Liga Campionilor

118 articole

Au fost stabilite sferturile Ligii Campionilor. Real Madrid - Manchester City, cel mai spectaculos duel. Horațiu Moldovan și Atletico, adversar accesibil
Champions League   |  Bogdan Silviu Răducan   |  15 Martie 2024, 13:10
Dumitru Graur: Va fi sezonul lui Arsenal?
Editorialisti   |  Dumitru Graur   |  14 Martie 2024, 14:53
AC Milan, în pericol de excludere din Liga Campionilor. Care este motivul
Champions League   |  Vlad Ionescu   |  13 Martie 2024, 12:37
Optimi Liga Campionilor | Arsenal a învins-o pe FC Porto la loviturile de departajare, după 1-0 în timpul regulamentar! Barcelona s-a calificat, după 3-1 cu Napoli
Champions League   |  Redactia   |  13 Martie 2024, 00:49
Optimi Champions League: Manchester City - FC Copenhaga 3-1 și Real - RB Leipzig 1-1. Calificare chinuită pentru madrileni! Guardiola ajunge în sferturi fără probleme
Champions League   |  Redactia   |  06 Martie 2024, 23:54
Optimi Liga Campionilor: Bayern - Lazio 3-0, Real Sociedad - PSG 1-2
Champions League   |  Redactia   |  05 Martie 2024, 21:29
Imagini de la Napoli, înaintea duelului cu Barcelona! Fanii catalani, ”păziți” de forțele de ordine
SuperLiga   |  Vlad Nedelea   |  21 Februarie 2024, 20:13
OPTIMI Champions League | Inter - Atletico 1-0 și PSV - Dortmund 1-1. Victorie mare pentru italieni, privită de pe bancă de Moldovan. Nemții nu s-au putut impune la Eindhoven
SuperLiga   |  Redactia   |  20 Februarie 2024, 23:55
Luka Modric, final de drum la Real Madrid! Mijlocașul croat pleacă după 12 ani
Fotbal Internațional   |  Redactia   |  16 Februarie 2024, 18:21
CSM București, victorie cu Biethigheim în Liga Campionilor! Bucureștencele încă mai speră la calificarea în sferturi
Handbal   |  Silvian Bădulescu   |  11 Februarie 2024, 18:20
Rapid câștigă cu Zaglebie și mai speră la calificare în Liga Campionilor
Handbal   |  Cristian Stan   |  10 Februarie 2024, 18:34
CS Rapid, învinsă pe teren propriu de Ferencvaros. Giuleștencele au ajuns la borna de 5 înfrângeri consecutive în Liga Campionilor
Handbal   |  Redactia   |  04 Februarie 2024, 18:59
Victorie superbă pentru CSM Bucureşti cu Gyor, în Liga Campionilor! Româncele conduceau la șase goluri la pauză
Handbal   |  Redactia   |  03 Februarie 2024, 21:04
Rapid a fost învinsă pe teren propriu de Metz, deși a condus la pauză. Cât s-a încheiat partida dintre giuleștence și campioana Franței
Handbal   |  Redactia   |  14 Ianuarie 2024, 18:58
CSM București a distrus-o pe Buducnost în Liga Campionilor! Victorie cu 44-26 obținută de ”tigroaice” pe teren propriu
Handbal   |  Redactia   |  07 Ianuarie 2024, 18:47
Se știu toate echipele calificate în optimile Champions League! PSG și Porto și-au asigurat ultimele bilete
Champions League   |  Redactia   |  13 Decembrie 2023, 23:59
Champions League, etapa 6 | Manchester United, OUT din Europa! Cine sunt cele 14  echipe calificate până acum
Champions League, etapa 6 | Manchester United, OUT din Europa! Cine sunt cele 14 echipe calificate până acum
Champions League   |  Redactia   |  12 Decembrie 2023, 23:58
Champions League, etapa 5 | Inter, revenire de senzație la Lisabona. Arsenal a câștigat la scor de tenis. Real a făcut show cu Napoli
Champions League   |  Redactia   |  30 Noiembrie 2023, 00:02
Champions League, etapa 5 | Mbappe salvează Parisul în prelungiri. Milan, la un pas de eliminare. Manchester City a revenit precum U Cluj, în Giulești
Champions League   |  Bogdan Silviu Răducan   |  29 Noiembrie 2023, 00:06
CSM București, victorie în Liga Campionilor. Cum arată clasamentul
Handbal   |  Vlad Ionescu   |  18 Noiembrie 2023, 21:32
Victorie uriașă a Rapidului în Liga Campionilor. Giuleștencele s-au impus la ultima fază de joc
Handbal   |  Redactia   |  12 Noiembrie 2023, 17:03
Champions League, etapa 4 | AC Milan, victorie uriașă cu PSG. Barcelona, eșec surprinzător cu Șahtior. Rezultatele complete
Champions League   |  Redactia   |  07 Noiembrie 2023, 23:58
Istvan Kovacs, delegat la încă o partidă tare din grupele UEFA Champions League
Champions League   |  Bogdan Silviu Răducan   |  07 Noiembrie 2023, 17:24
Înfrângere drastică pentru United Galați în Liga Campionilor la futsal! Benfica a învins-o pe campioana României cu 12-0
Fotbal   |  Redactia   |  26 Octombrie 2023, 22:01
Champions League, etapa 3 | PSG, victorie categorică împotriva Milanului. Dortmund, Barcelona și Manchester City au învins și ele
Champions League   |  Redactia   |  25 Octombrie 2023, 23:48
