Se anunță mutări importante la Sepsi! Ce ținte au covăsnenii în perioada următoare

Sepsi a obținut trei victorii în play-off Galerie foto (1 fotografii): Se anunță mutări importante la Sepsi! Ce ținte au covăsnenii în perioada următoare
Foto: Sport Pictures  |   Sepsi a obținut trei victorii în play-off

Cristian Stan   |   Publicat: 09.06.2024 19:29   |  Actualizat: 09.06.2024 21:11

Attila Hadnagy (43 de ani), directorul general al celor de la Sepsi OSK, a vorbit, în exclusivitate, pentru iAMsport.ro, despre politica de transferuri a covăsnenilor din această vară.

Sepsi este una dintre formațiile din Superliga care a cedat mai mulți fotbaliști decât a adus în această perioadă, însă situația se poate schimba în viitorul apropiat.

Formația finanțată de Laszlo Dioszegi se reunesc luni, 10 iunie, sub comanda antrenorului Bernd Storck pentru pregătirea noului sezon al fotbalului intern, unul care debutează pe 4 iulie, cu meciul de Supercupa dintre FCSB și Corvinul Hunedoara.

Sepsi pregătește 4 mutări în această perioadă

Marcelo Freitas, Stefan Hajdin, Mihajlo Neskovic și Marius Coman sunt achizițiile din acest mercato făcute de gruparea din Sf.Gheorghe, însă vor urma și altele, conform declarațiilor lui Attila Hadnagy.

”Am adus până acum 4 jucători, suntem în căutări, încă nu avem nimic concret. Ne mai trebuie minim 4 jucători. Deficitari nu suntem pe niciun post, dar eu zic că trebuie să avem dubluri. Trebuie să aducem fundaș, mijlocaș, atacant lateral...Vrem să facem o concurență bună.

(n.r. la capitolul despărțiri) Nu, cei care au terminat contractul cu noi, dar vedem și ce vrea antrenorul. Mâine avem discuție și cu antrenorul. Mai sunt 2 jucători care revin din împrumut, Ion Gheorghe și Vitalie Damașcan, vom vedea ce se întâmplă și cu ei. Zilele acestea vom vedea clar ce o să facem”, a declarat Attila Hadnagy, în exclusivitate, pentru iAMsport.ro.

Sepsi s-a calificat in-extremis în play-off, însă a reușit să ocupe un onorabil loc 5, peste Rapid, o formație care și-a propus titlul.

Laszlo Dioszegi își dorește calificarea în cupele europene

Ambițiile sunt mari la Sepsi, acolo unde finanțatorul Laszlo Dioszegi le trasează jucătorilor ca obiectiv o nouă prezență în cupele europene.

Sepsi a ratat calificarea în Europa în ultima stagiune, după trei ediții în care fanii covăsneni s-au bucurat de dueluri în Conference League. La ultima participare, echipa s-a oprit în play-off, fiind eliminată de norvegienii de la Bodo Glimt (5-4 la general).


Intră acum pe canalul iAM Sport de WhatsApp și afli instant toate știrile care contează!

Urmărește iAMsport.ro și pe Google News, Facebook sau YouTube. Zi de zi ai conținut de ultimă oră din lumea sportului.

Adaugă comentariu

Pentru a comenta, trebuie să fii logat. Dacă ai deja un cont, intră în cont aici. Daca nu ai cont, click aici pentru a crea un cont nou.

Mihai Iosif i-a luat apărarea lui Daniel Niculae, după îndepărtarea sa de la Rapid: ”Ce putea să spună? Să refuze galeria?”
Mihai Iosif i-a luat apărarea lui Daniel Niculae, după îndepărtarea sa de la Rapid: ”Ce putea să spună? Să refuze galeria?”
Mihai Iosif i-a luat apărarea lui Daniel Niculae, după îndepărtarea sa de la Rapid: ”Ce putea să spună? Să refuze galeria?”
Răzvan Raț vs ”Fiara” Lăcătuș: ”M-a luat de pe culoar: Te sui pe gard!” Meciul jucat în Ghencea pe care fostul rapidist nu îl va uita: ”M-a înjurat vreo două minute”
Răzvan Raț vs ”Fiara” Lăcătuș: ”M-a luat de pe culoar: Te sui pe gard!” Meciul jucat în Ghencea pe care fostul rapidist nu îl va uita: ”M-a înjurat vreo două minute”
Răzvan Raț vs ”Fiara” Lăcătuș: ”M-a luat de pe culoar: Te sui pe gard!” Meciul jucat în Ghencea pe care fostul rapidist nu îl va uita: ”M-a înjurat vreo două minute”
NEWS ALERT | Gigi Becali a anunțat transferul făcut de FCSB: "Peste 1.000.000 de euro"
NEWS ALERT | Gigi Becali a anunțat transferul făcut de FCSB: "Peste 1.000.000 de euro"
NEWS ALERT | Gigi Becali a anunțat transferul făcut de FCSB: "Peste 1.000.000 de euro"
Gigi Becali se contrazice în privința aducerii lui Marius Ștefănescu la FCSB: "Avem discuții" / "Nu e nimic"
Gigi Becali se contrazice în privința aducerii lui Marius Ștefănescu la FCSB: "Avem discuții" / "Nu e nimic"
Gigi Becali se contrazice în privința aducerii lui Marius Ștefănescu la FCSB: "Avem discuții" / "Nu e nimic"
OFICIAL | Oțelul se întărește în compartimentul ofensiv. Transferul anunțat de gălățeni
OFICIAL | Oțelul se întărește în compartimentul ofensiv. Transferul anunțat de gălățeni
OFICIAL | Oțelul se întărește în compartimentul ofensiv. Transferul anunțat de gălățeni
Adrian Mititelu a intrat în direct și a făcut anunțul despre Bauza și Baeten
Adrian Mititelu a intrat în direct și a făcut anunțul despre Bauza și Baeten
Adrian Mititelu a intrat în direct și a făcut anunțul despre Bauza și Baeten

