video Danezii ”și-au pierdut mințile” după întreruperea meciului cu Germania! Imagini memorabile de la Dortmund

Fani danezi, la confruntarea de la Dortmund Galerie foto(17) Galerie foto (17 fotografii): Danezii ”și-au pierdut mințile” după întreruperea meciului cu Germania! Imagini memorabile de la Dortmund

Cristian Stan   |   Publicat: 29.06.2024 23:25   |  Actualizat: 30.06.2024 10:15

Asupra orașului Dortmund s-a abătut o ploaie torențială în momentul disputării meciului Germania - Danemarca din optimile de finală ale EURO 2024, însă doi fani ai nordicilor nu au părut deranjați de acest fenomen meteorologic.

Probabil cel mai așteptat meci al zilei de la turneul final a fost cel dintre țara gazdă, Germania, și semifinalista ultimei ediții, Danemarca.

Spectacolul fotbalistic avea să fie întrerupt în minutul 35 de către ”centralul” Michael Oliver, din cauza condițiilor meteo nefavorabile.

Germania - Danemarca, întrerupt din cauza condițiilor meteo nefavorabile

Fanii Danemarcei s-au bucurat de ploaie

Au existat mai multe descărcări electrice și pentru a nu periclita siguranța vreunui jucător, arbitrul britanic a trimis pe toată lumea la cabine.

Situația de la Dortmund nu le-a căzut bine suporterilor, cu mici excepții. Mai exact, doi fani ai Danemarcei au fost surprinși de operatorii TV în timp ce dansau frenetic în ploaie.

Ploaia torențială cu grindină a făcut ca jocul să fie întârziat 30 minute, însă nici după revenirea pe gazon, scorul nu a fost modificat în primul act.

Danemarca, ultima victorie contra nemților în 2007

Ultima dată când Germania și Danemarca s-au întâlnit la un turneu final a fost la EURO 2012, atunci când Die Mannsschaft s-a impus cu scorul de 2-1. Lucas Podolski și Lars Bender punctau pentru nemți, în timp ce Michael Krohn-Dehli marca pentru danezi.

Avea să fie un meci din cadrul grupei B, una din care și-au asigurat biletele către sferturi Germania și Portugalia.

De la acel moment s-au mai disputat două meciuri între Germania și Danemarca, ambele încheiate la egalitate.

Nordicii s-au impus ultima oară contra nemților în anul 2007, scor 1-0, o partidă amicală.

Intră acum pe canalul iAM Sport de WhatsApp și afli instant toate știrile care contează!

Urmărește iAMsport.ro și pe Google News, Facebook sau YouTube. Zi de zi ai conținut de ultimă oră din lumea sportului.

Adaugă comentariu

Pentru a comenta, trebuie să fii logat. Dacă ai deja un cont, intră în cont aici. Daca nu ai cont, click aici pentru a crea un cont nou.

Portugalia - Slovenia 0-0, 3-0 după lovituri de departajare! Diogo Costa, pe urmele lui Duckadam! Lusitanii merg în sferturi
Cristiano Ronaldo, în lacrimi! Jan Oblak l-a făcut să plângă după penalty-ul apărat în Portugalia - Slovenia
Deschamps i-a ”înțepat” pe belgieni după ce Franța s-a calificat în sferturi: ”Bune obieciuri”. Griezmann, replică acidă unui jurnalist din Hexagon
Selecționerul Belgiei, cu gândul la meciul câștigat împotriva României, chiar după eșecul cu Franța: "Era altceva"
Pentru România ba, pentru Cristiano Ronaldo da! Decizia luată de UEFA
Franța - Belgia 1-0. Un autogol decide partida dominată de selecționata lui Deschamps

Cele mai citite

Florin Prunea, prins în ofsaid, chiar în timp ce stătea cu soția în pat: 'M-a luat tandru, m-a pupat'
Diverse  |  29 Iunie 2024, 18:25
1.
Elisabeta Lipă l-a dat în judecată pe fostul sportiv devenit deputat PSD! Care este motivul
Diverse  |  29 Iunie 2024, 13:11
2.
Prima reacție a Elisabetei Lipă, după ce l-a dat în judecată pe Daniel Ghiță: ”Eu nu mă bălăcăresc cu el pe unde vrea!” / ”Știu de ce mă atacă”
Diverse  |  29 Iunie 2024, 14:11
3.
Scumpiri pentru pensionari din 1 iulie. Cât costă un an vechime la pensie? Suma e uriașă
Cât de sănătos este să mănânci covrigi sărați sau cu mac? Dieteticianul dă un verdict surprinzător
Amendă de până la 2.000 lei pentru românii care stau la casă și ies în fața porții. Ce NU au voie?
Știri de ultimă oră din sport
EURO 2024   |  01 Iulie 2024, 23:33
Daniel Popa nu se teme de Gigi Becali: ”Am fost la Dinamo, știu cum e la cluburile de tradiție!”
SuperLiga   |  01 Iulie 2024, 23:11
EURO 2024   |  01 Iulie 2024, 23:04
Rafa Nadal s-a apucat de alt sport și deja a bifat o clasare de top
Tenis   |  01 Iulie 2024, 22:26
Rapid a câștigat amicalul cu Zaglebie. ”U Cluj” și-a demolat adversara în cantonamentul din Austria
SuperLiga   |  01 Iulie 2024, 21:29
Viorel Moldovan, anunț în privința transferurilor + Cum vede primul meci al noului sezon
SuperLiga   |  01 Iulie 2024, 21:26
EURO 2024   |  01 Iulie 2024, 20:53
Corespondență EURO Cristiano Ronaldo nu scapă de Messi nici la EURO 2024! Ce s-a întâmplat înainte de Portugalia - Slovenia
EURO 2024   |  01 Iulie 2024, 20:12
Selecţionerul Ucrainei a fost dat afară din vestiar după înfrângerea usturătoare cu România, de la EURO 2024
Carbohidraţii "răi" şi efectele pe care le au asupra organismului. Când trebuie consumaţi şi cum
Top 10 alimente care nu îngraşă! Sunt aliatul dietelor de slăbit
Portugalia - Slovenia 0-0 (3-0 d.l.d.d). Diogo Costa, pe urmele lui Duckadam! Lusitanii merg în sferturi
EURO 2024   |  00:35
EURO 2024   |  00:25
Deschamps i-a ”înțepat” pe belgieni după ce Franța s-a calificat în sferturi: ”Bune obieciuri”. Griezmann, replică acidă unui...
EURO 2024   |  23:33
exclusiv El este marea speranță a Stelei! Jucătorul de la care ”militarii” au așteptări uriașe: ”Are potențialul lui De Ligt”
Liga 2   |  23:25
SuperLiga   |  23:11
EURO 2024   |  23:04
Corespondență EURO Pentru România ba, pentru Cristiano Ronaldo da! Decizia luată de UEFA
EURO 2024   |  22:59
Tenis   |  22:26