Se întoarce Alibec la FCSB? Ce a răspuns atacantul după ce a aflat de propunerea lui Becali

Denis Alibec a câștigat campionatul cu trei echipe din Superliga Galerie foto (1 fotografii): Se întoarce Alibec la FCSB? Ce a răspuns atacantul după ce a aflat de propunerea lui Becali
Foto: Sport Pictures  |   Denis Alibec a câștigat campionatul cu trei echipe din Superliga

Cristian Stan   |   Publicat: 09.04.2024 15:03   |  Actualizat: 09.04.2024 17:50

Gigi Becali (65 de ani) și-a făcut planul de transferuri pentru stagiunea următoare, iar pe lista patronului FCSB se regăsește și atacantul Denis Alibec (33 de ani). La scurt timp după ce latifundiarul din Pipera și-a manifestat interesul pentru jucătorul lui Muaither, a venit și replica.

FCSB are un avans de 10 puncte față de ocupanta locului secund din Superliga, cu 7 etape înainte de finalul play-off-ului, iar patronul Gigi Becali deja se vede campion.

În consecință, finanțatorul ”roș-albaștrilor” a dezvăluit jucătorii pe care îi dorește pentru a ataca grupele Champions League. Majoritatea sunt din campionatul intern, Alexandru Mitriță (Universitatea Craiova), Louis Munteanu (Farul) și Philip Otele (CFR Cluj), iar excepția de la regulă este Denis Alibec (Muaither).

Cum a comentat Alibec revenirea la FCSB

Transferat vara trecută la echipa din Qatar, acolo unde a bifat 6 goluri în 18 apariții, Denis Alibec nu exclude posibilitatea de a reveni în fotbalul românesc.

”Vorbim după Euro de transfer”, i-a transmis Alibec lui Gigi Becali, potrivit sport.ro

Porțile nu sunt închise, așadar, pentru patronul echipei bucureștene, în ciuda faptului că Alibec are un salariu anual de 800.000 de euro la Muaither.

Denis Alibec a evoluat pentru vicecampioana României în perioada ianuarie 2017 – iulie 2018. Vârful de atac era transferat de la Astra Giurgiu pentru suma de 2 milioane de euro, însă nu reușea să marcheze decât 12 goluri în 42 partide.

Mihai Stoica îl invitase să se antreneze la baza FCSB

Recent, Mihai Stoica, mangerul general al celor de la FCSB, îl invitase pe fotbalist să se pregătească alături de jucătorii lui Charalambous, pentru a se menține în formă pentru EURO 2024. De notat că prima ligă din Qatar se încheie la finalul lunii aprilie.

”E normal, trebuie să se antreneze cu cineva. Dacă vrea să stea în Bucureşti şi să se antreneze cu cineva, poate să vină la noi. Serios, eu am mai spus, poate s-a considerat că este glumă, dar eu vorbesc foarte serios.

Dacă vrea să stea în Bucureşti, Alibec poate veni oricând la noi la antrenamente”, a spus Mihai Stoica, potrivit OrangeSport.


Intră acum pe canalul iAM Sport de WhatsApp și afli instant toate știrile care contează!

Urmărește iAMsport.ro și pe Google News, Facebook sau YouTube. Zi de zi ai conținut de ultimă oră din lumea sportului.

Comentarii

mihai.alecu  •  09 Aprilie 2024, 16:20

!

Adaugă comentariu

Pentru a comenta, trebuie să fii logat. Dacă ai deja un cont, intră în cont aici. Daca nu ai cont, click aici pentru a crea un cont nou.

