Germania

114 articole

Gestul făcut de spanioli la petrecerea de sărbătorire a titlului: ”Unde este Musiala?”
EURO 2024   |  Gabriel Scarlat   |  17 Iulie 2024, 14:54
Ce naționale meritau să dispute finala Euro 2024, în opinia lui Basarab Panduru: ”Asta trebuia să fie, așa era corect!”
EURO 2024   |  Radu Secoșan   |  15 Iulie 2024, 19:00
Topul rușinii pentru Cristiano Ronaldo. În ce echipă a fost inclus superstarul portughez
EURO 2024   |  Denisa Ștefan   |  14 Iulie 2024, 15:52
Marc Cucurella le răspunde suporterilor germani: ”Au venit pentru a huidui un singur jucător”
EURO 2024   |  Gabriel Scarlat   |  14 Iulie 2024, 15:01
”UEFA și federația ne-au abandonat!”. Spaniolii sunt scandalizați înainte de finala EURO 2024
EURO 2024   |  Denisa Ștefan   |  14 Iulie 2024, 12:20
”Nu puteai să-ți dorești oaspeți mai buni decât România”. Fotbaliștii români l-au impresionat pe Philipp Lahm
EURO 2024   |  Denisa Ștefan   |  11 Iulie 2024, 18:23
Alt jucător se retrage de la națională după eliminarea de la Euro
EURO 2024   |  Gabriel Scarlat   |  10 Iulie 2024, 17:30
Fotbalistul Spaniei, ”ținta” suporterilor în semifinala Euro 2024
EURO 2024   |  Gabriel Scarlat   |  10 Iulie 2024, 13:19
Suporterii nemți nu îl iartă pe jucătorul Spaniei: ”Toată Germania te urăște!”
EURO 2024   |  Gabriel Scarlat   |  09 Iulie 2024, 19:20
Schimb de replici între un jucător al Franței și Lamine Yamal înaintea semifinalei de la Euro 2024: ”Să nu-l lăsăm!” / ”Vorbește doar atunci”
EURO 2024   |  Gabriel Scarlat   |  09 Iulie 2024, 11:21
Arbitrul aflat în centrul unei controverse imense la Euro 2024, pedepsit de UEFA! Decizia luată în privința centralului
EURO 2024   |  Gabriel Scarlat   |  08 Iulie 2024, 14:51
Cum a ales să se despartă Toni Kroos de fotbal: "Este foarte important pentru mine să îi cer scuze"
EURO 2024   |  George Drafta   |  07 Iulie 2024, 15:45
Incident tragic pentru un român în Germania. A fost împușcat după un meci al naționalei
EURO 2024   |  Cătălin Stroia   |  06 Iulie 2024, 18:21
Bild a dezvăluit ce făcea arbitrul Anthony Taylor, la 80 de minute după meciul cu Spania. Nemții sunt revoltați
EURO 2024   |  Daniela Nicolescu   |  06 Iulie 2024, 10:05
Julian Nagelsmann, dezamăgit că Germania părăsește Euro 2024: ”Le-am spus jucătorilor că nu meritau eliminarea. Este dureros”
EURO 2024   |  Daniela Nicolescu   |  06 Iulie 2024, 00:06
Luis de la Fuente, fericit după ce Spania s-a calificat în semifinalele Euro 2024: ”Sunt mândru de acești jucători!”
EURO 2024   |  Daniela Nicolescu   |  05 Iulie 2024, 23:06
Nemții, devastați după înfrângerea cu Spania: ”Nimic nu ajută acum!” Kroos, la ultimul interviu ca fotbalist
EURO 2024   |  Redactia   |  05 Iulie 2024, 22:47
Dani Olmo de mi vida! Un joc strălucitor al fotbalistului crescut în La Masia reduce la tăcere cântecul nibelungilor. Cristian Munteanu îți aduce cronica meciului Spania - Germania
EURO 2024   |  Cristian Munteanu   |  05 Iulie 2024, 22:36
Presa din Germania acuză arbitrajul după eliminarea de la Euro: ”Întreaga țară e uluită de decizie!” / ”Visul nostru a fost spulberat!”
Fotbal Internațional   |  Daniela Nicolescu   |  05 Iulie 2024, 22:04
Spania – Germania 2-1. Ibericii au dat lovitura în minutul 119! Gazdele, eliminate în sferturi la Euro 2024
EURO 2024   |  Redactia   |  05 Iulie 2024, 18:59
300 de porții de kebab, comandate de o echipă de la EURO: ”Un jucător a mâncat trei porții”
EURO 2024   |  Gabriel Scarlat   |  05 Iulie 2024, 09:00
Nu l-au iertat! Suporterii României l-au făcut praf pe arbitrul partidei cu Olanda: ”Te-ai vândut pe un kilogram de portocale”
EURO 2024   |  Gabriela Gogu   |  03 Iulie 2024, 16:46
Discursul portarului Florin Niță înainte de meciul cu Olanda: ”Calea spre sferturi e să rămânem umili, cu capul jos. Uniţi, vom reuşi!”
