VIDEO | Andrei Coredea și Marko Dugandzic, decisivi pentru Al Tai

Niciunul dintre cei doi jucători nu au mai jucat până acum în Arabia Saudită Galerie foto (1 fotografii): VIDEO | Andrei Coredea și Marko Dugandzic, decisivi pentru Al Tai

Laura Șoica   |   Publicat: 21.09.2023 21:12   |  Actualizat: 21.09.2023 22:54

Atacanții Andrei Cordea (24 de ani) și Marko Dugandzic (29 de ani) au reușit să ofere câte o pasă decisivă pentru Al-Tai în meciul împotriva echipei Al-Ettifaq (4-3).

Andrei Cordea s-a transferat în această vara de la FCSB la Al-Tai. Marko Dugandzic s-a despărțit de Rapid în urmă cu aproximativ două săptămâni a semnat tot cu echipa din Arabia Saudită.

Marko Dugandzic și Andrei Cordea, asisst-uri pentru Al-Tai

În minutul 2 Georginio Wijnaldum a reușit să marcheze pentru Al-Ettifaq. În minutul, 10 pentru Al-Tai a dat primul gol Bernard Mensah.

Minutul 36 l-a adus în lumina camerelor pe Marko Dugandzic. Fostul atacant din Giulești i-a oferit o pasă decisivă lui Bernard Mensah, care a reușit să readucă echipa sa în avantaj.

În minutul 41, Moussa Dembele a reușit să restabilească egalitatea, până în minutul 54 atunci când Andrei Cordea i-a oferit o pasă decisivă aceluiași Mensah, care a marcat ultimul gol pentru echipa Al-Tai.

Georginio Wijnaldum și Moussa Dembele au marcat golurile 3 și 4 și au adus victoria pentru Al-Ettifaq.

Început bun pentru Andrei Cordea la Al-Tai

În urmă cu o lună Andrei Cordea a fost transferat de la FCSB la Al-Tai. Atacantul a reușit deja să joace alături de echipa arabă patru meciuri.

Andrei Cordea a jucat trei meciuri complete, iar în unul a fost pe teren 88. Atacantul a reușit până acum să marcheze un gol și să ofere o pasă decisivă.

Marko Dugandzic, două meciuri alături de Al-Tai

Marko Dugandzic a fost transferat la Al-Tai la începutul lunii septembrie. Atacantul a jucat până acum două meciuri alături de formația arabă.

În primul meci alături de Al-Tai, Dugandzic a fost pe teren toată partida. În cea de a două confruntare a jucat 80 de minute.

Laurențiu Reghecampf, la Al-Tai

Echipa Al-Tai i-a plătit deja clauza de reziliere în valoare de 200.000 de euro lui Laurențiu Reghecampf, însă acum antrenorul român aștepată ca actualul tehnician al formației arabe să fie demis.

„Îl așteaptă să piardă. Reghecampf e în vacanță zilele astea, Al Tai n-a făcut absolut niciun anunț în legătură cu Rezic, situația e cel puțin ciudată”, a declarat o sursă de la Al-Tai, pentru Playsport.

Intră acum pe canalul iAM Sport de WhatsApp și afli instant toate știrile care contează!

Urmărește iAMsport.ro și pe Google News, Facebook sau YouTube. Zi de zi ai conținut de ultimă oră din lumea sportului.

Adaugă comentariu

Pentru a comenta, trebuie să fii logat. Dacă ai deja un cont, intră în cont aici. Daca nu ai cont, click aici pentru a crea un cont nou.