Rapid vrea să scape de el, dar jucătorul cere o avere pentru rezilierea contractului
Rapid vrea să scape de el, dar jucătorul cere o avere pentru rezilierea contractului
Rapid vrea să scape de el, dar jucătorul cere o avere pentru rezilierea contractului
Alex Albu, dezvăluiri despre plecarea de la Rapid: ”Am avut o discuție cu Angelescu în vestiar” / ”Mă așteptam să vină Șumudică!” Când semnează cu noua echipă
Alex Albu, dezvăluiri despre plecarea de la Rapid: ”Am avut o discuție cu Angelescu în vestiar” / ”Mă așteptam să vină Șumudică!” Când semnează cu noua echipă
Alex Albu, dezvăluiri despre plecarea de la Rapid: ”Am avut o discuție cu Angelescu în vestiar” / ”Mă așteptam să vină Șumudică!” Când semnează cu noua echipă
Petrolul a mai bifat un transfer. Fotbalistul cu peste 170 de meciuri în Superliga a semnat pe doi ani
Petrolul a mai bifat un transfer. Fotbalistul cu peste 170 de meciuri în Superliga a semnat pe doi ani
Petrolul a mai bifat un transfer. Fotbalistul cu peste 170 de meciuri în Superliga a semnat pe doi ani
Daniel Pancu, verdict dur despre transferul lui Florinel Coman: ”Nu poate juca la o echipă mare din Europa!”
Daniel Pancu, verdict dur despre transferul lui Florinel Coman: ”Nu poate juca la o echipă mare din Europa!”
Daniel Pancu, verdict dur despre transferul lui Florinel Coman: ”Nu poate juca la o echipă mare din Europa!”
OFICIAL | Internaționalul român a semnat cu Dinamo
OFICIAL | Internaționalul român a semnat cu Dinamo
OFICIAL | Internaționalul român a semnat cu Dinamo
Avertismentul lui Răzvan Lucescu pentru Neil Lennon: "Mulți își dau cu părerea"
Avertismentul lui Răzvan Lucescu pentru Neil Lennon: "Mulți își dau cu părerea"
Avertismentul lui Răzvan Lucescu pentru Neil Lennon: "Mulți își dau cu părerea"