EURO 2024   |  Gabriela Gogu   |  02 Iulie 2024, 13:45
Mesajul naționalei României transmis în dimineața meciului cu Olanda
EURO 2024   |  Gabriela Gogu   |  02 Iulie 2024, 10:19
Probleme mari înainte de România - Olanda! Aeroportul Henri Coandă, bătaie de joc la adresa suporterilor
Echipa Națională   |  Redactia   |  01 Iulie 2024, 17:41
Ce zgomote se auzeau din hotelul naționalei Germaniei când jurnalista din imagine a intrat în direct
EURO 2024   |  Gabriela Gogu   |  01 Iulie 2024, 13:08
Anglia - Slovacia 2-1. Britanicii au fost la un pas de eliminare, dar au revenit incredibil și o vor înfrunta pe Elveția în sferturi
EURO 2024   |  Redactia   |  30 Iunie 2024, 18:35
Selecționerul Danemarcei, încrezător după eliminarea de la EURO 2024: "Acest grup are un viitor strălucit"
EURO 2024   |  Vlad Ionescu   |  30 Iunie 2024, 11:48
Presa din Germania, despre victoria nemților: ”Mult noroc de la VAR”
EURO 2024   |  Gabriel Scarlat   |  30 Iunie 2024, 10:13
Verdictul experților după duelul dintre Germania și Danemarca: ”Diferența au făcut-o marii jucători"
EURO 2024   |  Cătălin Stroia   |  30 Iunie 2024, 01:19
Nagelsmann, mulțumit și nu prea după victoria Germaniei cu Danemarca: "Cele mai bune 20 de minute" / "Trebuie să rămânem răbdători"
EURO 2024   |  Mihai Alecu   |  30 Iunie 2024, 01:11
Suspans maxim în Germania - Danemarca! Nordicii au avut gol anulat și la doar câteva minute VAR-ul i-a penalizat din nou
EURO 2024   |  Cătălin Stroia   |  29 Iunie 2024, 23:53
Germania – Danemarca 2-0. Victorie muncită pentru gazdele EURO 2024
EURO 2024   |  Redactia   |  29 Iunie 2024, 23:53
Danezii ”și-au pierdut mințile” după întreruperea meciului cu Germania! Imagini memorabile de la Dortmund
EURO 2024   |  Cristian Stan   |  29 Iunie 2024, 23:25
Motivul pentru care meciul Germania - Danemarca a fost întrerupt! Imagini apocaliptice de la EURO 2024
EURO 2024   |  Cătălin Stroia   |  29 Iunie 2024, 22:37
Centralul care i-a enervat pe Bellingham și Haaland arbitrează România. Pe cine a delegat UEFA la confruntarea din optimile de finală ale EURO 2024 contra Olandei
EURO 2024   |  Silvian Bădulescu   |  28 Iunie 2024, 13:40
Basarab Panduru prevede un transfer spectaculos pentru un jucător al României după Euro 2024: ”Trebuie să prindă o echipă de Serie A”
EURO 2024   |  Cristian Stan   |  27 Iunie 2024, 17:27
Florinel Coman dedică poporului român calificarea ”tricolorilor” în optimile EURO 2024: ”Fără ei, nu cred că puteam să câștigăm grupa!” Până unde consideră că ajungem în Germania
EURO 2024   |  Silvian Bădulescu   |  26 Iunie 2024, 23:42
Presa din Ucraina a luat foc după decizia din Slovacia - România 1-1: ”Acesta este penalty?”
EURO 2024   |  Cristian Stan   |  26 Iunie 2024, 22:39
90% dintre fanii Germaniei cer ca un titular să fie scos din primul 11! Cine e înlocuitorul dorit
EURO 2024   |  Gabriela Gogu   |  25 Iunie 2024, 15:42
Partenerele fotbaliștilor fac furori la Euro 2024! Imagini fabuloase din tribune
EURO 2024   |  Gabriela Gogu   |  25 Iunie 2024, 13:41
Viktor Orban, implicat într-un accident serios la EURO 2024, soldat cu un deces
Special   |  Redactia   |  24 Iunie 2024, 23:22
Adversarul României de la EURO avertizează: ”Nu renunță niciodată, trebuie să ne pregătim pentru asta”
EURO 2024   |  Gabriel Scarlat   |  24 Iunie 2024, 17:58
Spania riscă să rămână fără Lamine Yamal la cele mai importante meciuri de la Euro 2024.  Legea incredibilă pe care o încalcă starul Barcelonei
Spania riscă să rămână fără Lamine Yamal la cele mai importante meciuri de la Euro 2024. Legea incredibilă pe care o încalcă starul Barcelonei
EURO 2024   |  Gabriel Scarlat   |  24 Iunie 2024, 14:37
Murat Yakin exultă după rezultatul cu Germania: ”N-a fost vreun obiectiv, dar vrem să continuăm la fel”
EURO 2024   |  Cătălin Stroia   |  24 Iunie 2024, 01:05
Julian Nagelsmann, supărat pe un jucător al Germaniei după egalul dramatic cu Elveția: "Trebuie să scoată penalty"
EURO 2024   |  Mihai Alecu   |  24 Iunie 2024, 00:47
Elveția - Germania 1-1 / Scoția - Ungaria 0-1. Grupa A se încheie dramatic! Nemții și maghiarii, goluri în prelungiri
EURO 2024   |  Redactia   |  23 Iunie 2024, 23:54
Nemții au folosit un țap pentru a prezice scorul la România - Belgia
EURO 2024   |  Gabriel Scarlat   |  22 Iunie 2024, 18:46
Un politician român s-a fotografiat cu drapelul Ungariei la meciul cu Germania de la EURO 2024
EURO 2024   |  Cătălin Stroia   |  21 Iunie 2024, 15:37
Cum a fost surprins un fotbalist belgian înainte de meciul cu România: ”Regina mea”
EURO 2024   |  Gabriela Gogu   |  21 Iunie 2024, 14:08
Câți ani are cel mai în vârstă voluntar de la Campionatul European din Germania. ”Calendarul meu este plin”
EURO 2024   |  Gabriela Gogu   |  20 Iunie 2024, 09:00