Liga Campionilor

85 articole

Meciul în care Neil Lennon a învins-o pe Barcelona lui Messi cu doar 11% posesie. Victoria istorică obținută de nord-irlandez
Champions League   |  Radu Secoșan   |  20 Mai 2024, 18:38
Pierdere grea pentru Franța la EURO 2024! Campionul mondial din 2018 s-a accidentat grav
EURO 2024   |  Redactia   |  02 Mai 2024, 23:49
Champions League, semifinale | Borussia Dortmund - PSG 1-0. Totul se va decide la Paris
Champions League   |  Redactia   |  01 Mai 2024, 23:36
Editorial Andrei Ciobanu: Nimic nu mai contează, suntem campiooooni!
Editorialisti   |  Andrei Ciobanu   |  27 Aprilie 2024, 22:37
Prima țară care profită de noua regulă UEFA și trimite garantat 5 echipe în Champions League. Totul a devenit clar după ultimele meciuri
Champions League   |  Redactia   |  19 Aprilie 2024, 11:12
Reacția lui Ancelotti după ce Real Madrid a eliminat-o pe City, deși a fost dominată autoritar: ”Toată lumea credea că suntem morţi”
Champions League   |  Redactia   |  18 Aprilie 2024, 09:02
Pep Guardiola, după ce Manchester City a fost eliminată de Real Madrid: ”Este un mod dureros de a pierde”
Champions League   |  Redactia   |  18 Aprilie 2024, 08:53
Tabloul complet al semifinalelor UCL | Real Madrid o bate pe City la loviturile de departajare / Bayern o învinge pe Arsenal la limită
Champions League   |  Redactia   |  18 Aprilie 2024, 00:40
Primul mesaj dat de Araujo după ce a fost eliminat de Istvan Kovacs în Barcelona - PSG 1-4
SuperLiga   |  Cătălin Stroia   |  17 Aprilie 2024, 19:21
Meciul la care CCA l-ar putea trimite pe Istvan Kovacs după ce arbitrul fost "executat" de spanioli. Ce joc ar putea oficia în weekend
SuperLiga   |  George Drafta   |  17 Aprilie 2024, 12:58
Gluma serii după nebunia de la Barcelona - PSG. Ce i-ar fi spus Istvan Kovacs lui Araujo în momentul eliminării: "Prietene..."
Champions League   |  Redactia   |  17 Aprilie 2024, 10:29
Starul Barcelonei: “Am jucat pe terenuri unde spectatorii trăgeau cu pistoalele!” Fotbalistul din Catalonia a fost vrăjit de petrecerile lui Ronaldinho
Champions League   |  Cristian Munteanu   |  11 Aprilie 2024, 18:47
Champions League, sferturi | PSG - Barcelona 2-3 și Atletico Madrid - Dortmund 2-1
Champions League   |  Redactia   |  10 Aprilie 2024, 23:55
Baba Alhassan visează să joace la Borussia Dortmund
SuperLiga   |  Vlad Ionescu   |  06 Aprilie 2024, 08:00
Adi Vasile exultă după accederea în sferturile Ligii Campionilor: ”În sfârșit putem vorbi de Final Four!”
Handbal   |  Cătălin Stroia   |  24 Martie 2024, 20:37
A venit răspunsul celor de la CSA Steaua după ce UEFA a pus sigla FCSB în dreptul câștigătoarei Cupei Campionilor din 1986
Liga 2   |  Cristian Stan   |  20 Martie 2024, 16:35
Arbitra română delegată la un sfert din Liga Campionilor. Feșnic și Hațegan fac parte din brigadă
Fotbal   |  Redactia   |  18 Martie 2024, 20:45
CSM București e la  un pas în sferturile Ligii Campionilor după succesul cu Krim
CSM București e la un pas în sferturile Ligii Campionilor după succesul cu Krim
Handbal   |  Redactia   |  16 Martie 2024, 20:57
Au fost stabilite sferturile Ligii Campionilor. Real Madrid - Manchester City, cel mai spectaculos duel. Horațiu Moldovan și Atletico, adversar accesibil
Champions League   |  Bogdan Silviu Răducan   |  15 Martie 2024, 13:10
Dumitru Graur: Va fi sezonul lui Arsenal?
