Incident incredibil pe Cluj Arena! Italienilor li s-au furat ghetele din vestiar

Foto 1/1 Galerie foto (1 fotografii): Incident incredibil pe Cluj Arena! Italienilor li s-au furat ghetele din vestiar

Alexia Ciobanu   |   Publicat: 28.06.2023 12:37   |  Actualizat: 28.06.2023 14:25

Reprezentații IPJ au anunțat că patru perechi de ghete de fotbal au fost furate din vestiarul Italiei în timpul meciului cu Franța, de pe Cluj Arena.

Meciul cu Franța (1-2) nu a fost singurul lucru pierdut de italieni în confruntarea de pe 22 iunie, din Cluj-Napoca. În timpul partidei U21, patru perechi de ghete au fost furate chiar din vestiarul lăsat nesupravegheat în timpul jocului.

O anchetă este în desfășurare

IPJ Cluj a făcut public faptul că a fost deschisă o anchetă pentru a afla identitatea celui sau celor care au participat la fapta care va duce la un dosar penal.

La data de 25 iunie a.c., polițiștii din cadrul Poliției Municipiului Cluj-Napoca au demarat activități de cercetare în cadrul unui dosar penal ce vizează infracțiunea de furt, după ce au fost informați despre faptul că în perioada 22-23 iunie a.c., persoane necunoscute, profitând de faptul că ușile vestiarelor din incinta Cluj Arena au fost lăsate neasigurate, au sustras 4 perechi de ghete de fotbal aparținând unor jucători.

Polițiștii efectuează verificări pentru stabilirea tuturor împrejurărilor în care s-a produs fapta” au declarat reprezentanții IPJ Cluj, conform Bună Ziua Cluj.

Italia revine miercuri pe Cluj Arena

Italia revine astăzi, 28 iunie, pe Cluj Arena pentru a o înfrunta pe Norvegia. După experiența neplăcută de la Cluj, locul doi din grupa D va trebui să revină să joace împotriva ultimei clasate pentru a-și asigura calificarea în sferturi.

În momentul de față, doar Franța este în fața Italiei, cu șase puncte, iar Elveția este la egalitate, cu trei puncte.

Clasamentul grupei D

  • Franța U21- 6 puncte
  • Italia U21- 3 puncte
  • Elveția U21- 3 puncte
  • Norvegia U21- 0 puncte

Italia se teme de un posibil blat

Presa italiană a scris despre o posibilă înțelegere între Franța și Elveția, astfel încât cele două să ocupe primele locuri în grupă.

Uimirea este un lux pe care nu ni-l putem permite. Asta s-a mai întâmplat”, a scris Gazetta dello Sport.

În cazul unei victorii a Elveției de la 3-2 în sus - atâta timp cât aceasta este întotdeauna la un gol diferență - Italia ar fi automat eliminată, chiar dacă ar copleși Norvegia. Un risc dificil, dar totuși posibil "biscuit" (n.r. blat) pentru Squadra Azzurra.

Rămânem însă convinși că Franța va face tot ce-i stă în putință pentru a evita să se confrunte imediat cu o selecție foarte puternică precum cea a Spaniei, care și-a câștigat cu ușurință grupa, terminând în fața Ucrainei”, a scris și Il Veggente.


Intră acum pe canalul iAM Sport de WhatsApp și afli instant toate știrile care contează!

Urmărește iAMsport.ro și pe Google News, Facebook sau YouTube. Zi de zi ai conținut de ultimă oră din lumea sportului.

Adaugă comentariu

Pentru a comenta, trebuie să fii logat. Dacă ai deja un cont, intră în cont aici. Daca nu ai cont, click aici pentru a crea un cont nou.

Armenia U21 - România U21 0-1. ”Tricolorii” mici urcă pe prima poziție în grupa preliminară pentru EURO 2025
Armenia U21 - România U21 0-1. ”Tricolorii” mici urcă pe prima poziție în grupa preliminară pentru EURO 2025
Armenia U21 - România U21 0-1. ”Tricolorii” mici urcă pe prima poziție în grupa preliminară pentru EURO 2025
România U21 ratează victoria în ultimele minute în deplasarea cu Elveția U21
România U21 ratează victoria în ultimele minute în deplasarea cu Elveția U21
România U21 ratează victoria în ultimele minute în deplasarea cu Elveția U21
România U21, învinsă de Albania U21. Elevii lui Pancu au condus cu 2-0, dar au pierdut lamentabil
România U21, învinsă de Albania U21. Elevii lui Pancu au condus cu 2-0, dar au pierdut lamentabil
România U21, învinsă de Albania U21. Elevii lui Pancu au condus cu 2-0, dar au pierdut lamentabil
Pancu a prefațat campania de calificare la EURO U21 2025 și a motivat selecția! Ce spune despre Tavi Popescu
Pancu a prefațat campania de calificare la EURO U21 2025 și a motivat selecția! Ce spune despre Tavi Popescu
Pancu a prefațat campania de calificare la EURO U21 2025 și a motivat selecția! Ce spune despre Tavi Popescu
EXCLUSIV | Ioan Andone a izbucnit, după scandalul în care a fost atras Costel Orac: ”Nu îi e rușine? Ăștia sunt oameni de nimic”
EXCLUSIV | Ioan Andone a izbucnit, după scandalul în care a fost atras Costel Orac: ”Nu îi e rușine? Ăștia sunt oameni de nimic”
EXCLUSIV | Ioan Andone a izbucnit, după scandalul în care a fost atras Costel Orac: ”Nu îi e rușine? Ăștia sunt oameni de nimic”
EXCLUSIV | Dănuț Lupu, reacție dură la adresa celor de la CSA, după bătaia în care a fost implicat și Costel Orac: ”Te chem la mine și tu mă dai afară din casă?!”
EXCLUSIV | Dănuț Lupu, reacție dură la adresa celor de la CSA, după bătaia în care a fost implicat și Costel Orac: ”Te chem la mine și tu mă dai afară din casă?!”
EXCLUSIV | Dănuț Lupu, reacție dură la adresa celor de la CSA, după bătaia în care a fost implicat și Costel Orac: ”Te chem la mine și tu mă dai afară din casă?!”

