ULTIMA ORĂ | Final în negocierile dintre FCSB și reprezentanții CSA Steaua. ”Militarii” au renunțat la o parte din garanție. ”Marți poate fi semnat contractul”

Gigi Becali și reprezentanții CSA Steaua au ajuns la un acord Galerie foto (1 fotografii): ULTIMA ORĂ | Final în negocierile dintre FCSB și reprezentanții CSA Steaua. ”Militarii” au renunțat la o parte din garanție. ”Marți poate fi semnat contractul”
Foto: Colaj iAM Sport / FOTO: Sportpictures  |   Gigi Becali și reprezentanții CSA Steaua au ajuns la un acord

Robert Zanfir   |   Publicat: 17.07.2023 21:43   |  Actualizat: 17.07.2023 23:58

Negocierile dintre FCSB și reprezentanții CSA Steaua se îndreaptă spre final. Conform ultimelor informații, ”militarii” ar fi renunțat la o parte din garanția cerută inițial. Mihai Stoica a anunțat că discuțiile ar putea fi finalizate cu un contract semnat marți.

FCSB este tot mai aproape de Ghencea. Valeriu Argăseală a purtat discuții cu reprezentanții CSA Steaua de-a lungul zilei de luni. Pe seară, la negocieri a ajuns și Iulian Ghiorghișor, care îndeplinește rol de director economic al echipei lui Gigi Becali. În cele din urmă, cele două părți ar fi ajuns la un numitor comun.


Final în negocierile dintre FCSB și reprezentanții CSA Steaua

Potrivit Gsp, CSA Steaua a cerut un bilet la ordin semnat de cei de la FCSB. Practic, ”militarii” au cerut garanția pentru care au insistat până acum. Doar că, potrivit sursei amintite, reprezentanții clubului militar ar fi redus cu 25 la sută din pretențiile inițiale.

Conform ultimelor detalii din cadrul negocierilor, Gigi Becali și-ar fi dat acordul. Deznodământul este confirmat și de Mihai Stoica. Totuși, managerul FCSB spune că s-a renunțat la clauza cu asigurarea.

Nu s-a semnat. Nu știu dacă vor mai fi discuții, să vedem mâine Gigi Becali, pentru Playsport

Mihai Stoica: Contractul poate fi semnat marți

Mihai Stoica a evitat să ofere foarte multe amănunte din cadrul negocierilor, pentru a nu încălca din clauzele de confidențialitate.


„S-a terminat cea mai importantă rundă de negocieri. Sunt speranțe ca mâine să se semneze contractul, dar mai trebuie mici modificări la forma finală.

Mie nu mi se pare nimic relevant din ce s-a modificat azi. Nu vreau să zic ceva, apoi să risc, să zică ei că am încălcat clauzele de confidențialitate. S-a renunțat la chestia cu asigurarea. Nu vreau să risc mai mult!

A existat un contract făcut cu FRF, trebuia doar pus pe masă și schimbat «FRF» cu «FC FCSB SA». Așa văd eu lucrurile, dar poate nu văd bine”, a spus Mihai Stoica la Orange Sport.

  • FCSB și Dinamo se întâlnesc sâmbătă, de la ora 21:30. Dacă Gigi Becali și compania nu vor semna la timp acordul cu reprezentanții CSA Steaua, cel mai probabil partida se va juca pe Arcul de Triumf.

Intră acum pe canalul iAM Sport de WhatsApp și afli instant toate știrile care contează!

Urmărește iAMsport.ro și pe Google News, Facebook sau YouTube. Zi de zi ai conținut de ultimă oră din lumea sportului.

Adaugă comentariu

Pentru a comenta, trebuie să fii logat. Dacă ai deja un cont, intră în cont aici. Daca nu ai cont, click aici pentru a crea un cont nou.

Marius Șumudică și-a găsit echipă după ce a fost refuzat de Rapid
Marius Șumudică și-a găsit echipă după ce a fost refuzat de Rapid
Marius Șumudică și-a găsit echipă după ce a fost refuzat de Rapid
Românii n-au avut probleme în amicale. FCSB a demolat o echipă din liga a V-a din Olanda! Universitatea Craiova s-a impus cu Legia Varșovia
Românii n-au avut probleme în amicale. FCSB a demolat o echipă din liga a V-a din Olanda! Universitatea Craiova s-a impus cu Legia Varșovia
Românii n-au avut probleme în amicale. FCSB a demolat o echipă din liga a V-a din Olanda! Universitatea Craiova s-a impus cu Legia Varșovia
Suma amețitoare pe care o primește Florinel Coman la noua echipă: ”Nu ia nimeni banii ăștia”
Suma amețitoare pe care o primește Florinel Coman la noua echipă: ”Nu ia nimeni banii ăștia”
Suma amețitoare pe care o primește Florinel Coman la noua echipă: ”Nu ia nimeni banii ăștia”
FCSB continuă modelul african și aduce un atacant trecut pe la Copenhaga și Braga
FCSB continuă modelul african și aduce un atacant trecut pe la Copenhaga și Braga
FCSB continuă modelul african și aduce un atacant trecut pe la Copenhaga și Braga
Concurență pentru Dinamo. Mino Sota, dorit în afara României
Concurență pentru Dinamo. Mino Sota, dorit în afara României
Concurență pentru Dinamo. Mino Sota, dorit în afara României
OFICIAL | Internaționalul român a semnat cu Rapid. Lovitura dată de giuleșteni pe piața transferurilor
OFICIAL | Internaționalul român a semnat cu Rapid. Lovitura dată de giuleșteni pe piața transferurilor
OFICIAL | Internaționalul român a semnat cu Rapid. Lovitura dată de giuleșteni pe piața transferurilor

