rapid. Lasă banii arabilor pentru a reveni în Grant?
Fotbal  |  22 Aprilie 2024, 23:07
3.
Variantă surprinzătoare de antrenor pentru Rapid. Lasă banii arabilor pentru a reveni în Grant?
Cât a muncit un pensionar care va lua 7.800 lei pensie la recalculare? Câte puncte „bonus” a primit?
Cât a muncit un pensionar care va lua 7.800 lei pensie la recalculare? Câte puncte „bonus” a primit?
Cât a muncit un pensionar care va lua 7.800 lei pensie la recalculare? Câte puncte „bonus” a primit?
Cine a fost prințesa română care putea fi țarina Rusiei? A avut un fiu cu Petru cel Mare
Cine a fost prințesa română care putea fi țarina Rusiei? A avut un fiu cu Petru cel Mare
Cine a fost prințesa română care putea fi țarina Rusiei? A avut un fiu cu Petru cel Mare
România va doborî dronele Rusiei ce se apropie de teritoriul său cu ajutorul SUA și Franței
România va doborî dronele Rusiei ce se apropie de teritoriul său cu ajutorul SUA și Franței
România va doborî dronele Rusiei ce se apropie de teritoriul său cu ajutorul SUA și Franței
Știri de ultimă oră din sport
"Cred că i se deschide ușa lui Mitriță". Fostul adversar din Superligă care îl vede pe Mitriță în lotul pentru Euro 2024
"Cred că i se deschide ușa lui Mitriță". Fostul adversar din Superligă care îl vede pe Mitriță în lotul pentru Euro 2024
Fotbal   |  24 Aprilie 2024, 21:00
"Cred că i se deschide ușa lui Mitriță". Fostul adversar din Superligă care îl vede pe Mitriță în lotul pentru Euro 2024
Probleme pentru Rapid! Aioani a fost schimbat la pauza meciului cu Farul
Probleme pentru Rapid! Aioani a fost schimbat la pauza meciului cu Farul
SuperLiga   |  24 Aprilie 2024, 20:43
Probleme pentru Rapid! Aioani a fost schimbat la pauza meciului cu Farul
Penalty contestat pentru Rapid la partida cu Farul. Ce arată reluările
Penalty contestat pentru Rapid la partida cu Farul. Ce arată reluările
SuperLiga   |  24 Aprilie 2024, 19:59
Penalty contestat pentru Rapid la partida cu Farul. Ce arată reluările
Verdict în bătălia supremă: Steaua '86 peste România '94! ”A fost ceva irepetabil”
Verdict în bătălia supremă: Steaua '86 peste România '94! ”A fost ceva irepetabil”
Fotbal   |  24 Aprilie 2024, 19:32
Verdict în bătălia supremă: Steaua '86 peste România '94! ”A fost ceva irepetabil”
Omul trecut prin curtea FCSB-ului este gata să ridice trofeul deasupra capului: "Eu cred că e imposibil să ne scape titlul"
Omul trecut prin curtea FCSB-ului este gata să ridice trofeul deasupra capului: "Eu cred că e imposibil să ne scape titlul"
Stranieri   |  24 Aprilie 2024, 18:46
Omul trecut prin curtea FCSB-ului este gata să ridice trofeul deasupra capului: "Eu cred că e imposibil să ne scape titlul"
U Cluj - Poli Iași 1-0. Victorie fără emoții pentru gazde
U Cluj - Poli Iași 1-0. Victorie fără emoții pentru gazde
SuperLiga   |  24 Aprilie 2024, 18:45
U Cluj - Poli Iași 1-0. Victorie fără emoții pentru gazde
Cupa României, 2024-2025 | Calendarul competițional + Modificările anunțate
Cupa României, 2024-2025 | Calendarul competițional + Modificările anunțate
Cupa României   |  24 Aprilie 2024, 18:39
Cupa României, 2024-2025 | Calendarul competițional + Modificările anunțate
Nu există pace între CSA și FCSB: "Palmaresul e al nostru!"
Nu există pace între CSA și FCSB: "Palmaresul e al nostru!"
SuperLiga   |  24 Aprilie 2024, 18:08
Nu există pace între CSA și FCSB: "Palmaresul e al nostru!"
"Cred că i se deschide ușa lui Mitriță". Fostul adversar din Superligă care îl vede pe Mitriță în lotul pentru Euro 2024
Fotbal   |  21:00
"Cred că i se deschide ușa lui Mitriță". Fostul adversar din Superligă care îl vede pe Mitriță în lotul pentru Euro 2024
Farul – Rapid 3-1. Campioana a ajuns la trei victorii consecutive și revine pe locul 2. Rapidiștii, tot mai departe de...
SuperLiga   |  20:56
Farul – Rapid 3-1. Campioana a ajuns la trei victorii consecutive și revine pe locul 2. Rapidiștii, tot mai departe de obiectivul stabilit
Probleme pentru Rapid! Aioani a fost schimbat la pauza meciului cu Farul
SuperLiga   |  20:43
Probleme pentru Rapid! Aioani a fost schimbat la pauza meciului cu Farul
Imaginea neputinței: Dan Șucu, cu fața în palme după golul Farului cu Rapid
SuperLiga   |  20:00
Imaginea neputinței: Dan Șucu, cu fața în palme după golul Farului cu Rapid
Penalty contestat pentru Rapid la partida cu Farul. Ce arată reluările
SuperLiga   |  19:59
Penalty contestat pentru Rapid la partida cu Farul. Ce arată reluările
Verdict în bătălia supremă: Steaua '86 peste România '94! ”A fost ceva irepetabil”
Fotbal   |  19:32
Verdict în bătălia supremă: Steaua '86 peste România '94! ”A fost ceva irepetabil”
investigatie iamsport.ro Misterul de la Hamangia: conturi cu numele titularilor și rudelor, pariuri pe înfrângere la scor. Primarul: “Am auzit și eu,...
Special   |  19:00
Misterul de la Hamangia: conturi cu numele titularilor și rudelor, pariuri pe înfrângere la scor. Primarul: “Am auzit și eu, sunt vagabonzi dacă au făcut”. Apare “X”, alt văr al Simonei Halep
Omul trecut prin curtea FCSB-ului este gata să ridice trofeul deasupra capului: "Eu cred că e imposibil să ne scape titlul"
Stranieri   |  18:46
Omul trecut prin curtea FCSB-ului este gata să ridice trofeul deasupra capului: "Eu cred că e imposibil să ne scape titlul"
Rezultate / Clasamente