Editorialisti   |  Dumitru Graur   |  14 Martie 2024, 14:53
AC Milan, în pericol de excludere din Liga Campionilor. Care este motivul
Champions League   |  Vlad Ionescu   |  13 Martie 2024, 12:37
Optimi Liga Campionilor | Arsenal a învins-o pe FC Porto la loviturile de departajare, după 1-0 în timpul regulamentar! Barcelona s-a calificat, după 3-1 cu Napoli
Champions League   |  Redactia   |  13 Martie 2024, 00:49
Optimi Champions League: Manchester City - FC Copenhaga 3-1 și Real - RB Leipzig 1-1. Calificare chinuită pentru madrileni! Guardiola ajunge în sferturi fără probleme
Champions League   |  Redactia   |  06 Martie 2024, 23:54
Optimi Liga Campionilor: Bayern - Lazio 3-0, Real Sociedad - PSG 1-2
Champions League   |  Redactia   |  05 Martie 2024, 21:29
Imagini de la Napoli, înaintea duelului cu Barcelona! Fanii catalani, ”păziți” de forțele de ordine
SuperLiga   |  Vlad Nedelea   |  21 Februarie 2024, 20:13
OPTIMI Champions League | Inter - Atletico 1-0 și PSV - Dortmund 1-1. Victorie mare pentru italieni, privită de pe bancă de Moldovan. Nemții nu s-au putut impune la Eindhoven
SuperLiga   |  Redactia   |  20 Februarie 2024, 23:55
Luka Modric, final de drum la Real Madrid! Mijlocașul croat pleacă după 12 ani
Fotbal Internațional   |  Redactia   |  16 Februarie 2024, 18:21
CSM București, victorie cu Biethigheim în Liga Campionilor! Bucureștencele încă mai speră la calificarea în sferturi
Handbal   |  Silvian Bădulescu   |  11 Februarie 2024, 18:20
Rapid câștigă cu Zaglebie și mai speră la calificare în Liga Campionilor
Handbal   |  Cristian Stan   |  10 Februarie 2024, 18:34
CS Rapid, învinsă pe teren propriu de Ferencvaros. Giuleștencele au ajuns la borna de 5 înfrângeri consecutive în Liga Campionilor
Handbal   |  Redactia   |  04 Februarie 2024, 18:59
Victorie superbă pentru CSM Bucureşti cu Gyor, în Liga Campionilor! Româncele conduceau la șase goluri la pauză
Handbal   |  Redactia   |  03 Februarie 2024, 21:04
Rapid a fost învinsă pe teren propriu de Metz, deși a condus la pauză. Cât s-a încheiat partida dintre giuleștence și campioana Franței
Handbal   |  Redactia   |  14 Ianuarie 2024, 18:58
CSM București a distrus-o pe Buducnost în Liga Campionilor! Victorie cu 44-26 obținută de ”tigroaice” pe teren propriu
Handbal   |  Redactia   |  07 Ianuarie 2024, 18:47
Se știu toate echipele calificate în optimile Champions League! PSG și Porto și-au asigurat ultimele bilete
Champions League   |  Redactia   |  13 Decembrie 2023, 23:59
Champions League, etapa 6 | Manchester United, OUT din Europa! Cine sunt cele 14  echipe calificate până acum
Champions League, etapa 6 | Manchester United, OUT din Europa! Cine sunt cele 14 echipe calificate până acum
Champions League   |  Redactia   |  12 Decembrie 2023, 23:58
Champions League, etapa 5 | Inter, revenire de senzație la Lisabona. Arsenal a câștigat la scor de tenis. Real a făcut show cu Napoli
Champions League   |  Redactia   |  30 Noiembrie 2023, 00:02
Champions League, etapa 5 | Mbappe salvează Parisul în prelungiri. Milan, la un pas de eliminare. Manchester City a revenit precum U Cluj, în Giulești
Champions League   |  Bogdan Silviu Răducan   |  29 Noiembrie 2023, 00:06
CSM București, victorie în Liga Campionilor. Cum arată clasamentul
Handbal   |  Vlad Ionescu   |  18 Noiembrie 2023, 21:32
Victorie uriașă a Rapidului în Liga Campionilor. Giuleștencele s-au impus la ultima fază de joc
Handbal   |  Redactia   |  12 Noiembrie 2023, 17:03
Champions League, etapa 4 | AC Milan, victorie uriașă cu PSG. Barcelona, eșec surprinzător cu Șahtior. Rezultatele complete
Champions League   |  Redactia   |  07 Noiembrie 2023, 23:58
Istvan Kovacs, delegat la încă o partidă tare din grupele UEFA Champions League
Champions League   |  Bogdan Silviu Răducan   |  07 Noiembrie 2023, 17:24
Înfrângere drastică pentru United Galați în Liga Campionilor la futsal! Benfica a învins-o pe campioana României cu 12-0
Fotbal   |  Redactia   |  26 Octombrie 2023, 22:01
Champions League, etapa 3 | PSG, victorie categorică împotriva Milanului. Dortmund, Barcelona și Manchester City au învins și ele
Champions League   |  Redactia   |  25 Octombrie 2023, 23:48
Champions League, etapa 3 | Real Madrid, Bayern Munchen și Arsenal obțin victorii importante. Toate rezultatele
Champions League   |  Redactia   |  24 Octombrie 2023, 23:53
Dezastru pentru rapidiste, în Liga Campionilor. Giuleștencele au fost umilite de Metz
Handbal   |  Redactia   |  22 Octombrie 2023, 22:49
CSM, un nou eșec în Liga Campionilor. Fanii i-au cerut demisia lui Adi Vasile
Handbal   |  Redactia   |  21 Octombrie 2023, 20:48
Champions League, etapa 2 | Newcastle, surpriza serii: 4-1 cu PSG! Porto - Barcelona 0-1, Dortmund - Milan 0-0. Toate rezultatele, AICI
Champions League   |  Redactia   |  05 Octombrie 2023, 00:04
Seara surprizelor în Champions League: Lens - Arsenal 2-1, Manchester United - Galatasaray 2-3! Real Madrid a câștigat ”thriller-ul” cu Napoli, iar Bayern a învins la limită în Danemarca. Toate rezultatele, AICI
Champions League   |  Redactia   |  04 Octombrie 2023, 00:01
Turcii i-au dat șah-mat lui Gigi Becali. Ce contract au publicat
Champions League   |  Redactia   |  29 Septembrie 2023, 11:01
CSM București, încă un eșec în grupele Champions League. Gyor s-a impus la București
Handbal   |  Redactia   |  23 Septembrie 2023, 19:16
Champions League, etapa 1 | Real Madrid, victorie in-extremis cu Union Berlin, ”thriller” cu 7 goluri între Bayern și United, Arsenal s-a distrat cu PSV. Toate rezultatele, AICI
Champions League   |  Redactia   |  20 Septembrie 2023, 22:22