Champions League, etapa 3 | Real Madrid, Bayern Munchen și Arsenal obțin victorii importante. Toate rezultatele
Champions League   |  Redactia   |  24 Octombrie 2023, 23:53
Dezastru pentru rapidiste, în Liga Campionilor. Giuleștencele au fost umilite de Metz
Handbal   |  Redactia   |  22 Octombrie 2023, 22:49
CSM, un nou eșec în Liga Campionilor. Fanii i-au cerut demisia lui Adi Vasile
Handbal   |  Redactia   |  21 Octombrie 2023, 20:48
Champions League, etapa 2 | Newcastle, surpriza serii: 4-1 cu PSG! Porto - Barcelona 0-1, Dortmund - Milan 0-0. Toate rezultatele, AICI
Champions League   |  Redactia   |  05 Octombrie 2023, 00:04
Seara surprizelor în Champions League: Lens - Arsenal 2-1, Manchester United - Galatasaray 2-3! Real Madrid a câștigat ”thriller-ul” cu Napoli, iar Bayern a învins la limită în Danemarca. Toate rezultatele, AICI
Champions League   |  Redactia   |  04 Octombrie 2023, 00:01
Turcii i-au dat șah-mat lui Gigi Becali. Ce contract au publicat
Champions League   |  Redactia   |  29 Septembrie 2023, 11:01
CSM București, încă un eșec în grupele Champions League. Gyor s-a impus la București
Handbal   |  Redactia   |  23 Septembrie 2023, 19:16
Champions League, etapa 1 | Real Madrid, victorie in-extremis cu Union Berlin, ”thriller” cu 7 goluri între Bayern și United, Arsenal s-a distrat cu PSV. Toate rezultatele, AICI
Champions League   |  Redactia   |  20 Septembrie 2023, 22:22
Champions League, etapa 1 | PSG, victorie cu Dortmund. Lazio, egal în ultimele secunde cu Atletico după un gol marcat de portar
Champions League   |  Redactia   |  19 Septembrie 2023, 23:59
Real Madrid, fără un jucător important la debutul în această ediție a UEFA Champions League
Champions League   |  Bogdan Silviu Răducan   |  19 Septembrie 2023, 19:01
CSM București, eșec în al doilea meci al grupelor Ligii Campionilor. Bietigheim s-a impus la 6 goluri
Handbal   |  Redactia   |  17 Septembrie 2023, 18:51
Ultima ediție a Ligii Campionilor așa cum o știm! Cum va arăta competiția din 2024, cu 36 de echipe într-o singură "grupă", fără meciuri tur-retur
Champions League   |  Redactia   |  31 August 2023, 14:45
Claudiu Keșeru: ”A fost cel mai mare coșmar din cariera mea”. Momentul care l-a marcat pe viață
Fotbal   |  Valentin Vrabie   |  26 Iulie 2023, 11:00
Hagi se ține de promisiune! Cine este primul jucător care pleacă de la Farul după eliminarea din preliminariile Champions League
SuperLiga   |  Bogdan Silviu Răducan   |  25 Iulie 2023, 21:31
Cinci explicații pentru eșecul Farului cu Sheriff. Ce slăbiciuni a arătat campioana României
Champions League   |  Mădălin Răureanu   |  19 Iulie 2023, 15:56
AM MBEKELIT-O!
Editorialisti   |  Dumitru Graur   |  18 Iulie 2023, 23:55
Se clatină statuia antrenorului Hagi! Campioana României, criticată de foștii colegi ai ”Regelui”: ”De nerecunoscut!”
Champions League   |  Robert Zanfir   |  18 Iulie 2023, 23:22
Sheriff Tiraspol – Farul Constanța 3-0. Dezastru pentru campioana României. Trupa lui Hagi pierde rușinos în Moldova
Champions League   |  Bogdan Silviu Răducan   |  18 Iulie 2023, 22:40
Gică Hagi, înainte de Sheriff - Farul: "Cu gândul ăsta am venit aici!". "Regele" a dezvăluit planurile formației sale
Champions League   |  Bogdan Silviu Răducan   |  18 Iulie 2023, 09:30
”Plăieșii din Tiraspol”. Ce a observat Dumitru Graur la meciul Farul - Sheriff Tiraspol
Fotbal   |  Dumitru Graur   |  14 Iulie 2023, 12:19
Di Stefano, primul dintre argentinieni. Disputat de Real Madrid și Barcelona, câștigător a cinci Ligi ale Campionilor, răpit, aceasta este povestea starului anilor ‘50
Starurile fotbalului   |  Cristian Munteanu   |  04 Iulie 2023, 13:15
Gigi Becali, dat pe spate de un antrenor din Liga 1: ”Este cel mai bun, nu poate nimeni să se compare cu el”
SuperLiga   |  Redactia   |  01 Iulie 2023, 11:54
Gică Hagi, ”somat” să confirme și în Europa: ”Trebuie să își pună o întrebare! Au luat titlul jucători care doar s-au antrenat în fotbalul de afară” EXCLUSIV
SuperLiga   |  Robert Zanfir   |  29 Iunie 2023, 23:19
Maldini, Paolo, nu dinastia. Fundașul a fost fan Juventus când era copil și a adus grația lui Nureev pe terenul de fotbal
Starurile fotbalului   |  Cristian Munteanu   |  26 Iunie 2023, 12:11
EXCLUSIV | Ciprian Marica ne dă speranțe că Farul va avea o campanie europeană de succes: ”Avem șansa noastră”
SuperLiga   |  Bogdan Silviu Răducan   |  23 Iunie 2023, 13:24
Ce a declarat Gică Hagi după ce Farul a picat cu cea mai grea echipă în primul tur preliminar al Ligii Campionilor
Fotbal   |  Daniela Nicolescu   |  22 Iunie 2023, 08:50