România - Olanda 0-1, ACUM, pe iAMsport.ro. Gakpo deschide scorul la Munchen. Niță are partea sa de vină
Motivul incredibil pentru care Florinel Coman a pierdut postul de titular la meciul cu Olanda. Gigi Becali: ”Așa mi-a zis”
Ianis Hagi, însângerat după doar două minute din duelul cu Olanda! Ce a pățit decarul României: a fost necesară intervenția medicilor
Surpriză pentru Florin Răducioiu cu o oră înainte de România - Olanda. A râs în hohote atunci când și-a văzut sosia în direct: ”Aoleu!”
Fabulos! Cine va câștiga meciul România - Olanda, în opinia fanilor. Ce apare pe site-ul oficial al UEFA

Cele mai citite

Cristiano Ronaldo, în lacrimi! Jan Oblak l-a făcut să plângă după penalty-ul apărat în Portugalia - Slovenia
EURO 2024  |  02 Iulie 2024, 00:25
1.
Ultimul interviu acordat de Jackie Ionescu a fost pentru iAMsport.ro. Cum îl caracteriza pe Gică Hagi
Echipa Națională  |  01 Iulie 2024, 11:20
2.
Pentru România ba, pentru Cristiano Ronaldo da! Decizia luată de UEFA
EURO 2024  |  01 Iulie 2024, 22:59
3.
Rachetele sistemului Patriot mai scumpe. O salvă: 662.000.000 $. Ce face România care are 4 sisteme?
Cum vrea Casa de Pensii să trimită deciziile cu pensia recalculată? Ce pensionari sunt avantajați?
Cum alegi numele copilului în funcție de cel de familie? Cu ce literă trebuie să se termine?
Știri de ultimă oră din sport
EURO 2024   |  02 Iulie 2024, 19:23
EURO 2024   |  02 Iulie 2024, 18:31
Corespondență EURO Cum a fost surprins Răzvan Burleanu la meciul România - Olanda. Președintele FRF, prezent în tribunele Allianz Arena
EURO 2024   |  02 Iulie 2024, 18:26
video Un suporter olandez, declarații fabuloase înaintea duelului cu România: ”Susțin ambele echipe, am mai mulți prieteni români! Sper să ajungem la penalty-uri”
EURO 2024   |  02 Iulie 2024, 18:15
Primul 11 al României pentru duelul cu Olanda! Cele două surprize pe care mizează Edi Iordănescu pentru calificarea în sferturile Euro 2024
EURO 2024   |  02 Iulie 2024, 17:49
Absență importantă pentru România la partida cu Olanda! Titularul pe care nu se poate baza Edi Iordănescu, pe lângă Nicușor Bancu
EURO 2024   |  02 Iulie 2024, 17:33
foto Lukasz Szukala, mesaj de susținere pentru România înaintea duelului cu Olanda! Fotografia postată dintr-un moment istoric pentru FCSB
EURO 2024   |  02 Iulie 2024, 17:24
OFICIAL | Continuă plecările de la Dinamo. De ce jucător s-a despărțit formația
SuperLiga   |  02 Iulie 2024, 17:08
Unde poţi vedea România-Olanda online, la TV sau în aer liber, meciul din optimile EURO 2024
BAC 2024. Încep probele scrise la examenul de Bacalaureat. Ce reguli noi trebuie să respecte candidaţii
Alimentele care scad glicemia. Puţini ştiu cât de benefice sunt
Jurnaliștii de la BBC au dat verdictul când i-au văzut pe fanii români: ”Fenomenal”
EURO 2024   |  19:48
live blog România - Olanda 0-1, ACUM, pe iAMsport.ro. Schimbare făcută de Iordănescu în finalul primei reprize
EURO 2024   |  19:27
EURO 2024   |  19:23
foto Ianis Hagi, însângerat după doar două minute din duelul cu Olanda! Ce a pățit decarul României: a fost necesară intervenția...
EURO 2024   |  19:15
foto O fană a FCU Craiova face spectacol la Munchen! Tatuajul incredibil pe care l-a etalat în tribune la România - Olanda
EURO 2024   |  19:05
Bursa transferurilor > Transferuri la foc automat în SuperLigă. Rapid a dat lovitura cu Cristi Manea!
Fotbal   |  18:53
foto Surpriză pentru Florin Răducioiu cu o oră înainte de România - Olanda. A râs în hohote atunci când și-a văzut sosia în...
EURO 2024   |  18:45
EURO 2024   |  18:31