Cele mai citite

Răzvan Raț, cel mai tensionat moment cu Mircea Lucescu: "Nu mint cu nimic! Am vrut să-i bag microfonul pe gât"
Răzvan Raț, cel mai tensionat moment cu Mircea Lucescu: "Nu mint cu nimic! Am vrut să-i bag microfonul pe gât"
Special  |  10 Iunie 2024, 15:52
1.
Răzvan Raț, cel mai tensionat moment cu Mircea Lucescu: "Nu mint cu nimic! Am vrut să-i bag microfonul pe gât"
Viața lui Răzvan Raț sub aripa rebelului Dănuț Lupu: "Mă trezea la două dimineața să mergem în oraș. M-a călit mult..."
Viața lui Răzvan Raț sub aripa rebelului Dănuț Lupu: "Mă trezea la două dimineața să mergem în oraș. M-a călit mult..."
SuperLiga  |  11 Iunie 2024, 12:19
2.
Viața lui Răzvan Raț sub aripa rebelului Dănuț Lupu: "Mă trezea la două dimineața să mergem în oraș. M-a călit mult..."
Cu cine a luat cina Simona Halep: "Sunt fericită să petrec ceva timp alături de acest super-om"
Cu cine a luat cina Simona Halep: "Sunt fericită să petrec ceva timp alături de acest super-om"
Tenis  |  10 Iunie 2024, 23:54
3.
Cu cine a luat cina Simona Halep: "Sunt fericită să petrec ceva timp alături de acest super-om"
Ce pensie primești la recalculare dacă ai muncit pe salariu mediu timp de 35 sau 45 de ani?
Ce pensie primești la recalculare dacă ai muncit pe salariu mediu timp de 35 sau 45 de ani?
Ce pensie primești la recalculare dacă ai muncit pe salariu mediu timp de 35 sau 45 de ani?
Casa de Pensii confirmă când intră pensia pe iunie pe card. „Banii sunt deja la banci"
Casa de Pensii confirmă când intră pensia pe iunie pe card. „Banii sunt deja la banci"
Casa de Pensii confirmă când intră pensia pe iunie pe card. „Banii sunt deja la banci"
Cum poți obține 200 de lei într-o singură zi fără să plătești taxe și impozite la stat?
Cum poți obține 200 de lei într-o singură zi fără să plătești taxe și impozite la stat?
Cum poți obține 200 de lei într-o singură zi fără să plătești taxe și impozite la stat?
Știri de ultimă oră din sport
Mihai Iosif i-a luat apărarea lui Daniel Niculae, după îndepărtarea sa de la Rapid: ”Ce putea să spună? Să refuze galeria?”
Mihai Iosif i-a luat apărarea lui Daniel Niculae, după îndepărtarea sa de la Rapid: ”Ce putea să spună? Să refuze galeria?”
SuperLiga   |  12 Iunie 2024, 23:27
Mihai Iosif i-a luat apărarea lui Daniel Niculae, după îndepărtarea sa de la Rapid: ”Ce putea să spună? Să refuze galeria?”
Nu se opresc problemele pentru Nicu Grameni! Doi minori, acuzații grave la adresa fostului crainic de la Dinamo: ”Îi făcea masaj în zona intimă!”
Nu se opresc problemele pentru Nicu Grameni! Doi minori, acuzații grave la adresa fostului crainic de la Dinamo: ”Îi făcea masaj în zona intimă!”
Fotbal   |  12 Iunie 2024, 23:12
Nu se opresc problemele pentru Nicu Grameni! Doi minori, acuzații grave la adresa fostului crainic de la Dinamo: ”Îi făcea masaj în zona intimă!”
CS Dinamo, un pas mai aproape de Liga 2
CS Dinamo, un pas mai aproape de Liga 2
Liga 2   |  12 Iunie 2024, 22:31
CS Dinamo, un pas mai aproape de Liga 2
Gigi Becali se contrazice în privința aducerii lui Marius Ștefănescu la FCSB: "Avem discuții" / "Nu e nimic"
Gigi Becali se contrazice în privința aducerii lui Marius Ștefănescu la FCSB: "Avem discuții" / "Nu e nimic"
SuperLiga   |  12 Iunie 2024, 22:20
Gigi Becali se contrazice în privința aducerii lui Marius Ștefănescu la FCSB: "Avem discuții" / "Nu e nimic"
OFICIAL | Oțelul se întărește în compartimentul ofensiv. Transferul anunțat de gălățeni
OFICIAL | Oțelul se întărește în compartimentul ofensiv. Transferul anunțat de gălățeni