Cele mai citite

EURO 2024: Programul complet al meciurilor, clasamente, rezultate și televizări. Aici ai tot ce trebuie să știi despre Campionatul European din Germania
EURO 2024: Programul complet al meciurilor, clasamente, rezultate și televizări. Aici ai tot ce trebuie să știi despre Campionatul European din Germania
EURO 2024  |  19 Iunie 2024, 17:57
1.
EURO 2024: Programul complet al meciurilor, clasamente, rezultate și televizări. Aici ai tot ce trebuie să știi despre Campionatul European din Germania
BREAKING NEWS | Simona Halep schimbă legea în tenisul mondial! Ce decizie a luat forul WTA legată de situația prin care a trecut românca. A venit <Lex Halep> pe care o cerea Boris Becker!
BREAKING NEWS | Simona Halep schimbă legea în tenisul mondial! Ce decizie a luat forul WTA legată de situația prin care a trecut românca. A venit pe care o cerea Boris Becker!
Tenis  |  18 Iunie 2024, 10:33
2.
BREAKING NEWS | Simona Halep schimbă legea în tenisul mondial! Ce decizie a luat forul WTA legată de situația prin care a trecut românca. A venit pe care o cerea Boris Becker!
Un nou "conflict" la PRO TV. Mama lui Răzvan Raț a intervenit: "Te rog". Florin Răducioiu nu s-a abținut nici el
Un nou "conflict" la PRO TV. Mama lui Răzvan Raț a intervenit: "Te rog". Florin Răducioiu nu s-a abținut nici el
Fotbal  |  17 Iunie 2024, 11:18
3.
Un nou "conflict" la PRO TV. Mama lui Răzvan Raț a intervenit: "Te rog". Florin Răducioiu nu s-a abținut nici el
Care obiecte din casă și apartament atrag țânțarii? Cu ce vă îmbrăcați să nu fiți mușcat de căpușe?
Care obiecte din casă și apartament atrag țânțarii? Cu ce vă îmbrăcați să nu fiți mușcat de căpușe?
Care obiecte din casă și apartament atrag țânțarii? Cu ce vă îmbrăcați să nu fiți mușcat de căpușe?
S-a pensionat la numai 57 ani și va lua pensie de 5.900 lei la recalculare. Câte puncte bonus are?
S-a pensionat la numai 57 ani și va lua pensie de 5.900 lei la recalculare. Câte puncte bonus are?
S-a pensionat la numai 57 ani și va lua pensie de 5.900 lei la recalculare. Câte puncte bonus are?
FOTO Atenție, șoferi! Martorul luminos care dacă se aprinde pe caniculă trebuie să opriți imediat
FOTO Atenție, șoferi! Martorul luminos care dacă se aprinde pe caniculă trebuie să opriți imediat
FOTO Atenție, șoferi! Martorul luminos care dacă se aprinde pe caniculă trebuie să opriți imediat
Știri de ultimă oră din sport
Elvețienii sunt la picioarele lui Shaqiri: ”Un gol brutal, instinct pur”. Cum a explicat mijlocașul execuția de geniu
Elvețienii sunt la picioarele lui Shaqiri: ”Un gol brutal, instinct pur”. Cum a explicat mijlocașul execuția de geniu
EURO 2024   |  20 Iunie 2024, 00:58
Elvețienii sunt la picioarele lui Shaqiri: ”Un gol brutal, instinct pur”. Cum a explicat mijlocașul execuția de geniu
Rapid vrea să scape de el, dar jucătorul cere o avere pentru rezilierea contractului
Rapid vrea să scape de el, dar jucătorul cere o avere pentru rezilierea contractului
SuperLiga   |  20 Iunie 2024, 00:00
Rapid vrea să scape de el, dar jucătorul cere o avere pentru rezilierea contractului
Scoția – Elveția 1-1. Ocazii uriașe pentru ambele părți pe final de joc, dar partida se încheie la egalitate!
Scoția – Elveția 1-1. Ocazii uriașe pentru ambele părți pe final de joc, dar partida se încheie la egalitate!
EURO 2024   |  19 Iunie 2024, 23:53
Scoția – Elveția 1-1. Ocazii uriașe pentru ambele părți pe final de joc, dar partida se încheie la egalitate!
Germania, prima națională calificată în faza următoare! Julian Nagelsmann: ”Toată lumea aștepta asta”
Germania, prima națională calificată în faza următoare! Julian Nagelsmann: ”Toată lumea aștepta asta”
EURO 2024   |  19 Iunie 2024, 23:10
Germania, prima națională calificată în faza următoare! Julian Nagelsmann: ”Toată lumea aștepta asta”
Marco Rossi, discurs dur după ce Ungaria a fost învinsă de Germania: ”Arbitrul a avut cea mai slabă prestație” / ”Suntem deja cu un picior în afara Campionatului European”