Cele mai citite

EURO 2024: Programul complet al meciurilor, clasamente, rezultate și televizări. Aici ai tot ce trebuie să știi despre Campionatul European din Germania
EURO 2024: Programul complet al meciurilor, clasamente, rezultate și televizări. Aici ai tot ce trebuie să știi despre Campionatul European din Germania
EURO 2024  |  22 Iunie 2024, 00:31
1.
EURO 2024: Programul complet al meciurilor, clasamente, rezultate și televizări. Aici ai tot ce trebuie să știi despre Campionatul European din Germania
Cum îl cheamă, de fapt, pe Florin Răducioiu: ”Nu știu cum naiba a reușit să-mi mai pună un prenume”
Cum îl cheamă, de fapt, pe Florin Răducioiu: ”Nu știu cum naiba a reușit să-mi mai pună un prenume”
Diverse  |  22 Iunie 2024, 09:33
2.
Cum îl cheamă, de fapt, pe Florin Răducioiu: ”Nu știu cum naiba a reușit să-mi mai pună un prenume”
Dinamo Kiev, ofertă clară pentru un fotbalist român, chiar în timpul EURO 2024. Ce scrie presa din Ucraina
Dinamo Kiev, ofertă clară pentru un fotbalist român, chiar în timpul EURO 2024. Ce scrie presa din Ucraina
Stranieri  |  24 Iunie 2024, 12:20
3.
Dinamo Kiev, ofertă clară pentru un fotbalist român, chiar în timpul EURO 2024. Ce scrie presa din Ucraina
Cine sunt pensionarii care au luat bani în plus la pensie în luna iunie? Ce au muncit?
Cine sunt pensionarii care au luat bani în plus la pensie în luna iunie? Ce au muncit?
Cine sunt pensionarii care au luat bani în plus la pensie în luna iunie? Ce au muncit?
Când intră pensia pe luna iulie? De ce sunt vești bune pentru pensionarii care iau bani pe card?
Când intră pensia pe luna iulie? De ce sunt vești bune pentru pensionarii care iau bani pe card?
Când intră pensia pe luna iulie? De ce sunt vești bune pentru pensionarii care iau bani pe card?
De ce magazinele MALL sunt construite fără ferestre și de ce asta te face să cumperi fără măsură?
De ce magazinele MALL sunt construite fără ferestre și de ce asta te face să cumperi fără măsură?
De ce magazinele MALL sunt construite fără ferestre și de ce asta te face să cumperi fără măsură?
Știri de ultimă oră din sport
Marius Șumudică și-a găsit echipă după ce a fost refuzat de Rapid
Marius Șumudică și-a găsit echipă după ce a fost refuzat de Rapid
SuperLiga   |  24 Iunie 2024, 23:37
Marius Șumudică și-a găsit echipă după ce a fost refuzat de Rapid
Invitația specială făcută de Rică Răducanu tuturor rapidiștilor: "Se mănâncă mai bine și nu sunt prețuri mari"
Invitația specială făcută de Rică Răducanu tuturor rapidiștilor: "Se mănâncă mai bine și nu sunt prețuri mari"
Diverse   |  24 Iunie 2024, 23:15
Invitația specială făcută de Rică Răducanu tuturor rapidiștilor: "Se mănâncă mai bine și nu sunt prețuri mari"
Adrian Porumboiu, declarație uimitoare despre Răzvan Burleanu: ”Numai boul e consecvent!”
Adrian Porumboiu, declarație uimitoare despre Răzvan Burleanu: ”Numai boul e consecvent!”
Fotbal   |  24 Iunie 2024, 23:04
Adrian Porumboiu, declarație uimitoare despre Răzvan Burleanu: ”Numai boul e consecvent!”
Daniel Oprița trăiește ”ziua cârtiței” la Steaua. Nu mai crede în promovare nici în sezonul viitor. Cum au ajuns ”militarii” să atragă fotbaliști la echipă: ”Lumea se uită”
Daniel Oprița trăiește ”ziua cârtiței” la Steaua. Nu mai crede în promovare nici în sezonul viitor. Cum au ajuns ”militarii” să atragă fotbaliști la echipă: ”Lumea se uită”
Liga 2   |  24 Iunie 2024, 22:23
Daniel Oprița trăiește ”ziua cârtiței” la Steaua. Nu mai crede în promovare nici în sezonul viitor. Cum au ajuns ”militarii” să atragă fotbaliști la echipă: ”Lumea se uită”
Românii n-au avut probleme în amicale. FCSB a demolat o echipă din liga a V-a din Olanda! Universitatea Craiova s-a impus cu Legia Varșovia