Cele mai citite

Valentin Ceaușescu, după ce Mircea Lucescu l-a tot acuzat că a ajutat Steaua: ”Mi-am mai spus o dată părerea și nu am fost ascultat”
Valentin Ceaușescu, după ce Mircea Lucescu l-a tot acuzat că a ajutat Steaua: ”Mi-am mai spus o dată părerea și nu am fost ascultat”
Special  |  16 Iunie 2024, 10:50
1.
Valentin Ceaușescu, după ce Mircea Lucescu l-a tot acuzat că a ajutat Steaua: ”Mi-am mai spus o dată părerea și nu am fost ascultat”
EURO 2024: Programul complet al meciurilor, clasamente, rezultate și televizări. Aici ai tot ce trebuie să știi despre Campionatul European din Germania
EURO 2024: Programul complet al meciurilor, clasamente, rezultate și televizări. Aici ai tot ce trebuie să știi despre Campionatul European din Germania
EURO 2024  |  16 Iunie 2024, 10:35
2.
EURO 2024: Programul complet al meciurilor, clasamente, rezultate și televizări. Aici ai tot ce trebuie să știi despre Campionatul European din Germania
Primul "conflict" în studioul PRO TV. Răducioiu, pus la punct de Reghecampf
Primul "conflict" în studioul PRO TV. Răducioiu, pus la punct de Reghecampf
EURO 2024  |  15 Iunie 2024, 11:25
3.
Primul "conflict" în studioul PRO TV. Răducioiu, pus la punct de Reghecampf
Pensionarii primesc adeverințele cu pensiile recalculate abia în iulie. Care e motivul întârzierii?
Pensionarii primesc adeverințele cu pensiile recalculate abia în iulie. Care e motivul întârzierii?
Pensionarii primesc adeverințele cu pensiile recalculate abia în iulie. Care e motivul întârzierii?
Fructul care scade colesterolul și reduce inflamația. Cât de des trebuie să-l mănânci?
Fructul care scade colesterolul și reduce inflamația. Cât de des trebuie să-l mănânci?
Fructul care scade colesterolul și reduce inflamația. Cât de des trebuie să-l mănânci?
Cât au contribuit pensionarii a căror pensie nu crește la recalculare? Când s-au pensionat? Exemple
Cât au contribuit pensionarii a căror pensie nu crește la recalculare? Când s-au pensionat? Exemple
Cât au contribuit pensionarii a căror pensie nu crește la recalculare? Când s-au pensionat? Exemple
Știri de ultimă oră din sport
Ștefan Beldie știe de ce am bătut Ucraina
Ștefan Beldie știe de ce am bătut Ucraina
Editorialisti   |  17 Iunie 2024, 19:04
Ștefan Beldie știe de ce am bătut Ucraina
Nicolae Stanciu, desemnat ”omul meciului” cu Ucraina: ”După nașterea fetițelor, este cea mai fericită zi” + ”V-am zis să credeți în noi”
Nicolae Stanciu, desemnat ”omul meciului” cu Ucraina: ”După nașterea fetițelor, este cea mai fericită zi” + ”V-am zis să credeți în noi”
EURO 2024   |  17 Iunie 2024, 18:26
Nicolae Stanciu, desemnat ”omul meciului” cu Ucraina: ”După nașterea fetițelor, este cea mai fericită zi” + ”V-am zis să credeți în noi”
Doi suporteri au intrat pe teren la România-Ucraina. Gestul făcut de Stanciu față de unul dintre ei
Corespondență EURO Doi suporteri au intrat pe teren la România-Ucraina. Gestul făcut de Stanciu față de unul dintre ei
EURO 2024   |  17 Iunie 2024, 18:19
Doi suporteri au intrat pe teren la România-Ucraina. Gestul făcut de Stanciu față de unul dintre ei
România – Ucraina 3-0! ”Tricolorii”, victorie istorică la EURO 2024!  Nicolae Stanciu, golul turneului
live blog România – Ucraina 3-0! ”Tricolorii”, victorie istorică la EURO 2024! Nicolae Stanciu, golul turneului
EURO 2024   |  17 Iunie 2024, 17:56
România – Ucraina 3-0! ”Tricolorii”, victorie istorică la EURO 2024! Nicolae Stanciu, golul turneului
Ce a scris presa din Ucraina după golul fenomenal marcat de Stanciu
Ce a scris presa din Ucraina după golul fenomenal marcat de Stanciu
Fotbal   |  17 Iunie 2024, 17:38