SuperLiga   |  12 Iunie 2024, 21:48
OFICIAL | Oțelul se întărește în compartimentul ofensiv. Transferul anunțat de gălățeni
Giovanni Costantino poate reveni în România. Ce club îl așteaptă pe banca tehnică
Giovanni Costantino poate reveni în România. Ce club îl așteaptă pe banca tehnică
Liga 2   |  12 Iunie 2024, 21:24
Giovanni Costantino poate reveni în România. Ce club îl așteaptă pe banca tehnică
Adrian Mititelu a intrat în direct și a făcut anunțul despre Bauza și Baeten
Adrian Mititelu a intrat în direct și a făcut anunțul despre Bauza și Baeten
SuperLiga   |  12 Iunie 2024, 21:17
Adrian Mititelu a intrat în direct și a făcut anunțul despre Bauza și Baeten
Bursa transferurilor > Transferuri la foc automat în SuperLigă, deși mercato de vară nici n-a început!
Bursa transferurilor > Transferuri la foc automat în SuperLigă, deși mercato de vară nici n-a început!
Fotbal   |  12 Iunie 2024, 20:43
Bursa transferurilor > Transferuri la foc automat în SuperLigă, deși mercato de vară nici n-a început!
Radu Mazăre s-a angajat după ce a ieşit din închisoare. Domeniul surprinzător în care va activa
Radu Mazăre s-a angajat după ce a ieşit din închisoare. Domeniul surprinzător în care va activa
Radu Mazăre s-a angajat după ce a ieşit din închisoare. Domeniul surprinzător în care va activa
Top 10 legume pe care trebuie să le consumi zilnic. Pot fi incluse în orice dietă
Top 10 legume pe care trebuie să le consumi zilnic. Pot fi incluse în orice dietă
Top 10 legume pe care trebuie să le consumi zilnic. Pot fi incluse în orice dietă
Calendarul anului şcolar 2024 - 2025. Lista completă a vacanţelor
Calendarul anului şcolar 2024 - 2025. Lista completă a vacanţelor
Calendarul anului şcolar 2024 - 2025. Lista completă a vacanţelor
Corespondență EURO Fanii lui Celtic, cuvinte de laudă la adresa noului antrenor al Rapidului: ”Foarte experimentat. Poate ia campionatul în...
EURO 2024   |  23:36
Fanii lui Celtic, cuvinte de laudă la adresa noului antrenor al Rapidului: ”Foarte experimentat. Poate ia campionatul în România”. Cum se distrează scoțienii la EURO 2024
Mihai Iosif i-a luat apărarea lui Daniel Niculae, după îndepărtarea sa de la Rapid: ”Ce putea să spună? Să refuze galeria?”
SuperLiga   |  23:27
Mihai Iosif i-a luat apărarea lui Daniel Niculae, după îndepărtarea sa de la Rapid: ”Ce putea să spună? Să refuze galeria?”
Nu se opresc problemele pentru Nicu Grameni! Doi minori, acuzații grave la adresa fostului crainic de la Dinamo: ”Îi făcea...
Fotbal   |  23:12
Nu se opresc problemele pentru Nicu Grameni! Doi minori, acuzații grave la adresa fostului crainic de la Dinamo: ”Îi făcea masaj în zona intimă!”
Răzvan Raț vs ”Fiara” Lăcătuș: ”M-a luat de pe culoar: Te sui pe gard!” Meciul jucat în Ghencea pe care fostul rapidist nu îl...
SuperLiga   |  22:37
Răzvan Raț vs ”Fiara” Lăcătuș: ”M-a luat de pe culoar: Te sui pe gard!” Meciul jucat în Ghencea pe care fostul rapidist nu îl va uita: ”M-a înjurat vreo două minute”
NEWS ALERT | Gigi Becali a anunțat transferul făcut de FCSB: "Peste 1.000.000 de euro"
SuperLiga   |  22:34
NEWS ALERT | Gigi Becali a anunțat transferul făcut de FCSB: "Peste 1.000.000 de euro"
CS Dinamo, un pas mai aproape de Liga 2
Liga 2   |  22:31
CS Dinamo, un pas mai aproape de Liga 2
Gigi Becali se contrazice în privința aducerii lui Marius Ștefănescu la FCSB: "Avem discuții" / "Nu e nimic"
SuperLiga   |  22:20
Gigi Becali se contrazice în privința aducerii lui Marius Ștefănescu la FCSB: "Avem discuții" / "Nu e nimic"