Marco Rossi, discurs dur după ce Ungaria a fost învinsă de Germania: ”Arbitrul a avut cea mai slabă prestație” / ”Suntem deja cu un picior în afara Campionatului European”
EURO 2024   |  19 Iunie 2024, 22:29
Marco Rossi, discurs dur după ce Ungaria a fost învinsă de Germania: ”Arbitrul a avut cea mai slabă prestație” / ”Suntem deja cu un picior în afara Campionatului European”
Imagini fabuloase cu fanii scoțieni, înainte de meciul cu Elveția. Cum au ajutat un bătrânel
video Imagini fabuloase cu fanii scoțieni, înainte de meciul cu Elveția. Cum au ajutat un bătrânel
EURO 2024   |  19 Iunie 2024, 21:54
Imagini fabuloase cu fanii scoțieni, înainte de meciul cu Elveția. Cum au ajutat un bătrânel
Sylvinho sărbătorește remiza Albaniei cu Croația ca pe o victorie: ”Meci nebun, ne vom aminti de el toată viața”
Sylvinho sărbătorește remiza Albaniei cu Croația ca pe o victorie: ”Meci nebun, ne vom aminti de el toată viața”
EURO 2024   |  19 Iunie 2024, 21:02
Sylvinho sărbătorește remiza Albaniei cu Croația ca pe o victorie: ”Meci nebun, ne vom aminti de el toată viața”
Selecționerul Croației recunoaște: ”Jucătorii noștri au îmbătrânit”. De ce i-a certat pe Modric și coechipierii săi după remiza cu Albania
Selecționerul Croației recunoaște: ”Jucătorii noștri au îmbătrânit”. De ce i-a certat pe Modric și coechipierii săi după remiza cu Albania
EURO 2024   |  19 Iunie 2024, 20:17
Selecționerul Croației recunoaște: ”Jucătorii noștri au îmbătrânit”. De ce i-a certat pe Modric și coechipierii săi după remiza cu Albania
Selecţionerul Ucrainei a fost dat afară din vestiar după înfrângerea usturătoare cu România, de la EURO 2024
Selecţionerul Ucrainei a fost dat afară din vestiar după înfrângerea usturătoare cu România, de la EURO 2024
Selecţionerul Ucrainei a fost dat afară din vestiar după înfrângerea usturătoare cu România, de la EURO 2024
Carbohidraţii &quot;răi&quot; şi efectele pe care le au asupra organismului. Când trebuie consumaţi şi cum
Carbohidraţii &quot;răi&quot; şi efectele pe care le au asupra organismului. Când trebuie consumaţi şi cum
Carbohidraţii &quot;răi&quot; şi efectele pe care le au asupra organismului. Când trebuie consumaţi şi cum
Top 10 alimente care nu îngraşă! Sunt aliatul dietelor de slăbit
Top 10 alimente care nu îngraşă! Sunt aliatul dietelor de slăbit
Top 10 alimente care nu îngraşă! Sunt aliatul dietelor de slăbit
Elvețienii sunt la picioarele lui Shaqiri: ”Un gol brutal, instinct pur”. Cum a explicat mijlocașul execuția de geniu
EURO 2024   |  00:58
Elvețienii sunt la picioarele lui Shaqiri: ”Un gol brutal, instinct pur”. Cum a explicat mijlocașul execuția de geniu
Pierdere importantă pentru Scoția înaintea duelului decisiv cu Ungaria: ”Va lipsi sigur!” Concluzii după remiza cu Elveția
EURO 2024   |  00:34
Pierdere importantă pentru Scoția înaintea duelului decisiv cu Ungaria: ”Va lipsi sigur!” Concluzii după remiza cu Elveția
Rapid vrea să scape de el, dar jucătorul cere o avere pentru rezilierea contractului
SuperLiga   |  00:00
Rapid vrea să scape de el, dar jucătorul cere o avere pentru rezilierea contractului
Scoția – Elveția 1-1. Ocazii uriașe pentru ambele părți pe final de joc, dar partida se încheie la egalitate!
EURO 2024   |  23:53
Scoția – Elveția 1-1. Ocazii uriașe pentru ambele părți pe final de joc, dar partida se încheie la egalitate!
Corespondență EURO Cum l-au dat pe spate pe Mihai Stoichiță jucătorii României după victoria cu Ucraina: ”Este lucrul cel mai îmbucurător!”
EURO 2024   |  23:31
Cum l-au dat pe spate pe Mihai Stoichiță jucătorii României după victoria cu Ucraina: ”Este lucrul cel mai îmbucurător!”
Germania, prima națională calificată în faza următoare! Julian Nagelsmann: ”Toată lumea aștepta asta”
EURO 2024   |  23:10
Germania, prima națională calificată în faza următoare! Julian Nagelsmann: ”Toată lumea aștepta asta”
exclusiv Răzvan Raț a stabilit top 5 al celor mai buni fundași stânga români: ”Eu pe locul 3!” Pe cine a pus pe prima poziție