Ce a scris presa din Ucraina după golul fenomenal marcat de Stanciu
Jurnaliștii BBC, uluiți când au văzut ce a făcut Nicolae Stanciu: ”Magnific, fenomenal, glorios, minunat!”
Jurnaliștii BBC, uluiți când au văzut ce a făcut Nicolae Stanciu: ”Magnific, fenomenal, glorios, minunat!”
EURO 2024   |  17 Iunie 2024, 17:26
Jurnaliștii BBC, uluiți când au văzut ce a făcut Nicolae Stanciu: ”Magnific, fenomenal, glorios, minunat!”
Ce viteză a avut șutul de la golul înscris de Nicolae Stanciu în meciul cu Ucraina. A fost o adevărată ”rachetă”
Ce viteză a avut șutul de la golul înscris de Nicolae Stanciu în meciul cu Ucraina. A fost o adevărată ”rachetă”
EURO 2024   |  17 Iunie 2024, 16:45
Ce viteză a avut șutul de la golul înscris de Nicolae Stanciu în meciul cu Ucraina. A fost o adevărată ”rachetă”
Ce melodie s-a auzit pe Allianz Arena chiar înainte de România - Ucraina. Fanii români, în extaz. Momente superbe
video Ce melodie s-a auzit pe Allianz Arena chiar înainte de România - Ucraina. Fanii români, în extaz. Momente superbe
EURO 2024   |  17 Iunie 2024, 16:13
Ce melodie s-a auzit pe Allianz Arena chiar înainte de România - Ucraina. Fanii români, în extaz. Momente superbe
Radu Mazăre s-a angajat după ce a ieşit din închisoare. Domeniul surprinzător în care va activa
Radu Mazăre s-a angajat după ce a ieşit din închisoare. Domeniul surprinzător în care va activa
Radu Mazăre s-a angajat după ce a ieşit din închisoare. Domeniul surprinzător în care va activa
Top 10 legume pe care trebuie să le consumi zilnic. Pot fi incluse în orice dietă
Top 10 legume pe care trebuie să le consumi zilnic. Pot fi incluse în orice dietă
Top 10 legume pe care trebuie să le consumi zilnic. Pot fi incluse în orice dietă
Calendarul anului şcolar 2024 - 2025. Lista completă a vacanţelor
Calendarul anului şcolar 2024 - 2025. Lista completă a vacanţelor
Calendarul anului şcolar 2024 - 2025. Lista completă a vacanţelor
Ștefan Beldie știe de ce am bătut Ucraina
Editorialisti   |  19:04
Ștefan Beldie știe de ce am bătut Ucraina
live score Belgia – Slovacia, ACUM, pe iAMsport.ro. Rezultat-supriză în primele minute ale meciului de la Frankfurt
EURO 2024   |  19:02
Belgia – Slovacia, ACUM, pe iAMsport.ro. Rezultat-supriză în primele minute ale meciului de la Frankfurt
Stanciu, sângele nostru galben! România învinge Ucraina, scor 3-0, de o manieră entuziasmantă!
EURO 2024   |  18:49
Stanciu, sângele nostru galben! România învinge Ucraina, scor 3-0, de o manieră entuziasmantă!
Edi Iordănescu, mândru de jucători după succesul electrizant cu Ucraina: ”Este o victorie istorică. Aceasta este generația de...
EURO 2024   |  18:29
Edi Iordănescu, mândru de jucători după succesul electrizant cu Ucraina: ”Este o victorie istorică. Aceasta este generația de suflet”
Nicolae Stanciu, desemnat ”omul meciului” cu Ucraina: ”După nașterea fetițelor, este cea mai fericită zi” + ”V-am zis să...
EURO 2024   |  18:26
Nicolae Stanciu, desemnat ”omul meciului” cu Ucraina: ”După nașterea fetițelor, este cea mai fericită zi” + ”V-am zis să credeți în noi”
Marius Mitran remarcă prestația "fascinantă, superbă și adevărată a României"
Editorialisti   |  18:26
Marius Mitran remarcă prestația "fascinantă, superbă și adevărată a României"
Ce note au primit ”tricolorii” pentru succesul fantastic contra Ucrainei la EURO 2024! Cine sunt cei 3 jucători ce au...
EURO 2024   |  18:20
Ce note au primit ”tricolorii” pentru succesul fantastic contra Ucrainei la EURO 2024! Cine sunt cei 3 jucători ce au impresionat
Corespondență EURO Doi suporteri au intrat pe teren la România-Ucraina. Gestul făcut de Stanciu față de unul dintre ei