Românii n-au avut probleme în amicale. FCSB a demolat o echipă din liga a V-a din Olanda! Universitatea Craiova s-a impus cu Legia Varșovia
SuperLiga   |  24 Iunie 2024, 22:13
Românii n-au avut probleme în amicale. FCSB a demolat o echipă din liga a V-a din Olanda! Universitatea Craiova s-a impus cu Legia Varșovia
Senior writerul iAMsport Cristian Munteanu, pe urmele lui Costin Ștucan. Pronosticul oferit duminică seară s-a adeverit
Senior writerul iAMsport Cristian Munteanu, pe urmele lui Costin Ștucan. Pronosticul oferit duminică seară s-a adeverit
EURO 2024   |  24 Iunie 2024, 21:37
Senior writerul iAMsport Cristian Munteanu, pe urmele lui Costin Ștucan. Pronosticul oferit duminică seară s-a adeverit
Cum se relaxează jucătorii Angliei când nu au meci. Phil Foden s-a reîntors la un vechi hobby
Cum se relaxează jucătorii Angliei când nu au meci. Phil Foden s-a reîntors la un vechi hobby
EURO 2024   |  24 Iunie 2024, 21:29
Cum se relaxează jucătorii Angliei când nu au meci. Phil Foden s-a reîntors la un vechi hobby
Suma amețitoare pe care o primește Florinel Coman la noua echipă: ”Nu ia nimeni banii ăștia”
Suma amețitoare pe care o primește Florinel Coman la noua echipă: ”Nu ia nimeni banii ăștia”
SuperLiga   |  24 Iunie 2024, 21:04
Suma amețitoare pe care o primește Florinel Coman la noua echipă: ”Nu ia nimeni banii ăștia”
Selecţionerul Ucrainei a fost dat afară din vestiar după înfrângerea usturătoare cu România, de la EURO 2024
Selecţionerul Ucrainei a fost dat afară din vestiar după înfrângerea usturătoare cu România, de la EURO 2024
Selecţionerul Ucrainei a fost dat afară din vestiar după înfrângerea usturătoare cu România, de la EURO 2024
Carbohidraţii "răi" şi efectele pe care le au asupra organismului. Când trebuie consumaţi şi cum
Carbohidraţii "răi" şi efectele pe care le au asupra organismului. Când trebuie consumaţi şi cum
Carbohidraţii "răi" şi efectele pe care le au asupra organismului. Când trebuie consumaţi şi cum
Top 10 alimente care nu îngraşă! Sunt aliatul dietelor de slăbit
Top 10 alimente care nu îngraşă! Sunt aliatul dietelor de slăbit
Top 10 alimente care nu îngraşă! Sunt aliatul dietelor de slăbit
Marius Șumudică și-a găsit echipă după ce a fost refuzat de Rapid
SuperLiga   |  23:37
Marius Șumudică și-a găsit echipă după ce a fost refuzat de Rapid
S-a scris istorie la Euro 2024. Un nou record a fost bătut în meciul Albania - Spania
EURO 2024   |  23:27
S-a scris istorie la Euro 2024. Un nou record a fost bătut în meciul Albania - Spania
Viktor Orban, implicat într-un accident serios la EURO 2024, soldat cu un deces
Special   |  23:22
Viktor Orban, implicat într-un accident serios la EURO 2024, soldat cu un deces
live score Croația - Italia 1-0 și Albania - Spania 0-1, ACUM, pe iAMsport.ro. Se joacă prima ”finală” de la Euro 2024
EURO 2024   |  23:15
Croația - Italia 1-0 și Albania - Spania 0-1, ACUM, pe iAMsport.ro. Se joacă prima ”finală” de la Euro 2024
Invitația specială făcută de Rică Răducanu tuturor rapidiștilor: "Se mănâncă mai bine și nu sunt prețuri mari"
Diverse   |  23:15
Invitația specială făcută de Rică Răducanu tuturor rapidiștilor: "Se mănâncă mai bine și nu sunt prețuri mari"
Adrian Porumboiu, declarație uimitoare despre Răzvan Burleanu: ”Numai boul e consecvent!”
Fotbal   |  23:04
Adrian Porumboiu, declarație uimitoare despre Răzvan Burleanu: ”Numai boul e consecvent!”
Daniel Oprița trăiește ”ziua cârtiței” la Steaua. Nu mai crede în promovare nici în sezonul viitor. Cum au ajuns ”militarii”...
Liga 2   |  22:23
Daniel Oprița trăiește ”ziua cârtiței” la Steaua. Nu mai crede în promovare nici în sezonul viitor. Cum au ajuns ”militarii” să atragă fotbaliști la echipă: ”Lumea se uită”
Românii n-au avut probleme în amicale. FCSB a demolat o echipă din liga a V-a din Olanda! Universitatea Craiova s-a impus cu...